Шановні друзі! Вітаємо Вас на нашому веб-сайті! Там, де Ятрань круто в»ється, де переплелись зелені барви лісу та жовте золото пшениці, розкинувся величний край хліборобів і металургів - Голованівщина! Впродовж 95 років існування Голованівського району підтримуються давні традиції і звичаї, що говорить про невмирущість українського народу, українського духу. Головними галузями економіки району є сільське господарство, кольорова металургія та харчова промисловість. Завдяки залученню інвестицій забезпечено роботу гіганта кольорової металургії ТОВ «Побужський феронікелевий комбінат». Працюють промислові підприємства ТОВ "Відродження", ТОВ «КЛК», ДП «Голованівське ЛГ». За площею лісів район займає одне з перших місць в області. ДП «Голованівське ЛГ» займається зовнішньоекономічною діяльністю. Район розташований у досить вигідному географічному положенні. Через район проходять дороги загального користування, з них – державного значення "Ульяновка – Миколаїв", а також залізничні колії. В економіці провідне місце належить сільськогосподарському виробництву. Так аграрний сектор економіки становить 43 відсотка загального виробництва товарної продукції в районі. Основні зернові культури, що вирощуються в районі, озима пшениця, ячмінь, кукурудза, зернобобові, гречка. Значне місце серед технічних культур займають соняшник і соя.Багата і щедра земля Голованівщини стала колискою талантів і дала світові відомих діячів науки, культури і спорту. Гордістю для району є народний аматорський хор "Візерунки", народний аматорський вокальний колектив "Деліціа", народний аматорський духовий оркестр Побузького будинку культури, народний аматорський театр «Агітатор», народний аматорський театральний колектив Олександрівського будинку культури. Ми завжди раді зустрічати друзів на нашій привітній Голованівській землі. Запрошуємо до співробітництва!

НОВИНИ РАЙОНУ


  ПАМ'ЯТКА Дії населення в екстремальних умовах та у надзвичайних ситуаціях


Телефони «гарячої лінії»
для повідомлення представників правоохоронних органів, ДСНС,
органів місцевої влади про підозрілі дії, загострення ситуації,
 правопорушення.


ДІЇ НАСЕЛЕННЯ ЗА СИГНАЛОМ ОПОВІЩЕННЯ“ПОВІТРЯНА ТРИВОГА"


Адреси захисних споруд цивільного захиту Голованівського району

 

 

 


Телефон  довіри Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області
(0522) 24-63-36


 

 

 

 


Громадська рада при райдержадміністрації
розглянула важливі питання щодо створення добровільних народних дружин на територіях сільських та селищних рад, профілактика поширення наркоманії та пропаганди здорового способу життя серед дітей та молоді та про хід впровадження медичної реформи.

