Шановні друзі! Вітаємо Вас на нашому сайті. Там, де Ятрань круто в'ється, де переплелись зелені барви лісу та жовте золото пшениці, розкинувся величний край хліборобів і металургів – Голованівщина. Впродовж 95 років існування Голованівського району підтримуються давні традиції і звичаї, що говорить про невмирущість українського народу, українського духу. На сьогоднішній день ми досягли фінансово-економічної, промислової стабілізації, стрімко розвивається громадська активність, потужний імпульс надано розв'язанню соціальних проблем. Головними галузями економіки району є сільське господарство, кольорова металургія та харчова промисловість. Завдяки залученню інвестицій відновлено роботу гіганта кольорової металургії ТОВ "Побужський феронікелевий комбінат". Працюють промислові підприємства ДП "Межиріцький вітамінний завод" ДАК "Укрмедпром", ТОВ "Відродження" та ТОВ "КЛК", ДП Голованівське ,, ЛМГ" та ТОВ ,, Мега Майстер". Район займає одне з перших місць в області за площею лісів. ДП Голованівське ,, ЛМГ" та ТОВ ,, Мега Майстер" займаються зовнішньоекономічною діяльністю, мають зв'язки з такими країнами як Німеччина.

Служба у справах дітей


Розпорядок роботи органу
Понеділок – четвер з 8.00 до 17.15 години
П’ятниця з 8.00 до 16.00
Обідня перерва з 12.00 до 13.00

Адреса: 26500, Кіровоградська обл., Голованівський район, смт. Голованівськ, вул. Соборна, 48 Голованівської райдержадміністрації , каб. 105 та 213, тел./факс 2-18-60, e-mail: dity@gl.kr-admin.gov.ua


Графік прийому

Основні завдання та нормативно-правові засади діяльності органу

Про службу у справах дітей Голованівської районної державної адміністрації Кіровоградської області


На базі Громадської організації "Ла Страда - Україна" функціонує національна дитяча "гаряча" лінія, з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної рівності, яка працює за безкоштовним номером 0 800 500 225 (зі стаціонарного телефону)  та безкоштовним коротким номером 116 111 (з мобільного). Лінія працює по будням з 12.00 до 20.00 та в суботу – з 12.00 до 16.00.


«Негативний вплив сучасного інформаційного простору
 на психічне та фізичне здоров’я дитини»

Інформаційний простір: друг чи ворог?
        Відомо, що новітні комп’ютерні та інформаційні технології, а особливо мережеві, суттєво впливають на життєдіяльність дитини та розвиток її мозку. Вчені висувають припущення, що збільшення обсягу інформації і прискорення її обробки людиною може згубно вплинути на розвиток розумових здібностей дитини.
На даний момент є небезпека того, що діти поступово переходять на підтримання мозкової активності технологічними засобами прогресу, опрацьовуючи інформацію, яку черпають з глобальної інформаційної бази - Інтернету. У свою чергу в подальшому скорочується кількість інноваційних ідей і самостійних розумових процесів, а тому школярі, в основній масі, виступають пасивним інформаційним споживачем.
Учні від величезної кількості інформації і дефіциту часу на обробку її гігантських обсягів, перевантажені і тому перестають логічно мислити, в результаті чого настає так званий інформаційний невроз.
Соціальні мережі сприяють тому, що діти перестають відчувати бажання спілкуватися в реальному світі з реальними людьми, звикаючи жити у власному мікросвіті з присутністю тільки віртуальних співрозмовників. Гаджети одночасно підтримують і порушують духовний та емоційний зв'язок між людьми.
Але все ж ера інформаційних технологій наступила, і людство не зможе відмовитися від її благ в силу динамічного росту і прагнення до тривалого, комфортного і безпечного життя. Тому необхідно усвідомити, що розвиток або регрес людської цивілізації за допомогою інформаційних технологій залежить від кількості позитивних чи негативних форм впливу цих технологій на життєдіяльність суспільства.
Вплив інформаційних технологій на здоров’я.
Поширеність  хвороб  серед дітей та підлітків  за останні роки зросла, серед них є хвороби нервової системи та розлади психіки і поведінки. Така ситуація відбувається на тлі прогресуючого впровадження технічних засобів: комп’ютерів, мережі Інтернет, мобільних телефонів, які стають невід’ємними компонентами життя та змінюють фізіологічні умови існування підлітків і можуть сприяти розвитку різних захворювань.
Головним джерелом несприятливого впливу на здоров’я користувачів персональних комп’ютерів є монітор. Поряд із ергономічними параметрами: знижений контраст зображення, дзеркальні бліки від екрану, мерехтіння зображення, небезпеку становить електромагнітне випромінювання. До його біологічної дії найбільш чутливими системами організму є нервова, імунна, ендокринна та статева.  Підвищений ризик розвитку захворювань мають діти та підлітки — особи, які переживають період активного росту, становлення ендокринної, нервової, серцево-судинної та інших систем.
Тривала робота на комп’ютері викликає зміни у функціонуванні організму. Часто робота за комп’ютером передбачає постійну концентрацію уваги та засвоєння великої кількості інформації. Характерним є отримання непотрібної інформації, яка «перевантажує» мозок та пам’ять і призводить до розумової втоми та порушення уваги. Внаслідок нервово-емоційної напруги швидко розвивається перевтома, що провокує головний біль. Може виникати шум у вухах, запаморочення, нудота. Неконтрольоване у часі спілкування із комп’ютером на тлі перевтоми призводить до розладів сну, метушливості у поведінці, порушення пам’яті.
У процесі роботи з комп’ютером у підлітків може розвиватися комп’ютерний зоровий синдром, який ґрунтується на зоровому стомленні. Зорові симптоми: зниження гостроти зору; його затуманення; труднощі при переводі погляду з ближніх предметів на дальні і назад; відчуття змін забарвлення предметів; двоїння.
Вимушена поза з нахилом уперед вносить зміни в конфігурацію хребетного стовпа дитини і призводить до звуження її грудної клітки, що відбивається на заповненні шлуночків серця кров’ю і серцевому ритмі.
Тривале перебування за комп’ютером може бути причиною порушень харчування молодого організму. Це недостатнє, нерегулярне, незбалансоване харчування, наслідком якого є порушення роботи травного тракту, вітамінна та мінеральна недостатність, або зловживання продуктами швидкого приготування, фаст - фудом на тлі гіподинамії, що є причиною надмірної маси тіла, метаболічних та ендокринних порушень.
Можуть виникати статеві порушення, пов’язані зі зміною регуляції з боку нервової та нейроендокринної систем.
Вплив інформаційних технологій на особистість дитини.
         Дозована та спрямована робота на комп’ютері має багато позитивних якостей, особливо на етапі пізнання світу, формування корисних навичок. Молодь отримує великі можливості для всебічного саморозвитку, освіти та розширення комунікативних зв’язків. Але, як не парадоксально, ці надбання призводять до зниження культурного рівня підліткового контингенту, моральних якостей, пам’яті та уваги; розвитку ізольованості від оточуючих. У «комп’ютеризованого» покоління відмічаються зміни фундаментальних духовно­-культурних засад, понять і уявлень, а інтелектуальний розвиток відбувається в іншому соціально-­часовому вимірі. Інформаційні технології чинять гіпнотичний вплив на інтелект та духовність підлітків, а комп’ютерні ігри здатні довести до повного змішування реального та віртуального світу.
Привабливість комп’ютерного світу для підлітків обумовлена: наявністю «власної території», яку складно контролювати дорослим; можливістю самостійно приймати рішення. Зворотна сторона тривалого перебування у віртуальних обставинах — психологічний інфантилізм із відсутністю відповідальності за свої вчинки, агресивність або емоційна холодність, певне звуження кругозору, ризик асоціальної поведінки.
Проте, тривале перебування у світі віртуальної реальності у підлітковому віці може стати причиною адиктивної поведінки, що характеризується прагненням перебувати за комп’ютером якомога довше та є проявом соціальної дезадаптації. Сприяти розвитку залежності можуть дефекти виховання в сім’ї: гіперопіка, емоційна нестабільність, зайва вимогливість батьків тощо.
Формуванню інших форм девіантної поведінки сприяє небезпека, з якою діти і підлітки можуть зустрітися, перебуваючи в режимі онлайн: експлуатація довіри (їх можуть спокусити на вчинення непристойних дій, застосовувати до них шантаж); доступ до порнографії; доступ до сайтів із деструктивним змістом (інструкцій з виготовлення чи покупки наркотичних речовин, вибухівки та ін.).
Найбільш небезпечними є рольові комп’ютерні ігри, що здатні сформувати стійку психологічну залежність. Часто вони не враховують вікових психологічних особливостей і здатні вплинути на формування особистості в період активної соціалізації. Підліток отримує гострі, яскраві враження у віртуальному світі і не прагне повертатися у буденність.
Використання гаджетів у підлітковому віці.
         Усе більше інформаційних технологій та сучасних пристроїв покликано покращити та полегшити життя дітям та підліткам. Упровадження у широке користування мобільних телефонів, стаціонарних та портативних комп’ютерів, бездротового Інтернету та інших технологічних нововведень потребує правильного та раціонального використання цих засобів.
Знайдено зв’язок між порушенням поведінки підлітків, когнітивними змінами та частотою і тривалістю використання мобільних телефонів, планшетів та інших гаджетів. Такому зв’язку віддається перевага перед реальним спілкуванням, а відсутність повідомлень викликає тривожність та напруження, дратівливість та зниження настрою. Читання з екрану та мобільна ігроманія призводять до напруження очей і можуть передувати порушенням зору.
Тому необхідним є проведення профілактичних заходів щодо попередження технологічних залежностей у дітей. Вони повинні включати  широке інформування батьків щодо ризиків безконтрольного використання комп’ютера, мережі Інтернет, мобільних телефонів їхніми дітьми.
         Гармонійний розвиток особистості і високий рівень психічного здоров'я будуть забезпечені тоді, коли людина з дитинства житиме і розвиватиметься в умовах сприятливого психогігієнічного інформаційного середовища.


28 лютого 2018 року під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації О.Бугаєнко проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 10 питань:
-   про надання дозволу на вчинення правочину - 3;
-   про взяття під соціальний супровід сімей ;
-   про виконання ухвали Голованівського райсуду:
-   про надання дозволу на здійснення державної реєстрації права власності земельної ділянки;
-   про встановлення опіки та призначення піклувальника:
-   про встановлення днів і часів спілкування:
-   про повернення дитини матері:
-про надання висновку про доцільність (недоцільність) позбавлення батьківських прав;
Розглянуто 9 заяв громадян та 1 ухвалу суду. Всі заяви громадян, та ухвалу суду задоволено.
За результатами розгляду підготовлено 6 проектів розпоряджень голови райдержадміністрації, 1 витяг з протоколу засідання та 4 висновки органу опіки та піклування.


09 січня 2018 року під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації О.Бугаєнко проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 10 питань:
-   про визначення місця проживання дітей - 2;
-   про надання дозволу на вчинення правочину - 2;
-   про встановлення опіки та призначення піклувальника:
-   про встановлення днів і часів спілкування:
-   про виконання ухвали Голованівського райсуду:
-   про повернення дитини батькові:
-   про затвердження індивідуальних планів:
-   про затвердження висновків стану умов проживання дітей.
Розглянуто 7 заяв громадян та 1 ухвалу суду. Всі заяви громадян, та ухвалу суду задоволено.
За результатами розгляду підготовлено 4 проекти розпоряджень голови райдержадміністрації, 1 витяг з протоколу засідання та 3 висновки про доцільність визначення місця проживання дітей.


19 грудня - День святого Миколая! Це найбажаніший день у році для дітлахів. Напередодні свята діти пишуть до нього листи зі своїми побажаннями і вкидають їх у поштову скриньку або кладуть за вікно і моляться до нього, просячи передусім здоров’я собі та батькам. У день перед святом згадують всі свої добрі і злі вчинки, зважують: чого більше. Чи буде подарунок, а чи, можливо, різка?
Бо чемні діточки обов'язково знайдуть під подушкою подарунок, а неслухняні – різку.
Ця різочка є своєрідним попередженням дитині, що час задуматися над своєю поведінкою і виправитися.
В сучасні часи з’явилась добра традиція – саме у день святого Миколая опікуватись сиротами та знедоленими дітьми, даруючи їм подарунки.
Працівники служби у справах дітей райдержадміністрації готують списки, пакують подарункові набори, все роблять  для того, щоб вчасно зробити приємний сюрприз дітям-сиротам, дітям позбавленим батьківського піклування та дітям, які опинилися в складних життєвих обставинах.
І вже 82 дитини-сироти, та дитини позбавлених батьківського піклування та 74 дитини, які опинилися в складних життєвих обставинах отримають свої подарунки. Але це ще не все, така ж кількість  подарунків підготовлена і до новорічних свят для дітей даної категорії.


09 листопада 2017 року під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації О.Бугаєнко проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 7 питань:
-про визначення місця проживання дітей;
-про надання висновку про доцільність позбавлення батьківських прав - 3;
-про надання дозволу на вчинення правочину;
-про зняття сімей із соціального супроводу;
-про надання дозволу на здійснення державної реєстрації права власності.
Розглянуто 5 заяв громадян та 3 клопотання РЦСССДМ. Всі заяви громадян та 2 клопотання центра задоволено.
За результатами розгляду підготовлено 2 проекти розпоряджень голови райдержадміністрації; 3 висновки про доцільність позбавлення батьківських прав та 2 витяги із протоколу засідання комісії.


Всеукраїнський профілактичний захід «Урок»

Уже традиційно на початку кожного навчального року в Україні проводиться Всеукраїнський профілактичний захід «Урок», з метою забезпечення здобуття загальної середньої освіти усіма учнями шкіл.
Відповідно дост. 53 Конституції України, ст. 19  Закону України „ Про охорону дитинства” та Закону України "Про загальну середню освіту", щодо гарантованого права дітей на освіту, службою у справах дітей Голованівської райдержадміністрації у третій декаді серпня поточного року було розпочато проведення Всеукраїнського профілактичного заходу „УРОК”, який триватиме впродовж серпня – жовтня цього року, а заходи по охопленню всіх дітей навчанням, як вимагає чинне законодавство, триватимуть протягом усього навчального року.
Мета даного заходу – виявлення дітей, які без поважних причин не приступили до занять з початку навчального року, вжиття заходів для повернення їх до навчання, усунення причин і умов, внаслідок яких діти не охоплені навчанням, надання адресної допомоги дітям, притягнення  до відповідальності батьків або осіб, які їх замінюють за порушення прав та законних інтересів дітей.
Службою у справах дітей райдержадміністрації контролюється питання відвідування учнями загальноосвітніх закладів району, вживаються заходи щодо повернення або влаштування виявлених дітей до навчальних закладів.
Служба у справах дітей Голованівської райдержадміністрації


 День усиновлення – свято України, яке щороку припадає на 30 вересня та співпадає із днем християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їх Софії і, мабуть, не випадково. Святий обов’язок дорослих – зробити все можливе, щоб кожна  дитина зростала в сім’ї, любові і достатку.
 Доброта і любов – головне, що ми повинні дарувати нашим дітям. Адже діти – наша надія і наше майбутнє. Щоб ця надія здійснилася, ми, дорослі, повинні пам’ятати про свою відповідальність, піклуватися про кожну дитину. Особливо про дітей, які залишилися без батьківської опіки. Турбота про них – наше спільне завдання, обов’язок суспільства, держави.
 Дитинство – чудова пора сподівань на щасливе життя та здійснення мрій. Кожна дитина має право на повноцінне та щасливе життя. Можливо, саме тому вважається, що усиновлення – це вирішення проблем дитини, яка втратила сімейне оточення, можливо, що усиновлення – це і вирішення проблем дорослих, які хочуть виховати дитину, яка народжена не ними, але потребує саме їхньої любові та піклування.
 Кожного дня все більше наших громадян відкривають свої серця і двері домівок для дітей, обділених долею. Усиновлення визнане в Україні пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Внаслідок усиновлення дитина втрачає статус дитини-сироти і стає сином чи донькою.
 Усиновлення – особлива дорога батьківства. Благородна і складна, переповнена емоціями, очікуваннями, тривогами і обов’язково надбаннями і дитини, і дорослого. І тому  нам хочеться від щирого серця привітати тих відважних батьків, які здійснили цей відповідальний крок і взяли дитину у свою родину, побажати їм розуміння, доброти, терпіння та здоров’я. Адже бути батьками – один із найважливіших обов’язків, який доводиться виконувати у житті, але водночас найбільш цікавий і гідний старань.
Громадян району, які виявили бажання взяти в свою сім”ю дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, на правах рідної, тобто, усиновити її чи взяти під опіку, піклування, створити будинок сімейного типу або прийомну сім”ю просимо звертатися до служби у справах дітей районної державної адміністрації за адресою: смт.Голованівськ, вул.Соборна, 48, кабінет 105, 213, контактний телефон: 2 18 60.


19 липня 2017 року під керівництвом заступника голови Голованівськоїрайдержадміністрації О.Бугаєнко проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 8 питань:
-про встановлення днів та часів спілкування;
-про надання висновку про доцільність (недоцільність) позбавлення батьківських прав - 2;
-про надання дозволу на вчинення правочину - 2;
-про виконання рішення суду;
-про надання згоди на роз’єднання;
-про довлаштування дітей в прийомну сім’ю.
Розглянуто 5 заяв громадян. Всі заяви громадян задоволено.
За результатами розгляду підготовлено 2 проекти розпоряджень голови райдержадміністрації, 2 висновки про доцільність позбавлення батьківських прав та 1 витяг із протоколу засідання комісії.


19 липня 2017 року під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Бугаєнко О.П. відбулося засідання координаційної ради у справах дітей райдержадміністрації, на якій було розглянуто такі питання:
1. Про проведення бесіди з громадянкою Н. (с. Ємилівка) щодо вживання алкогольних напоїв та належного виховання своїх малолітніх дітей. 
2. Про проведення профілактичної роботи із сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах. (с. Молдовка).
3. Про проведення бесіди з громадянкою Ч. (с.Журавлинка) щодо належного виховання своїх малолітніх дітей, вчасного їх лікування та виконання батьківських обов’язків. 
За результатами засідання прийнято рішення та дано відповідні доручення заступника голови РДА.


