Шановні друзі! Вітаємо Вас на нашому сайті. Там, де Ятрань круто в'ється, де переплелись зелені барви лісу та жовте золото пшениці, розкинувся величний край хліборобів і металургів – Голованівщина. Впродовж 95 років існування Голованівського району підтримуються давні традиції і звичаї, що говорить про невмирущість українського народу, українського духу. На сьогоднішній день ми досягли фінансово-економічної, промислової стабілізації, стрімко розвивається громадська активність, потужний імпульс надано розв'язанню соціальних проблем. Головними галузями економіки району є сільське господарство, кольорова металургія та харчова промисловість. Завдяки залученню інвестицій відновлено роботу гіганта кольорової металургії ТОВ "Побужський феронікелевий комбінат". Працюють промислові підприємства ДП "Межиріцький вітамінний завод" ДАК "Укрмедпром", ТОВ "Відродження" та ТОВ "КЛК", ДП Голованівське ,, ЛМГ" та ТОВ ,, Мега Майстер". Район займає одне з перших місць в області за площею лісів. ДП Голованівське ,, ЛМГ" та ТОВ ,, Мега Майстер" займаються зовнішньоекономічною діяльністю, мають зв'язки з такими країнами як Німеччина.

Пенсійний фонд


Порядок переходу страхувальниками,  які виявили бажання надавати  звіти в електронному вигляді до ПФУ (без паперова технологія з використанням ЕЦП)


Про проведення перерахунку пенсії без додаткового звернення пенсіонерів щороку починаючи з 01 квітня 2018 року

На виконання вимог, визначених абзацом 5 частини 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон), органами Пенсійного фонду України з 1 квітня поточного року проведено перерахунок пенсій. Перерахунок проведено автоматизовано отримувачам пенсії за віком та по інвалідності. Також перераховувались пенсії за вислугу років, за умови що отримувач пенсії досяг пенсійного віку.
Перерахунку підлягали пенсії пенсіонерів, які продовжували працювати. Якщо пенсіонер має не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії станом на 01.03.2018 р., то перерахунок проводиться за найбільш вигідним варіантом:
- з урахуванням набутого страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії та заробітної плати (доходу), з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію;
- з урахуванням страхового стажу та заробітної плати (доходу), набутих після призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
Якщо пенсіонер продовжував працювати і має менше як 24 місяці страхового стажу, то перерахунок пенсії проводиться з урахуванням набутого страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії та заробітної плати (доходу), з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.
Водночас, пенсіонери, яким з 1 квітня 2018 року перерахунок проведено автоматизовано, можуть звернутись до органів Пенсійного фонду за перерахунком з урахуванням стажу або стажу і заробітної плати, набутих після призначення (попереднього перерахунку) пенсії. Право на такий перерахунок визначається від дати, по яку було зараховано стаж до автоматизованого перерахунку після останнього перерахунку або від дати призначення пенсії має минути не менше 2-х календарних років.
Начальник управління застосування пенсійного законодавства головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області
Антоніна Торшина


Виплати збільшених розмірів пенсій
військовим пенсіонерам тривають

Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області на виконання Постанови Кабінету Міністрів від 21.02.2018 року № 103 здійснює широкомасштабну кампанію з перерахунку пенсій особам, звільненим з військової служби та деяким іншим категоріям громадян.
На Кіровоградщині перерахунку підлягають пенсії 12113 пенсіонерів силових структур (крім поліцейських). Для перерахунку головному управлінню Фонду в області необхідно було отримати довідки про розмір грошового забезпечення колишніх військових від відповідних силових відомств. Такі довідки надавалися поетапно і вже в березні 2018 року за додатковими списками було розпочато виплати перерахованих пенсій силовикам Кіровоградської області.
Станом на 06.04.2018 надано майже 90% від усіх необхідних довідок, проведено 7660 перерахунків, 5856 пенсіонерам вже виплачено доплати за січень-березень 2018 року та пенсії у новому розмірі.
Перерахунки пенсій силовикам тривають в індивідуальному порядку. Доплати за перерахунками будуть включатися в додаткові відомості протягом квітня. Тож усі перерахунки пенсій військовим пенсіонерам буде завершено протягом квітня.
Н. Сімонян, начальник головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області


16 лютого 2017 року перший заступник начальника Благовіщенського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області Людмила Цилюрик провела засідання «круглого столу» з соціальними партнерами.
Під час засідання було обговорено актуальні  питання співпраці  на 2017 рік, удосконалення спільної роботи щодо детінізації доходів суб’єктів господарювання, захисту соціальних гарантій  найманих працівників та досягнення позитивного результату.
Людмила Цилюрик  розповіла присутнім про те що працівниками управління проводиться роз’яснювальна робота щодо впливу підвищення з 01 січня 2017 року розміру мінімальної заробітної плати на права застрахованих осіб у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування, способи захисту порушених прав та можливість інформування про порушення.
Узгоджено питання подальшої спільної роботи в частині обміну інформацією за результатами моніторингу відомостей, що містять ознаки порушення законодавства у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування та “тіньової” зайнятості населення, для подання на розгляд комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.


13 січня 2016 року виповнилося 103 роки найстарішій жительці Голованівщини Анастасії Філюк. ЇЇ привітали з такою поважною датою заступник голови Голованівської районної ради Дмитро Рокочук, начальник управління Пенсійного фонду України в Голованівському районі Людмила Цилюрик та начальник відділу з обслуговування громадян Валентина Сичук та Олена Копієвська завідувач відділення соціально- побутової адаптації побажали міцного здоров»я на довгії літа.
Квіти та подарунки дуже розчулили Анастасію Терентіївну. В теплій дружній розмові,  ще довго пригадувала про роки, що сплинули, про тяжку працю в повоєнні роки, про те як вона одна виховала п’ятеро дітей, чотирьох синів та доньку та  багато іншого.


День Пенсійного фонду України в Голованівському районі

16 грудня 2015 року  в рамках проведення Дня Пенсійного фонду України  перший заступник  начальника управління Пенсійного фонду України в Голованівському районі Лілія Шкіндер провела зустріч з трудовим колективом ТОВ «Голованівський ринок».Під час зустрічі заступник ознайомила працівників із змінами в пенсійному законодавстві щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, єдиних принципів нарахування пенсій. Також слухачів  було поінформовано про можливості веб-порталу  Пенсійного фонду України, про необхідність отримання та звірки даних довідки ОК-5. На численні запитання працівників  заступник надали змістовні відповіді та запросила відвідати для отримання  послуг відділ обслуговування громадян.
Одночасно начальник відділу платежів до пенсійної системи Наталія Полтава з першим заступником начальника управління Лілією Шкіндер провели інформаційні зустрічі з підприємцями селища з метою познайомити суб’єктів господарювання з наслідками  отримання заробітної плати «в конвертах» та нелегальної зайнятості, вплив даних факторів на майбутню пенсію та отримання інших соціальних гарантій. Працівникам роздані інформаційні буклети та примірники відомчого видання «Пенсійний кур’єр», який постійно інформує про новини в пенсійному законодавстві.


Зустріч з учнями Голованівського ПТУ 38         

16 листопада 2015 року перший заступник начальника управління Пенсійного фонду України в  Голованівському районі Лілія Шкіндер провела зустріч з третьокурсниками Голованівського ПТУ 38, які вже в найближчому майбутньому розпочнуть свою трудову діяльність.
   Перший заступник познайомила учнів з історією створення пенсійної системи, її розвитком, розповіла  про чинне законодавством та  необхідність  кроків по запровадженню  державної накопичувальної  пенсійної системи.
   Особливу увагу було приділено питанню легального працевлаштування та легального отримання заробітної плати, їх прямий вплив на розмір майбутньої пенсії. Також було запропоновано зареєструватися на веб-порталі електронних послуг, де можливо відслідковувати сплату роботодавцем страхових внесків  та отримувати ряд інших інформаційних послуг.
   На всі запитання слухачі отримали вичерпні  відповіді та були роздані інформаційні буклети.
        


Начальник управління Пенсійного фонду України в Голованівському районі Людмила Цилюрик зустрілась з головою ветеранської організаціі району Іваном Леоновим та її членами з питань пенсійного забезпечення пенсіонерів району.
В теплій дружній розмові, було обговорено багато цікавих питань, щодо пенсійної реформи, яка полягає в єдиних принципах нарахування пенсії та запровадження накопичувальної системи пенсійного страхування, надання електронних послуг, збільшення прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з першого вересня поточного року, виплата пенсії працюючим пенсіонерам та багато інших питань.
Анатолій Лівітчук - член районної ради ветеранів висловив надію, що пенсійна реформа в Україні забезпечить виплату достойної пенсії.
Людмила Цилюрик побажала всім ветеранам Голованівщини міцного здоров»я, миру, життєвого довголіття, благополуччя, щастя, добра та родинного затишку.


Начальник управління Пенсійного фонду України в Голованівському районі Людмила Цилюрик  дев»ятого вересня прийняла участь в засіданні «круглого столу» щодо змін в законодавстві, за участю соціальних партнерів представників малого бізнесу, агроформувань району.
Людмила Цилюрик розповіла присутнім про пенсійну реформу та подальші кроки її розвитку, про зміни розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, який відбудеться з першого вересня 2015 року, про законопроект зареєстрований за номером 2229, який знаходяться на розгляді в Верховній раді України. 
Людмила Кравченко директор районного центру зайнятості розповіла про основні напрями реформування у сфері зайнятості. Тісна співпраця соціальних партнерів та роботодавців є запорукою покращення якості обслуговування громадян.
Після виступу начальник управління надала вичерпні та змістовні відповіді на всі запитання присутніх.