28 березня 2018 року відбулося чергове засідання Громадської ради при райдержадміністрації за участі членів ради, керівника апарату райдержадміністрації Л. Лужанської, представників районної організації ветеранів України та ради ветеранів селища Голованівськ.
По першому питанню інформував завідувачсектору запобігання і виявлення корупції, мобілізаційної та режимно-секретної роботи апаратурайдержадміністрації  А.Плахотнюк, який повідомив, що на даний час в районі створено одне громадське формування з охорони громадського порядку «Моноліт правопорядку» в смт. Побузьке. Поступово впроваджується система он-лайн доступу до систем відео спостереження у місцях масового перебування громадян з метою моніторингу стану публічної безпеки і порядку та оперативного реагування на правопорушення.
Начальник відділу культури, туризму та культурної спадщини райдержадміністрації Т. Піщик, методист відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації А. Закалашнюк та фахівець з соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Н. Іванчишина розповіли про профілактику поширення наркоманії та пропаганду здорового способу життя серед дітей та молоді. Відповідно до «Районної цільової програми протидії поширенню наркоманії і злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, на 2016-2018 роки» затвердженої рішенням Голованівської районної ради від 10 червня 2016 року №78, з метою раннього виявлення сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах і належать до групи ризику. Працівники Центру вивчають потреби дітей та сімей, відносно яких надійшли повідомлення. За результатами візитів у сім’ї складаються акти оцінки потреб дітей та їх сімей, членам сімей надаються соціальні послуги інформаційного, психологічного, соціально-педагогічного спрямування.
Для забезпечення ефективної співпраці у сфері протидії поширенню наркоманії діє міжвідомча координаційна рада з питань профілактики наркоманії та протидії злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів при районній державної адміністрації.
Бібліотеки району надають молоді допомогу у відборі необхідної літератури  правового характеру, проводять огляди книг та періодичних видань, що надійшли до бібліотеки.
В Голованівській районній бібліотеці для дорослих створено інформаційно – ресурсний центр, інтернет - центр та юнацький психологічно -  консультативний центр «У пошуках себе».
Для учнівської молоді було проведено: дискусійну зустріч, годину спілкування, інтернет – подорож.
В навчальних закладах впроваджується проект «Шкільна програма з профілактики вживання тютюну, алкоголю і наркотиків, діє програма «Сприяння просвітницькій роботі «рівний- рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя», проводяться:
- факультативи «Захисти себе від ВІЛ»;
- тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему: «Зроби свій вибір на користь здоров‘я »;
- тематичні дискотеки «Ми за здоровий спосіб життя»;
- флешмоби «Я вибираю життя»;
- конкурси - виставки стіннівок «Наша школа – територія здорового способу життя»;
- малюнки «Твоє майбутнє - в твоїх руках».
Класні керівники та заступники директорів шкіл з виховної роботи систематично проводять  години спілкування, бесіди, індивідуальні співбесіди з учнями. Працівниками психологічної служби проводиться  діагностична, корекційна та просвітницька робота з даного напрямку, години практичного психолога, тренінгові заняття.
Для запобігання вживання наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, отруйних і сильнодіючих лікарських засобів, формування навичок здорового способу життя адміністрація навчальних закладів району організовувала виховні профілактичні заходи із залученням медичних працівників.
Головний лікар комунального закладу «Голованівський центр первинної медико-санітарної допомоги» М.Фоменко розповіла, що з метою реалізації медичної реформи в Голованівському районі розпочався процес автономізації КЗ «Голованівський центр первинної медико-санітарної допомоги» в комунальне некомерційне підприємство,яке зможе укласти договір з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету.
Для входження в реформу заклад первинної медичної допомоги має обрати медичну інформаційну систему (МІС) та підключитися до електронної системи охорони здоров’я. Голованівський ЦПМСД наразі обрав медичну інформаційну систему «MEDSTAR», за допомогою якої проходить реєстрацію в системі “Електронне здоров’я».
В 2017 році сільські ради виділили кошти та залучили спонсорів для  проведення ремонтних робіт та закупівлю медичного обладнання для лікарських амбулаторій, фельдшерсько-акушерських і фельдшерських пунктів, які знаходяться на підпорядкованій їм території.
З метою підготовки закладу до підписання декларацій з пацієнтами, яке буде проводитися із квітня по липень 2018 року, лікарські амбулаторії підключаються до мережі Інтернет.
Декларація — це свого роду контракт із сімейним лікарем.
Змінювати сімейних лікарів можна за бажанням і без прив’язки до місця реєстрації. Відтак, пацієнт має право обирати не лише серед персоналу найближчої поліклініки, а й серед медпрацівників інших установ. Держава відходить від принципу утримання закладів охорони здоров’я і переходить до принципу закупівлі послуги у тих, хто її надає. Це послуги з гарантованого пакету. Один з ключових принципів — вона закуповує їх там, куди пішов пацієнт, а не так, як зараз: коли гроші розподіляються між усіма лікарнями порівну. Від кількості декларацій залежатиме кількість грошей, які держава буде давати на заклад. Таким чином, лікар стає основним джерелом прибутку для закладу.
Тепер гроші виділятимуться не на медичний заклад, а на конкретного пацієнта. Це змусить лікарів підвищувати кваліфікацію та конкурувати. Якщо у медика буде менше пацієнтів, відповідно його зарплата буде меншою.
Змінювати лікаря можна скільки завгодно. Факт вибору нового лікаря автоматично анулює декларацію про вибір попереднього. Така процедура буде можливою внаслідок використання електронної системи. Кошти новому лікарю надійдуть вже з нового кварталу. Крім того, сімейний лікар – не означає, що лікар для всіх членів сім’ї. Кожен член родини може обирати собі свого медика.
Лікар отримає свободу працевлаштування і зможе обирати, працювати як найманий працівник, чи як приватний підприємець. Заробітна плата медика залежатиме від кількості пацієнтів, яких він обслуговує. Медику дозволено обслуговувати до 2000 пацієнтів (в окремих випадках можна більше). Середня ставка для сімейного лікаря за приписану людину у 2018 році становитиме 370 гривень, також лікар первинної ланки матиме окремий бюджет на аналізи для пацієнтів.
Щороку Верховна Рада затверджуватиме програму медичних гарантій разом із державним бюджетом на наступний рік. Відповідно обсяг послуг у програмі медичних гарантій залежатиме від розміру фінансування з державного бюджету. Перша програма медичних гарантій буде ухвалена у 2019 році на 2020 рік.
Фінансування вторинної і третинної ланки за новою моделлю розпочнеться у 2019 році і буде вводитися поступово за кожною послугою до 2020 року. До цього часу система на рівні вторинної ланки буде працювати так само, як вона працює зараз.
Реформування медицини буде тривати протягом 2018-2020 років.