Характеристика проблеми та законодавче забезпечення

Чому було вирішено висвітити саме цю тему? 
Справа в тому, що сьогодні торгівля дітьми є великою соціальною проблемою. Проблемою, яка потребує вмілого вирішення. І в цьому випадку важливою є не лише діяльність правоохоронних органів, але й органів виконавчої влади, соціальних працівників, учителів, батьків. Потрібно боротися не тільки з тим, що вже є, але із тим, що може статися. 
За статистикою, сьогодні кожна п’ята дитина в світі потрапляє в тенета торгівлі. Бентежним є той факт, що велика кількість цих дітей виховується в благонадійних сім’ях. Яскравим виявом такої тенденції є приклад міста Житомира, де виявлено 16 неповнолітніх дівчат, які були зайняті в секс – індустрії – і за даними кримінальної міліції у справах неповнолітніх, всі ці діти проживають у благополучних родинах. Постає питання «Що ж стало причиною того, що дитина з цілком нормальної сім’ї стає жертвою?» 
Дуже часто родина, яка є успішною в матеріальному розумінні, багато цінного втрачає у внутрішньосімейних відносинах. У результаті діти отримують іграшки, одяг, ласощі, але страждають на дефіцит уваги з боку батьків. Що і стає причиною багатьох бід, і однією з них є торгівля неповнолітніми. 
Що входить у поняття торгівля людьми і, зокрема дітьми? 
Це означає найм, перевезення, переміщення, приховування або прийняття осіб, використовуючи погрози або силу чи інші форми примусу, насильницького викрадення, обману, шахрайства, зловживання владою або безпорадним станом або отриманням плати чи вигоди для досягнення згоди особи, що має владу над іншою, з метою експлуатації. Експлуатація включає в себе як мінімум примушення інших до проституції або інші форми статевої експлуатації, примусову працю чи послуги, рабство та діяльність подібну до рабства, поневолення або видалення внутрішніх органів. 
Розглядаючи проблему торгівлі дітьми, слід зазначити, що діти є більш уразливими до явища торгівля людьми, ніж дорослі. Це пояснюється не тільки віком та неготовністю захищати себе, а й нерідко відсутністю чіткого розподілу між оточуючими на «добрих» і «поганих». 
Україна є переважно країною походження «живого товару» й інколи країною призначення. З України постачають «живий товар» до Росії, Туреччини, Польщі, Чехії, Італії, Греції, Арабських Еміратів та інших держав. Діти експлуатуються у вуличній торгівлі, жебрацтві, як домашня прислуга, в сільському господарстві, як танцівниці, офіціанти або для надання сексуальних послуг, виготовлення порнографічної продукції, для трансплантації органів. 
Водночас торгівля дітьми відбувається і в межах країни, коли самі українці продають своїх маленьких співгромадян із метою їх експлуатації. Існують випадки, коли батьки, опікуни чи усиновителі дитини були причетні до злочинів та отримували вигоду від використання дітей. 
Згідно з даними Українського інституту соціальних досліджень, серед жінок, що займаються наданням сексуальних послуг в комерційних цілях, 11 відсотків складали дівчата віком від 12 до 15 років і 20 відсотків – віком від 16 до 17 років, в проституцію залучаються навіть десятирічні дівчатка. 
На жаль, за офіційними даними МВС України, з року в рік вбачається динаміка збільшення кількості дітей, визнаних потерпілими від торгівлі людьми. 
Слід зазначити, що такий злочин як торгівля людьми, а особливо дітьми, дедалі більше стає підконтрольним транснаціональним злочинним угрупуванням, тому що це вид злочинної діяльності, який приносить колосальні прибутки від експлуатації постраждалих осіб та поки що має низький рівень розкриття та висунення обвинувачень проти злочинних угруповань. Якщо справи і доводяться до суду, вироки, що виносяться злочинцям, є надто лояльними. 
36 – річна жінка за $45 тис. продавала нирку свого 4-річного сина. Злочинна оборудка не вдалася. «Покупцями» виявилися працівники МВС. Вирок суду горе – матусі – 4 роки позбавлення волі. 
Які ж причини торгівлі дітьми в Україні ? 
Експерти називають наступне : 
сучасний стан економіки й зайнятості населення України; 
недоліки – нормативно - правового регулювання соціально – економічної сфери, а також прогалини кримінального, кримінально – процесуального та адміністративного законодавства; 
недосконалість законодавчої бази та її невідповідність нормам міжнародного права, що обмежує можливості правоохоронних органів щодо боротьби з такими злочинами; 
пропаганда розпусти й насильства в засобах масової інформації; 
бездоглядність дітей, хиби навчально-виховної роботи з ними; 
поширення алкоголізму та наркоманії та значне омолодження цих явищ; 
недостатній і нерегулярний контроль за діяльністю фірм, агентств та інших суб’єктів господарювання, що здійснюють працевлаштування громадян, організовують туристичні поїздки; 
недостатня активність правоохоронних органів щодо боротьби з торгівлею людьми, проституцією і правопорушеннями у сфері громадської моралі. 
Торгівля людьми залишається серйозною проблемою в Україні, хоча за останнє десятиріччя для боротьби з цим явищем було докладено значних зусиль. Водночас питання протидії торгівлі дітьми все ще залишається без багатьох відповідей. 
Хоча Україна однією з перших країн в Європі закріпила поняття «торгівлі людьми» на законодавчому рівні, ратифікувала цілу низку міжнародно – правових актів. 
У законодавстві визначено основні напрями реалізації державної політики, спрямованої на протидію торгівлі людьми; повноваження органів виконавчої влади під час здійснення заходів з протидії торгівлі людьми; механізм запобігання торгівлі людьми, боротьби з нею, надання допомоги та захисту постраждалим особам. 
Також закон визначає права постраждалих від торгівлі людьми осіб, які звернулися за допомогою; засади міжнародного співробітництва у сфері протидії торгівлі людьми. 
Передбачено посилення відповідальності за правопорушення, пов`язані з торгівлею людьми. 
Окремий розділ відведено протидії торгівлі дітьми, згідно якого протидія торгівлі дітьми базується на таких спеціальних принципах: 
1) дотримання прав дитини; 
2) повага до думки дитини, яка постраждала від торгівлі дітьми, стосовно заходів, які до неї застосовуються, з урахуванням її віку, стану здоров'я, інтелектуального і фізичного розвитку та інтересів; 
3) роз'яснення дитині, яка постраждала від торгівлі дітьми, у зрозумілій для неї формі її прав та обов'язків;
4) забезпечення конфіденційності інформації про особу дитини та відомостей, які дозволили б установити дитині статус як такій, яка постраждала від торгівлі дітьми. 
Держава надає допомогу дитині з моменту, коли з'явилися підстави вважати, що вона постраждала від торгівлі дітьми, і до повного завершення реабілітації дитини. Після отримання інформації про дитину, яка постраждала від торгівлі дітьми, місцева влада, на території якої виявлено дитину, невідкладно встановлює особу дитини, здійснює оцінку обставин та приймає план першочергових заходів допомоги дитині на період до вирішення питання щодо встановлення дитині статусу особи, яка постраждала від торгівлі дітьми. 
У разі якщо дитина, яка постраждала від торгівлі дітьми, має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, місцева державна адміністрація невідкладно вирішує питання влаштування дитини. 
Центри соціально-психологічної реабілітації дітей, притулки для дітей із залученням закладів освіти, охорони здоров'я здійснюють розробку та впровадження індивідуальної програми допомоги дитині, яка постраждала від торгівлі дітьми. 
Отже, проблема торгівлі дітьми складна і дуже актуальна. 
Сьогодні вона ставиться в один ряд з такими видами міжнародної злочинності як незаконна торгівля зброєю та наркобізнес, але вважається найбільш цинічним злочином, оскільки товаром становиться саме людина. І вирішувати цю проблему потрібно всім разом, щоб вберегти здоров’я, життя наших дітей. 
У нашій державі торгівля людьми вважається злочином, передбаченим ст. 149 Кримінального кодексу України, за який встановлена відповідальність до п’ятнадцяти років позбавлення волі, залежно від обставин вчинення злочину. 
Міжнародна організація з міграції та більше ніж 70 неурядових організацій в Україні надають психологічну підтримку, медичну допомогу, послуги юристів та адвокатів. Вони допомагають потерпілим здобути іншу освіту чи професію, а також надають підтримку сім’ям потерпілих.


15 червня 2017 року під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації О.Бугаєнко проведено засіданнякомісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 10 питань:
-про встановлення опіки над дітьми - 2;
-про надання висновку про доцільність (недоцільність) позбавлення батьківських прав - 4;
-про надання дозволу на вчинення правочину;
-про надання дозволу на здійснення державної реєстрації права власності земельної ділянки;
-про вихід дитини із прийомної сім’ї;
-про затвердження індивідуальних планів.
Розглянуто 10 заяв громадян, 9 із яких задоволено.
За результатами розгляду підготовлено 5 проектів розпоряджень голови райдержадміністрації та 3 висновки про доцільність позбавлення батьківських прав, 1 питання було перенесене на наступне засідання комісії.


Службою у справах дітей Голованівської райдержадміністрації з нагоди Міжнародного дня захисту дітей, дітям-сиротам, дітям¸ позбавленим батьківського піклування, які проживають на території Голованівського району було вручено подарунки через представників сільських, селищних рад у вигляді солодощів.
 Подарунки, які були вручені дітям, придбані за рахунок коштів служби у справах дітей, передбачених на виконання заходів районної програми соціального та економічного розвитку Голованівського району на 2017 рік.


01 червня 2017 року заступником голови  районної державної адміністрації Бугаєнко О.П. та начальником служби у справах дітей районної державної адміністрації Карабенюк Т.Л. з нагоди Міжнародного дня захисту дітей було відвідано прийомну сім’ю в с. Ємилівка.
Вході візиту дітям було вручено солодощі та набори для творчості, а прийомним батькам подякували за небайдужість до долі дітей, позбавлених батьківського піклування, належний догляд, за створення умов для розвитку і виховання дітей.


1 червня - день захисту дітей!

Це свято, яке мабуть, ні в кого в світі не викликає ані питань, ані заперечень.
Марно повторювати банальні слова про те, що діти – наше майбутнє. Але – захищати їх треба обов’язково. І мова йде про всіх дітей без жодних винятків. Бо захисту потребують і безпритульні, і обдаровані діти, і сироти, і вундеркінди, діти з усіх країн і континентів, незалежно від статків та походження. Бо це така найкраща частина нашого суспільства, яка потребує опіки, захисту та турботи проти жорсткості, цинізму та байдужості дорослого світу.
Діти ніколи не почали жодної війни, не створили жодної фінансової кризи і не стали причиною жодної екологічної біди. Діти – це морально чисті, щирі і абсолютно справжні маленькі люди.
Якщо дитинство в людини складається добре, якщо вона відчуває теплоту та затишок, то і в дорослому світі, вона буде нести добро та любов.
Захист дитинства, захист прав дітей неодмінно зробить добрішим і кращим наш світ.
Служба у справах дітей Голованівської РДА звертається до громадян району: якщо Ви не байдужі до долі дітей і маєте намір створити патронатну сім’ю, прийомну сім'ю чи дитячий будинок сімейного типу, щоб підтримати, допомогти вижити, зігріти теплом і любов'ю дітей, яких доля позбавила рідного сімейного оточення  ми допоможемо Вам.
В нас Ви зможете отримати вичерпну інформацію з питань створення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, і в цілому про існуючу систему опіки та піклування дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Звертайтеся за тел. 2 18 60 Служба у справах дітей. Не залишайтеся байдужими.
Служба у справах дітей
Голованівської райдержадміністрації


25 квітня 2017 року під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації О.Бугаєнко проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 5 питань:
-про встановлення опіки над дітьми;
-про надання висновку про доцільність (недоцільність) позбавлення батьківських прав;
-про розгляд клопотання РЦСССДМ – 2;.
-про затвердження індивідуальних планів.
 Розглянуто 2 заяви, 2 клопотання РЦСССДМ. Заяви громадян та клопотання задоволено.
За результатами розгляду підготовлено 1 проект розпоряджень голови райдержадміністрації та 3 витяги з протоколу засідання комісії.


20 березня 2017 року під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Бугаєнко О.П. відбулося засідання координаційної ради у справах дітей райдержадміністрації на якій було розглянуто такі питання:
1. Про ситуацію, яка склалася у 7-В класі НВК «Голованівська ЗШ І-ІІІ ступенів  ім. Т.Г. Шевченка – гімназії».
2. Про проведення профілактичної роботи із сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах: Б. (с. Молдовка), С. (с. Свірневе), Н. (Капітанка).
За результатами засідання прийнято рішення та дано відповідні доручення заступника голови РДА.


20 березня 2017 року під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації О.Бугаєнко проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 9 питань:
- про надання дозволу на вчинення правочину - 2;
- про надання висновку про доцільність (недоцільність) позбавлення батьківських прав - 4;
- про розгляд клопотання районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді - 3.
Розглянуто 6 заяв громадян та 3 клопотання районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. 3 - заяви громадян та 3 - клопотання задоволено, відносно трьох заяв громадян було відмовлено.
За результатами розгляду підготовлено 2 проекти розпоряджень голови райдержадміністрації; 1 висновок про доцільність позбавлення батьківських прав; 3 -  витяги з протоколу засідання комісії щодо відмови у надані дозволу; 1 - витяг з протоколу засідання комісії щодо взяття під соціальний супровід сім’ю, яка опилась в складних життєвих обставинах; 1 - витяг з протоколу засідання комісії щодо зняття із соціальний супровіду сім’ю, яка опилась в складних життєвих обставинах та 1 – витяг з протоколу засідання комісії щодо продовження соціального супроводу сім’ї, яка опилась в складних життєвих обставинах.


01 лютого 2017 року під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації О.Бугаєнко проведено засідання комісії із захиступрав дитини, на якому розглянуто 8 питань:
- про надання дозволу на вчинення правочину - 2;
- про надання висновку про доцільність (недоцільність) позбавлення батьківських прав;
- про встановлення днів та часів участі у вихованні і спілкуванні з дитиною;
- про стан виховання дітей в прийомній сім’ї;
- про розгляд питання щодо влаштування дітей;
- про розгляд питання щодо взаємодії всіх структурних підрозділів РДА;
- про затвердження індивідуальних планів.
Розглянуто 4 заяви громадян та 1 клопотання служби у справах дітей. Заяви громадян та клопотання задоволено.
За результатами розгляду підготовлено 3 проекти розпоряджень голови райдержадміністрації та 2 витяги з протоколу засідання комісії щодо відмови у надані дозволу.


30 грудня 2016 року начальником служби у справах дітей районної державної адміністрації Карабенюк Т.Л. та провідним спеціалістом сектору опіки, піклування та усиновлення Іванковою А.А. напередодні новорічних та різдвяних свят було відвідано дітей, які перебувають у кімнаті тимчасового перебування дитячого відділення Голованівської центральної  районної лікарні. Вході візиту було вручено дітям солодощі та фрукти.
Подарунки, які були вручені дітям, які опинилися в складних життєвих обставинах, були придбані за рахунок коштів служби у справах дітей, передбачених на виконання заходів районної програми по реалізації в районі «Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року.


28 грудня 2016 року заступником голови  районної державної адміністрації Бугаєнко О.П. та начальником служби у справах дітей районної державної адміністрації Карабенюк Т.Л. напередодні новорічних свят було відвідано прийомну сім’ю в с. Іллічівка.
Вході візиту було вручено дітям солодощі та настільні ігри, а прийомній мамі подякували за небайдужість до долі дітей, позбавлених батьківського піклування, належний догляд, за створення умов для розвитку і виховання дітей.
Подарунки, які були вручені дітям, які опинилися в складних життєвих обставинах, були придбані за рахунок коштів служби у справах дітей, передбачених на виконання заходів районної програми по реалізації в районі «Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року.


21 грудня 2016 року під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації О.Бугаєнко проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 7 питань:
-про встановлення опіки над дитиною та майном;
-про надання дозволу на вчинення правочину;
-про зміну прізвища;
-про надання висновку про доцільність (недоцільність) позбавлення батьківських прав - 2;
-про розгляд клопотання РЦСССДМ.
-про затвердження індивідуальних планів.
Розглянуто 4 заяви, 1 клопотання РЦСССДМ та 1 клопотання служби у справах дітей. Заяви громадян та клопотання задоволено.
За результатами розгляду підготовлено 4 проекти розпоряджень голови райдержадміністрації та 2 висновки про доцільність позбавлення батьківських прав.


У день Святого Миколая начальником служби у справах дітей райдержадміністрації – Карабенюк Т.Л., провідним спеціалістом служби у справах дітей райдержадміністрації – Рудою І.В. відвідано дітей, які перебувають у кімнаті тимчасового перебування Голованівської центральної  районної лікарні.
Найбільш очікуваним та значимим це свято є для дітей, адже вони вірять у чудотворну силу Святого Миколая і чекають від нього подарунків і здійснення своїх мрій.
Тож, дітки отримали вітання та новорічні подарунки у вигляді солодощів.


12 грудня 2016 року під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації О.Бугаєнко проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 1 питання:  про позбавлення батьківських прав.
Розѳлянуто 1 клопотання, клопотання задоволено.
За результатами розгляду підготовлено 1 висновок органу опіки, піклування та 1 позовну заяву до Голованівського районного суду про позбавлення батьківських прав.


23 листопада 2016 року під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації О.Бугаєнко проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 5 питань:
-про встановлення днів та часів участі у вихованні і спілкуванні з дитиною;
-про надання дозволу на вчинення правочину;
-про роз’єднання дітей.
Розглянуто 4 заяви та лист служби у справах дітей Кіровоградської міської ради. 3 заяви громадян задоволено, згідно листа та однієї заяви відмовлено в надані дозволу.
За результатами розгляду підготовлено 3 проекти розпоряджень голови райдержадміністрації та 2 витяги з протоколу засідання щодо відмови у надані дозволу.


21 жовтня 2016 року під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації О.Бугаєнко проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 5 питань:
-про надання дозволу на вчинення правочину;
-про надання дозволу на влаштування дитини в прийомну сім’ю;
-про встановлення опіки над майном;
-про надання дозволу на тимчасове влаштування дитини в будиник дитини;
-про затвердження індивідуальних планів.
Розглянуто 5 заяв громадян та клопотання служби у справах дітей.;  Заяви та клопотання задовільнили.
За результатами розгляду підготовлено 4 проекти розпоряджень голови райдержадміністрації.


30 вересня - День усиновлення.

Шановні батьки-вихователі та усиновлювачі! 
Усиновлення дитини – благородна, свята справа.
Щиро вдячні кожній родині, яка прийняла у свій дім обділену батьківською ласкою дитину. Слова поваги висловлюємо тим, хто не злякався труднощів і виховує сьогодні декількох усиновлених дітей. Вдячні усім, хто щодня допомагає дітям знайти сім’ю, дарує їм віру та надію на краще майбутнє. 
Бажаємо усім родинного затишку, здоров’я, щастя та Божої ласки! 
В Україні збільшується кількість людей, які прагнуть усиновити дитину. Вони відкривають свої обійми перед дітьми-сиротами, даруючи любов, увагу, турботу маленьким українцям, які волею долі позбавлені піклування власних батьків. Цей день особливий для прийомних батьків і батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу.
Щиро зичемо всім здоров’я, добра та благополуччя!

Голова районної державної адміністрації
О. Голімбієвський

Голова районної ради
Б. Кучмій

 

 


Подаруй дитині майбутнє.

Для українців дитина завжди була найвищою цінністю. З великою любов”ю зігрівають вони діток у своїх сім”ях, дають їм надію на щасливе дитинство і повноцінне майбутнє, вселяють в маленькі дитячі серця і душі  віру в життя, вчать дітей бути самодостатніми, мудрими, впевненими в собі, виховують гідними громадянами нашої держави – України. Нема більшої нагороди, ніж щасливі очі дитини, які щиро подякують за тепло і любов, які ми здатні їм подарувати.Любов потрібна кожній дитині, інакше їй ніколи не стати повноцінною, доброю, щедрою дорослою людиною. Особливим досягненням є докорінні зміни в громадській думці щодо пріоритетності захисту дітей, які з тих чи інших причин втратили родину. Сімейне виховання, його розвиток і всебічна підтримка стали одним із основних напрямів державної політики.З кожним роком росте число бажаючих взяти в свою сім”ю обділену батьківською ласкою і турботою дитину.
На сьогодні в Україні існують і офіційно визначені такі форми сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, як: усиновлення, опіка(піклування), дитячий будинок сімейного типу та прийомна сім”я. Звичайно, що пріоритетною формою влаштування зазначеної категорії дітей є усиновлення.
Усиновлення – це прийняття усиновлювачем у сім”ю дитини на правах рідних дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду.Усиновлення дитини провадиться в її інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.Усиновлення дітей надає особам можливість створення повної сім”ї та задоволення почуття батьківської любові і турботи, а дітям – можливість мати повноцінних батьків.Статистика свідчить, що кожна п”ята українська подружня пара не може народити дитину і вважає, що розв”язання цієї проблеми є найважливішим питанням їхнього життя. Тобто, не тільки діти потребують сімейної турботи, а й сім”ї прагнуть її віддати дитині. На сьогодні створена електронна база даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Україна створила всі умови для того, щоб усиновителі, які взяли на виховання дитину-сироту чи дитину, позбавлену батьківського піклування, відчували себе гідними батьками. Держава подбала про соціальний захист цих дітей. На сьогодні кожна дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування, яка перебуває під опікою, піклуванням, чи виховується в дитячому будинку сімейного типу, в прийомній сім”ї, одержує допомогу у розмірі двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку. Право на допомогу мають також і батьки, які усиновили дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування ( якщо усиновлювачами є подружжя, тоді таку допомогу отримує один з них на їх розсуд). Допомога при усиновленні дитини надається у розмірі, встановленому для виплати допомоги матері при народженні дитини. У разі усиновлення двох і більше дітей допомога надається на кожну дитину у розмірі, встановленому для виплати допомоги при народженні дитини. Допомога при усиновленні дитини призначається незалежно від одержання на дитину інших видів допомог. Право на таку допомогу має усиновлювач, який є громадянином України, постійно проживає на її території та усиновив дитину з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (якщо усиновлювачами є подружжя – одному з них на їх розсуд).
Допомога при усиновленні дитини призначається і виплачується управліннями соціального захисту населення за місцем реєстрації усиновлювача.
Допомога може бути призначена також за місцем фактичного проживання усиновлювача за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги в органах соціального захисту населення за місцем реєстрації.
Закон України „Про відпустки” доповнено ст.18-1, згідно з якою особі, яка усиновила дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, віком старше трьох років, надається одноразова оплачувана відпустка у зв”язку з усиновленням дитини тривалістю 56 календарних днів (при усиновленні двох і більше дітей – 70 календарних днів) без урахування святкових і неробочих днів після набрання законної сили рішенням про усиновлення дитини. Якщо усиновлювачами є подружжя – одному з них на їх розсуд. Відповідно до статті 19 цього Закону жінці, яка працює і яка усиновила дитину, а також особі, яка взяла дитину під опіку, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів.
Діяльність з усиновлення провадиться уповноваженими державою органами та посадовими особами – службами у справах дітей. Службами у справах дітей здійснюється нагляд за умовами проживання і виховання усиновлених дітей, які проживають на території України, за місцем проживання усиновлювачів до досягнення дітьми вісімнадцяти років. Не допускається провадження діяльності з добору та передачі усиновлення дітей від імені та в інтересах громадян, які бажають усиновити дитину, отримання та передача будь-яких відомостей про дитину, документів щодо неї іншим особам.
Громадян району, які виявили бажання взяти в свою сім”ю дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, на правах рідної, тобто, усиновити її чи взяти під опіку, піклування, створити будинок сімейного типу або прийомну сім”ю просимо звертатися до служби у справах дітей районної державної адміністрації за адресою: смт.Голованівськ, вул.Соборна, 48, кабінет 105, 213, контактний телефон: 2 18 60.
Від любові, виховання залежить доля дітей. І якщо ми будемо ростити їх у добрі, змалечку оточимо любов”ю та милосердям, вони змінять наше життя на краще. Один відомий філософ сказав дуже мудрі слова: «Якими виростуть наші діти, такою буде і наша держава». Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань.