Безробітним про пенсійне законодавство

09 вересня 2015 року  перший заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Голованівському районі Лілія Шкіндер  в приміщенні районного центру зайнятості  провела зустріч з безробітними.
Присутніх було ознайомлено із  проектом Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів  України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування  та єдиних принципів нарахування пенсій».
 Особливу увагу було приділено питанню легального працевлаштування, виплати заробітної плати «в конвертах» та їх прямого впливу на розмір майбутньої пенсії.  Також було поінформовано про можливість та переваги  користування веб-порталом Пенсійного фонду України.
 Під час діалогу були надані вичерпні відповіді на всі запитання та роздано інформаційні брошури та буклети.


Зустріч з колективом  Голованівського управління соціального захисту населення

04 серпня 2015 року  першим заступником начальника управління Пенсійного фонду України в Голованівському районі Лілією Шкіндер проведено зустріч з працівниками Голованівського управління соціального захисту населення.          Колектив ознайомлено із  проектом Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів  України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування  та єдиних принципів нарахування пенсій» . Також було роз’яснено про компенсації особам, що сплачували внески до солідарної системи за підвищеною ставкою та умови індексації та перерахунку «спецпенсій» після введення в дію законопроекта.
Працівників було проінформовано про можливість та переваги  користування веб-порталом Пенсійного фонду України . 
Під час діалогу присутні отримали змістовні відповіді на всі запитання та отримали інформаційні брошури та буклети.


Начальник управління Пенсійного фонду України в Голованівському районі Людмила Цилюрик разом з заступником голови районної державної адміністрації Ольгою Бугаєнко, начальником управління соціального захисту населення Голованівської РДА Антоніною Дудник, директором Голованівського районного центру зайнятості Людмилою Кравченко в складі групи «Мобільний соціальний офіс» двадцять третього липня 2015 року здійснили виїзд на територію Межирічківської сільської ради.
Близько десяти пенсіонерів побували на прийомі у начальника управління. Найбільш хвилюючі питання – умови призначення  пенсії за вислугою років працівникам освіти, охорони здоров’я, збільшення розміру пенсійних виплат, розмір виплати пенсії працюючим пенсіонерам.
На всі питання Людмила Цилюрик надала вичерпні відповіді.


Зустріч в трудовому колективі 

В Голованівську було проведено  зустріч в трудовому колективі філії “Голованівський райавтодор” за участю начальника відділу надходження, прогнозування  платежів, обліку застрахованих осіб та контрольно перевірочної роботи Наталії Полтави .
Було висвітлено основні питання присутнім, щодо виключення випадків нарахування працівникам заробітної плати менше мінімального та на рівні мінімального розміру заробітної плати, визначеного на законодавчому рівні, та збільшення фонду оплати праці і підвищення розміру середньомісчної заробітної плати працівникам у 2015 році та  про те, що  30 квітня 2015 року у  Верховній Раді зареєстровано  (реєстр. № 2767) законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій». 
 За результатами зустрічі намічено шляхи подальшої спільної роботи з метою максимального забезпечення виконання доручення голови Кіровоградської обласної державної адміністрації збільшення фонду оплати праці і підвищення розміру середньомісчної заробітної плати працівникам у 2015 році на підприємстві.
Начальник управління                                        Л.Цилюрик
Полтава 22653


07 липня 2015 року  начальником відділу з призначення пенсій управління Пенсійного фонду України в Голованівському районі Аллою Копієвською проведено виїздний прийом громадян в селі Люшнювате. На зустрічі начальник відділу ознайомила присутніх із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів  України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування  та єдиних принципів нарахування пенсій».Також було роз’яснено зміни в законодавстві, що набрали чинності з 01.04.2015 року.
Під час діалогу присутні отримали змістовні відповіді на всі запитання та отримали інформаційні брошури та буклети.


  Спільна нарада привела  до результату ”

  На нараді за участю начальника відділу надходження, прогнозування платежів, обліку застрахованих осіб та контрольно-перевірочної роботи Наталії Полтави , головних спеціалістів відділу  та  головного державного  -інспектора   Голованівського відділення Гайворонської ОДПІ Головань Інни було розглянуто питання щодо стану погашення заборгованості із платежів до бюджету Фонду за виконавчими документами, що перебувають на примусовому виконанні в ДВС.
 Обговорено проблемні питання в роботі з боржниками та заходи щодо покращення співпраці управління Фонду з відділом Гайворонської ОДПІ. Акцентовано увагу на необхідності зменшення залишку виконавчих документів, які перебувають на виконанні понад строки, визначені законодавством, та вжиття вичерпних заходів до завершення їх виконання.
 На зустрічі намічено шляхи подальшої спільної роботи з метою максимального забезпечення погашення заборгованості , та за резльтатами якої було погашено одну вимогу  та стало на одного боржника менше.
Також було надано роз”яснення, щодо заповнення  звіту ЄСВ по новому за травень 2015 року та  аналізу помилок, які найчастіше допускаються бухгалтерами при формуванні та подані таблиці 6 Додатку 4 та , щодо відображення в Державному реєстрі застрахованих осіб інформації про результати перевірок фіскальних органів в частині достовірності поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню.
Присутні мали змогу поспілкуватись та визначитись з планом дій на червень місяць.

Начальник управління                                     Л. Цилюрик

Полтава 22653


Начальник управління Пенсійного фонду України в Голованівському районі Людмила Цилюрик 28 травня провела засідання «круглого столу» щодо змін в законодавстві, за участю соціальних партнерів та районної державної адміністрації.
Людмила Цилюрик розповіла присутнім про пенсійну реформу та подальші кроки розвитку, проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій».
 Розбудова багаторівневої, багатокомпонентної пенсійної системи дасть змогу виплачувати пенсії з трьох різних джерел: солідарної, накопичувальної та системи недержавного пенсійного забезпечення. Призначення всіх видів пенсій (крім військових) за нормами єдиного закону, скасування спеціальних пенсій тощо.
Після виступу начальник управління надала вичерпні та змістовні відповіді на всі запитання присутніх.

Начальник управління                                     Л. Цилюрик


ПЕНСІЙНА РЕФОРМА: ПОДАЛЬШІ КРОКИ

30 квітня Уряд вніс до Верховної Ради законопроект №2767 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій».
Документ, зокрема, передбачає призначення всіх видів пенсій за нормами єдиного закону, а також скасування спеціальних пенсій, крім спецпенсій для військовослужбовців. В уряді пропонують пенсію держслужбовцям, працівникам органів місцевого самоврядування, податківцям, митникам, прокурорам, суддям та науковим і науково-технічним працівникам призначати на загальних підставах з 1 січня 2016 року. Водночас призначені до 1 січня 2016 року спеціальні пенсії, виплачуватимуться у розмірах, визначених законодавством, яке діяло до вказаної дати.
Крім того, законопроектом пропонується з 1 січня 2016 року запровадити накопичувальну професійну пенсійну програму накопичувальної системи пенсійного страхування для осіб, яким виповнилося не більше 35 років, та які зайняті на:
- роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2,
- посадах, що дають право на призначення пенсії за вислугу років;
- незалежно від віку для державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування, податківців, митників, прокурорів, суддів та наукових і науково-технічних працівників.
Джерелом фінансування пенсійних виплат із накопичувальної професійної пенсійної програми для вказаних категорій осіб стануть підвищенні розміри страхового внеску, які сплачуватимуться:
- роботодавцем на користь працівників, зайнятих на:
роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 у розмірі 15 відсотків (вихід на пенсію на 10 років раніше); 
- на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 у розмірі 7 відсотків (вихід на пенсію на 5 років раніше).;
- на роботах та посадах, що дають право на призначення пенсії за вислугу років, у розмірі від 4,2 відсотків до 6 відсотків (вихід на пенсію незалежно від віку за наявності 30 років вислуги);
- працівником – державними службовцями та прирівняними до них особами, а також прокурорами, суддями та науковими і науково-технічними працівниками у розмірі 2,5 відсотків від зарплати.
Підвищений розмір внеску спрямовуватиметься до Накопичувального пенсійного фонду з метою інвестування залучених коштів в економіку держави.
Запровадження професійної пенсійної системи дозволить формувати заощадження, якими особа зможе скористатися до досягнення загального пенсійного віку у разі наявності необхідної тривалості спеціального та страхового стажу роботи і досягнення певного віку; наявності необхідної вислуги років. А також особа зможе скористатися власними накопиченнями після досягнення пенсійного віку, незалежно від умов виплати пенсії із солідарної системи.
Із 1 січня 2017 року запроваджується другий рівень системи пенсійного забезпечення.
Учасниками накопичувальної системи пенсійного страхування будуть особи, яким на вказану дату виповниться не більше 35 років. Водночас надається право застрахованим особам, яким станом на 1 січня 2017 р. виповниться не більше 55 років добровільно прийняти рішення до 1 січня 2018 р. щодо добровільної участі у накопичувальній системі пенсійного страхування.
Розмір внеску у перший рік становитиме 2 відсотка та щороку збільшуватиметься на один відсоток, до досягнення 7 відсотків.
По мірі збільшення розміру внеску для застрахованої особи, починаючи з 2018 року, відповідно зменшуватиметься розмір єдиного внеску для роботодавця, тобто відбудеться частковий перерозподіл сплати розміру єдиного внеску від роботодавця до працівника (по 1 відсотку щорічно), і вже у 2022 році ставка єдиного внеску для роботодавця буде зменшена на 5 відсотків.
Із 1 січня 2016 року державні службовці, працівники органів місцевого самоврядування, податківці, митники, прокурори, судді, наукові і науково-технічні працівники сплачуватимуть підвищену ставку внеску (2,5 відсотка від зарплати), яку спрямовуватимуть до Накопичувального пенсійного фонду.
За сплату державними службовцями підвищеної ставки внеску (2,5 відсотка) передбачається виплачувати при виході на пенсію за віком разову компенсацію за стаж державної служби не менше 10 років, наявний в особи на 1 січня 2016 року, у таких розмірах:
від 10 до 15 років – 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб; 
від 15 до 20 років – 15 прожиткових мінімумів для працездатних осіб; 
понад 20 років – 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Начальник управління                                     Л. Цилюрик