28 березня 2018 року відбулося чергове засідання Ради сприяння розвитку громадянського суспільства при районній державній адміністрації.
На порядку денному засідання було два питання:
1. Про виконання плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство. Відкритий Уряд» у 2017 році.
2. Про стан виконання районної програми сприяння розвитку громадянського суспільства у 2017 році.
За підсумками засідання було прийнято рішення щодо виконання плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство. Відкритий Уряд» у 2018 році, затвердженого розпорядження голови районної державної адміністрації від 05 січня 2017 року №4-р та виконання заходів районної програми сприяння розвитку громадянського суспільства, затверджених  на  2018 рік.


«В. Чорновол – постать на тлі епохи»

27 березня в читальному залі Голованівської районної бібліотеки для дорослих ім. С.В. Шеврякова з участю працівників районної державної адміністрації,відділу освіти, молоді та спорту, відділу культури, туризму та культурної спадщини райдержадміністрації, бібліотечних працівників учнівської молоді ПТУ№38 відбулася історико – патріотична година «В. Чорновол – постать на тлі епохи». Захід був приурочений 80-річчю від дня народження В’ячеслава Чорновола – Героя України, Лауреата Національної премії України ім.Тараса Шевченка, видатного журналіста, політика-державотворця. За допомогою перегляду відеофільму із циклу «Великі українці», книжкової виставки, доповідачів - учнів ПТУ№38 Зінченко Анни, Іщенко Євгена, Курмишова Олександра, Оліхневич Анжеліки, присутні дізналися про складний життєвий шлях В’ячеслава Чорновола, який своїм прикладом показав, як треба любити Україну.
Читаючи його статті, звернення до влади, українців, відчуваєш у кожному рядку боротьбу за істину, правду, можливість бути почутим. А чи почуємо ми його? – залежить від нас. 
Учениці Голованівської школи мистецтв Гордійчук Ірина та Кіндзерська Юлія прикрасили захід виконанням українських народних пісень, які любив В.Чорновол. Україна та українці мають пишатися такими синами. Його слова: «Дай, Боже, нам любити Україну понад усе сьогодні – маючи, щоб не довелося гірко любити її, втративши!», залишаються закличними для нас і нині.


26  березня  2018 року  голова Голованівської районної державної адміністрації Олег Голімбієвський  провівщотижневу апаратну нараду за участю заступників голови районної державної адміністрації та  керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації.  
На нараді було розглянуто питання:
про стан забезпечення надходжень до бюджетів усіх рівнів, проведення першочергових видатків та виплати заробітної плати;
про проведення тендерів та виділення коштів на придбання шкільних автобусів;
про стан реалізації заходів медичної реформи на території району та посилення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров»я;
про забезпечення початку будівництва  дитячого садка в смт. Голованівськ;
про підготовку та подання інвестиційних проектів та програм, які будуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у 2018 році;
про затвердження графіка проведення будівництва та ремонту доріг у Голованівському районі на 2018 рік;
про стан посівів озимих культур та підготовки до проведення в районі комплексу весняно-польових робіт.
За результатами наради  видано   доручення голови районної державної адміністрації.


Відповідно до порядку призначення на посаду керівників загальноосвітніх навчальних закладів спільної власності територіальних сіл та селищ Голованівського району, затвердженого рішенням Голованівської районної ради від 2 лютого 2018 року №270, 23 березня 2018 року відбувся конкурс на заміщення вакантної посади директора Побузької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. За результатами конкурсного відбору на посаду директора Побузької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів буде призначено Позивая Ігоря Володимировича.