25 серпня 2016 року під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації О.Бугаєнко проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 6 питань:
- про надання дозволу щодо встановлення днів та часів участі у вихованні та спілкуванні з дітьми;
- про взяття під соціальний супровід сім’ю;
- про зняття з під соціального супроводу сімей;
- про надання дозволу на вчинення правочину;
- про до влаштування дитини в прийомну сім'ю - 2.
Розглянуто 4 заяви громадян, та 2 клопотання районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Заяву та клопотання задовільнили.
  За результатами розгляду підготовлено 4 розпорядження голови райдержадміністрації та 2 витяги з протоколу засідання щодо взяття та зняття сімей з супроводу.


21 липня 2016 року під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації О.Бугаєнко проведено засідання комісії  із захисту прав дитини, на якому розглянуто 5 питань - про припинення опіки;
- про розгляд адвокатського запиту;
- про надання висновку про доцільність (недоцільність) позбавлення батьківських прав.
            Розглянуто 1 заяву громадян, 1 адвокатський запит та 3 клопотання служби у справах дітей. 1 заяву та 3 клопотання задовільнили, розгляд адвокатського запиту перенесено на наступне засідання комісії.
          За результатами розгляду підготовлено 1 проект розпорядження голови райдержадміністрації, 3 витяги з протоколу засідання щодо перенесення розгляду питання та 1 висновок про доцільність (недоцільність) позбавлення батьківських прав та витяг з протоколу засідання щодо взяття під соціальний супровід сім’ї.


20 липня 2016 року службою у справах дітей райдержадміністрації під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації О.Бугаєнко проведено нараду за участю керівника апарату районної державної адміністрації Л. Лужанської, сільських та  селищних голів с.Журавлинка, с.Грузьке та смт.Побузьке.
На нараді  розглянуто 4 питання:
- робота з неблагополучними сім'ями;
- контроль за умовами утримання, проживання та виховання дітей, які опинились в складних життєвих обставинах;
- проведення профілактичної роботи серед громадян, щодо неналежного виконання батьківських обов’язків;
- про роботу громадської інспекції у справах неповнолітніх, опікунських рад,  які діють при виконкомах сільських, селищних рад.
За результатами наради прийнято відповідні рішення.


30 червняня 2016 року під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації О.Бугаєнко проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 2 питання:
-про надання дозволу на вчинення правочину;
-про взяття під соціальний супровід сім’ю.
Розглянуто заяву громадян, та клопотання служби у справах дітей. Заяву та клопотання задовільнили.
  За результатами розгляду підготовлено  розпорядження голови райдержадміністрації та витяг з протоколу засідання щодо взяття під соціальний супровід сім’ї.


01 червня 2016 року заступником голови районної державної адміністрації Бугаєнко О.П., начальником служби у справах дітей районної державної адміністрації Карабенюк Т.Л. та спеціалістом районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Колядою Л.В. з нагоди Міжнародного дня захисту дітей було відвідано прийомну сім'ю учасника антитерористичної операції на сході України в смт. Побузьке. Вході візиту було вручено дітям солодощі та фрукти, а прийомним батькам подякували за небайдужість до долі дітей, позбавлених батьківського піклування, належний догляд, за створення умов для розвитку і виховання дітей.


Візьміть дитину у родину

Діти – найдорожче багатство кожної людини. Заради їх щастя ми готові долати всі труднощі і перешкоди. В них – надія на щасливе майбутнє наших сімей, всього українського роду. Сьогодні ми просимо всією громадою селища підримати тих дітей, хто волею долі втратив сім'ю і створити для них родини, де зігріваються серця.
Всі ми родом з дитинства… У кожного існують перші спогади про тепло маминих рук, про бабусині казки на ніч, про татові дотепні жарти та сімейні свята, коли родина збиралась за великим столом. Ці спогади супроводжують нас протягом усього життя і залишаються своєрідною реліквією. Психологи стверджують, що характер людини формується в перші п'ять-сім років життя, і від того, якими вони були, багато в чому залежить її подальша доля.
Нам, цілком благополучним людям, важко уявити, що відчуває маленька дитина, від якої відмовляються батьки або ж якщо їх позбавляють батьківських прав. І майже безпорадна істота залишається наодинці з жорстоким навколишнім світом, у якому дуже мало любові, турботи та безпеки. Адже все це мала уособлювати родина, якої у крихітки тепер не існує…
У всьому світі є діти-сироти, і наша країна, звичайно, не виключення. Однак міжнародний досвід свідчить, що виховання таких дітей у притулках та інтернатах має низку недоліків. Випускникам цих закладів важко адаптуватися "в миру", у них виникає маса комплексів, подолати які у подальшому вдається не завжди. Тому зараз пріоритети надаються не збільшенню дитячих будинків, а саме розвитку закладів сімейного типу та прийомним сім'ям.
З метою посилення уваги суспільства до проблем дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, захисту їх прав та законних інтересів, на виконання директивних документів, Урядом нашої держави протягом декількох років проводиться широкомасштабна рекламна акція «Дитина чекає на Вас, врятуйте її від сирітської долі». Слід відзначити, що за час проведення цієї акції значно збільшилась кількість громадян України, у яких виник душевний поклик взяти до своєї родини дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування. Статистичні дані свідчать, що в Голованівському районі 84 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування охоплені сімейними формами виховання;  але залишаються діти, які перебуають в інтернатних закладах області та потребують влаштування до родини.
Крім усиновлення та опіки і піклування, в Україні набули розвитку й інші форми сімейного виховання: прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу.
Слід відзначити, що завдяки послідовності політики держави у питаннях соціального захисту дітей цієї категорії, запровадження механізму «Гроші ходять за дитиною», призначається і виплачується державна допомога як безпосередньо на дітей, так і грошове забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та в прийомних сім’ях. Держава надає родинам, які беруть на виховання дітей, матеріальну і соціальну підтримку, забезпечує належні умови для зростання в сімейному оточенні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування шляхом влаштування їх у сім’ї на виховання та спільне проживання: вихованці прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу перебувають на державному забезпечені, кожен місяць батькам-вихователям виділяються кошти на харчування вихованців, придбання для них одягу тощо, оплату комунальних послуг; батьки-вихователі отримують грошове утримання за виховання дітей.
Діти мають рости в любові, і кожен можете допомогти дитині-сироті відчути до себе увагу, отримати необхідну турботу та затишок. Розпочніть свій шлях вже сьогодні.
Ці діти вже зараз чекають на Вашу прихильність, мріють про сім’ю.
Якщо Ви маєте серйозні наміри, готові взяти дитину до себе в сім’ю, звертайтесь до нас за адресою: смт. Голованівськ, вул. Соборна, 48 кабінет 105, 213 - разом ми допоможемо дитині.


24 травня 2016 року під керівництвом заступника голови Голованівськоїрайдержадміністрації О.Бугаєнко проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 4 питання:
- про призначення опікуна;
- про повторний розгляд адвокатського запиту;
- про надання дозволу на користування вкладом;
- про продовження соціального супроводу сім’ї.
  Розглянуто 2 заяви громадян, 1 адвокатський запит та 1 клопотання районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. 1 заяву та клопотання задовільнили, адвокатському запиту та 1 заяві було відмовлено.
  За результатами розгляду підготовлено 1 проект розпоряджень голови райдержадміністрації, 2 витяг з протоколу засідання щодо відмови у надані дозволу та 1витяг з протоколу засідання щодо взяття під соціальний супровід сім’ї.


26 квітня 2016 року в рамках розроблення проекту районної програми забезпечення соціальним та впорядкованим житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб  з їх числа на період до 2018 року, під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації О.Бугаєнко проведено нараду за участі начальника служби у справах дітей райдержадміністрації Т.Карабенюк та сільських голів с.Свірнево, с.Роздол та с.Наливайка.
За результатами наради прийнято відповідні рішення.


21 квітня 2016 року під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації О.Бугаєнко проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 5 питань:
- про тимчасове влаштування дитини до КЗ «Кіровоградського обласного будинку дитини»;
- про затвердження індивідуальних планів;
- про розгляд адвокатського запиту;
- про надання дозволу на вчинення правочину;
- про надання дозволу на розподіл земельної ділянки.
Розглянуто 3 заяви громадян, 1 адвокатський запит та усне клопотання служби у справах дітей. 3 заяви та клопотання задовольнили, відносно адвокатського запиту було відмовлено.
За результатами розгляду підготовлено 3 проекти розпоряджень голови райдержадміністрації, 1 витяг з протоколу засідання щодо відмови у надані дозволу та індивідуальні плани дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.


24 березня 2016 року під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації О.Бугаєнко проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 5 питань:
- про встановлення днів та часів участі у вихованні і спілкуванні з дитиною;
-про надання дозволу на вчинення правочину;
-про реєстрацію залишеної дитини.
Розглянуто 4 заяви громадян, 3 заяви громадян задоволено, згідно однієї відмовлено в надані дозволу.
За результатами розгляду підготовлено 3 проекти розпоряджень голови райдержадміністрації, 1 витяг з протоколу засідання щодо відмови у надані дозволу.


ВІДЧИНІТЬ ДВЕРІ СВОГО СЕРЦЯ – СТВОРІТЬ ПРИЙОМНУ СІМ'Ю

Одним із дуже важливих напрямків роботи служби у справах дітей Голованівськогї районної державної адміністрації є робота з прийомними сім'ями.
У Кіровоградській області є чимало дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, яким не пощастило мати сім'ю. Багато з них, знаходячись в інтернатних закладах, мріють про щасливу родину і сподіваються, що хтось їх полюбить по-справжньому, назве своїм сином чи донькою. Ці діти не винні в тому, що трапилося в їхньому житті і вони потребують батьків – мудрих і чуйних. І такі небайдужі люди знаходяться, які беруть у свою родину дітей на виховання та спільне проживання. Такими можете бути саме ви.
У Голованівському районі на даний час створено 11 прийомних сімей, в яких виховується 25 прийомних дітей. Завдання спеціалістів служби у справах дітей Голованівської РДА є здійснення контролю щодо умов проживання таких сімей. Це постійне відвідування прийомних сімей, підтримка телефонних контактів з метою термінового вирішення проблем, які інколи виникають в процесі функціонування сімей, контроль за отриманням батьками державних виплат на утримання дитини, захист прав та інтересів прийомних сімей, посередництво при вирішенні суперечностей, підтримка здорового соціально-психологічного клімату в сім'ї, а також організація та проведення груп взаємопідтримки прийомних батьків та батьків-вихователів. Якщо ви небайдужі до долі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з особливою силою відчуваєте всю трагедію ситуації та здатні змінити життя хоча б однієї дитини, взявши її у свою родину, створіть прийомну сім'ю.
Прийомна сім'я – це сім'я, яка добровільно на власну житлову площу взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування, від 1 до 4 дітей на виховання та спільне проживання.
Держава забезпечує всебічну підтримку прийомної сім'ї, а саме: грошову допомогу на утримання дітей, грошову винагороду батькам та соціальний супровід цих сімей. Дитина зберігає статус сироти та користується усіма відповідними пільгами.
Подаруйте цим дітям шанс відчути смак повноцінного життя!
За інформацією щодо створення прийомних сімей звертайтеся до служби у справах дітей Голованівської районної державної адміністрації, яка знаходиться за адресою: смт Голованівськ, вул. Леніна, 48, тел: 2-18–60.
Завідувач служби у справах дітей
районної державної адміністрації
Т.Донець


24 лютого 2016 року під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації О.Бугаєнко проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 5 питань:
- про надання висновку про доцільність (недоцільність) позбавлення батьківських прав 3;
-   про надання дозволу на вчинення правочину;
-   про розгляд клопотання РЦСССДМ.
Розглянуто 3 заяви громадян, 1 клопотання та 1 адвокатський запит.     Всі заяви громадян, клопотання та запит задоволено.
За результатами розгляду підготовлено 1 проект розпоряджень голови райдержадміністрації, 1 витяг з протоколу засідання щодо взяття під соціальний супровід сім’ю та 3 висновки про доцільність позбавлення батьківських прав.


28 січня 2016 року під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації О.Бугаєнко проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 3 питання:
- про надання висновку про доцільність (недоцільність) позбавлення батьківських прав 2;
-   про надання дозволу на вчинення правочину
            Розглянуто 3 заяви громадян, 1 заяву громадянина задоволено, згідно двох відмовлено в надані дозволу.
          За результатами розгляду підготовлено 1 проект розпоряджень голови райдержадміністрації, 2 витяги з протоколу засідання щодо відмови у надані дозволу.


29 грудня 2015 року заступником голови  районної державної адміністрації Бугаєнко О.П., начальником служби у справах дітей районної державної адміністрації Карабенюк Т.Л. та спеціалістом служби у справах дітей районної державної адміністрації Іванковою А.А напередодні новорічних свят було відвідано прийомні сім’ї в смт Побузьке.
Вході візиту було вручено дітям солодощі та канцелярські набори, а прийомним батькам подякували за небайдужість до долі дітей, позбавлених батьківського піклування, належний догляд, за створення умов для розвитку і виховання дітей.


18 грудня 2015 року під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації О.Бугаєнко проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 5 питань:
- про надання висновку про доцільність (недоцільність) позбавлення батьківських прав 2;
- про зняття з соціального супровіду родин, які опинились в складних життєвих обставинах;
- про взяття під соціальний супровід родин, які опинились в складних життєвих обставинах;
- щодо участі у вихованні та спілкуванні з сином;
  Розглянуто 3 заяви громадян та 2 клопотання, 2 заяви громадян задоволено, згідно однієї відмовлено в надані дозволу. Заявлені клопотання задоволено.
  За результатами розгляду підготовлено 1 проект розпоряджень голови райдержадміністрації, 1 висновок органу опіки, піклування, 1 витяг з протоколу засідання щодо відмови у надані дозволу та 2 витяги з протоколу засідання комісії із питань захисту прав дитини.


02 грудня 2015 року під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації О.Бугаєнко проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 6 питань:
- щодо надання дозволу на укладення договору оренди земельної ділянки;
- щодо надання дозволу на здійснення державної реєстрації права власності на земельної ділянки;
- про надання висновку про доцільність (недоцільність) позбавлення батьківських прав;
- про зняття з соціального супровіду родин, які опинились в складних життєвих обставинах;
- про надання дозволу на вчинення правочину щодо нерухомого майна;
- про надання дозволу на придбання житлового будинку на ім’я малалітньої дитини;
            Розглянуто 5 заяв громадян та 1 клопотання, всі заяви та клопотання задоволено.
          За результатами розгляду підготовлено 4 проекта розпоряджень голови райдержадміністрації, 1 висновок органу опіки, піклування та витяг з протоколу засідання комісії із питань захисту прав дитини.


28 жовтня 2015 року під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації О.Бугаєнко проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 5 питань:
- про надання висновку про доцільність (недоцільність) позбавлення батьківських прав;         
- про надання дозволу на укладення договору дарування житлового будинку на ім’я малолітньої дитини, від імені батька;
 - про надання дозволу на здійснення державної реєстрації права власності на земельну ділянку на ім’я неповнолітньої дитини;                                                                               
 - про призначення опікуна над спадковим майном дитини;
- про надання висновку органу опіки та піклування щодо доцільності поновлення в батьківських правах матері;
Розглянуто 4 заяви громадян та адвокатський запит, всі заяви задоволено в запиті відмовлено.
За результатами розгляду підготовлено 3 проекта розпоряджень голови райдержадміністрації, 1 висновок органу опіки, піклування та витяг з протоколу засідання комісії із питань захисту прав дитини.


6 серпня 2015 року комісією у складі головного спеціаліста районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Вишневської О.О., спеціалістів служби у справах дітей РДА Кравець О.О., Іванкової А. А., державного соціального інспектора управління соціального захисту населення райдержадміністрації Березюк О.О. та працівника Перегонівської сільської ради Степанюк Л.І здійснено виїзд у населені пункти району с. Перегонівка та с. Давидівка, з метою перевірки умов проживання малозабезпечених сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах та постановки на облік, з метою вирішення складних життєвих обставин. В ході роботи представникам сімей було надано рекомендації щодо належного догляду за дітьми, створення відповідних умов для їх проживання та виховання, проведено бесіди щодо вживання спиртних напоїв та попереджено про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов'язків щодо своїх неповнолітніх дітей. Також спеціалістами надано ряд консультацій з питань виховання дітей та створення належних умов для їх повноцінного розвитку, цільового використання коштів, оформлення документів для отримання державної соціальної допомоги сім'ям з дітьми, постановки на облік у районний центр зайнятості.


30 липня 2015 рокупід керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації О.Бугаєнко проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 7 питань:
- про надання висновку про доцільність (недоцільність) повернення дитини у сім’ю батьків;
- про призначення опікуна над дітьми позбавленими батьківського піклування 2;
- про влаштування дітей позбавлених батьківського піклування до інтернату області 2;
- щодо розгляду нагородного листа;
- про призначення опікуна над майном дитини позбавленої батьківського піклування;
- Розглянуто 3 заяви громадян та 4 клопотання, всі заяви та 3 клопотання задоволено відносно одного клопотання надано відмову.
За результатами розгляду підготовлено 5 проектів розпоряджень голови райдержадміністрації, 1 висновок органу опіки, піклування та витяг з протоколу засідання комісії з питань захисту прав дитини.


30 липня 2015 року під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Бугаєнко О.П. відбулося засідання координаційної ради у справах дітей райдержадміністрації на якій було розглянуто питання про стан навчання, утримання та виховання малолітніх дітей в сім’ї, жителів с.Наливайка Голованівського району Кіровоградської області.

За результатами засідання прийнято рішення заступника голови РДА.


17 липня 2015 року службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з працівниками міліції, РЦСССДМ, освіти в смт.Голованівськ було проведено рейди по місцях масового збору молоді щодо порядку відвідування, перебування в них дітей, додержання правопорядку, заборони продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів, розповсюдження наркотиків, пропаганди проституції, насилля, жорстокості.
Бездоглядних та безпритульних дітей в ході рейду не виявлено.
Фактів продажу та вживання неповнолітніми тютюнових, алкогольних та слабоалкогольних виробів не виявлено.
Фактів реалізації наркотичних речовин їх аналогів та прекурсорів не виявлено, про що свідчить складена відповідна довідка.