26 травня 2015 року  перший заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Голованівському районі Лілія Шкіндер зустрілась з трудовим колективом  відділу агропромислового розвитку Голованівської  райдержадміністрації.
Одним із найважливіших питань зустрічі стало обговорення  законопроекту №2767 від 30 квітня 2015 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій».
Учасниками зустрічі  було обговорено  новації в законопроекті: призначення всіх видів пенсій за нормами єдиного закону та скасування спеціальних пенсій, визначення розмірів всіх надбавок, підвищень та доплат до пенсій в одному Законі, запровадження накопичувальної системи  як можливість отримання довгострокових інвестиційних ресурсів на фінансування розвитку економічної та соціальної інфраструктури та необхідність прийняття такого закону.
Також було роз’яснено про компенсації особам, що сплачували внески до солідарної системи за підвищеною ставкою та умови індексації та перерахунку «спецпенсій» після введення в дію законопроекта.
Під час діалогу були надані вичерпні відповіді на всі запитання та роздано інформаційні брошури та буклети.


21 травня на Голованівщині відбулося свято – День вишиванки.Працівники управління Пенсійного фонду в районі не залишились осторонь та взяли активну участь в урочистій зустрічі із воїнами АТО під час проведення акції «Подаруй солдату вишиванку».
Запрошеним воїнам Андрію Сударікову та Миколі Канайкіну, які є учасниками реальної війни на східних рубежах нашої країни, заступник голови райдержадміністрації Ольга Бугаєнко вручила вишиті сорочки та вигаптувані бісером й освячені ікони. Присутні подякували військовим за героїзм та мужність, побажали здоров’я та миру, щоб подарунки оберігали їх від усілякого зла.
Ікони віддали представникам військкомату з проханням вручити землякам – солдатам, які вирушатимуть в зону АТО.
 Працівниками управління Фонду також було вишито та передано дві ікони, які слугуватимуть оберегом для наших воїнів.

Начальник управління                                                            Л.Цилюрик


Начальник управління Пенсійного фонду України в Голованівському районі Людмила Цилюрик разом з заступником голови районної державної адміністрації Ольгою Бугаєнко, начальником управління соціального захисту населення Голованівської РДА Антоніною Дудник, директором Голованівського районного центру зайнятості Людмилою Кравченко в складі групи «Мобільний соціальний офіс» п’ятнадцятого квітня 2015 року здійснили виїзд на територію Розкішненської сільської ради.
Три пенсіонери побували на прийомі у начальника управління. Найбільш хвилюючі питання – збільшення розміру пенсійних виплат, виплата пенсії працюючим пенсіонерам з першого квітня 2015 року.
На всі питання Людмила Цилюрик надала вичерпні відповіді.
Група  «Мобільного соціального офісу» відвідала інваліда першої групи по зору Олександра Шведченка. Посадовці поцікавилися його проблемами, потребами, розповіли зміни, які відбулися в чинному законодавстві.
Галина Лиса, вдова померлого інваліда війни, була приємно вражена візитом робочої группи, де  Людмила Цилюрик повідомила про те, як змінився її розмір пенсії, поцікавилася проблемами та відповіла на питання, що цікавили пенсіонерку.

Начальник управління                                                            Л.Цилюрик


В управлінні Пенсійного фонду України в Голованівському районі проводяться прийоми громадян за допомогою дистанційного обслуговування у режимі Skype-зв'язку. Начальник управління Людмила Цилюрик 26 березня здійснила консультування мешканців смт Побузьке. Питання, які цікавили жителів селища, а саме зміни в пенсійному забезпеченні працюючих пенсіонерів, що відбудуться з першого квітня 2015 року, призначення пенсій на пільгових умовах та за вислугу років. Селищний голова Сергій Слободянюк розповів, що по селищу розвішені оголошення про те, що мешканці можуть скористатися даною послугою безпосередньо в селищній раді, де їм надається всебічна допомога щодо використання послуги Skype-зв'язку Учасники онлайн - прийому на всі поставлені запитання отримали вичерпні відповіді.


Начальник управління Пенсійного фонду України в Голованівському районі Людмила Цилюрик разом з заступником голови районної державної адміністрації Ольгою Бугаєнко в складі групи «Мобільний соціальний офіс» дев'ятнадцятого березня 2015 року здійснила виїзд на територію Перегонівської сільської ради. Чотири пенсіонери побували на прийомі у начальника управління. Найбільш хвилюючі питання – вихід на пенсію жінок в 55 років, вихід на пенсію жінок, які виховали до восьмирічного віку дитину інваліда. На всі питання Людмила Цилюрик надала вичерпні відповіді. Людмила Цилюрик провела зустріч з трудовим колективом Перегонівської сільської ради. Розповіла про зміни, які відбулися в пенсійному законодавстві з першого квітня 2015 року. Про користування послугами Веб-порталу. Також було роздано кожному працівнику примірник газети «Пенсійний кур'єр» з метою популяризації газети. На території сільської ради знаходиться Перегонівське стаціонарне відділення Територіального центру обслуговування (надання соціальних послуг) Голованівського району, де на повному державному утриманні знаходиться 20 пенсіонерів. Начальник управління разом з заступником голови районної державної адміністрації Ольгою Бугаєнко, директором Територіального центру Валентиною Ткач відвілали всіх пенсіонерів поспілкувалися, перейнялися їхніми проблемами, побажали всім міцного здоров»я.


18.03.2015 року перший заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Голованівському районі Лілія Шкіндер  провела зустріч з працівниками районного відділу статистики.           Присутніх було ознайомлено із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року №213-VIII.
          Також було поінформовано про функціонування веб-порталу Пенсійного фонду України , можливості отримання електронних послуг в режимі онлайн  та  проведений практикум щодо  користування ним.
          Під час діалогу були надані вичерпні відповіді на всі запитання та роздано ін формаційні брошури та буклети.


 

11.03.2015 року відбулось чергове засідання робочої групи з питань виконання індикативних показників надходжень ЄСВ та зменшення обсягів заборгованості, яке проводила Наталія Полтава – начальник відділу надходження, прогнозування платежів, обліку застрахованих осіб  та контрольно-перевірочної роботи.
 На засіданні були присутні головний спеціаліст Голованівського відділення Гайворонської ОДПІ  Інна Головань та головний спеціаліст юрисконсульт Валерій Копієвський.
 В ході зустрічі розглядались питання виконання планових показників по надходженню єдиного внеску, власних коштів до Пенсійного фонду, погашення заборгованості  яка виникла у лютому місяці 2015 року.
З метою зменшення заборгованості економічно активних платників та зменшення їх кількості було прийняте рішення підготувати  спільний лист до Голованівської районної адміністрації щодо погашення боргів підприємств.
Також було висвітлено питання щодо, детинізація ринку праці та легалізація заробітної плати  та було надано роз’яснення щодо поширених помилок під час складання звітності та переваги користування веб-порталом.


Доброю традицією в управлінні Пенсійного фонду України є робочі зустрічі з ветеранською організацією району. Сімнадцятого лютого 2015 року начальник управління Людмила Цилюрик та заступник начальника управління Олена Голубєва зустрілись з головою ветеранської організаціі району Іваном Леоновим. В теплій дружній розмові, було обговорено багато цікавих питань, що стосуються життя ветеранів району, питання пенсійного забезпечення та багато інших питань. Людмила Цилюрик розповіла, про внесені зміни до статей 36, 37 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених  з військової служби, та деяких інших осіб».
Людмила Цилюрик побажала всім ветеранам Голованівщини міцного здоров»я, миру, життєвого довголіття, благополуччя, щастя, добра та родинного затишку.

 


Десятого лютого 2015 року начальником управління Пенсійного фонду України в Голованівському районі Людмилою Цилюрик разом з заступником голови Голованівської районної державної адміністрації Ольгою Бугаєнко, начальником районного центру зайнятості Людмилою Кравченко та начальником управління соціального захисту населення Голованівської райдержадміністрації Антоніною Дудник провели виїзд «мобільного соціального офісу», який здійснив свою роботу на території Вербівської сільської ради.
Близько десяти чоловік пенсіонерів та людей перед пенсійного віку побували на прийомі у начальника управління. Найбільш хвилюючі питання – про право виходу на пенсію жінкам після досягнення 55 років, зміни, які відбулися в пенсійному законодавстві з 01 січня 2015 року, умови призначення  пенсії за вислугою років працівникам освіти.
На всі питання Людмила Цилюрик надала змістовні та вичерпні відповіді.