23 березня 2018 року  під головуванням  першого заступника  голови М.Копієвського   відбулося засідання комісії з питань планування та організації дорожнього руху.
На засіданні розглянуто питання :
1.Про ремонт, реконструкцію та утримання доріг комунального значення  за 2 місяці  2018 року
2.Про пільгове перевезення пасажирів
3.Про звернення  до ДП «Кіровоградоблавтодор» та Службі автомобільних доріг в Кіровоградській області виділення коштів на поточний середній ремонт доріг на відрізку автодороги Тальне - Кам’янече – Голованівськ – Благовіщенське.
Більш ніж 50% всіх доріг району потребують, як поточного так капітального ремонту.
Філією «Голованівський райавтодор» ДП «Кіровоградський облавтодор» виконано робіт за січень- лютий 2018 року на експлуатаційне утримання доріг  на суму 1 714,8 тис.грн, з них:

  • державні дороги на суму 1 344,9  тис.грн.,
  • територіальні та місцеві дороги на суму 369,9 тис.грн.,
  • роботи виконані за прямими договорами – 0 тис.грн.

Всі роботи на автомобільних дорогах району філією виконуються в межах лімітів фінансування філії ДП «Кіровоградський облавтодор» на підставі фінансування службою автомобільних доріг в Кіровоградській області.
Рішенням Голованівської районної ради від 15.12.2017 року № 261 «Про районний бюджет на 2018 рік» передбачено кошти на оплату за  пільгове перевезення окремих категорій громадян в сумі 169,2 тис. грн. на автомобільний транспорт та 4,8 тис. грн. на перевезення залізницею.
Також доручено відділу економічного розвитку, торгівлі, промисловості та інфраструктури  звернутися до ДП «Кіровоградоблавтодор» та до Служби автомобільних доріг у Кіровоградській області щодо виділення коштів на поточний середній ремонт доріг на відрізку автодороги Тальне - Кам’янече – Голованівськ – Благовіщенське, так як існуючий стан дорожньої мережі не повною мірою відповідає вимогам норм та стандартів безпеки дорожнього руху з такими недоліками, як ямковість, колійність, просадка та інше. По даному напрямку проходить рух шкільних  автобусів до опорних шкіл.  Дорожнє покриття повністю зруйноване і непридатне до руху легкових і вантажних автомобілів, що приносить незручності жителям.  У   зв’язку  з  постійним  зверненням   громадян   населених  пунктів с. Перегонівка, с. Краснопілля, с. Лебединка, с. Межирічка, смт. Голованівськ щодо пошкодження покриття на автодорозі Т-24-15 Тальне - Кам’янече – Голованівськ – Благовіщенське є необхідність включити в План поточного середнього ремонту даної дороги на 2018 рік.


22 березня 2018 року голова районної державної адміністрації Голімбієвський Олег Дмитрович провів особистий прийом громадян.
На прийом до голови районної державної адміністрації звернулося четверо жителів району. Звернення стосувалися земельних відносин, отримання у власність житла як багатодітній сім’ї, переліку документів на отримання адресної матеріальної допомоги та допомоги щодо покращення електропостачання.
Під час особистого прийому жителі отримали кваліфіковані відповіді на всі порушені питання, Олег Дмитрович надав роз’яснення та доручення працівникам відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації щодо їх оперативного опрацювання та остаточного вирішення.


20 березня 2018 року у Побузькому міському Будинку культури відкрився зональний етап 59-го огляду-конкурсу аматорських театральних колективів «Театральна весна Кіровоградщини». Всіх присутніх привітали: в.о. директора обласного Центру народної  творчості Подлєсна Людмила Василівна; головний режисер Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.. М.Л. Кропивницького Курман Євген Васильович та начальник відділу культури, туризму та культурної спадщини Голованівської  райдержадміністрації  Піщик Тетяна Володимирівна. Поважному журі та глядачам було представлено три вистави театральних аматорських колективи з Голованівського, Гайворонського та Вільшанського районів. Було показано театральну мініатюру Івана Сафронова « Продавчиня  м’ясного корпусу» аматорського театрального колективу Ємилівського сільського клубу Голованівського району (реж. Олена Бурдейна);   музичну казку А. Староторжського, Л. Тітової «Королівська корова» Народного аматорського театра « Ровесник» (реж. Вікторія Вакуленко) районного Будинку культури Гайворонського р-ну;      виставу за однойменним твором І.Ільфа та Є.Петрова «Великі комбінатори» Народного аматорського театра  Вільшанського районного Будинку культури (реж. Ольга Бень).   Після відбулося обговорення виступів колективів за участю  членів журі та керівників театральних колективів.