03 липня 2015 року службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з працівниками міліції, РЦСССДМ, освіти в смт.Голованівськ було проведено рейди по місцях масового збору молоді щодо порядку відвідування, перебування в них дітей, додержання правопорядку, заборони продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів, розповсюдження наркотиків, пропаганди проституції, насилля, жорстокості.
Бездоглядних та безпритульних дітей в ході рейду не виявлено.
Фактів продажу та вживання неповнолітніми тютюнових, алкогольних та слабоалкогольних виробів не виявлено.
Фактів реалізації наркотичних речовин їх аналогів та прекурсорів не виявлено, про що свідчить складена відповідна довідка.


26 червня 2015 року під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації О.Бугаєнко проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто питаня:
- про відкриття особового рахунку в АТ «Ощадбанк» на неповнолітню дитину;
- про надання дозволу на дарування 2/5 частини житлової квартири;
Розглянуто 2 заяви громадян, всі заяви задоволено.
За результатами розгляду підготовлено 2 проекта розпоряджень голови райдержадміністрації.


20 червня 2015 року службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з працівниками міліції, РЦСССДМ, освіти в смт.Голованівськ було проведено рейди по місцях масового збору молоді щодо порядку відвідування, перебування в них дітей, додержання правопорядку, заборони продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів, розповсюдження наркотиків, пропаганди проституції, насилля, жорстокості.
Бездоглядних та безпритульних дітей в ході рейду не виявлено.
Фактів продажу та вживання неповнолітніми тютюнових, алкогольних та слабоалкогольних виробів не виявлено.
Фактів реалізації наркотичних речовин їх аналогів та прекурсорів не виявлено, про що свідчить складена відповідна довідка.


12 червня 2015 року під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації О.Бугаєнко проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 5 питань:
- про надання висновку про доцільність (недоцільність) повернення дитини у сім’ю батька;
- про взяття під соціальний супровід родин, які опинились в складних життєвих обставинах;
- про зміну позовних вимог по справі позбавлення батьківських прав;
- про подання апеляційної скарги по справі позбавлення батьківських прав;
- про призначення опікуна над майном дитини позбавленої батьківського піклування;
- Розглянуто 2 заяви громадян та 3 клопотання, всі заяви та клопотання задоволено.
За результатами розгляду підготовлено 1 проект розпоряджень голови райдержадміністрації, 3 висновка органу опіки, піклування та витяг з протоколу засідання комісії з питань захисту прав дитини.


22 травня 2015 року службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з працівниками міліції, РЦСССДМ, освіти в смт.Голованівськ було проведено рейди по місцях масового збору молоді щодо порядку відвідування, перебування в них дітей, додержання правопорядку, заборони продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів, розповсюдження наркотиків, пропаганди проституції, насилля, жорстокості.
Бездоглядних та безпритульних дітей в ході рейду не виявлено.
Фактів продажу та вживання неповнолітніми тютюнових, алкогольних та слабоалкогольних виробів не виявлено.
Фактів реалізації наркотичних речовин їх аналогів та прекурсорів не виявлено, про що свідчить складена відповідна довідка.


08 квітня 2015 року провідним спеціалістом служби у справах дітей районної державної адміністрації О.Кравець було прийнято участь на засіданні Ради профілактики правопорушень в ПТУ №38 смт. Голованівськ на якій було розглянуто такі питання: 1. Вивчення стану навчально-виховної роботи, дисципліни учнів у навчальних групах; 2. Заслуховування учнів, схильних до правопорушень; 3. Індивідувальна робота з учнями, які стоять на внутріучилищному обліку.


14 лютого 2015 року службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з працівниками міліції, РЦСССДМ, освіти в смт.Голованівськ було проведено рейди по місцях масового збору молоді щодо порядку відвідування, перебування в них дітей, додержання правопорядку, заборони продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів, розповсюдження наркотиків, пропаганди проституції, насилля, жорстокості.
Бездоглядних та безпритульних дітей в ході рейду не виявлено.
Фактів продажу та вживання неповнолітніми тютюнових, алкогольних та слабоалкогольних виробів не виявлено.
Фактів реалізації наркотичних речовин їх аналогів та прекурсорів не виявлено, про що свідчить складена відповідна довідка.


05 лютого 2015 року за участю заступника голови  районної державної адміністрації Бугаєнко О.П., головного спеціаліста районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слободянюк Н.П., провідного спеціаліста служби у справах дітей райдержадміністрації Кравець О.О. здійснено робочий виїзд до  населеного пункту смт. Побузьке.
 Під час виїзду відвідано прийомну сім’ю з метою перевірки умов проживання прийомних дітей та надання соціальних послуг.
Також спеціалістами проведено відповідну роботу з учнями, які мають систематичні пропуски у навчанні Побузької ЗШ І-ІІІ ст.


04 лютого 2015 року під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Бугаєнко О.П. відбулося засідання координаційної ради у справах дітей райдержадміністрації на якій було розглянуто стан навчання, утримання та виховання дітей: Ж., Г. та П. жителів смт.Побузьке Голованівського району, учнів 11 класу Побузької ЗШ І-ІІІ ст.
За результатами засідання прийнято рішення заступника голови райдержадміністрації.


27 січня 2015 року під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації О.Бугаєнко проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 8 питань:
- про надання висновку про доцільність (недоцільність) позбавлення батьківських прав 3;
        - про позбавлення батьківських прав;
- про надання дозволу на укладення договору оренди земельної ділянки, від імені малолітньої дитини;
 - про надання дозволу на здійснення державної реєстрації права власності на земельну ділянку на ім’я малолітньої дитини;                                                                               
 - про створення прийомної сім’ї;
- про надання висновку органу опіки та піклування щодо доцільності визначення місця проживання;         
Розглянуто 7 заяв громадян та 1 клопотання, всі заяви та клопотання задоволено.
За результатами розгляду підготовлено 3 проекта розпоряджень голови райдержадміністрації, 5 висновків органу опіки, піклування та позовну заяву до Голованівського районного суду про позбавлення батьківських прав.


06 грудня 2014 року року службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з працівниками міліції, РЦСССДМ, освіти в смт.Голованівськ було проведено рейди по місцях масового збору молоді щодо порядку відвідування, перебування в них дітей, додержання правопорядку, заборони продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів, розповсюдження наркотиків, пропаганди проституції, насилля, жорстокості.
Бездоглядних та безпритульних дітей в ході рейду не виявлено.
Фактів продажу та вживання неповнолітніми тютюнових, алкогольних та слабоалкогольних виробів не виявлено.
Фактів реалізації наркотичних речовин їх аналогів та прекурсорів не виявлено, про що свідчить складена відповідна довідка.


21 листопада 2014 року року службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з працівниками міліції, РЦСССДМ, освіти в смт.Побузьке було проведено рейди по місцях масового збору молоді щодо порядку відвідування, перебування в них дітей, додержання правопорядку, заборони продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів, розповсюдження наркотиків, пропаганди проституції, насилля, жорстокості.
Бездоглядних та безпритульних дітей в ході рейду не виявлено.
Фактів продажу та вживання неповнолітніми тютюнових, алкогольних та слабоалкогольних виробів не виявлено.
Фактів реалізації наркотичних речовин їх аналогів та прекурсорів не виявлено, про що свідчить складена відповідна довідка.


07 листопада 2014 року року службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з працівниками міліції, РЦСССДМ, освіти в смт.Голованівськ було проведено рейди по місцях масового збору молоді щодо порядку відвідування, перебування в них дітей, додержання правопорядку, заборони продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів, розповсюдження наркотиків, пропаганди проституції, насилля, жорстокості.
Бездоглядних та безпритульних дітей в ході рейду не виявлено.
Фактів продажу та вживання неповнолітніми тютюнових, алкогольних та слабоалкогольних виробів не виявлено.
Фактів реалізації наркотичних речовин їх аналогів та прекурсорів не виявлено, про що свідчить складена відповідна довідка.


28 жовтня 2014 року в районі проведено благодійну ярмарку «Діти – дітям», яка мала на меті організацію збору благодійних коштів для допомоги вимушеним переселенцям зі Сходу, в першу чергу для придбання найнеобхідніших на даний час теплих речей. До благородної справи долучилися діти, чиїми дбайливими руками виготовлені різноманітні поробки, прикраси, предмети домашнього вжитку, сувеніри, кондитерські випічки.
За результатами проведеної ярмарки було зібрано 4850 гривень.
За рахунок благодійних коштів було надано допомогу 5 родинам, в яких виховується та проживає 9 дітей. Допомога надавалась у вигляді дитячого одягу, взяття, а також проплачено харчування дітей в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах, які вони відвідують.


19 листопада 2014 року з нагоди відзначення Всесвітнього дня дитини та Дня спільних дій в інтересах дітей в Голованівському будинку дитячої та юнацької творчості відбулося свято для дітей, які перемістились із території АТО.
Для дітей – учасників свята було представлено концертну програму, розважальні ігри, майстер-класи керівників гуртків. Всі діти отримали подарунки, які власноручно виготовили діти в рамках проведення акції «Діти – дітям».

19 листопада 2014 року під керівництвом голови Голованівської райдержадміністрації І.Ткаченка проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 6 питань:
- про надання висновку органу опіки та піклування щодо доцільності визначення місця проживання дитини;  
- про надання висновку органу опіки та піклування щодо доцільності (недоцільності) позбавлення батьківських прав батька;
- про призначення опікуна над дітьми, позбавленими батьківського піклування та дітьми-сиротами – 2;        
- про позбавлення батьківських прав батьків – 2.
Розглянуто 4 заяви громадян та 2 клопотання, всі заяви та клопотання задоволено. За результатами розгляду підготовлено 2 проекта розпоряджень голови райдержадміністрації, 4 висновки органу опіки та піклування та 2 позовні заяви до Голованівського районного суду про позбавлення батьківських прав батьків.


17 листопада 2014 року під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації О.Бугаєнко проведено нараду по питанню попередження дитячої злочинності та вжиття заходів щодо запобігання випадків вчинення насильства стосовно дітей в районі.
В нараді прийняли участь заступник начальника РВ – начальник міліції з громадської безпеки РВ УМВС України в Кіровоградській області С.Шеремет, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації А.Сорока, провідний спеціаліст служби у справах дітей райдержадміністрації О.Кравець, головний спеціаліст РЦСССДМ І.Руда, методист РМК відділу освіти райдержадміністрації С.Вареник, заступник начальника УСЗН райдержадміністрації А.Коломійчук.
Проаналізовано кількісні показники щодо стану дитячої злочинності, виявлених випадків вчинення насильства стосовно дітей в районі протягом січня - листопада 2014 року, здійснено аналіз категорій сімей, діти з яких скоїли злочини та правопорушення та стосовно яких дітей вчинено насильство. Встановлено причини, що спонукали неповнолітніх до вчинення злочинів, розроблено механізми та спільні заходи щодо подолання таких негативних явищ серед неповнолітніх. За результатами проведеної наради видано доручення заступника голови райдержадміністрації О.Бугаєнко.


12 листопада 2014 року представниками служби у справах дітей райдержадміністрації, управління соціального захисту райдержадміністрації, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було відвідано родину учасника АТО, жителя с Ємилівка Голованівського району Кіровоградської області, яка має на утриманні троє малолітніх дітей. В ході бесіди батьків проінформовано щодо пільг, якими родина має право на користування відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» зі змінами та передбачених коштів місцевого бюджету. Надано психологічну та правову допомогу.


20 листопада – Всесвітній день дитини

У 1954 році Генеральна Асамблея ООН рекомендувала всім країнам ввести в практику святкування Всесвітнього дня дитини як дня світового братерства і взаєморозуміння дітей, присвяченого діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.
Всесвітній день дитини святкують у ста двадцяти дев’яти (129) країнах. Саме 20 листопада 1989-го року було ухвалено міжнародну конвенцію про права дитини. Вона є обов’язковою для виконання в усіх країнах, які підписали цей документ. Основна ідея Конвенції – найповніше забезпечення інтересів дитини. А це життя, розвиток, захист та забезпечення активної участі в житті суспільства.
Згідно з принципами, проголошеними в Конвенції ООН про права дитини, кожна дитина має володіти всіма зазначеними у них правами і свободами.
Держава забезпечує всі права кожній дитині, враховуючи її інтереси.
Держава зобов’язується поважати право дитини на збереження індивідуальності, забезпечує формування власних поглядів кожної дитини, висловлювання своєї думки.
Проблема захисту і виховання підростаючого покоління ніколи не втратить своєї актуальності, адже діти – гарант самозбереження, здоров’я і процвітання нації. Забезпечення та дотримання прав дитини – необхідність і потреба не лише сучасного етапу розвитку України, але й пріоритетний напрямок політики нашої держави на майбутнє.
Наші прагнення створити дітям достойні умови для повноцінного розвитку повинні знайти втілення у реальних діях. Адже діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Саме тому святий обов’язок родини, школи, органів влади та громадськості подбати про всебічний розвиток інтересів та здібностей дітей, забезпечити їй належний рівень виховання і дотримання прав дитинства. І саме від нас залежить, яким буде становлення маленької людини та як складеться її доля. Бажаємо нашим маленьким громадянам щасливого дитинства, розуміння з боку батьків та сяючих посмішок.

З повагою

Голова районної державної адміністрації 

Ігор Ткаченко

 

 

Голова районної ради


Олексій Чушкін


22 жовтня 2014 року під керівництвом заступника голови райдержадміністрації         Бугаєнко О.П. відбулося виїзне засідання координаційної ради у справах дітей райдержадміністрації, на якому було розглянуто питання про поведінку С. учня 3 класу Роздольської ЗШ І-ІІ ступенів та виконання батьками батьківських обов’язків щодо виховання сина. За результатами засідання прийнято відповідне рішення заступника голови РДА.


16 жовтня 2014 року під керівництвом голови Голованівської райдержадміністрації І.Ткаченка проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 3 питання:
- про надання дозволу на вчинення правочину щодо нерухомого майна, а саме переоформлення земельної ділянки на ім’я малолітньої дитини;
- про призначення опікуна над майном підопічного;        
- про надання дозволу на розподіл спадкового майна, яке належить покійному батькові.
Розглянуто 3 заяви громадян, всі заяви задоволено. За результатами розгляду підготовлено 3 проекта розпоряджень голови райдержадміністрації.


15 жовтня 2014 року працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації спільно з представниками районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено рейд «Діти вулиці», “Вокзал” в населеному пункті Голованівського району с Пушкове.
В ході проведення рейду перевірено матеріально-побутові умови проживання та виховання дітей, які опинились в складних життєвих обставинах.


14 жовтня 2014 року працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації спільно з представниками районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено рейд «Діти вулиці», “Вокзал” в населеному пункті Голованівського району с Ємилівка.
В ході проведення рейду перевірено виховну роботу в навчальному закладі. Також було обстежено матеріально-побутові умови проживання та виховання дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, перебувають під опікою, піклуванням та виховуються в прийомній сім’ї. Встановлено, що підопічні та прийомні діти проживають в добрих, позитивних умовах, в кімнатах чисто та охайно, всі речі складені, кімнати облаштовані необхідними меблями, підлога чиста, застелена килимовим покриттям. Державні кошти використовуються за призначенням.


06  жовтня 2014 року працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації спільно з представниками районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено рейд «Діти вулиці», “Вокзал” в населеному пункті Голованівського району   с Вербове.
В ході проведення рейду перевірено виховну роботу в навчальному закладі. Також працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації спільно з представниками районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в смт Побузьке Голованівського району було обстежено матеріально-побутові умови проживання та виховання дітей, які перебувають під опікою, піклуванням та виховуються в прийомній сім’ї. Встановлено, що підопічні та прийомні діти проживають в добрих, позитивних умовах, в кімнатах чисто та охайно, всі речі складені, кімнати облаштовані необхідними меблями, підлога чиста, застелена килимовим покриттям. Державні кошти використовуються за призначенням.


03 жовтня 2014 року року службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з працівниками міліції, РЦСССДМ, освіти в смт.Голованівськ було проведено рейди по місцях масового збору молоді щодо порядку відвідування, перебування в них дітей, додержання правопорядку, заборони продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів, розповсюдження наркотиків, пропаганди проституції, насилля, жорстокості.
Бездоглядних та безпритульних дітей в ході рейду не виявлено.
Фактів продажу та вживання неповнолітніми тютюнових, алкогольних та слабоалкогольних виробів не виявлено.
Фактів реалізації наркотичних речовин їх аналогів та прекурсорів не виявлено, про що свідчить складена відповідна довідка.


30 вересня 2014 року було проведено зустріч з прийомними батьками, на якій заступником голови районної державної адміністрації О. Бугаєнко виражено подяку прийомним батькам за їх турботу та ласку до дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають та виховуються в їх сім’ях. Всім прийомним сім’ям вручено цінні подарунки.

30 ВЕРЕСНЯ - ДЕНЬ УСИНОВЛЕННЯ!

Діти – це майбутні будівники нашої держави, наш завтрашній день. Сьогодні вони потребують нашої уваги, розуміння та підтримки, надто ж ті, хто залишився без батьківської опіки. Турбота про них – наше спільне завдання та велика відповідальність.
Щиро дякуємо всім, хто долучився до цієї шляхетної справи, хто зігрів маленькі серця теплом та ніжністю люблячої родини.
Тож нехай ці зерна любові та піклування, що ми засіваємо сьогодні у дитячі душі, назавтра проростуть щедрим врожаєм добра. Щастя, здоров’я, благополуччя та всіляких гараздів Вам і Вашим родинам.

З повагою

Голова районної державної адміністрації 

Ігор Ткаченко

 

 

Голова районної ради


Олексій Чушкін


24 вересня 2014 року під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Бугаєнко О.П. відбулося засідання координаційної ради у справах дітей райдержадміністрації на якій було розглянуто такі питання:

 1. Про виконання закладами освіти району Закону України «Про загальну середню освіту» в частині забезпечення повної загальної середньої освіти
 2. Про додержання законодавства про працю неповнолітніх в районі та про роботу районного центру зайнятості по їх працевлаштуванню.

3.       Про стан відвідування учнями загальноосвітніх закладів району та ПТУ № 38 та результати проведення рейду «Урок». За результатами засідання прийнято 3 рішення заступника голови РДА.


05 вересня 2014 року під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації О.Бугаєнко за участі начальника служби у справах дітей райдержадміністрації Сороки А.В. та головного спеціаліста РЦСССДМ Гордійчук І.В. було проведено засідання круглого столу з прийомними батьками на тему: «Сім»я – це мій скарб», на якому розглянуто проблемні питання, які виникають в процесі виховання прийомних дітей, піднято питання майбутнього кожної дитини, її матеріального забезпечення, продовження нею навчання та висловлено подяку за проявлену турботу, любов та ласку до дітей.


Всеукраїнський профілактичний захід «Урок»

На початку нового навчального року традиційно в Україні проводиться Всеукраїнський профілактичний захід «Урок», з метою забезпечення здобуття загальної середньої освіти усіма учнями шкіл.
Відповідно дост. 53 Конституції України, ст. 19  Закону України „ Про охорону дитинства” та Закону України "Про загальну середню освіту", щодо гарантованого права дітей на освіту, в межах заходів виконання загальнодержавної програми „ Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року, службою у справах дітей Голованівської райдержадміністрації з 21 серпня поточного року розпочато проведення Всеукраїнського профілактичного заходу „УРОК”, який триватиме впродовж вересня місяця цього року. Мета даного заходу – виявлення дітей, які без поважних причин не приступили до занять з початку навчального року, вжиття заходів для повернення їх до навчання, усунення причин і умов, внаслідок яких діти не охоплені навчанням, надання адресної допомоги дітям, притягнення батьків або осіб, які їх замінюють за порушення прав та законних інтересів дітей. Службою у справах дітей райдержадміністрації контролюється питання відвідування учнями загальноосвітніх закладів району, вживаються заходи щодо повернення або влаштування виявлених дітей до навчальних закладів.


02 вересня 2014 року з метою готовності до навчання та забезпеченості шкільним приладдямначальником служби у справах дітей райдержадміністрації А.Сорокою було вручено портфель та канцелярський набір 2 дітям з сімей, які прибули із тимчасово окупованих територій України, територіально-адміністративних одиниць України, в яких триває антитерористична операція.