 


Співпраця з районним центром зайнятості

05 лютого 2015 року  перший заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Голованівському районі Лілія Шкіндер  в приміщенні районного центру зайнятості  провела зустріч з безробітними, які знаходяться в даний час в  пошуках роботи.
Присутніх було ознайомлено із змінами в пенсійному законодавстві  стосовно  дострокового виходу на пенсію, оподаткуванням пенсії. Особливу увагу було приділено питанню легального працевлаштування, виплати заробітної плати «в конвертах» та їх прямого впливу на розмір майбутньої пенсії. Також було роз’яснено можливість заключення договору на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
 Під час діалогу були надані вичерпні відповіді на всі запитання та роздано інформаційні брошури та буклети.


“ Плідна  співпраця з ДВС це запорука нашого успіху в роботі ”

05 лютого 2015 року в приміщенні державної виконавчої служби Голованівського районного управління юстиції відбулася нарада працівників  управління Пенсійного фонду України в Голованівському районі та органів державної виконавчої служби району щодо спільної діяльності по стягненню заборгованості до Пенсійного фонду органами Державної виконавчої служби.
У робочій нараді взяли участь начальник відділу державної виконавчої служби Голованівського, начальник відділу надходження, прогнозування платежів, обліку застрахованих осіб та контрольно- перевірочної роботи управління Пенсійного фонду України в Голованівському  районі  Наталія Полтава, головний спеціаліст-юрисконсульт Валерій Копієвський.
 З доповідями щодо спільної діяльності по стягненню заборгованості до Пенсійного фонду органами Державної виконавчої служби виступили присутні  на нараді вони у своїх виступах звернули увагу на важливість виконання документів на користь Пенсійного фонду України, необхідності узагальнення напрацьованих питань та затвердження графіка спільних виїздів до боржників в лютому місяці 2015 року. 
 Відмічено, що тільки спільними зусиллями управління Пенсійного фонду району та відділу державної виконавчої служби  можна досягти відповідних результатів.

 


Двадцять дев’ятого січня 2015 року відбулося засідання комісії з питання легалізації заробітної плати та «тіньової» зайнятості під головуванням першого заступника голови Голованівської районної державної адміністрації Ірини Артвіх, в якому взяла участь начальник управління Пенсійного фонду України в Голованівському районі Людмила Цилюрик.
До порядку денного роботи комісії було включено два основних питання.
Першим питанням було погашення заборгованої заробітної плати та єдиного соціального внеску державним підприємством «Межиріцький вітамінний завод», Комбінатом комунальних підприємств. Керівники даних підприємств були запрошені на засідання комісії та детально розповіли про стан заборгованості по заробітній платі.
Сергій Сапожков - директор комбінату комунальних підприємств повідомив, що Голованівська селищна рада включила суми боргу до бюджету та після його прийняття на засіданні сесії селищної ради буде повністю погашено заборгованість по заробітній платі в сумі 114,3 тис.грн. та єдиний соціальний внесок в сумі 60 тис.грн.
Сергій Новіков - в.о. директора ДП «Межиріцький вітамінний завод» повідомив, що розробляється план виходу із кризи та ведеться пошук інвесторів. Є позитивні напрацювання в даному напрямку, і тому вони сподіваються найближчим часом повністю розрахуватися з працівниками.
Начальник управління Пенсійного фонду України в Голованівському районі Людмила Цилюрик звернула увагу керівників підприємств – боржників на те, що страховий стаж в разі несплати єдиного соціального внеску працівникам не зараховується.
Другим питанням засідання комісії було питання щодо змін в Кодексі законів про працю України, відповідальності роботодавців за використання найманої праці без юридичного оформлення, а також виплату заробітної плати в «конвертах».
Людмила Цилюрик  розповіла, що розмір пенсії за віком залежить як від величини страхового стажу так і від розміру заробітної плати. Чимало роботодавців ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати. Працівник, що одержує зарплату неофіційно, цілком беззахисний перед роботодавцем. Маючи сумнівний виграш сьогодні, працівник отримає програш у майбутньому. Проведення активної роботи по інформуванню працівників з питань виплати заробітної плати в «конвертах» та її наслідків дасть змогу громадянам задуматись над своїм майбутнім  та заздалегідь подбати про гідний розмір пенсії.
Голова комісії Ірина Артвіх дала доручення розробити спільний графік проведення інформаційно - роз»яснювальної роботи з даного питання та наголосила на важливості донесення інформації, як до роботодавців так і до найманих працівників.

 


Двадцять шостого січня 2015 за ініціативи начальника управління Пенсійного фонду України в Голованівському районі Людмили Цилюрик відбулося засідання «круглого столу» з питання змін в Кодексі законів про працю України щодо відповідальності роботодавців за використання найманої праці без юридичного оформлення, а також виплату заробітної плати в «конвертах».
На засіданні круглого столу було обговореноь питання щодо подальшої співпраці та проведення широкої інформаційно - роз”яснювальної роботи з питання легалізації заробітної плати.
Людмила Цилюрик розповіла, що розмір пенсії за віком залежить як від величини страхового стажу так і від розміру заробітної плати. Чимало роботодавців ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати. Працівник, що одержує зарплату неофіційно, цілком беззахисний перед роботодавцем. Маючи сумнівний виграш сьогодні, працівник отримає програш у майбутньому. Проведення активної роботи по інформуванню працівників з питань виплати заробітної плати в «конвертах» та її наслідків дасть змогу громадянам задуматись над своїм майбутнім  та заздалегідь подбати про гідний розмір пенсії.
Начальник управління соціального захисту населення Голованівської районної державної адміністрації Антоніна Дудник запропонувала за результатами засідання круглого столу направити листа на голову комісії з питання легалізації заробітної плати та «тіньової» зайнятості в якому запропонувати проводити спільну інформаційно - роз”яснювальну роботу та розробити відповідний графік її проведення.

 


“Співпраця це наш дивіз сьогодення ”

Для бухгалтерів підприємств, установ, організацій та фізичних осіб підприємців Голованівського району 23.01.2015 року було проведено в будинку культури району спільний семінар-навчання.
Семінар проводили заступник начальника-начальник Голованівського відділення Гайворонської ОДПІ Поліщук Тетяна., начальник Голованівсського районного центра зайнятості Кравченко Людмила , начальник відділу надходження, прогнозування платежів, обліку застрахованих осіб та контрольно-перевірочної роботи Наталія Полтава.
На порядок денний семінару  виносились питання :
1. Про створення Другого рівня пенсійної системи;
2.  Про внесення змін у пенсійному законодавстві з 1 січня 2015 року;
3. Детинізація ринку праці та легалізація заробітної плати;
4. Роз’яснення щодо поширених помилок під час складання звітності;
5. Про переваги користування веб-порталом.
В ході зустрічі Наталія Полтава ознайомила присутніх, щодо створення Другого рівня пенсійної системи, зі змінами в законодавстві до деяких нормативно правових актів України щодо пенсійного законодавства, які набирають чинності у 2015 році, детинізація ринку праці та легалізація заробітної плати та було надано роз’яснення щодо поширених помилок під час складання звітності та переваги користування веб-порталом.
Присутні мали змогу поставити свої запитання та отримали на них відповідь.
На завершення Наталія Полтава побажала всім плідної та ефективної роботи.


19.01.2015 року було проведено семінар- навчання начальником відділу надходження, прогнозування платежів, обліку застрахованих осіб та контрольно-перевірочної роботи Наталією Полтавою, на якому були присутні бухгалтера підприємств, установ та організацій та фізичні особи підприємці.
 В ході зустрічі Наталія Полтава ознайомила присутніх зі змінами в законодавстві до деяких нормативно – правових актів України щодо пенсійного законодавства, які набирають чинності у 2015 році.
 Основну увагу приділено питанню легалізації робочих місць та заробітної плати, як соціальної захищеності кожного та щодо надання роз’яснень платникам по заповненню таблиць 5 — 9 додатка 4, всіх таблиць додатка 5, додатка 6 та додатка 7 Звіту з ЄСВ які надають органи Пенсійного фонду України.
Присутні мали змогу поставити свої запитання та отримали на них відповідь. На завершення Наталія Полтава побажала всім плідної та ефективної роботи

 


Девятнадцятого січня 2015 року відбулася розширена апаратна нарада органів виконавчої влади та місцевого самоврядування під головуванням голови Голованівської районної ради Олексія Чушкіна та першого заступника голови районної державної адміністрації Ірини Артвіх.
 Одним із питань апаратної наради було підведення підсумків роботи управління Пенсійного фонду України в Голованівському районі за 2014 рік та основні напрямки роботи у 2015.
Начальник управління Пенсійного фонду України в Голованівському районі Людмила Цилюрик повідомила про те, що всі питання плану роботи управління за 2014 рік виконано. Виконання планових показників по надходженню коштів до бюджету Фонду забезпечено на 104,7 відсотки. В повному обсязі проведено фінансування пенсій та грошової допомоги пенсіонерам району у законодавчо визначений термін.
Подякувала всім присутнім за тісну співпрацю, взаєморозуміння та підтримку. 
Повідомила про зміни в пенсійному законодавстві, які відбулися з 01 січня 2015 року.