01 вересня 2014 рокузавідувачем сектору опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей райдержадміністрації А.Плахотнюком відвідано Роздольську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів з привітаннями до Дня знань та вручено першокласникам подарунки у вигляді канцелярських наборів.28 серпня 2014 року з метою належної підготовки до нового навчального року, охоплення навчанням усіх дітей шкільного віку, в тому числі, переселенців із тимчасово окупованих територій України, територіально-адміністративних одиниць України, в яких триває антитерористична операція, забезпечення їх шкільним приладдям заступником голови Голованівської районної державної адміністрації О.Бугаєнко було вручено 14 дітям шкільні портфелі, які містили всі необхідні для навчання канцелярські товари.


27 серпня 2014 року під керівництвом голови Голованівської райдержадміністрації І.Ткаченка проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 9 питань:

 1. щодо участі у вихованні та спілкуванні з дітьми;
  надання дозволу на укладення договору оренди земельної ділянки, від імені малолітньої дитини 2;
  про надання висновку про доцільність (недоцільність) позбавлення батьківських прав;
 2. про призначення опікуна над майном підопічного;        
 3. про позбавлення батьківських прав 2;
 4. про надання дозволу на вчинення правочину, а саме дарування житлової квартири на ім’я малолітньої дитини;
 5. про влаштування дітей до КЗ «Кіровоградський обласний будинок дитини».

Розглянуто 7 заяв громадян та 2 клопотання, всі заяви та клопотання задоволено.
За результатами розгляду підготовлено 6 проектів розпоряджень голови райдержадміністрації, 1 висновок органу опіки, піклування та 2 позовних заяви до Голованівського районного суду про позбавлення батьківських прав.


24 липня 2014 року під керівництвом голови Голованівської райдержадміністрації І.Ткаченка проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 6 питань:

 1. про надання дозволу на прийняття в дар житлової квартири, на ім’я доньки;
  щодо участі у вихованні та спілкуванні з дітьми 2;
 2. про надання  дозволу на тимчасове проживання дітей біля бабусі;
 3. про надання дозволу на проживання дитини біля батька;
 4. про надання висновку про доцільність (недоцільність) позбавлення батьківських прав.
  Розглянуто 6 заяв громадян із них 5 заяв задоволено, згідно однієї відмовлено.

За результатами розгляду підготовлено 4 проекта розпоряджень голови райдержадміністрації, 1 висновок органу опіки, піклування, та 1 витяг з протоколу засідання щодо відмови.


06 серпня 2014 року заступником голови  Голованівської районної державної адміністрації О.Бугаєнко було проведено зустріч з опікунами, піклувальниками, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, за участю начальника служби А.Сороки та завідуючого сектору опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей А.Плахотнюка, на якій проаналізовано виконання опікунами, піклувальниками обов’язків щодо виховання та утримання підопічних дітей, розглянуто питання матеріального забезпечення дітей, потреби у забезпеченні соціальним житлом та їх оздоровлення.


Життя без залежності»

11 липня 2014 року в Голованівському районному підрозділі кримінально-виконавчої інспекції спеціалістами  Голованівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за участю представника служби у справах дітей районної державної адміністрації було проведено інформаційно-просвітницький  захід  з елементами анкетування «Життя без залежності» для осіб молодіжного віку які перебувають на обліку КВІ.
 Метою заходу є виявлення рівня обізнаності молоді щодо негативного впливу алкоголю та тютюнопаління на організм людини, формування стійкого навику неприйняття шкідливих звичок, уміння активно протистояти згубним звичкам; пропаганда здорового способу життя. У кожного з учасників була змога прийняти активну участь в обговоренні даної проблеми, висловити свою думку. Також під час проведення заходу учасники переглянули документальний фільм під назвою: «Правда про куріння».
Крім того, всі присутні отримали інформаційні буклети та листівки.


09 липня 2014 року службою у справах дітей райдержадміністрації під керівництвом заступника голови райдержадміністрації О.Бугаєнко проведено нараду по питанню профілактики правопорушень серед неповнолітніх, які вчинили злочини протягом січня – червня 2014 року.
В нараді взяли участь начальник служби у справах дітей райдержадміністрації А.Сорока, головний спеціаліст, юрисконсульт РЦСССДМ І.Руда, заступник начальника РВ УМВС України в Кіровоградській області С.Шеремет, провідний спеціаліст служби у справах дітей райдержадміністрації О.Кравець. На нараду запрошено неповнолітніх та їх батьків, голів сільських, селищних рад.
Звернуто увагу на ріст дитячої злочинності в районі протягом І півріччя 2014 року, здійснено аналіз категорії сімей, діти, з яких скоїли злочини та правопорушення, встановлено причини .та умови, які спонукали неповнолітніх до неправомірних дій, виконання батьками обов’язків щодо належного виховання дітей, контролю за їх поведінкою.
За результатами проведеної наради видано відповідне доручення заступника голови райдержадміністрації О.Бугаєнко та направлено листи до РВ УМВС України в Кіровоградській області та районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо притягнення батьків до адміністративної відповідальності, діти яких вчинили злочини та правопорушення та здійснення соціального супроводження сімей.


04 липня 2014 року заступником голови  Голованівської районної державної адміністрації О.Бугаєнко було проведено зустріч з опікунами, піклувальниками, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, за участю начальника служби А.Сороки та завідуючого сектору опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей А.Плахотнюка, на якій проаналізовано виконання опікунами, піклувальниками обов’язків щодо виховання та утримання підопічних дітей, розглянуто питання матеріального забезпечення дітей, потреби у забезпеченні соціальним житлом та їх оздоровлення.


20 червня 2014 року під керівництвом голови Голованівської райдержадміністрації І.Ткаченка проведено засідання комісії з питань захисту прав дитини, на якому розглянуто 5 питань, із них: 4 заяви громадян та 1 клопотання:
- про надання дозволу на прийняття в дар житлової квартири, на ім’я малолітньої дитини;
- щодо участі батька у вихованні та спілкуванні з дитиною – 3;
- про припинення опіки над майном дитини, позбавленої батьківського піклування         
Всі заяви та клопотання розглянуто та задоволено. За результатами розгляду підготовлено 5 проектів розпоряджень голови райдержадміністрації.


18 червня 2014 року під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Бугаєнко О.П. відбулося засідання координаційної ради у справах дітей райдержадміністрації, на якій було розглянуто такі питання:
- Про стан навчання, утримання та виховання дітей: Д. та М. в сім’ї О., жителів с.Троянка Голованівського району
- Про стан навчання, утримання та виховання дітей: А. та Г. в сім’ї К., жителів с.Троянка Голованівського району.
 - Про заходи щодо здійснення соціального та правового захисту дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.
- Про роботу з питань соціального захисту дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та стан утримання, виховання дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані в сімейні форми виховання, їх матеріальне забезпечення.
- Про стан здоров’я дітей в районі. За результатами засідання прийнято відповідні рішення заступника голови РДА.


2 червня 2014 року у центральному парку смт Голованівськ відбулися святкові заходи щодо відзначення Міжнародного дня захисту дітей. Усіх присутніх привітав голова Голованівської районної державної адміністрації І.С.Ткаченко та керівник апарату районної ради Ю.М.Кадієвський.
З метою створення умов для творчого розвитку дітей та підтримки обдарувань відділом освіти та відділом культури, туризму та культурної спадщини Голованівської райдержадміністрації проведено районний фестиваль дитячої творчості «Мистецькі зірочки Голованівщини». У програмі фестивалю: виступ кращих вокалістів, хореографічних колективів, конкурс малюнка на асфальті, лялькова вистава з елементами гри, спортивні змагання, майстер-клас, дитяча дискотека. Всі учасники фестивалю та діти, які були присутні на святі отримали морозиво, а переможці конкурсів, змагань - призи. Матеріальну підтримку надали народний депутат Верховної ради, засновник благодійного фонду «Відродження покоління» Грушевський Віталій Анатолійович та приватні підприємці Конякін Василь Михайлович, Спиридонов Олександр Володимирович.


02 червня 2014 року з нагоди відзначення Міжнародного дня захисту дітей голова районної державної адміністрації І.Ткаченко та заступник голови районної державної адміністрації О.Бугаєнко привітали дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях зі святом та вручили подарунки у вигляді солодощів і м’яких іграшок.


23 травня 2014 року під керівництвом голови Голованівської райдержадміністрації І.Ткаченка проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 4 питаня:
- про встановлення піклування над дітьми, позбавленими батьківського піклування та призначення піклувальника;
- надання дозволу на вітчудження ½ частки транспортного засобу, яка належить неповнолітній дитині;
- про надання висновку про доцільність (недоцільність) позбавлення батьківських прав;
- про надання дозволу на прийняття в спадщину земельної ділянки неповнолітньою донькою.         
Розглянуто 4 заяви громадян із них 3 заяви задоволено, згідно однієї заяви відмовлено.
За результатами розгляду підготовлено 2 проекти розпоряджень голови райдержадміністрації, 1 висновок органу опіки, піклування та один витяг з протоколу щодо відмови у надані дозволу на вітчудження частки майна неповнолітньої


15 квітня 2014 року під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації І.Артвіх проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 6 питань:
- про надання висновку про доцільність (недоцільність) позбавлення батьківських прав 2;
- про позбавлення батьківських прав;
- про до влаштування дитини, позбавленої батьківського піклування до прийомної сім’ї;
- про створення прийомної сім’ї та влаштування до неї дітей, позбавлених батьківського піклування;
- про надання дозволу на прийняття в дар ½ частини житлового будинку на ім’я неповнолітньої дитини;
Розглянуто 6 заяв громадян із них 5 заяви задоволено, згідно однієї заяви відмовлено. За результатами розгляду підготовлено 3 проекти розпоряджень голови райдержадміністрації, 1 висновок органу опіки, піклування та один витяг з протоколу щодо відмови у надані дозволу на вітчудження частки майна неповнолітньої; 1 позовна заява до Голованівського районного суду.


18 березня 2014 року під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації І.Артвіх проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 3 питання:
- надання дозволу на вітчудження ½ частки транспортного засобу, яка належить неповнолітній дитині;
- щодо участі батька у вихованні та спілкувані з донькою;
- про вчинення правочину щодо нерухомого майна.
Розглянуто 3 заяви громадян, із них 2 заяви громадян задоволено, 1 заява знята з розгляду у зв'язку з попереднім розглядом та винесення відповідного рішення.
За результатами розгляду підготовлено 2 проекти розпоряджень заступника голови райдержадміністрації, 1 висновок органу опіки, піклування щодо відмови у надані дозволу.


28 січня 2014 року службою у справах дітей райдержадміністрації під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Н.Кирилюк проведено нараду по питанню попередження дитячої злочинності та профілактики правопорушень серед учнів, які навчаються в загальноосвітніх закладах району. В нараді взяли участь начальник служби у справах дітей райдержадміністрації А.Сорока, головний спеціаліст РЦСССДМ Н.Ткаченко, оперуповноважений КМСД РВ УМВС України в Кіровоградській області І.Свид, провідний спеціаліст служби у справах дітей райдержадміністрації О.Кравець, методист РМК по виховній роботі відділу освіти райдержадміністрації С.Вареник.
На нараді звернуто увагу на вчинення злочинів неповнолітніми, які є учнями загальноосвітніх шкіл та здійснено аналіз категорії сімей, діти з яких скоїли злочини та правопорушення, вивчено причини, умови по кожному неповнолітньому та стан проведеної відповідними органами профілактично-виховної роботи.
З метою профілактики правопорушень та недопущення вчинення неповнолітніми повторних злочинів визначено напрямки роботи на 2014 рік, заплановано проведення щомісячних нарад під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Н. Кирилюк з метою здійснення аналізу та стану злочинності серед неповнолітніх та започаткувати практику проведення нарад із запрошенням неповнолітніх, які вчинили злочини та їх батьків
За результатами проведеної наради видано відповідне доручення заступника голови райдержадміністрації Н.Кирилюк.


25 січня 2013 року під керівництвом голови Голованівської райдержадміністрації О.Ярового проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 6 питань:

Розглянуто 5 заяв громадян та клопотання служби у справах дітей щодо реєстрації покинутої дитини, із них 4 заяви та клопотання задоволено, згідно однієї заяви відмовлено.
За результатами розгляду підготовлено 5 проектів розпоряджень голови райдержадміністрації та один витяг з протоколу щодо відмови у надані дозволу на вітчудження частки майна неповнолітньої.


27 грудня 2013 року під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Н.Кирилюк проведено підсумкову нараду по питанню роботи служби у справах дітей райдержадміністрації протягом 2013 року.
Звернуто увагу на виконання показників щодо охоплення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування сімейними формами виховання, забезпечення соціальним та впорядкованим житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб, з їх числа, зниження росту дитячої злочинності, забезпечення соціального захисту дітей, які опинились в складних життєвих обставинах та проаналізовано виявлені прокуратурою району порушення у діяльності служби.
Визначено план роботи та завдання на 2014 рік.


24 грудня 2013 року службою у справах дітей райдержадміністрації під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Н.Кирилюк проведено засідання координаційної ради у справах дітей райдержадміністрації.
На порядку денному розглянуто 2 питання:

За підсумками координаційної ради звернуто увагу членів ради на посилення роботи щодо взаємодії з питань профілактики правопорушень, попередження дитячої злочинності та активізації роботи служби у справах дітей райдержадміністрації, РЦСССДМ та виконкомів сільських, селищних рад по питанню забезпечення соціальним та впорядкованим житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб, з їх числа.


23 грудня 2013 року службою у справах дітей райдержадміністрації під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Н.Кирилюк проведено нараду по питанню попередження дитячої злочинності та профілактики правопорушень серед учнів, які навчаються в ПТУ №38 смт Голованівськ. В нараді взяли участь начальник служби у справах дітей райдержадміністрації А.Сорока, головний спеціаліст РЦСССДМ Н.Ткаченко, директор ПТУ №38 смт Голованівськ Б.Леонтюк, оперуповноважений КМСД РВ УМВС України в Кіровоградській області І.Свид, заступник директора ПТУ №38 по виховній роботі Н.Лужанська, психолог РЦСССДМ Н.Ященко, провідний спеціаліст служби у справах дітей райдержадміністрації О.Кравець. На нараду запрошено неповнолітніх П. та М., які вчинили злочини у 2013 році і являються учнями ПТУ №38.
Звернуто увагу на ріст дитячої злочинності в районі протягом 2013 року та здійснено аналіз категорії сімей, діти з яких скоїли злочини та правопорушення. Психологом РЦСССДМ проведено відповідну роботу з учнями, які вчинили злочини в 2013 році та навчаються в ПТУ №38, вивчено причини, умови по кожному неповнолітньому та стан проведеної відповідними органами профілактично-виховної роботи. Неповнолітніх П. та М. залучено до гурткової роботи в ПТУ №38, в ході наради з ними проведено індивідуальні бесіди виховного характеру.
З метою профілактики правопорушень та недопущення вчинення неповнолітніми повторних злочинів визначено напрямки роботи на 2014 рік, керівникам вказано на недостатній рівень профілактичної роботи.
За результатами проведеної наради видано відповідне доручення заступника голови райдержадміністрації Н.Кирилюк, заплановано в січні 2014 року розглянути питання щодо попередження дитячої злочинності та профілактики правопорушень серед учнів, які навчаються в загальноосвітніх навчальних закладах району.


13 грудня 2013 року під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації Н.Кирилюк проведено нараду по питанню профілактики правопорушень та попередження дитячої злочинності серед учнів Голованівського ПТУ №38.
В нараді прийняли участь заступник начальника оперуповноважений КМСД РВ УМВС України в Кіровоградській області І.Свид, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації А.Сорока, головний спеціаліст РЦСССДМ Н.Ткаченко, заступник директора ПТУ № 38 з виховної роботи Н.Лужанська.
В ході проведення наради визначено напрямки роботи по подоланню негативних явищ серед неповнолітніх, а саме, у період з 16 грудня по 23 грудня 2013 року:
- залучити психолога РЦСССДМ для проведення відповідної роботи з неповнолітніми, які вчинили злочини у 2013 році і є учнями ПТУ №38 з метою встановлення особливостей характеру, поведінки особи, причин, що спонукали до скоєння злочину, стану усвідомлення негативності вчинку;
- залучити фахівців із соціальної роботи РЦСССДМ для роботи з сім’ями неповнолітніх, які вчинили злочини у 2013 році і є учнями ПТУ №38 шляхом відвідування родини, обстеження їх умов проживання та виховання в них дітей, проведення бесід на правову тематику з метою встановлення причин та умов, які спонукали неповнолітніх до вчинення злочину, усвідомлення батьками відповідальності за послаблення конролю за поведінкою дітей;
- керівникам служби у справах дітей, РЦСССДМ, РВ УМВС України в Кіровоградській області, ПТУ №38 скласти індивідуальні звіти по кожній дитині, яка вчинила злочин у 2013 році і є учнем ПТУ №38 щодо проведеної профілактичної роботи за 2013 рік.
За результатами проведеної роботи та з метою здійснення аналізу заплановано      23 грудня 2013 року проведення спільної наради під керівництвом заступника голови РДА Н.Кирилюк, керівників служби у справах дітей, РЦСССДМ, РВ УМВС України в Кіровоградській області, ПТУ №38 з для визначення плану спільних дій на 2014 рік.


Нарада директорів ЗНЗ району

29 листопада 2013 року в залі засідань Голованівської РДА відбулася нарада директорів ЗНЗ за участю заступника голови райдержадміністрації Кирилюк Н.К., начальника відділу освіти Коломійчука М.А., начальника служби у справах дітей райдержадміністрації Сороки А.В., головного спеціаліста районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Ткаченко Н.В., заступника начальника районного відділу - начальник міліції з громадської безпеки Голованівського РВ УМВС України Шеремета С.М. по питанню профілактики правопорушень серед неповнолітніх та попередження дитячої злочинності.
Шеремет С.М. проаналізував стан дитячої злочинності у 2013 році. В обговоренні питання взяли участь Кирилюк Н.К., Коломійчук М.А., Сорока А.В. та директори загальноосвітніх навчальних закладів району. Учасники наради вирішили:


20 листопада 2013 року службою у справах дітей райдержадміністрації з нагоди відзначення 20 листопада 2013 року Дня спільних дій в інтересах дитини було організовано та здійснено поїздку до м .Кіровограда для 9 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Для дітей було проведено екскурсію у Кіровоградську льотну академію Національного авіаційного університету та спільно з Кіровоградським міськрайонним центром зайнятості проведено майстер-клас «У світі професій». Учасникам заходів організовано частування в піцерії «Челентано» та вручено пам'ятні подарунки.


15 листопада 2013 року під керівництвом голови Голованівської райдержадміністрації О.Ярового проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто питання про розгляд клопотання виконкому Побузької селищної ради щодо позбавлення батьківських прав матері, дитину якої вилучено із сім’ї, так як існувала реальна загроза життю та здоров’ю дитини. За результатами розгляду питання підготовлено висновок органу опіки та піклування щодо доцільності позбавлення батьківських прав матері і направлено до Голованівського районного суду позовну заяву.


11 листопада 2013 року під керівництвом голови Голованівської райдержадміністрації О.Ярового проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 6 питань:

 1. про надання висновку про доцільність (недоцільність) позбавлення батьківських прав;
 2. про позбавлення батьківських прав;
 3. про надання дозволу на реєстрацію транспортного засобу;
 4. про вчинення правочину щодо нерухомого майна;
 5. про призначення опікуна (піклувальника).                   

В ході проведення комісії розглянуто 5 заяв громадян та 1 клопотання, із них: 4 заяви громадян задоволено, відносно однієї заяви громадянці відмовлено так, як відсутні дані на особу та відповідні підтверджуючі документи. Заявлене клопотання задоволено.
За результатами розгляду підготовлено 4 проекта розпоряджень голови райдержадміністрації, 1 позовну заяву до Голованівського районного суду про позбавлення батьківських прав та 1 витяг з протоколу засідання комісії.


8 листопада 2013 року службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з працівниками районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було відвідано в кімнаті тимчасового перебування  дітей при дитячому відділенні Голованівської ЦРЛ малолітню дитину, яка залишилася без батьківського піклування, так як була вилучена із сім’ї, де існувала реальна загроза життю і здоров’ю дитини та забезпечено дитячим харчуванням, засобами повсякденного догляду за дитиною.


06 листопада 2013 року службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено нараду із заступниками директорів загальноосвітніх шкіл району по виховній роботі.
В ході проведення наради присутніх було ознайомлено з районними програмами, які спрямовані на здійснення соціального захисту прав дітей, розглянуто питання повернення дітей з інтернатних закладів області, які влаштовані за заявами батьків, стану виховної роботи в загальноосвітніх закладах району.
Заступникам директорів загальноосвітніх шкіл району по виховній роботі рекомендовано звернути увагу на стан утримання та виховання дітей, які опинились в складних життєвих обставинах та посилити роботу з профілактики правопорушень серед неповнолітніх, попередження дитячої злочинності.


05 листопада 2013 року працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації спільно з представниками районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та управління соціального захисту населення райдержадміністрації проведено рейд «Діти вулиці», «Сім’я і діти» в населеному пункті Голованівського району с Перегонівка.
В ході проведення рейду перевірено матеріально-побутові умови проживання та виховання дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, перебувають під опікою, піклуванням та виховуються в прийомній сім’ї. Встановлено, що підопічні та прийомні діти проживають в добрих, позитивних умовах, в кімнатах чисто та охайно, всі речі складені, кімнати облаштовані необхідними меблями, підлога чиста, застелена килимовим покриттям. Державні кошти використовуються за призначенням.
Під час інспектування відвідано сім’ю О., яка опинилась в складних життєвих обставинах. На період обстеження в житловому будинку було брудно, не прибрано. Матері вказано на неналежний догляд за малолітніми дітьми, попереджено щодо відповідальності та встановлено термін для поліпшення житлово-побутових умов проживання дітей.
Крім того, обстежено умови проживання та виховання сім’ї С., яка опинилась в складних життєвих обставинах. Умови проживання сім’ї задовільні, в житловому будинку на момент обстеження було тепло, чисто та охайно. З матір’ю проведено бесіду щодо недопущення неналежного утримання та виховання малолітніх дітей.
В ході перевірок було звернено увагу на готовність сімей до осінньо-зимового періоду, їх забезпеченість паливом та продуктами харчування.


4 листопада 2013 року за дорученням заступника голови райдержадміністрації здійснено повторене обстеження умов проживання за відповідними сім’ями у складі служби у справах дітей, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та кримінальної міліції у справах дітей. Під час інспектування відвідано сім’ю Л.. Встановлено, що сім’я покращила санітарно-гігієнічні умови, в помешканні прибрано, речі в шафі, чисті складені належним чином, кімнати обладнані необхідними меблями, підлога чиста, застелена килимовим покриттям.


4 листопада 2013 року згідно доручення заступника голови райдержадміністрації здійснено перевірку щодо дотримання законодавства про заборону продажу пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв, вин та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років в торгівельних точках, що знаходяться на відстані ближче, ніж 300 метрів до території закладів для дітей.
Фактів продажу неповнолітнім тютюнових та горілчаних виробів не виявлено.


18 жовтня 2013 року під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Н.Кирилюк, за участі начальника служби у справах дітей райдержадміністрації А.Сороки та головного спеціаліста районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді І.Гордійчук проведено семінар із головами сільських, селищних рад по питанню вдосконалення механізмів співпраці на території з фахівцями із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з метою виявлення сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, здійснення їх соціального супроводження шляхом обстеження умов проживання, перевірки готовності до осінньо-зимового періоду, підвищення якості соціальних послуг.
Звернуто увагу на питання щодо вжиття заходів по запобіганню соціального сирітства, збереженню біологічної родини шляхом повернення дітей із інтернатних закладів області, які влаштовані за заявами батьків.


На виконання соціальних ініціатив Президента України та з метою захисту прав та інтересів дітей щодо виховання та проживання їх у біологічних родинах, біля батьків, збереження родинних відносин, подолання соціального сирітства 17 жовтня 2013 року під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Н.Кирилюк, за участі начальника служби у справах дітей райдержадміністрації А.Сороки та головного спеціаліста районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді І.Гордійчук відбулася робоча поїздка до Заваллівської загальноосвітньої школи-інтернат з метою відвідування 8-ми дітей, які є уродженцями Голованівського району. В ході спілкування з директором навчального закладу та дітьми звернуто увагу на успішність, поведінку та захоплення вихованців. Ознайомлено з умовами проживання та навчання дітей. По закінченню зустрічі дітям було вручено солодощі.


Щаслива родина – щаслива дитина

Такою була тема «круглого столу», що  відбувся 15 жовтня 2013 року в райдержадміністрації  за участі  голови райдержадміністрації О.Ярового з фахівцями із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Основним питанням, яке було розглянуто на  засіданні «круглого столу» – це реалізація в районі соціальних ініціатив Президента України щодо вдосконалення роботи соціальних служб. 
Заступник голови райдержадміністрації Н.Кирилюк, розкрила питання щодо необхідності вжиття подальших заходів з метою повернення дітей нашого району, які проживають в інтернатних закладах за заявою батьків, у їх біологічні сім’ї. При цьому відмітила позитивну роботу в даному напрямку фахівця із соціальної роботи Ю.Колот, яка працює на території Свірнівської сільської ради, де було повернуто дітей з інтернату у їх сім’ї, у зв’язку з покращенням умов проживання. Наталія Костянтинівна наголосила фахівцям із соціальної роботи на потребу у суворому контролі над сім’ями у СЖО та надання їм  всебічної допомоги з метою недопущення вилучення дітей із сім’ї. Н.Кирилюк зазначила, що з метою  подальшого попередження проблем у сім'ї та зменшення їх в майбутньому фахівці із соціальної роботи мають і надалі ефективно здійснювати своєчасне виявлення можливих проблем у сім'ях, особливо у сім'ях, де проживають діти-інваліди, вживати заходів щодо надання допомоги в усуненні можливих проблем, шляхом сприяння у працевлаштуванні, здобутті професії, освіти, лікуванні, соціальній реабілітації, сприяти у своєчасному одержанні державних соціальних допомог та послуг.
Головний спеціаліст РЦСССДМ І.Гордійчук в ході обговорення проаналізувала показники роботи фахівців із соціальної роботи за 2013 рік у порівнянні з 2012 роком. Про проведену роботу окремих фахівців із соціальної роботи для всіх присутніх головним спеціалістом РЦСССДМ І.Рудою було представлено фотослайд  досягнутих результатів.
Начальник служби у справах дітей райдержадміністрації А.Сорока зупинилася на питанні необхідності взаємодії служби у справах дітей РДА з фахівцями із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  для досягнення спільних позитивних результатів роботи в ході виконання соціальних  ініціатив Президента України.
Звертаючись до учасників «круглого столу» голова райдержадміністрації О.Яровий наголосив, що на них покладаються великі надії і сподівання на те, що із введенням  посад фахівців із соціальної роботи в сільській місцевості і надалі будуть ефективно впроваджуватися в життя соціальні ініціативи Президента України, спрямовані на підтримку найуразливіших верств населення, особливо сімей з дітьми, які потребують підтримки держави. Адже ми на шляху до цивілізованого підходу, де держава всебічно турбується про потреби громадян. Важливо не залишатись  на самоті зі своєю проблемою, а звертатись до фахівців із соціальної роботи за допомогою, - сказав Олександр Яровий.


10 жовтня 2013 року за участю заступника голови  районної державної адміністрації Н. Кирилюк, начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації А. Дудник, директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді О. Довгої, провідного спеціаліста служби у справах дітей райдержадміністрації О. Кравець здійснено виїзд у  населені пункти с. Красногірка, с. Розділ, с. Свірнево.
Під час виїзду здійснено  перевірку умов проживання сімей, які опинились у складних життєвих обставинах. 
Так, в с. Свірнево під час  відвідування сім’ї Я.  та сім’ї К. було встановлено, що умови проживання сімей покращено, проведено необхідні ремонтні роботи. Діти повернуті з інтернатних закладів до біологічних родин, на даний час відвідують Свірнівську ЗШ- І-ІІІст., навчаються в міру своїх можливостей. 
Під час інспектування сімей в с. Розділ було з’ясовано, що в сім’ї З. значно покращені умови  проживання, діти доглянуті, забезпечені одягом, взуттям. Разом з тим, під час відвідання сім’ї К. виявлено незадовільні санітарно-гігієнічні умови проживання, невиконання батьками своїх обов’язків, бездоглядність дітей, кошти витрачаються не за призначенням. Даній родині було наголошено про необхідність покращення умов проживання,  з метою недопущення позбавлення батьків батьківських прав та вилучення дітей із сім’ї.
В с. Красногірка відвідано сім’ю Р.  Сім’я проживає в незадовільних санітарно-гігієнічних умовах, в помешканні навкруги бруд, батьки знаходились в стані алкогольного сп’яніння. Заступник голови райдержадміністрації надала вищевказаній сім’ї термін для приведення умов проживання у відповідність, а у разі невиконання поставлених умов буде розглянуто питання про позбавлення батьків батьківських прав.
Батькам надано  рекомендації щодо належного догляду за дітьми, створення  відповідних умов для їх проживання та виховання, а також забезпеченість дітей одягом, взуттям відповідно до сезону. 
Також в ході перевірок було звернено увагу на забезпеченість сімей паливом, та харчовими продуктами.


7 жовтня 2013 року службою у справах дітей районної державної адміністрації проведено рейди «Діти вулиці», «Сімя і діти» в населених пунктах Голованівського району: с.Люшнювате та с.Роздол.
В ході проведення рейдів обстежено умови проживання дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. З батьками проведено відповідну роботу та попереджено щодо належного утримання, виховання дітей.
3 жовтня 2013 року під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації Н.Кирилюк проведено засідання координаційної ради у справах дітей райдержадміністрації, на якому розглянуто 3 питання:

 1. про виконання закладами освіти району Закону України «Про загальну середню освіту»  в частині забезпечення повної загальної середньої освіти;
 2. про додержання законодавства про працю неповнолітніх в районі та про роботу районного центру зайнятості по їх працевлаштуванню;
 3. про стан відвідування учнями загальноосвітніх закладів району та ПТУ №38 та результати проведеного рейду «Урок».

В ході розгляду питань встановлено, що станом на 03 жовтня 2013 року всі діти відвідують навчальні заклади району, неповнолітні, які не навчаються і не працюють та працюючі неповнолітні відсутні.
За результатами розгляду питань прийнято 3 рішення координаційної ради у справах дітей райдержадміністрації.


1 жовтня 2013 року під керівництвом голови Голованівської райдержадміністрації О.Ярового проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 6 питання про надання висновку про доцільність (недоцільність) позбавлення батьківських прав;     

 1. про позбавлення батьківських прав;
 2. щодо участі у вихованні та спілкувані з сином;
 3. про надання дозволу на підписання доручення від імені малолітніх дітей;
 4. про вчинення правочину щодо нерухомого майна;
 5. про надання правового статусу дитини, позбавленої батьківського піклування.

В ході проведення комісії розглянуто 3 заяви громадян та 3 клопотання, із них: 2 заяви громадян задоволено, відносно однієї заяви громадянці відмовлено в надані дозволу з метою недопущення порушення майнових прав дітей. Заявлені клопотання задоволено.
За результатами розгляду підготовлено 5 проектів розпоряджень голови райдержадміністрації, 2 висновка органу опіки та піклування, 1 позовну заяву до Голованівського районного суду про позбавлення батьківських прав та 1 витяг з протоколу засідання комісії щодо відмови у надані дозволу.


26 вересня 2013 року під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації Н.Кирилюк проведено нараду по питанню профілактики правопорушень та попередження дитячої злочинності.
В нараді прийняли участь заступник начальника РВ – начальник міліції з громадської безпеки РВ УМВС України в Кіровоградській області С.Шеремет, оперуповноважений КМСД РВ УМВС України в Кіровоградській області І.Свид, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації А.Сорока, директор РЦСССДМ О.Довга, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації М.Коломійчук, заступник директора ПТУ № 38 з виховної роботи Н.Лужанська.
Звернуто увагу на ріст дитячої злочинності в районі протягом січня - вересня 2013 року, здійснено аналіз категорій сімей, діти з яких скоїли злочини та правопорушення, встановлено причини, що спонукали неповнолітніх до вчинення злочинів, розроблено механізми та спільні заходи щодо подолання таких негативних явищ серед неповнолітніх.
За результатами проведеної наради видано доручення заступника голови райдержадміністрації Н.Кирилюк.


25 вересня 2013 року з метою захисту прав та інтересів дітей щодо виховання та проживання їх у біологічних родинах, біля батьків, збереження родинних відносин, подолання соціального сирітства та в зв’язку з реформою інтернатних закладів під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Кирилюк Н.К. за участю представників служби у справах дітей райдержадміністрації, РЦСССДМ, управління соціального захисту населення райдержадміністрації відбулася нарада по питанню повернення дітей, які навчаються в інтернатних закладах області за заявами батьків на проживання та виховання до біологічних родин.
На засідання було запрошено голів сільських рад с Ємилівка, с Капітанка, с Шепилове, с Свірнево, фахівців із соціальної роботи РЦСССДМ відповідних територій та батьків, діти яких навчаються в школі-інтернаті. В ході наради обговорено умови проживання зазначених сімей, їх матеріальний стан та причини, які спонукали до влаштування дітей в інтернат ний заклад.
За результатами проведеної наради заступником голови райдержадміністрації Н.Кирилюк видано відповідне доручення.


18 вересня 2013 року з метою захисту прав та інтересів дітей щодо виховання та проживання їх у біологічних родинах, біля батьків, збереження родинних відносин, подолання соціального сирітства та в зв’язку з реформою інтернатних закладів під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Кирилюк Н.К. за участю представників служби у справах дітей райдержадміністрації, РЦСССДМ, управління соціального захисту населення райдержадміністрації відбулася нарада по питанню повернення дітей, які навчаються в інтернатних закладах області за заявами батьків на проживання та виховання до біологічних родин.
На засідання було запрошено голів сільських рад с Журавлинка, с Люшнювате,         с Свірнево, фахівців із соціальної роботи РЦСССДМ відповідних територій та батьків, діти яких навчаються в школі-інтернаті. В ході наради обговорено умови проживання зазначених сімей, їх матеріальний стан та причини, які спонукали до влаштування дітей в інтернат ний заклад.
За результатами проведеної наради заступником голови райдержадміністрації Н.Кирилюк видано відповідне доручення.


2 вересня 2013 року під керівництвом голови Голованівської райдержадміністрації О.Ярового проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 3 питання:
про позбавлення батьківських прав;
- про встановлення піклування над дитиною-сиротою та призначення піклувальника;
- щодо надання дозволу на передачу в оренду житлового будинку, який належить    дитині-сироті.
Всі заяви громадян задоволено. За результатами розгляду підготовлено 2 проекти розпоряджень голови райдержадміністрації, висновок органу опіки, піклування та позовну заяву до Голованівського районного суду про позбавлення батьківських прав.


Всеукраїнський профілактичний захід «Урок»

На початку нового навчального року традиційно в Україні проводиться Всеукраїнський профілактичний захід «Урок», з метою забезпечення здобуття загальної середньої освіти усіма учнями шкіл.
Відповідно дост. 53 Конституції України, ст. 19  Закону України „ Про охорону дитинства” та Закону України "Про загальну середню освіту", щодо гарантованого права дітей на освіту, в межах заходів виконання загальнодержавної програми „ Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року, службою у справах дітей Голованівської райдержадміністрації з 21 серпня поточного року розпочато проведення Всеукраїнського профілактичного заходу „УРОК”, який триватиме впродовж серпня – вересня цього року. Мета даного заходу – виявлення дітей, які без поважних причин не приступили до занять з початку навчального року, вжиття заходів для повернення їх до навчання, усунення причин і умов, внаслідок яких діти не охоплені навчанням, надання адресної допомоги дітям, притягнення батьків або осіб, які їх замінюють за порушення прав та законних інтересів дітей.
Службою у справах дітей райдержадміністрації контролюється питання відвідування учнями загальноосвітніх закладів району, вживаються заходи щодо повернення або влаштування виявлених дітей до навчальних закладів.


24 серпня 2013 року року службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з працівниками міліції, РЦСССДМ, освіти в смт.Голованівськ було проведено рейд по місцях масового збору молоді щодо порядку відвідування, перебування в них дітей, додержання правопорядку, заборони продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів, розповсюдження наркотиків, пропаганди проституції, насилля, жорстокості.
Бездоглядних та безпритульних дітей в ході рейду не виявлено.
Фактів продажу та вживання неповнолітніми тютюнових, алкогольних та слабоалкогольних виробів не виявлено.
Фактів реалізації наркотичних речовин їх аналогів та прекурсорів не виявлено, про що свідчить складена відповідна довідка.


17 серпня 2013 року року службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з працівниками міліції, РЦСССДМ, освіти в смт.Голованівськ було проведено рейди по місцях масового збору молоді щодо порядку відвідування, перебування в них дітей, додержання правопорядку, заборони продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів, розповсюдження наркотиків, пропаганди проституції, насилля, жорстокості.
Бездоглядних та безпритульних дітей в ході рейду не виявлено.
Фактів продажу та вживання неповнолітніми тютюнових, алкогольних та слабоалкогольних виробів не виявлено.
Фактів реалізації наркотичних речовин їх аналогів та прекурсорів не виявлено, про що свідчить складена відповідна довідка.


16 серпня 2013 року у районному центрі зайнятості проведено день відкритих дверей для жінок. В рамках цього дня з безробітніми жінками начальником служби у справах дітей райдержадміністрації Сорокою А.В. проведено бесіду по питанню актуалізації та розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Звернуто увагу присутніх на приорітетність форми сімейного виховання – усиновлення, ознайомлено з такими формами виховання як опіка, піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу.
Учасники заходу отримали відповіді на ряд запитань, які виникли в процесі обговорення даного питання.


15 серпня 2013 року під керівництвом голови Голованівської райдержадміністрації О.Ярового проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 3 питання:
- про припинення піклування над дитиною, позбавленою батьківського піклування та звільнення піклувальника від виконання обов’язків;
- про встановлення піклування над дитиною, позбавленою батьківського піклування та призначення піклувальника;
- надання дозволу на здійснення державної реєстрації права власності на житловий будинок, який належить неповнолітній дитині.
Всі заяви громадян задоволено. За результатами розгляду підготовлено 3 проекти розпоряджень голови райдержадміністрації.


14 серпня 2013 року за участю заступника голови районної державної адміністрації Н.Кирилюк, спеціалістів районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та служби у справах дітей райдержадміністрації здійснено виїзд у населені пункти с. Пушкове, с. Липовеньке, с. Капітанка та смт Побузьке.
Під час виїзду спеціалістами соціальних служб перевірено умови проживання сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, а також готовність дітей з числа цих сімей до нового навчального року, забезпеченість їх шкільним приладдям, одягом взуттям. Також цього дня здійснено візит у прийомну сім’ю з метою перевірки умов проживання прийомних дітей та надання соціальних послуг.


13 серпня 2013 року за участю заступника голови районної державної адміністрації Н.Кирилюк, працівника служби у справах дітей райдержадміністрації, спеціалістів районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено виїзд у населені пункти с.Межирічка, с.Наливайка, с.Троянка та с.Журавлинка.
Під час виїзду спеціалістами соціальних служб перевірено умови проживання сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, а також готовність дітей з числа цих сімей до нового навчального року, забезпеченість їх шкільним приладдям, одягом взуттям.


31 липня 2013 року під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації Н.Кирилюк проведено нараду по питанню активізації роботи структурних підрозділів райдержадміністрації, установ, територіальних відомств району щодо зниження росту та попередження дитячої злочинності.
Звернуто увагу на ріст дитячої злочинності в районі протягом І півріччя 2013 року та здійснено аналіз категорій сімей, діти з яких скоїли злочини та правопорушення. Вивчено причини, умови по кожному неповнолітньому, який вчинив правопорушення або злочин та стан проведеної відповідними органами профілактично-виховної роботи. Вказано керівникам на недоліки в роботі з питання запобігання цим негативним тенденціям.
За результатами проведеної наради видано доручення заступника голови райдержадміністрації Н.Кирилюк, заплановано дане питання винести на розгляд колегії райдержадміністрації, яка відбудеться в серпні 2013 року та провести розширене засідання наради за участю директорів загальноосвітніх закладів, фахівців із соціальної роботи, голів сільських та селищних рад, дільничних інспекторів міліції по питанню активізації роботи з попередження дитячої злочинності, профілактики правопорушень серед неповнолітніх.