Флешмоб в Голованівському районі

16 січня 2015 року  з метою привернення уваги як роботодавців, так і найманих працівників до наслідків неофіційних трудових відносин, виплати заробітної плати «в конвертах», працівниками Фонду в Голованівському районі проведено флешмоб «Ми – за легальну зайнятість!
Місцем проведення акції було обрано малу архітектурну споруду-комплекс в центрі селища безпоредньо біля ринку та районного центру зайнятості, де стікається населення з усього району, а також найбільша кількість працездатного населення в пошуках роботи.
Командою пенсійників було розповсюджено  біля 300 інформаційних буклетів і листівок з інформацією щодо посилення відповідальності роботодавців за порушення у сфері трудових відносин відповідно до нового  Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих  актів України щодо реформування загальнообовязкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», який набув чинності з 1 січня 2015 року.
 Найманим працівникам та тим, що знаходяться в пошуку роботи, додатково було проінформовано про всі можливі негативні наслідки  отримання заробітної плати «в конвертах» та неофіційного працевлаштування .
 Інформаційні листівки і буклети також роміщено на стендах та викладках в районному центрі зайнятості.
          


"Якісна робота – запорука успіху"

З метою налагодження співпраці між управлінням Пенсійного фонду України Голованівському районі та Голованівським відділенням Гайворонської об”єднаної державної податкової інспекції 14 січня  2015 року було  проведене  в управлінні навчання з головними спеціалістами та головним державним інспектором Гайворонської ОДПІ з питань правильності складання звітності, яка є джерелом формування Реєстру застрахованих осіб.
Проводила  навчання начальник відділу надходження, прогнозування платежів, обліку застрахованих осіб та контрольно-перевірочної роботи управління Пенсійного фонду України в Голованівському  районі  Наталія Полтава.
  Разом  розглянули одне з важливих питань,  щодо надання роз’яснень платникам по заповнення таблиць 5 — 9 додатка 4, всіх таблиць додатка 5, додатка 6 та додатка 7 Звіту з ЄСВ які надають органи Пенсійного фонду України.
 Галина Проценко мала змогу поставити фахівцям свої запитання та отримати на них кваліфіковані відповіді.
 На завершення навчання Наталія Полтава побажала колезі плідної та ефективної роботи із платниками єдиного внеску.

 


17 грудня 2014 року в кабінеті першого заступника Голованівської районної адміністрації  Ірини Артвіх відбулася комісія з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків.
У роботі комісії взяли участь начальник управління Пенсійного фонду України в Голованівському  районі  Людмила Цилюрик, заступник начальника-начальник Голованівського відділення Гайворонської ОДПІ Тетяна Поліщук,  начальник відділу державної виконавчої служби Голованівського районного управління юстиції Віталій Сторожук.
Одні з важливих питань, які були розглянуті на комісії –співпраця між службами, проблемні питання які виникають у роботі та звіт за 2014 рік  начальника відділу державної виконавчої служби Голованівського районного управління юстиції Віталія Сторожука.
З  пропозиціями щодо спільної діяльності по стягненню заборгованості органами Державної виконавчої служби виступили присутні. На завершення Людмила Цилюрик  наголосила, що сплата єдиного соціального внеску є основою наповнення бюджету Пенсійного фонду України, запорука своєчасності виплати пенсій, тому скоординованість в роботі всіх ланок виконавчої влади, щодо погашення заборгованості є одним з приорітетних завдань.


16 грудня 2014 р.  до управління Пенсійного фонду України в Голованівському районі завітала начальник головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області Людмила Поліщук.
Першим заходом в ході робочого візиту був особистий прийом громадян, на якому побувало 8 чол. Під час прийому було порушено безліч питань стосовно пенсійного забезпечення різних категорій громадян, зокрема: щодо виконання постанови КМУ від 03.09.2014 р. № 440 «Про затвердження Порядку погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою», умов призначення пенсій за вислугою років працівникам освіти та охорони здоров’я, умов виходу на пенсію жінок у 55-річному віці, підвищення прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, у 2015 р. , тощо.
Крім того, проведено зустріч з заступником голови Голованівської РДА Ольгою Бугаєнко, під час якої було обговорено питання посилення взаємодії місцевих органів виконавчої влади та органів Пенсійного фонду щодо захисту прав застрахованих осіб у соціальному страхуванні.
Людмила Поліщук також дала інтерв’ю головному редактору районної газети «Вісник Голованівщини» Надії Чушкіній щодо пенсійного забезпечення  працівників сільського господарства, розмірів пенсій виплат різних верств населення. Під час діалогу йшла мова і про взаємозв’язок зайнятості населення з джерелами наповнення бюджету Пенсійного фонду.
Під час робочої зустрічі з працівниками управління Фонду в районі Людмила Поліщук проаналізувала темпи росту надходження власних коштів, надходження від сплати збору за додатковими ставками, наголосила на удосконаленні роботи щодо їх зростання та поставила завдання про вжиття ефективних заходів при виконанні плану з наповнення бюджету Фонду.
Начальник головного управління також наголосила на проведенні повномасштабної інформаційно-роз’яснювальної роботи серед пенсіонерів району щодо залучення до отримання пенсій через банківські установи, серед застрахованих осіб щодо залежності страхового стажу від офіційно нарахованої заробітної плати, тощо. Наприкінці зустрічі Людмила Поліщук звернула увагу на підвищення рівня обслуговування громадян, згадала про загиблих героїв України та членів їх сімей, учасників АТО, переселенців зі Сходу, які потребують нашої підтримки, побажала всім присутнім мирного неба, натхнення в роботі та міцного здоров’я.


16 грудня 2014 року в рамках акції “Стань помічником Святого Миколая”, начальник головного управління Пенсійного фонду України Людмила Поліщук та  начальник управління Пенсійного фонду України в Голованівському районі Людмила Цилюрик відвідали сім”ї  Терещенко та Бакум, тимчасово переміщені з районів проведення  антитерористичної операції.
В теплій, дружній розмові  посадовці  поцікавилися проблемами сім”ї,  облаштуванням житла, забезпеченням необхідними речами та влаштуванням дітей до школи та садочка.    До Дня Святого Миколая  дітям вручили  подарунки та солодощі.
Людмила Поліщук, на закінчення зустрічі побажала родинам  міцного здоров”я, щастя, добробуту, миру, надії на краще майбутне та швидкого повернення до рідних домівок. Сім”ї Терещенко та Бакум подякували    за подарунки та увагу.


10 грудня 2014 року відбувся  семінар з головними бухгалтерами трудових колективів  району.
У роботі семінару взяли участь начальник відділу надходження, прогнозування платежів, обліку застрахованих осіб та контрольно- перевірочної роботи управління Пенсійного фонду України в Голованівському  районі  Наталія Полтава, головний спеціаліст обліку застрахованих осіб  Микола  Цебермановський.
Актуальними питаннями були необхідність страхового стажу для виходу на пенсію та призначенні пенсії при відсутності необхідності мінімального трудового стажу; відповідність прізвищ, імя, по-батькові в паспорті та трудовій книжці та типових помилках, які виникають під час заповнення та подання страхувальниками звітності; правильності  заповнення довідок необхідних для призначення пенсій; умови призначення пенсії медичним працівникам. Також присутні були поїнформовані про електронну послугу Пенсійного фонду України  “Веб-портал.”


До відома учасників ліквідації  наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
  9 грудня 2014 року з  10.00 до 12.00 години   буде проведена пряма лінія  телефонного зв”язку  “Запитуйте – відповідаємо”  з метою виявлення соціальних проблем та надання правових консультацій в частині  пенсійного забезпечення.
Телефон прямої лінії – 2 – 10 - 74


Двадцять шостого листопада 2014 року начальник управління Пенсійного Фонду України Людмила Цилюрик здійснила прийом пенсіонерів в приймальні для прийому громадян за принципом «єдиного вікна».
На прийомі побувала сім’я тимчасових переселенців з зони АТО, Віктор та Ірина Лупирь, які цікавились питанням переведення пенсії. Начальник управління, яка являється членом районного штабу з питань пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, повідомила їх про наявність житла, надала телефони «гарячих ліній» куди в разі необхідності можна звернутись. Ще близько десяти пенсіонерів та людей перед пенсійного віку побували на прийомі. На всі питання Людмила Цилюрик надала вичерпні та змістовні відповіді.


Доброю традицією в управлінні Пенсійного фонду України в Голованівському району виїздні прийоми за місцем проживання пенсіонерів, які немають змоги звернутися до управління.
Двадцять першого листопада начальник управління Пенсійного фонду України в Голованівському районі Людмила Цилюрик та заступник начальника управління Олена Голубєва в черговий раз з  завітали до найстарішої жительки району Анастасії Філюк та її сина інваліда з дитинства Миколи Філюка.
Людмила Цилюрик в теплій дружній розмові поцікавилася про здоров”я, про потреби родини. Розповіла про індексацію пенсії та новини району.
Анастасія Філюк, в свої майже 102 роки, турбувалась тим, що вже не може, так як в літку, ходити  на ринок за продуктами харчування, подякувала за привезені гостиці. Розповіла цікаву історію з життя своєї родини. Людмила Цилюрик побажала Анастасії Філюк та її сину Миколі, міцного здоров’я, благополуччя, мирного неба, довгих років життя.