12 липня 2013 року начальником служби у справах дітей Голованівської адміністрації було прийнято участь у семінар – навчанні з працівниками цеху обслуговування споживачів №7 КДУДППЗ «Укрпошта». По питанню, щодо виконання завдань і доручень Президента України, Закону України «Про адміністративні послуги», постанов Кабінету Міністрів України від 30 січня 2013  №57, від 20 лютого 2013 №118, постанови Кабінету Міністрів України  від 30  січня 2013 №44, розпорядження голови облдержадміністрації  та голови обласної ради від 29 грудня 2012 року №800-р/454-гр в районі буде створено Центр надання адміністративних послуг.
Визначено перелік адміністративних послуг, які будуть надаватися службою у справах дітей райдержадміністрації громадянам через засоби поштового зв’язку та особливості  заповнення карток.
В заключній частині семінару було проведено практичні навчання, в ході яких закріплено отриману інформацію.


Сімейний затишок – кожній дитині

Голова райдержадміністрації О.Яровий провів апаратну нараду, на якій розглядалось питання реалізації у районі завдань однієї з нових соціальних ініціатив Президента України «Сімейний затишок – кожній дитині» щодо популяризації сімейних форм виховання, вдосконалення роботи з надання соціальних послуг матерям з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах. У Голованівському районі проводиться активна робота по популяризації сімейних форм виховання дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування. За інформацією, Ольги Довгої, директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, станом на 1 липня 2013 року в районі створено 9 прийомних сімей, в яких виховуються 16 прийомних дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування віком від 4 до 15 років. Районний центр здійснює соціальне супроводження таких сімей. За І півріччя цього року прийомним сім’ям надано 1326 індивідуальних послуг (з них 661 послугу надано спеціалістами центру, решту - фахівцями із соціальної роботи). Проводить свою роботу клуб спілкування прийомних сімей «Щаслива сім’я». Організовано зустрічі за круглим столом учасників клубу із народним депутатом України В.Грушевським та головою РДА О.Яровим. Для надання адресної допомоги в районному центрі працює 16 фахівців із соціальної роботи. На їх обліку перебуває 197 сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах. За 6 місяців поточного року цим сім’ям надано 27387 соціальних послуг.      Влада району надає всебічну підтримку родинам, які мають бажання виховувати дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Так, для родини Локайчуків, які планують створити дитячий будинок сімейного типу, керівництвом району було підібрано зручне житло, що відповідає нормам законодавства.  4 липня 2013 року на виїзному засіданні колегії облдержадміністрації голова Кіровоградської ОДА А.Ніколаєнко вручив Локайчук Л.В. сертифікат на житло, для створення дитячого будинку сімейного типу.
Підсумовуючи нараду, О.Яровий відмітив, що пріоритетними завданнями влади на місцях є всебічна увага та підтримка сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах, забезпечення прав дітей на виховання в сім’ї, через розвиток сімейно-орєнтованих форм виховання.


Одним з перспективних напрямків залучення молоді в суспільні процеси країни є забезпечення їх робочими місцями

З метою реалізації в районі завдань, доручень Президента України щодо сприяння забезпеченню молоді першим робочим місцем» 25 червня 2013 року у Голованівському районному центрі зайнятості проведено семінар «Особливості зайнятості молоді» для випускників навчальних закладів, які вперше шукають роботу. 26 червня 2013 року в рамках  проведення «дня  відкритих дверей»  для незайнятої молоді проведено міні-ярмарок вакансій за професією «швачка», семінари «Молодь на ринку праці»  та «Як розпочати свій бізнес?». Для роботодавців Голованівського району проведено семінар на тему «Працевлаштування молоді на перше робоче місце». Цього ж дня на засіданні «круглого столу»  за присутності голови райдержадміністрації Ярового О.В., голови районної ради Чушкіна О.І., заступника голови райдержадміністрації Артвіх І.О., начальника управління соціального захисту райдержадміністрації Дудник А.А., голів сільських, селищних рад та керівників підприємств району  обговорювалися питання взаємодії усіх сторін соціального партнерства у напрямку забезпечення соціального захисту від безробіття. Голова райдержадміністрації зазначив, що  молодь – головна рушійна сила сучасного світу. Вона перебуває в центрі міжнародних, соціальніх, економічних і політичних подій. Завдяки високому інтелектуальному потенціалу, мобільності та гнучкості молоді люди мають можливість впливати на суспільний прогрес, визначаючи майбутнє суспільства, держави та світового співтовариства. Одним з перспективних напрямків залучення молоді в суспільні процеси країни є забезпечення їх робочими місцями. Районна влада зацікавлена в молодих перспективних спеціалістах, тому робить все можливе для заохочення та стимулювання молодих кадрів, аби вони залишалися працювати у своєму районі. Протягом 2011-2013 років до Голованівського району повернулися після навчання працювати 7 молодих спеціалістів, 5-ом з них придбано відомче житло.
Директор районного центру зайнятості Л.Кравченко відмітила,  що виконання завдань та доручень Президента України можливе тільки завдяки тісній взаємодії  між соціальними партнерами. Це прискорення укомплектування вакансій, працевлаштування соціально-вразливих категорій громадян, відновлення соціальної справедливості. Як результат, в «день відкритих дверей», видано направлення на працевлаштування 14 особам, направлено на громадські роботи 18 осіб, скористалися можливістю отримання ваучерів 4 особи, 1 безробітна направлена на професійне навчання за професією «манікюрник» до Одеського центру професійно-технічної освіти.


18 червня 2013 року під керівництвом голови Голованівської райдержадміністрації О.Ярового проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 6 питань:

 1. Про призначення опіки над спадковим майном – 1;
 2. Про визначення місця проживання дітей – 1;
 3. Про надання дозволу на вчинення правочину щодо нерухомого майна – 3;
 4. Про припинення опіки над майном осіб, з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 1.

За дорученням заступника голови Голованівської районної державної адміністрації Кирилюк Наталії Костянтинівни 30 травня 2013 року, відповідно до соціальних ініціатив Глави держави «Діти – майбутнє України» напередодні Міжнародного дня захисту дітей, завідувач сектору опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей райдерждміністрації Плахотнюк А.М., провідний спеціаліст служби усправах дітей райдержадміністрації Кравець О.О. відвідали сім’ю опікуна Олійник Тамари Петрівни, в якій виховуються малолітні діти Загребельна В.О., Загребельний М.О. У ході візиту працівники служби отримала масу позитивних емоцій і гарних вражень, подякувавши опікуну за небайдужість до долі дітей, позбавлених батьківського піклування, належний догляд, за створення умов для розвитку і виховання дітей та вручили дітям солодощі з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.
1 червня 2013 року Міжнародного дня захисту дітей працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації відвідали та привітали дітей, залишених без батьківького піклування, які перебувають в Голованівській центральній районній лікарні вручивши їм необхідні речі та солодощі.


Протягом квітня місяця поточного року службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з працівниками міліції, РЦСССДМ, освіти в смт.Голованівськ було проведено рейди по місцях масового збору молоді, залу комп’ютерних ігор, базару, автовокзалу щодо порядку відвідування, перебування в них дітей, додержання правопорядку, заборони продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів, розповсюдження наркотиків, пропаганди проституції, насилля, жорстокості.
Фактів продажу та вживання неповнолітніми тютюнових, алкогольних та слабоалкогольних виробів не виявлено.
Фактів реалізації наркотичних речовин їх аналогів та прекурсорів не виявлено, про що свідчать складені відповідні довідки.
З метою розвитку альтернативних форм сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у квітні місяці поточного року службою у справах дітей райдержадміністрації довлаштовано 2-є дітей, позбавлених батьківського піклування до прийомної сім’ї.


17 квітня 2013 року під керівництвом голови Голованівської райдержадміністрації О.Ярового проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 6 питань:

 1. Про надання дозволу на дарування житлової квартири – 1;
 2. Про позбавлення батьківських прав – 4;
 3. Про надання висновку про визначення місця проживання дитини – 1.

20 березня 2013 року начальник служби у справах дітей Голованівської районної державної адміністрації А.Сорока провела засідання круглого столу на тему: «Наша мета-щаслива дитина» за участі представників управління соціального захисту населення райдержадміністрації, РЦ СССДМ, кримінальної міліції у справах дітей РВ УМВС України в Кіровоградській області та опікунів, піклувальників, прийомних батьків. На засіданні круглого столу присутніх було ознайомлено зі змінами в законодавстві України щодо опіки та піклування прийомних сімей, соціального захисту дітей, призначення соціальних виплат, та роз’яснення нових соціальних ініціатив Президента України В.Януковича щодо підвищення якості життя для сімей з дітьми. Кожному учаснику засідання було роздано інформаційні буклети.


19 березня 2013 року під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Кирилюк Н.К. відбулося засідання круглого столу по питанню взаємодії з попередження дитячої злочинності, профілактики правопорушень серед неповнолітніх.
За результатами круглого столу було прийняте відповідне доручення заступника голови РДА.


4 березня 2013 року під керівництвом голови Голованівської райдержадміністрації О.Ярового проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 5 питання:

 1. Про встановлення опіки та призначення опікуна – 1;
 2. Про надання дозволу щодо участі у виховані доньки – 1;
 3. Про надання дозволу на знесення житлового будинку – 1;
 4. Про надання дозволу на дарування житлової квартири – 1;
 5. Про надання дозволу на здійснення державної реєстрації права власності на земельну ділянку – 1;                                                                                               

Про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дитини, яка опинилась у складних життєвих обставинах, дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування – 1.


1 березня 2013 року службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з працівниками міліції, РЦСССДМ, освіти в смт.Голованівськ було проведено рейд по місцях масового збору молоді щодо порядку відвідування, перебування в них дітей, додержання правопорядку, заборони продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів, розповсюдження наркотиків, пропаганди проституції, насилля, жорстокості.
Фактів продажу та вживання неповнолітніми тютюнових, алкогольних та слабоалкогольних виробів не виявлено.
Фактів реалізації наркотичних речовин їх аналогів та прекурсорів не виявлено, про що свідчить складена відповідна довідка.


28 лютого 2013 року працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації було здійснено перевірку залу комп’ютерних ігор «СкайЛайн» в смт.Голованівськ, власником якого є ПП «Бєлий О.М.»
Під час перевірки встановлено, що в залі працює 7 комп’ютерів. Неповнолітніх дітей, які грали в комп’ютерні ігри не виявлено. Санітарно – гігієнічні умови відповідають вимогам чинного законодавства, матеріалів, що пропагують насилля та розпусту не виявлено.
Підприємця попереджено щодо забезпечення правопорядку, заборони розпиття алкогольних напоїв неповнолітніми в даному закладі, недопущення доступу неповнолітнім матеріалів, що пропагують насилля та розпусту та перебування неповнолітніх в нічний час. Порушень стосовно дітей не виявлено.


26 лютого 2013 року під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Кирилюк Н.К. відбулося засідання, на якому було розглянуто питання навчання та виховання дитини-сироти, учня ПТУ №38 смт.Голованівськ.
З неповнолітнім проведено бесіду виховного характеру щодо недопущення негативних проявів у поведінці та навчанні. Вирішено питання  здачі заборгованості з виробничої практики, поетапної атестації по навчальних предметах, стану відвідування занять, контролю щодо проживання в гуртожитку, а також залучення його до спортивних секцій, навчання гри на музичних інструментах.


25 січня 2013 року службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з працівниками відповідних структурних підрозділів в смт.Голованівськ було проведено рейд по місцях масового збору молоді щодо порядку відвідування, перебування в них дітей, додержання правопорядку, заборони продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів, розповсюдження наркотиків, пропаганди проституції, насилля, жорстокості.
Фактів продажу та вживання неповнолітніми тютюнових, алкогольних та слабоалкогольних виробів не виявлено.
Фактів реалізації наркотичних речовин їх аналогів та прекурсорів не виявлено, про що свідчить складена відповідна довідка.


29 січня 2013 року під керівництвом голови Голованівської райдержадміністрації О.Ярового проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 4 питання:

 1. Про встановлення опіки та призначення опікуна - 1.
 2. Про надання дозволу щодо участі у виховані онука – 1;
 3. Про стан виховання, утримання і розвитку дитини в прийомній сім’ї за 2012 року – 1;
 4. Про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дитини, яка опинилась у складних життєвих обставинах, дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування – 1.

25 січня 2013 року службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з працівниками відповідних структурних підрозділів в смт.Голованівськ було проведено рейд по місцях масового збору молоді щодо порядку відвідування, перебування в них дітей, додержання правопорядку, заборони продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів, розповсюдження наркотиків, пропаганди проституції, насилля, жорстокості.
Фактів продажу та вживання неповнолітніми тютюнових, алкогольних та слабоалкогольних виробів не виявлено.
Фактів реалізації наркотичних речовин їх аналогів та прекурсорів не виявлено, про що свідчить складена відповідна довідка.


4 та 11 січня 2013 року за дорученням заступника голови Голованівської районної державної адміністрації Кирилюк Н.К. від 25.12.2012 року № 01-13/132/3 службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з працівниками відповідних структурних підрозділів в смт.Голованівськ було проведено рейди по місцях масового збору молоді щодо порядку відвідування, перебування в них дітей, додержання правопорядку, заборони продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів, розповсюдження наркотиків, пропаганди проституції, насилля, жорстокості.
Фактів продажу та вживання неповнолітніми тютюнових, алкогольних та слабоалкогольних виробів не виявлено.
Фактів реалізації наркотичних речовин їх аналогів та прекурсорів не виявлено, про що свідчать складені відповідні довідки.


4 січня 2013 року  службою у справах дітей райдержадміністрації було організовано та здійснено поїздку для 38-ми дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на Головну ялинку України в м.Києві,  а також переглянуто новорічну захоплюючу феєричну виставу  в Національному палаці мистецтв «Україна»  та відвідано «Макдональдс», де діти посмакували різними стравами та ласощами.

25 грудня 2012 року відбулося засідання координаційної ради служби у справах дітей райдержадміністрації під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Кирилюк Н.К., на якій було розглянуто такі питання:
1. Про стан злочиності серед неповнолітніх району.
2. Про виконання чинного законодавства щодо захисту прав дітей, в тому числі житлових та майнових.
 Службою у справах дітей у 2012 році розроблено та виготовлено буклети на тему: «Родина – мрія дитини», «Виховання дитини обов’язок батьків».


6 листопада 2012 року під керівництвом голови Голованівської райдержадміністрації О.Ярового проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 4 питання:
Про надання дозволу на вчинення правочину щодо нерухомого майна – 2;
Про встановлення опіки та призначення опікуна – 1;
Про надання висновку про визначення місця проживання дитини – 1.


16 жовтня 2012 року під керівництвом голови Голованівської райдержадміністрації О.Ярового проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 4 питання:
Про надання дозволу щодо участі у виховані сина – 1;
Про позбавлення батьківських прав – 1;
Про надання дозволу на вчинення правочину щодо нерухомого майна – 2;


17 серпня 2012 року під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації Н.Кирилюк проведено нараду з працівниками служби у справах дітей та районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо здійснення контролю за умовами проживання та виховання усиновлених дітей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім’ях та сім’ях опікунів.


6 серпня  2012 року голова Голованівської районної державної адміністрації О.Яровий  провів  засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 6 питань, а саме:
1.Про участь батька у вихованні дитини;
2.Про надання дозволу на передачу житлового будинку в іпотеку;.
3.Про призначення піклування над дитиною, позбавленої батьківського піклування;
4.Про позбавлення батьківських прав матері;
5.Про захист майнових прав дитини.


На черговому засіданні Клубу спілкування прийомних сімей, яке проводить районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді прийомними батьками було внесено пропозицію до керівництва району про оздоровлення прийомних дітей та дітей, позбавлених батьківського піклування на березі Чорного моря. Дану мрію для 12 дітей та їх батьків зумів реалізувати засновник благодійного фонду «Відродження покоління» Грушевський Віталій Анатолійович, який надав спонсорські кошти. З  25 по 31 липня 2012 року прийомні батьки оздоровлювали прийомних дітей на базі відпочинку «Чорноморські зорі» в смт Затока Одеської області.


26  липня  2012 року  під головуванням першого заступника голови Голованівської райдержадміністрації Г.Данилюка проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто  7  питань, а саме:

 1. Про поновлення батьківських прав – 1;
 2. Про участь батька у вихованні дитини – 1;
 3. Про вчинення правочину щодо нерухомого майна – 1;
 4. Про надання надання статусу дитини, позбавленої батьківського піклування - 1;
 5. Про встановлення опіки – 1;
 6. Про позбавлення батьківських прав – 1;
 7. Про затвердження індивідуальних планів дитини, яка опинилась в складних життєвих обставинах, дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.

1  липня  2012 року  перший заступник голови  Голованівської  районної  державної  адміністрації Г. Данилюк, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації  А.Сорока, разом з  Роздольським сільським головою М.Коваль привітали зі 100-літнім ювілеєм  жительку  с.Роздол  Короп Меланію Яківну та передали вітання від  Президента України В.Януковича та голови обласної державної адміністрації С.Ларіна зі славним  100-літнім ювілеєм .  Вручили ювілярці  пам»ятні  вітальні адреси, квіти  та подарунки.
Сердечно подякували  Меланії Яківні за багаторічну самовіддану працю та побажали міцного здоров»я, щастя, радості й благополуччя.
Від територіальної громади с. Роздол зі 100-літнім ювілеєм односельчанку  привітала  Роздольський сільський голова М.Коваль.


З нагоди відзначення Всесвітнього дня дитини та Дня спільних дій в інтересах дитини за ініціативи та сприяння  голови райдержадміністрації О.Ярового діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування мали можливість відвідати Національний дендрологічний парк «Софіївка» м.Умані.
Дана поїздка відбулася  14 листопада поточного року за участі начальника служби у справах дітей райдержадміністрації А.Сороки та директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді О.Довгої.
Екскурсоводом проведено захоплюючу історичну подорож для дітей з часу його заснування до сьогодення, познайомлено з садово-парковим мистецтвом та різноманітністю рослиності та архітектурних витворів. Діти з цікавістю розглядали витвори мистецтва.
По закінченню екскурсії діти на згадку придбали невеличкі сувеніри. На завершення подорожі діти відвідали «Піцерію», де по ласували смачною піцею та гарячим чаєм.
Незабутня поїздка принесла масу задоволення та позитивних вражень.
В рамках  виконання  запланованих заходів по відзначенню Міжнародного дня захисту дітей делегація Голованівської РДА відвідала діток, що виховуються в інтернатних закладах області.
Керівник апарату РДА Ольга Рибак та начальник служби у справах дітей РДА Алла Сорока побували у Знам’янській спеціалізованій школі-інтернаті, Олександрійській загальноосвітній школі-інтернаті, Новопразькій  спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті, дитячому будинку «Барвінок» м.Кіровоград та Шостаківській загальноосвітній школі-інтернаті де відвідали 15 вихованців інтернатних закладів з Голованівського району. Вони поспілкувались з дітьми, дізналися про здоров’я, успіхи та проблеми і передали їм від депутата обласної ради, засновника благодійного фонду «Відродження покоління»Віталія Грушевського подарунки та солодощі.
В свою чергу вихованці закладів передавали вітання своїм рідним та близьким і зі сльозами на очах прощалися з такими бажаними гостями з рідної Голованівщини.


8 червня 2012 року  заступником голови райдержадміністрації   Н. Кирилюк проведено засідання координаційної ради у справах дітей райдержадміністрації.
На порядку денному розглянуто 3 питання, а саме:

 1. Про заходи щодо здійснення соціального та правового захисту дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах;
 2. Про роботу з питань соціального захисту дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та стан утримання, виховання дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані в сімейні форми виховання, їх матеріальне забезпечення.

За результатами засідання службою підготовлено 3 проекти рішень координаційної ради у справах дітей райдержадміністрації.


З метою поліпшення стану справ з питання захисту прав дітей, попередження дитячої бездоглядності та безпритульності в районі проводяться щомісячні рейди “Діти вулиці”, “Вокзал”. Протягом І кварталу поточного року службою було проведено 9 рейдів в населених пунктах району. В ході проведених рейдів виявлено 3 бездоглядних дітей. Виявлених дітей влаштовано: 1 - до кімнати тимчасового перебування дітей дитячого відділення Голованівської ЦРЛ; 1 – до комунальної установи «Притулок для дітей «Надія» служби у справах дітей Кіровоградської облдержадміністрації; 1 – повернуто в біологічну сім’ю.
Регулярно проводяться рейди “Сім’я і діти”, в ході яких перевірено та обстежено  протягом І кварталу поточного року 8 соціально-неблагополучних сімей, в яких проживає 24 дітей. Виявлено випадки безвідповідального ставлення батьків до батьківських обов’язків. Батьків попереджено щодо умов проживання та виховання дітей. Дані сім’ї перебувають під контролем. Органом опіки і піклування підготовлено та передано документи на позбавлення батьківських прав:

Із них, позбавлено батьківських прав 1 матір стосовно 2 дітей. Притягнуто до адміністративної відповідальності по ст. 184 КУпАП - 3 батьків (неналежне виконання батьківських обов’язків), по ст. 156 КУпАП – 3 особи (порушення правил торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами); винесено офіційне попередження служби у справах дітей райдержадміністрації 7-ти батькам.
Службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з працівниками Голованівського РВ УМВС України в Кіровоградській області, відділу освіти, відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щомісячно проводяться рейди “Діти вулиці» по місцях масового збору молоді, а саме: дискотеки, бари, базар, автовокзал, торгові точки району з метою виявлення бездоглядних дітей, фактів продажу неповнолітнім алкогольних та тютюнових виробів, дотримання правопорядку, моральних та етичних норм стосовно дітей.
Протягом І кварталу поточного року виявлено 3 порушення щодо продажу неповнолітнім тютюнових та алкогольних виробів. На осіб, які здійснювали продаж алкогольних та тютюнових виробів складено протоколи за ч. 2 ст. 156 КупАП та прийнято відповідні рішення. Фактів реалізації дітям наркотичних речовин, їх аналогів та прекурсорів не виявлено.
02.03.2012 року проведено семінар – нараду щодо взаємодії органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та правоохоронних органів по питанню попередження дитячої злочинності в районі. Прийнято відповідне рішення.


1 червня 2012 року на Голованівщині відзначали Міжнародний день захисту дітей. Урочисте святкування розпочалося із святкової ходи восьми сотень учасників із різних куточків району «Твої права дитино!». Під музичний супровід дитячих духових оркестрів  Побузької музичної школи, Вербівської ЗШ І-ІІ ступенів-ДНЗ,  НВК «Перегонівська ЗШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ», НВК «Ємилівська  ЗШ І-ІІ ступенів-ДНЗ» крокували учні загальноосвітніх шкіл району, вихованці Побузької музичної школи, Голованівської школи мистецтв, Побузького та Голованівського будинків дитячо-юнацької творчості. Очолювали колони начальник відділу освіти РДА М.Коломійчук, начальник відділу культури і туризму РДА Т.Піщик, начальник відділу у справах сімї, молоді та спорту РДА С.Коваль, начальник служби у справах дітей РДА А.Сорока та директор районного центру соціальних служб  для сімї, дітей та молоді О.Довга.
Перед учасниками святкового параду з вітальним словом виступили голова районної ради О.Чушкін, перший заступник  голови РДА Г.Данилюк,  представник  депутата обласної ради від Партії Регіонів В.Грушевського Ігор Тахтаул.
Районний центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді приготував подарунки та солодощі для всіх учасників заходу, а від засновника благодійного фонду «Відродження покоління» Віталія Грушевського кожна дитина, яка приймала участь у святкуванні отримала на згадку цінний подарунок.
Крім того, на запрошення Віталія Анатолійовича прибула група клоунів з міста Києва, яка впродовж усього свята розважала дітлахів яскравими, захоплюючими програмами і конкурсами.


29 травня 2012 року головою райдержадміністрації О. Яровим проведено засідання комісії із захисту прав дитини.
На порядку денному розглянуто 1 питання, а саме – надання дозволу на вчинення правочину щодо нерухомого майна.
За результатами засідання службою у справах дітей райдержадміністрації підготовлено 1 проект розпорядження голови райдержадміністрації.

З нагоди Всесвітнього дня дитини та проведення Дня спільних дій в інтересах дітей в районі проведено:
- звернення голів райдержадміністрації О. Ярового та районної ради О. Чушкіна до населення та дітей із привітаннями;
- 17 листопада поточного року в Голованівському будинку дитячо – юнацької творчості проведено розважально – ігрову програму для дітей «В гостях у Клоунади» та лялькову виставу для дітей «Ріпка»;
- конкурс на кращий дитячий витвір мистецтва.
Всі діти - учасники розважально – ігрової програми отримали солодощі. Переможцям конкурсу на кращий дитячий витвір мистецтва вручено подарунки у вигляді м’яких іграшок;
- виготовлено інформаційні буклети та розповсюджено серед населення та дітей району на теми: «Сім’я – це мрія кожної дитини», «Твої права та обов’язки», «Діти в Інтернет», «Трудові права неповнолітніх» та «Кримінальна відповідальність неповнолітніх»;
- 17 листопада 2011 року проведено засідання громадської ради по питанню дозвілля дітей та молоді району. Прийнято відповідне рішення.


Шановні жителі Голованівщини!

 На виконання доручення першого заступника голови районної державної адміністрації О. Ярового від 12 квітня 2011 року №13-39/2 службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з 12 по 27 квітня 2011 року проводиться районна акція «Подаруй дитині радість», мета якої надання посильної допомоги від кожної родини дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які перебувають на утриманні в притулку для дітей «Надія» м.Кіровограда.
Просимо надати допомогу у вигляді дитячого взуття, одягу, іграшок.
Прийміть участь у акції, не будьте байдужими до сирітської долі!
  Пункт прийому допомоги знаходиться за адресою: районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, вул. Суворова, 6, смт.Голованівськ (центральна аптека, ІІ поверх).
За довідками звертатись за тел. 3-02-68, 3-00-03     


Облік дітей служби у справах дітей райдержадміністрації

Станом на 25.01.2011 року на обліку в службі перебуває:
на первинному обліку дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 119
76 – дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою, піклуванням;
10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім’ях та ДБСТ;
26 – дітей, які навчаються в інтернатних закладах та ПТУ області;
2 – дітей перебувають в Будинку дитини м. Кіровограда;
2 – дітей перебувають в притулку для дітей «Надія» м. Кіровограда;
1 – Голованівська ЦРЛ;
2 - дітей в розшуці;
на профілактичному обліку –111
106 дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, тобто проживають в 37-ми соціально-неблагополучних сім’ях, батьки яких ухиляються від виконання батьківських обов’язків;
3 дітей, які схильні до бродяжництва;
2 дітей стосовно яких скоєно фізичне насилля в сім'ї.


Робота служби у справах дітей райдержадміністрації за 2010 рік.

Протягом поточного року службою у справах дітей проведено 3 засідання координаційної ради у справах дітей, 3 наради-семінари, 12 засідань комісії із захисту прав дитини, де розглядались питання згідно плану та які виникали в процесі роботи.
26 лютого поточного року було проведено нараду із заступниками директорів по виховній роботі та соціальними педагогами загальноосвітніх шкіл району по питанню здійснення спільних заходів з попередження дитячої бездоглядності та безпритульності.
16 березня поточного року службою під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Бугаєнко О.П. проведено нараду з структурними підрозділами райдержадміністрації, районним центром соціальних служб для молоді, кримінальною міліцією у справах дітей, головами сільських (селищних) рад по взаємодії  та виконанню заходів, які спрямовані на соціальний захист неповнолітніх, профілактику правопорушень та попередження  злочинності.
28 квітня поточного року службою під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Бугаєнко О.П. проведено нараду-семінар з секретарями сільських, селищних рад по діяльності та веденні документації громадських інспекцій у справах неповнолітніх при виконкомах сільських, селищних рад.
З метою поліпшення стану справ з питання захисту прав дітей в районі проводяться щомісячні рейди “Діти вулиці”, “Вокзал”. Протягом січня – грудня 2010 року службою було проведено 31 рейд по населених пунктах району. В ході проведених рейдів виявлено 34 бездоглядних та безпритульних дітей, із них: 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 8 дітей вилучено з вулиці, 22 дітей вилучено із сім’ї, батьки яких ухиляються від виконання батьківських обов’язків.
Із виявлених під час рейдів дітей:
8 дітей повернено в біологічну сім’ю, батьків попереджено;
4 дітей влаштовано до Заваллівської школи – інтернату;
1 дитину повернуто до школи – інтернату Вінницької області;
10 дітей влаштовано під опіку, піклування близьких родичів;
2 дітей влаштовано до прийомної сім’ї;
9 дітей влаштовано до кімнати тимчасового перебування дітей дитячого відділення Голованівської ЦРЛ,
Регулярно проводяться рейди “Сім’я і діти”, в ході яких перевірено та обстежено  38 соціально-неблагополучних сімей, в яких проживає 102 дітей. Виявлено випадки безвідповідального ставлення батьків до батьківських обов’язків. Батьків попереджено щодо умов проживання та виховання дітей. Дані сім’ї перебувають під контролем. Органом опіки і піклування підготовлено та передано документи на позбавлення батьківських прав:

 1. до Голованівського районного суду стосовно 11 батьків з категорії неблагополучних сімей стосовно 14 дітей;
 2. до прокуратури Голованівського району стосовно 3 батьків з категорії неблагополучних сімей стосовно 5 дітей.
Із них, позбавлено батьківських прав 9 батьків стосовно 14 дітей. Притягнуто до адміністративної відповідальності по ст.. 184 КУпАП - 11 батьків (неналежне виконання батьківських обов’язків), по ст.. 173-2 КУпАП – 5 батьків (вчинення насильства в сім’ї), по ст.. 156 КУпАП – 3 особи (порушення правил торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами); винесено офіційне попередження служби у справах дітей райдержадміністрації 39-ти батькам.
З метою здійснення контролю за виконанням Закону України «Про освіту», в частині здобуття дітьми повної середньої освіти та виявлення дітей, які з 1 вересня 2010 року не приступили до занять у загальноосвітніх навчальних закладах щомісячно службою перевіряється питання щодо відвідування учнями загальноосвітніх шкіл району та ПТУ №38. З учнями, які мають систематичні пропуски занять та їх батьками проводиться відповідна профілактична робота та умови щодо виправлення ситуації. В разі не виконання поставлених умов службою у справах дітей піднімається клопотання перед прокуратурою району щодо притягнення батьків та дітей до відповідальності.
Так, службою виявлено 3 неповнолітніх, які не навчаються і не працюють, із них: 1 учень Заваллівської школи-інтернату (Бабій Володимир Іванович); 1 учениця Свірнівської ЗШ (Редчець Олена Ігорівна), яка закінчила 9 класів і не приступила до навчання; 1 учениця Голованівського ПТУ №38 (Бєлих Ганна В’ячеславівна). Службою у справах дітей направлено лист на прокуратуру району щодо притягнення до відповідальності вищезазначених батьків (від 05.10 2010 р. №285 та від 18.11.2010 р. №325).
Протягом серпня – вересня поточного року службою проведено Всеукраїнський рейд «Урок». В ході проведення рейду «Урок» виявлено 11 дітей шкільного віку, які станом на 1 Вересня не приступили до занять. Заходами служби всіх дітей повернуто та залучено до навчання.
З метою інформування населення щодо проведення в районі Всеукраїнського рейду «Урок» дану інформацію було висвітлено на сторінках газети «Вісник Голованівщини».
До 1 Вересня – Дня знань 14 дітям, які опинились в складних життєвих обставинах і проживають в сім’ях, де важке матеріальне становище вручено портфелі з шкільним приладдям на загальну суму 2600 гривень за рахунок коштів районного бюджету.
В ході проведення операції «Літо 2010» оздоровлено:
- 45 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 59 дітей, які опинились в складних життєвих обставинах - в пришкільних таборах району;
- 8 дітей зазначеної категорії - в оздоровчому таборі «Бригантина» Новоархангельського району за рахунок коштів виділених з районного бюджету в сумі 23625 гривень;
- 3 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування - в оздоровчому таборі «Бригантина» Новоархангельського району за рахунок коштів виділених з державного бюджету;
- 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – в УДЦ «Молода гвардія»;
- 8 дітей зазначеної категорії відпочивали в МДЦ «Артек».
З метою розвитку альтернативних форм сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в районі створено 7 прийомних сімей і передано на виховання та спільне проживання 9 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштовано під опіку (піклування) 68 дітей зазначеної категорії, що становить  67% від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку – 115 дітей.
З метою інформування населення району з вищезазначеного питання протягом 2010 року службою було підготовлено та  виготовлено 80 інформаційних буклетів та 1000 календарів на загальну суму 2100 гривень з коштів районного бюджету, а також підготовлено та висвітлено на сторінках районної газети «Вісник Голованівщини» статті: «Сім’я – моя мрія і надія», «30 вересня – День усиновлення – свято добра та дитячої надії».
Службою у справах дітей райдержадміністрації перевіряються наявність виплат пенсій та соціальних допомог та систематично надаються поновлені списки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування управлінню праці та соціального захисту населення райдержадміністрації для своєчасного призначення та виплати державних допомог згідно законодавства.
Створено Реєстр житла та майна дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування Голованівського району. Із 115 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку: 6 дітей мають в наявності земельні паї та  15 – житло. Відповідальність за збереження житла та майна, згідно розпоряджень голови райдержадміністрації та рішень виконкомів сільських(селищних) рад покладено на опікунів(піклувальників).
З метою здійснення соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування службою у справах дітей райдержадміністрації 76 дітей зазначеної категорії застраховано від нещасних випадків на суму 152 тис. гривень. На укладання договорів виділено 912 гривень з коштів районного бюджету.
До відзначення 1 червня - Дня захисту дітей 77 дітям зазначеної категорії було вручено подарунки на загальну суму 2772 грн. за кошти районного бюджету.
З метою відзначення 30 вересня – Дня усиновлення за клопотанням служби у справах дітей райдержадміністрації прийомним батькам Локайчук Ларисі Володимирівні та Локайчуку Ігорю Петровичу, жителям с. Семидуби головою райдержадміністрації винесено Подяку та вручено цінний подарунок на суму 350 гривень з коштів районного бюджету.
З метою додержанням законодавства про працю неповнолітніх на підприємствах, в організаціях усіх форм власності на території району службою протягом вересня поточного року здійснено 2 спільні перевірки з вищезазначеного питання. Встановлено, що в районі працює 2 неповнолітніх та виявлено такі порушення:
- на ТОВ «Побужський феронікелевий комбінат» у вигляді недорахування заробітної  плати неповнолітньому Ігнатенку В.І. за червень, липень, серпень місяці 2010 року згідно ст. 194 КЗпПУ;
- на СФГ «Родючість» згідно ст. 191 КЗпПУ - відсутня довідка про медичний огляд неповнолітнього Маткаша С.В.
З метою дотримання правопорядку, моральних норм стосовно дітей у комп’ютерних клубах та розважальних закладах, заборони продажу неповнолітнім тютюнових виробів, алкогольних напоїв, порнографічної продукції, продукції, щодо пропагує насильство, жорстокість, сексуальну розпусту комісіями, які створені при виконкомах Побузької та Голованівської селищних рад, протягом поточного року було проведено 6 перевірок з зазначених питань.
В результаті перевірок встановлено, що факти продажу неповнолітнім алкогольних та тютюнових виробів мали місце. За результатами перевірки на продавців торгівельних точок складено 3 адміністративних протоколи. Власників торгівельних точок було попереджено щодо відповідальності за порушення чинного законодавства з даного питання.
До Дня Святого Миколая службою у справах дітей райдержадміністрації було вручено подарунки та вітальні листівки 9-и дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім’ях та 106-ти дітям, які опинились в складних життєвих обставинах на загальну суму 2785,68 грн.
До новорічних та різдвяних свят 76 дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування та 106 дітям, які опинились в складних життєвих обставинах вручено подарунки та вітальні листівки на загальну суму 6156 гривень за рахунок коштів районного бюджету.
3 січня 2011 року було організовано поїздку 20 дітей району, з категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та обдарованих на Головну новорічну ялинку України в Національний палац мистецтв «Україна» м. Києва.


На виконання доручення заступника голови Кіровоградської облдержадміністрації від 14.12.2010 року №27-543/5 Голованівська райдержадміністрація повідомляє, що з метою якісного організаційного забезпечення підготовки та проведення новорічних і різдвяних свят для дітей району, зокрема святкування Дня Святого Миколая прийнято розпорядження голови райдержадміністрації від 17.12.2010 року №905-р «Про проведення новорічних і різдвяних свят для дітей району».
До Дня Святого Миколая:

Звернення голови
Голованівської районної державної адміністрації

20 листопада – Всесвітній день дитини

У 1954 році Генеральна Асамблея ООН рекомендувала всім країнам ввести в практику святкування Всесвітнього дня дитини як дня світового братерства і взаєморозуміння дітей, присвяченого діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.
Всесвітній день дитини святкують у ста двадцяти дев’яти (129) країнах. Саме 20 листопада 1989-го року було ухвалено міжнародну конвенцію про права дитини. Вона є обов’язковою для виконання в усіх країнах, які підписали цей документ. Основна ідея Конвенції – найповніше забезпечення інтересів дитини. А це життя, розвиток, захист та забезпечення активної участі в житті суспільства.
Згідно з принципами, проголошеними в Конвенції ООН про права дитини, кожна дитина має володіти всіма зазначеними у них правами і свободами.
Держава забезпечує всі права кожній дитині, враховуючи її інтереси.
Держава зобов’язується поважати право дитини на збереження індивідуальності, забезпечує формування власних поглядів кожної дитини, висловлювання своєї думки.
Проблема захисту і виховання підростаючого покоління ніколи не втратить своєї актуальності, адже діти – гарант самозбереження, здоров’я і процвітання нації. Забезпечення та дотримання прав дитини – необхідність і потреба не лише сучасного етапу розвитку України, але й пріоритетний напрямок політики нашої держави на майбутнє.
Наші прагнення створити дітям достойні умови для повноцінного розвитку повинні знайти втілення у реальних діях. Адже діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Саме тому святий обов’язок родини, школи, органів влади та громадськості подбати про всебічний розвиток інтересів та здібностей дітей, забезпечити їй належний рівень виховання і дотримання прав дитинства. І саме від нас залежить, яким буде становлення маленької людини та як складеться її доля.
Бажаю нашим маленьким громадянам щасливого дитинства, розуміння з боку батьків та сяючих посмішок.

Голова районної державної адміністрації                                                        М. Усик


Увага! Всеукраїнський рейд «Урок»

Відповідно до наказу Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту від 6 серпня 2010 року № 2654 «Про організацію проведення у 2010 році Всеукраїнського рейду «Урок», наказу начальника служби у справах дітей Кіровоградської облдержадміністрації від 16 серпня 2010 року № 24 «Про організацію проведення в області у 2010 році Всеукраїнського рейду «Урок» та наказу начальника служби у справах дітей Голованівської райдержадміністрації від 30 серпня 2010 року № 98 «Про організацію проведення у 2010 році Всеукраїнського рейду «Урок» службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з відділом освіти райдержадміністрації та виконкомами сільських (селищних) рад з 1 по 20 вересня поточного року проводиться в районі Всеукраїнський рейд «Урок» по виявленню дітей, які не приступили до занять у загальноосвітніх навчальних закладах.
Дітей, які будуть виявлені в ході проведення рейду «Урок» буде поставлено на облік у службі у справах дітей райдержадміністрації, а їх батьків притягнуто до відповідальності за невиконання пункту 2 cт.35 та пунктів 2,3 ст.59 Закону України «Про освіту».


Маєте проблеми зору?
Оберіть зручний
розмір шрифта:


A+ | A-


Сайт Президента України

Сайт Кабінету Міністрів

Кіровоградська державна обласна адміністрація

Урядова гаряча лінія

Урядова гаряча лінія

Гаряча лінія

Урядова гаряча лінія

Урядова гаряча лінія

Урядова гаряча лінія

Головне управління державної служби України

Головне управління статистики