За ініціативи начальника управління Пенсійного фонду України в Голованівському районі Людмили Цилюрик та спільно з  заступником голови районної державної адміністрації Ольгою Бугаєнко, головою ради районної організації ветеранів України Іваном Леоновим відвідано найстаріших людей району.
Завітавши, до Олексія Ковбасюка, який народився 25 вересня 1914 року, в селі Межирічка Голованівського був учасником Великої вітчизняної війни з перших і до останіх днів. Пройшов з боями від Сталінграда до Берліна, за що був нагороджений двома орденами «За мужність» та «Червоної зірки», дев»ятьма медалями, інвалід першої групи  Великої Вітчизняної війни, стипендіат Президента України.Всі були приємно вражені  тим, що незважаючи на прикутість до ліжка разом з дружиною, якими опікується дочка інвалід, не втратив бойового духу до життя, цікавився новинами району. Дочка Алла Шпак розпитала про пенсійне забезпечення, яке діє на даний час та про розмір доплати на догляд  за хворими, які потребують сторонньої опіки. Подякувала за гостинці.
Найстарішою жителькою району є Філюк Анастасія Терентіївна, 13 січня 1913 року народження, «мати – героїня», яка народила та виховала до шестирічного віку п»ятеро дітей, чотирьох синів та доньку.
Зайшовши на її подвір»я всі присутні були неприємно вражені тим змінам, які відбулися за останій рік. Нелюдські умови проживання «матері героїні» разом з двома синами один з яких є інвалідом з дитинства.
За результатами візиту заступник голови районної державної адміністрації Ольга Бугаєнко терміново скликала нараду, на якій створили оперативну робочу группу з числа соціальних, медичних працівників, дала доручення поінформувати голову селищної ради та депутатів селища і в найближчий час надати всю потрібну допомогу.


Засідання робочої групи на порядку денному в Голованівську

06 червня 2014  року було проведено  начальником управління Пенсійного фонду України в Голованівському районі Людмилою Цилюрик  чергове засідання робочої групи по надходженню платежів до бюджету Пенсійного фонду України , за участю представників управління, Гайвронської об»єднаної державної податкової інспекціїо, відділу Державної виконавчої служби в Голованівському районі.
В ході проведення засідання робочої групи було обговорено питання щодо охвату заходами стягнення боргу зі сплати єдиного соціального внеску, щодо  спільної роботи з усіма представниками робочої групи направленої на виконання планових показників по надходженню єдиного внеску, погашенню існуючої заборгованості, прогнозні поденні надходження коштів до бюджету Фонду, котролю при зміні чисельності працюючих, аналізу по зменшенню темпів росту фонду оплати праці січень-квітень 2014 року, та шоденний контроль  по виконанню виконавчих документів з погашення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску, легалізації заробітної плати та «тіньової» зайнятості населення. Представники  робочої групи прийняли рішення про підвищення ініціативності стосовно здіснення виїзних рейдів до боржників, надання в терміни необхідних інформацій всім членам групи недопущення виникнення заборгованості з його сплати і погашення існуючої заборгованості.


В ногу з суспільством

Працівники управління Пенсійного фонду України в Голованівському районі розпочали обговорення змін  до Конституції України щодо   децентралізації державної влади та Концепції  реформи місцевого самоврядування.
3 червня 2014 року за ініціативи начальника управління, депутата районної ради Людмили Цилюрик та за присутності начальника юридичного відділу апарату  районної державної адміністрації   Сергія Безкупського  відбулися збори трудового колективу. Порядок денний складався лише з одного питання: обговорення  роз”яснення  щодо змін  до Конституції України на реалізацію Реформи  місцевого самоврядування та курсу Уряду на децентралізацію влади  в Україні.
Сергій Безкупський  в своєму виступі розповів про основні зміни які передбачають:
Запровадження трьохрівневої системи адміністративно – територіального устрою України – область, район, громада з повсюдністю місцевого самоврядування;
Передачу функцій виконавчої влади від місцевих адміністрацій виконавчим органам  рад  відповідного рівня;
Розподіл повноважень між органами  місцевого самоврядування за принципом субсидарності і наділення саме громад максимально широким колом повноважень;
Чітке забезпечення повноважень  органів місцевого сасоврядування необхідними  фінансовими ресурсами, в тому числі через їх участь в загальнодержавних податках;
Ліквідація державних адмінітрацій і створення  натомість державних представництв з тільки  контрольно – наглядовими і координаційними, а не виконавими функціями.
Людмила Цилюрик   зазначила, що внесення змін до Конституції України на реалізацію Реформи місцевого самоврядування та курсу Уряду на децентралізацію влади в Україні на сьогоднішній день є найбільш актуальним та обговорюваним питанням яке має вагоме значення в розбудові та  життедільності суспільства.
По закінченню зборів трудового колективу відбулося обговорення та обмін думками. Присутні підтримали новації.


26 лютого 2014 року було проведено чергове засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
На засідання  були присутні: заступник голови районної державної адміністрації Наталія Кирилюк, заступник начальника Голованівського відділення Гайворонської ОДПІ  Тетяна Поліщук, начальник відділу державної виконавчої служби Голованівського районного управління юстиції Віталій Сторожук,  керівник районної профспілкової організації АПК Аскольд Шкодовський, начальник управління Пенсійного фонду України в Голованівському районі Людмила  Цилюрик, та інші члени.
Були розглянуті питання про стан виплати заробітної плати  станом на 25.02.2014 року, та про стан сплати  заборгованості єдиного соціального внеску боржниками.
З доповідями щодо спільної діяльності по стягненню заборгованості по єдиному соціальному внеску виступили начальник управління Пенсійного фонду в Голованівському районі, начальник Державної виконавчої служби, заступник начальника- Голованівського відділення Гайворонської ОДПІ.
Комісією було заслухано керівника КП Голованівський комбінат комунальних підприємсств, яка надала пояснення щодо причин виникнення заборгованості із платежів до фондів, недотримання законодавства про працю та заходів, які планується вжити для усунення порушень прав найманих працівників та вимог чинного законодавства.
Було проінформовано присутніх про заходи впливу на керівників підприємств з метою недопущення конфліктних ситуацій у колективах, де вчасно не виплачується заробітна плата, або виплачується у розмірах, менше мінімальних.
Прийнято рішення розробити спільні заходи по виявленню можливих резервів максимального стягнення коштів з боржників по кожному виконавчому провадженню та провести перевірки з виїздом на місце роботи підприємств, які не дотримуються мінімальних виплат.


20 лютого 2014 року заступником голови Голованівської районної державної адміністації Н.Кирилюк проведено спільну нараду з начальником управління Пенсійного фонду України в Голованівському районі Л.Цилюрик, в.о. начальника ЦОС Кіровоградської дирекції УДППЗ «Укрпошта» М.М.Шевчуком, представниками чотирьох банківських установ району.
Одним із важливих питань наради – безперебійне забезпечення фінансовими ресурсами пенсійних виплат уникнення соціальної напруги.
Безперебійне функціонування банкоматів, наявність готівки особливо у вихідні дні. Своєчасність зарахування коштів на особові рахунки пенсіонерів.
В свою чергу представники банківських устранов завірили, що кошти на рахунки пенсіонерів зараховуються по мірі надходження, встановлено жорсткий контроль за безперебійною роботою банкоматів.
В.о. начальника ЦОС Кіровоградської дирекції УДППЗ «Укрпошта» М.М.Шевчук запевнив, що всі працівники поштових відділень, забезпечують доставку пенсійних виплат відповідно до виплатних відомостей.


19  лютого 2014 року спеціалістами  управління  Пенсійного  фонду  України  в  Голованівському  районі   проведено  зустріч - лекцію   з   працівниками   бібліотек  Голованівського  району, та  пенсіонерами  за  схемою “Пенсійна  освіта”.  Зустріч – лекцію  було  проведено  в  приміщенні  районної  бібліотеки.
На  зустрічі  був  присутній  начальник  відділу  персоніфікованого  обліку  інформаційних  систем  та  мереж управління – Цебермановський  Микола  Володимирович,  директор  районної  бібліотеки  ім. С.Шеврякова -  Коваленко  Надія Борисівна, працівники сільських бібліотек, пенсіонери.
Начальник  відділу  персоніфікованого  обліку  інформаційних  систем  та  мереж  – Цебермановський  Микола  Володимирович    поінформував  присутніх,  що  в  управлінні Пенсійного  фонду  України  в  Голованівському  районі  з  лютого 2014 року запроваджено  схему  обслуговування  громадян ”Пенсійна освіта”. 
Присутнім  було  роз’яснено, що  “Пенсійна освіта” - це комплексне консультування як майбутніх пенсіонерів, так і тих, які нещодавно вийшли на пенсію, що дає можливість громадянам адаптуватися до нового статусу, заздалегідь підготувати документи, вирішити проблемні питання. Даний захід направлений на забезпеченні  відкритості в роботі органів Фонду, поліпшення якості обслуговування громадян, вільного доступу до об'єктивної і своєчасної інформації.
З  метою  популяризації  послуги  обслуговування  громадян  за  схемою   “Пенсійна освіта”  присутнім  надано  інформаційний  матеріал (буклети з  виступами  лекцій)  для    розміщення   на  стендах,  інформаційних  дошках   в  бібліотеках  району.
Наприкінці  зустрічі  з  працівниками  районної  та  сільських  бібліотек, пенсіонерами,  було  погоджено  про  проведення  таких  зустрічей   щомісяця,    
на  яких  працівники  управління  Пенсійного  фонду  України  в  Голованівському  районі  будуть  проводити  цикли  лекцій, та  іншу  інформаційно - роз’яснювальну  роботу.


«Пенсійна освіта» для жителів Голованівщини

На Голованівщині запроваджено нову форму проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення – схему обслуговування громадян «Пенсійна освіта».
Так, 7 лютого 2014 р. в рамках нововведення в управлінні Пенсійного фонду України в Голованівському районі було проведено зустріч з майбутніми пенсіонерами.
Перед присутніми виступила начальник управління Л. Цилюрик з роз’ясненням переваг нової схеми обслуговування громадян «Пенсійна освіта» -  адже  це комплексне консультування як майбутніх пенсіонерів, так і тих, які нещодавно вийшли на пенсію, що дає можливість громадянам адаптуватися до нового статусу, заздалегідь підготувати документи, вирішити проблемні питання. Крім того, безпосереднє спілкування із спеціалістами управління – найбільш ефективна форма отримання інформації щодо майбутньої пенсійної виплати, яка дозволяє оперативно вирішувати складні питання. Також було повідомлено про можливість та порядок розрахунку пенсії самостійно за допомогою програми «пенсійний калькулятор».
Заступник начальника управління О. Голубєва ознайомила  майбутніх пенсіонерів з основними положеннями пенсійного законодавства, зокрема проінформувала щодо умов виходу на пенсію за віком, а також ознайомила з механізмом розрахунку пенсії вцілому.
Крім того, присутнім було детально роз’яснено, на які основні «проблеми» необхідно завчасно звернути увагу, щоб полегшити процес оформлення пенсії.
По завершенню лекції присутнім також була надана можливість задати питання, що стосуються призначення пенсії. При цьому найбільш актуальними стали питання: щодо віку виходу на пенсію жінкам та можливості її дострокового призначення.


Основне завдання  сьогодення!

31 січня 2014 року було проведено  відділом обліку надходження платежів управління Пенсйного фонду України в Голованівському районі семінар-нараду з  фізичними особами підприємцями, керівниками  та головними    бугалтерами  бюджетних підприємств, установ та організацій на яку було запрошено представника відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Непотенко Олену.
Під час зустрічі було  деталізовано начальником відділу обліку надходження платежів Полтавою Наталією ряд питань пов”язених із процедурою укладання угод про добровільну участь у системі обов”язкового державного пенсійного страхування, посвідчення застрахованої особи, дотримання мінімальної заробітної плати, легалізація  виплати заробітної плати і зайнятості населення в районі.
На семінарі було визнано, що  гарантоване Конституцією держави кожному громадянину право на працю включає можливість заробляти собі на життя. За виконану роботу власник або уповноважений ним орган зобов’язаний виплатити працівникові  заробітну плату. Винагорода за виконану роботу є основним джерелом формування доходів сімей працюючих громадян сьогодні та основою при розрахунку їм пенсії в майбутньому.
Легалізація трудових відносин, контроль за  додержанням мінімальних   гарантій  в оплаті   праці  та  погашення   заборгованості із   виплати заробітної плати  – основне завдання  сьогодення.
Ефективний розвиток соціально-трудових відносин у суспільстві цілком  залежить  від  додержання  роботодавцем   та найманим  працівником вимог законодавства про працю, сумлінного виконання кожним трудових обов’язків, використання  прав і гарантій, передбачених законодавством.
Всім присутнім на  всі питання надана вичерпна відповідь та роздані
буклети та додаткові   матеріали.


Ключове завдання – гідна оплата праці!

29 січня 2014 року було проведено чергове засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
На засідання  запрошені: заступник голови районної державної адміністрації Ірина Артвіх, заступник начальника- Голованівського відділення Гайворонської ОДПІ  Тетяна Поліщук, начальник фінансового управління райдержадміністрації Василь Дудар, начальник районного центру зайнятості Кравченко Людмила, начальник відділу державної виконавчої служби Голованівського районного управління юстиції Віталій Сторожук, начальник відділу обліку надходження платежів Наталія Полтава.
Були розглянуті питання про стан виплати та заборгованості заробітної плати  станом на 01.01.2014 року, та про стан сплати  заборгованості єдиного соціального внеску боржниками.
З доповідями щодо спільної діяльності по стягненню заборгованості по єдиному соціальному внеску виступили начальник Державної виконавчої служби, заступник начальника- Голованівського відділення Гайворонської ОДПІ, начальник відділу обліку надходження платежів.
На засіданні  було відзначено, що вирішення проблем зайнятості населення на селі та гідної оплати праці - одне із ключових завдань Президента України і важливою складовою цього є своєчасна сплата єдиного соціального внеску.
Відмічено, що тільки спільними зусиллями органів району та органів державної виконавчої служби  можна досягти відповідних результатів.
Прийнято рішення розробити спільні заходи по виявленню можливих резервів максимального стягнення коштів з боржників по кожному виконавчому провадженню.


Про надання роз’яснень щодо єдиного соціального внеску

Управління Пенсійного фонду України в Голованівському  районі повідомляє, що  відповідно до ст. 12, п. 3 ч. 1 ст. 131 ст. 20 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (зі змінами) Міністерство доходів і зборів України та Пенсійний фонд України повідомляють, що консультації з питань ведення Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, включаючи питання заповнення таблиць 5 — 9 додатка 4, всіх таблиць додатка 5, додатка 6 та додатка 7 звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України 09.09.2013 р. №454 «Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20.09.2013 р. за №1628/24160, надають органи Пенсійного фонду України.


Плідна співпраця — якісна робота”

З метою налагодження співпраці між управлінням Пенсійного фонду України Голованівському районі та Голованівським відділенням Гайворонської об”єднаної державної податкової інспекції 21 січня  2014 року було  проведене  в управлінні навчання з питань правильності складання звітності, яка є джерелом формування Реєстру застрахованих осіб.
У роботі навчання взяли участь начальник відділу обліку надходження платежів управління Пенсійного фонду України в Голованівському  районі  Наталія Полтава, головний спеціаліст ПОІСМ  Сергій Слободянюк, головний державний інспектор Голованівського відділення Гайворонської ОДПІ  Галина Проценко.
Разом  розглянули одне з важливих питань,  щодо надання роз’яснень платникам по заповнення таблиць 5 — 9 додатка 4, всіх таблиць додатка 5, додатка 6 та додатка 7 Звіту з ЄСВ які надають органи Пенсійного фонду України.
Галина Проценко мала змогу поставити фахівцям свої запитання та отримати на них кваліфіковані відповіді.
На завершення навчання Наталія Полтава побажала колезі плідної та ефективної роботи із платниками єдиного внеску.


З метою налагодження співпраці між управлінням Пенсійного фонду України Голованівському районі та Голованівським відділенням Гайворонської об”єднаної державної податкової інспекції 26 грудня  2013 року було  проведене чергове засідання круглого столу .
У роботі засідання взяли участь начальник відділу обліку надходження платежів управління Пенсійного фонду України в Голованівському  районі  Наталія Полтава, головний спеціаліст-юристконсульт  Валерій Копієвський, головний державні інспектора Голованівського відділення Гайворонської ОДПІ  Інна Головань та Галина Проценко.
Розглядались одні з важливих питаннь,  щодо  погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску, аналізу надходжень за грудень та прогнозування надходжень з єдиного внеску на січень 2014 року .
У ході засідання начальник надходження платежів доповіла про поставлене завдання щодо виконання планових показників з надходження коштів та скорочення обсягів заборгованості по платежах до Пенсійного фонду.
 Учасники "круглого столу” висловили єдину думку про важливість достатнього наповнення бюджету Пенсійного фонду для виконання головного та  пріоритетного завдання — своєчасної  виплати пенсій та допомог. 
Кожна  служба, яка представлена за цим "круглим столом”, як частина механізму  наповнення бюджету,  повинна  якісно  виконувати свої функції. 
Інна Головань  наголосила, що після передачі функцій адміністрування єдиного соціального внеску, була  проведена інвентаризація заборгованості та аналіз стану охоплення заходами примусового стягнення заборгованості по єдиному соціальному внеску. Проводяться активні дії щодо ліквідації заборгованості. Також, було окреслено план спільних дій учасників “круглого столу”, щодо погашення боргів особливо проблематичних боржників.   
На завершення засідання круглого столу Наталія Полтава побажала колегам плідної та ефективної роботи із забезпечення надходження коштів до Фонду, які дозволятимуть своєчасно фінансувати пенсію та наголосила, що вчасна сплата єдиного внеску є передумовою соціальної захищеності як пенсіонерів, так і підприємців та застрахованих осіб.


За ініціативи управління Пенсійного фонду України  в Голованівському районі 18   грудня 2013 року відбулося засідання «круглого столу» з представниками банківських установ - ПАТ «Державний ощадний банк України», ПАТ «Райффайзен банк Аваль», ПАТ КБ «ПриватБанк», ПАТ «Надра». Начальник управління Людмила Цилюрик проаналізувала  стан отримання пенсійних виплат пенсіонерами району. Акцентувала на важливості  дотримання банкірами вимог Порядку виплати пенсій та грошових допомог за згодою пенсіонерів через їх поточні рахунки у банківських установах і на  необхідності  постійного контролю працівниками  банківських установ щодо  виплати пенсії за довіреністю.   
Під час  зустрічі окреслено спільні завдання щодо обслуговування пенсіонерів та залучення громадян району до отримання пенсій через вкладні рахунки в банках, зокрема щодо активізації відповідної інформаційно-роз’яснювальної роботи при проведенні виїзних прийомів працівників управління із залученням банківських представників, а також вжиття заходів щодо збільшення кількості банкоматів та посттерміналів у найвіддаленіших населених пунктах.
Одним із важливих питань, яке було обговорено на на засіданні – своєчасність зарахування коштів на вкладні рахунки пенсіонерів, наявність готівки в банкоматах у святкові дні Нового року та різдвяних свят.              
Визначено перелік  питань, що потребують взаємодії, для покращення обслуговування пенсіонерів району.


2 грудня 2013 року відбулося засідання «круглого столу» з приводу відзначення Міжнародного дня інвалідів за участю начальника управління Пенсійного фонду України в Голованівському районі, соціальних партнерів, представників Голованівської організації інвалідів, представників відповідального бізнесу.
На засіданні «круглого столу» було обговорено дотримання прав людини й участь інвалідів у житті суспільства  та проблемні питання сьогодення.
Одним із питань, яке було розглянуто – це питання пенсійного забезпечення інвалідів.  Л. Цилюрик повідомила, що пенсія по інвалідності залежно від групи інвалідності призначається в таких розмірах: інвалідам І групи – 100% пенсії за віком; інвалідам ІІ групи – 90% пенсії за віком; інвалідам ІІІ групи – 50% пенсії за віком. Непрацюючі інваліди ІІ групи мають право на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком (тобто в залежності від стажу роботи, а не від групи інвалідності).
З 1 грудня 2013  відбувся перерахунок пенсій відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2013 рік”.           Мінімальний розмір пенсій, призначений відповідно до статті 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, визначається з 01.12.2013 року виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність,– 949.00 грн.       
Перерахунок пенсій було здійснено шляхом перерахунку мінімальних розмірів пенсій, надбавок, додаткових пенсій, підвищень, компенсаційних виплат.   Користуючись нагодою хочу подякувати всім, хто опікується інвалідами, адже надання їм щоденної підтримки, й допомоги — реальний вияв милосердя, людяності та любові до ближнього.
Від усього серця зичу всім  міцного здоров'я, щастя, успіхів у всіх ваших, справах.


Зустріч з жителями стаціонарного відділення Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в с. Троянка

2 грудня 2013 року з метою привернення уваги суспільства до проблем громадян з обмеженими фізичними можливостями та відзначення Міжнародного дня інвалідів управлінням Пенсійного фонду України в Голованівському районі проведено зустріч з мешканцями Троянського стаціонарного відділення Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), на якій розглянуто деякі питання пенсійного забезпечення осіб, що знаходяться на повному державному забезпеченні в будинках-інтернатах.
Близько десяти мешканців стаціонарного відділення були присутні на зустрічі. Перед присутніми виступила заступник начальника управління О.Голубєва з доповіддю про забезпечення послідовного впровадження державної соціальної політики щодо підвищення стандартів життя відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 р.», зокрема про перерахунок пенсій з 1 грудня 2013 р. виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, - 949,00 грн. Крім того, було надано роз’яснення змін, які відбулись останнім часом в пенсійному законодавстві та порядку проведення перерахунку пенсій осіб, що знаходяться по повному державному забезпеченні, у зв’язку з вибуттям на канікули.
Здійснено особистий прийом громадян, на якому було надано вичерпні відповіді на запитання. Найбільш актуальними стали питання: щодо перерахунку пенсій з 1 грудня 2013 р., та виплати надбавки «дітям війни» згідно рішення суду.


Управління Пенсійного фонду України в Голованівському районі  повідомляє , що з метою активізації інформаційно-роз»яснювальної роботи серед населення, управлінням району запровадженно нововведення, у вигляді інформаційних наметів. Робота намету забезпечено в місцях та в години найбільшого скупчення людей. Організовано роботу намету на вулиці Леніна в смт.Голованівськ. Перший день роботи інформаційного намету, а саме 11 листопада 2013 року,  був насиченим та велелюдним, в подальшому інформаційний намет працює щосереди та щоп»ятниці  з  9 до 12 години. Всіх  хто завітав на ринок  та до районного центру не пройшли повз намет Пенсійного фонду і не залишилися не задоволені. Начальник управління Л.Цилюрик та  спеціалісти управління надали всім бажаючим кваліфіковані, компетентні, зрозумілі та вичерпні відповіді на запитання, що стосувалися призначення пенсій, проведення їх перерахунків, контролю за формуванням свого розміру пенсії в майбутньому через виплату легальної  заробітної плати і своєчасної сплати страхових внесків, а також роздали інформаційні буклети. Свої побажання та бачення подальшої організації роботи Фонду з питань пенсійного забезпечення громадяни мали змогу залишити в скриньці « Для пропозицій».  Близько ста чоловік уже стали  відвідувачами інформаційного намету. Просимо розмістити дану інформацію на Веб-сайті Голованівської РДА.


Велика подяка всім страхувальникам за взаєморозуміння та повагу до людини праці

11 серпня нинішнього року набрав чинності Закон України від 4 липня 2013 року № 406-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи», яким функцію адміністрування єдиного внеску передано від органів Пенсійного фонду України органам Міністерства доходів і зборів. Відсьогодні, з 1 жовтня, суми єдиного внеску надходитимуть на рахунки даного Міністерства.
Протягом двох з половиною років, з часу заснування цього соціального платежу (Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», як відомо, набрав чинності 1 січня 2011 року), основним завданням, яке ставили перед собою органи Пенсійного фонду Кіровоградщини, було забезпечення своєчасної сплати єдиного внеску страхувальниками та застрахованими особами. Адже кошти, що надходили до бюджету Пенсійного фонду, у формі пенсійних виплат поверталися жителям області, для багатьох із яких ці виплати є єдиним засобом для існування.
Тому вчасна сплата громадянами єдиного внеску, як і інших пенсійних платежів – це не тільки гарантування права та накопичення коштів на отримання  власної пенсії в майбутньому, а ще й моральний обов’язок перед нинішніми пенсіонерами, у числі яких батьки чи інші, рідні для платників люди.
Головне управління Пенсійного фонду в Кіровоградській області висловлює велику подяку всім страхувальникам за плідну співпрацю, за взаєморозуміння у питаннях необхідності забезпечення соціальних гарантій людині праці, дотриманні її прав на гідний заробіток, повноцінне зарахування страхового стажу, що стане підґрунтям для нарахування їй достойної пенсійної виплати при виході на заслужений відпочинок.

З повагою
Начальник головного управління
Пенсійного фонду в Кіровоградській області
Людмила ПОЛІЩУК


15 лютого  2013 року  за  участю начальника  відділу  персоніфікованого  обліку,  інформаційних  систем  та  мереж - Цебермановського М.В. проведено  семінар  з  фізичними  особами-підприємцями, які  використовують  працю  найманих  працівників. На  семінарі  були  присутні: перший  заступник Голованівської районної  державної  адміністрації – Данилюк Г.С., представники  податкової  інспекції, управління  праці  та  райдержадміністрації. 
            На  семінарі  виступав  начальник  відділу  персоніфікованого  обліку,  інформаційних  систем  та  мереж – Цебермановський М.В.,  який  повідомив присутніх про те, що  постановою правління Пенсійного фонду України від 10 грудня 2012 року № 24-1 внесено зміни до постанови правління Пенсійного фонду України від 08 жовтня 2010 року № 22-2 “Про порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, що зареєстрована в Міністерстві юстиції України 01 листопада 2010 року за № 1014/18309.
Цебермановський  М.В. під  час виступу, звернув  увагу  страхувальників на те, що відповідно до пункту 3.1 розділу ІІІ постанови правління Пенсійного фонду України від 10 грудня 2012 року   № 24-1 змінилися форми та  строки подання звіту,  а  саме:

  • страхувальники, які  використовують  працю  фізичних  осіб на  умовах  трудового  договору (контракту)  або  на  інших  умовах, передбачених   законодавством,  чи  за  цивільно-правовими  договорами ,  у  частині  подання  звіту  за  таких  осіб  зобов’язані  формувати  та  подавати  до  органів  Пенсійного   фонду   звіт   не   пізніше  20  числа  місяця,   що  настає   за  звітним  періодом.  Звітним  періодом  є  календарний  місяць.

Також, страхувальників  було  повідомлено  про  те,  що  змінилася  щомісячна форма  звітності – Додаток 4  ( внесено  зміни  до  форм  щомісячної  звітності – додатка 4 ),  надано  роз’яснення  як  їх  заповнювати.
          Страхувальникам  було  роз’яснено  розділ  ІІ  Порядку щодо  “загальних  правил  формування  та  подання  звіту  щодо  сум  нарахованого  єдиного  внеску  на  загальнообов’язкове  державне  соціальне  страхування”, а  саме: п.2.1 “якими  способами  можливо  надавати  звіт”; п.2.3, 2.4, 2,5 “як  заповнювати  звіт”;  п.2.8 “які  обов’язкові  реквізити  повинен  містити  звіт”;  п.2.10 “звіт  страхувальником  повинен  подаватися  в  повному  обсязі;  звіт  надісланий  поштою,  не  вважається  поданим”; п. 2.18 “відповідальним  за  правильність  заповнення  звіту  є  страхувальник “,  також  роз’яснено  інші  розділи  та  пункти.
         Цебермановський  М.В.  акцентував  увагу  присутніх  на  тому,  що   щомісячна  звітність  2013 року  буде  прийматися з урахуванням норм постанови правління Пенсійного фонду України від 10 грудня 2012 року № 24-1,  в  терміни   та  за  формами,  які  передбачені  даною  постановою.  На  семінарі  присутніх  було 79 чоловік.

 


Маєте проблеми зору?
Оберіть зручний
розмір шрифта:


A+ | A-


Державний архів Кіровоградської області

Сайт Президента України

Сайт Кабінету Міністрів

Кіровоградська державна обласна адміністрація

Головне управління державної служби України

Головне управління статистики

Антимонопольний комітет України