Завжди відкриті двері у відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

«Поки ми молоді, старість бачиться нам такою далекою і навіть неможливою.
Нам здається, що ми завжди будемо молоді, але…
Роки минають швидко і в якусь мить людина починає розуміти,
що вона поповнює ряди бабусь та дідусів.»
Соціальна робота – праця щоденна: розуму і рук, щирих сердець і добрих думок, з великою любов’ю до ближніх. Ми знаємо – щомиті нашого візиту чекають багато громадян, яким держава гарантує підтримку, а соціальні працівники впроваджують ці гарантії на практиці.
Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги терцентру обслуговує громадян, які відповідно до заяви та акта обстеження матеріально-побутових умов потребують натуральної чи грошової допомоги.
У відділенні надаються швацькі та перукарські послуги, послуги соціального робітника з благоустрою, послуга машиніста з прання та послуга «соціальне таксі».
Виходячи з можливостей, наявної фінансової та матеріально-технічної бази відділення забезпечує громадян одягом, взуттям, продуктами харчування.
У відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги терцентру діє пункт прийому речей, бувших у вжитку. Завдяки співпраці з блогодійними фондами отримали гуманітарну допомогу у вигляді продуктів харчування,  одягу б/в, взуття б/в, засобів реабілітації.
Також при відділенні постійно працює пункт прийому і розподілу речей, що були у вжитку.
За 2017 рік відділенням обслужено 821 особу: перукарем надано 2362 послуги, з них платних 1497 послуг,  на суму 29,7 тис грн., швачкою надано 1065 послуг, з них платних послуг 65, на суму 2,1 тис. грн., соціальним робітником (благоустрій)  надано 94 послуг з них, платно 47 послуг  на суму 3,4 тис. грн., «соціальним таксі» скористались 122 особи , з них платно 6 осіб, на суму 1,3 тис. грн.
Щорічно, на протязі кількох років поспіль на початку вересня проводиться благодійна акція «Милосердя», де всі бажаючі можуть перерахувати кошти на спеціальний рахунок. Завдяки учасникам акції (організації, підприємства, приватні підприємці та фізичні особи) було зібрано 22,3 тис. грн., та здійснено виплату 71 інвалідам та особам , що потрапили в складні життєві обставини.
В 2017 році отримано гуманітарну допомогу та роздано 350 особам. Роздано натуральної допомоги  164 особам.
У відділеннях терцентру працюють висококваліфіковані спеціалісти, які нададуть вам якісні соціальні послуги. Тому ми запрошуємо всіх бажаючих прийти до нас. Ми нікого не обділимо увагою та турботою.
Територіальний центр  знаходиться за адресою: смт. Голованвськ, вул. Соборна, 40,    Тел: 2- 29- 27


16 березня 2018 року заступник начальника Управління ДСНС, полковник служби цивільного захисту в Кіровоградській області Янішевський Вадим Едуардович вручив медаль «За Доблесть та звитягу» голові районної державної адміністрації О.Голімбієвському, згідно наказу всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби
цивільного захисту від 28.02.2018 року № 48.


Відзначили 74-ту річницю визволення Голованівського району від нацистських окупантів

16 березня 2018 року на центральній площі смт Голованівська відбувся урочистий мітинг з нагоди 74-ї річниці визволення Голованівського району від нацистських окупантів заучасті керівництва району, представників структурних підрозділіврайдержадміністрації, районної організаціїветеранів України, підприємств, установ та організацій селища, учнів опорної школи НВК «Голованівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. Т.Г.Шевченка –гімназія», учнів ПТУ 38 та громадськості.
Мітинг відкрила ведуча Крижанівська Наталія Володимирівна та учні НВК "Голованівської загальноосвітньої щколи І – ІІІ ступенів ім.Т.Г.Шевченка - гімназія». «Сьогодні ми всі зібрались на цьому священному для кожного з нас місці, біля пам’ятника загиблим в роки війни, щоб відзначити 74-ту річницю визволення Голованівщини від німецько-фашистських загарбників. Болю та горем, смертю та скаліченими долями увірвалася в душі жителів нашого району Друга Світова війна. Та наш волелюбний народ не скорився. Всі, як один дружно піднялися на боротьбу з ненависним ворогом і самовіддано наближали день Перемоги. 74 роки відділяє нас від тих днів, коли Голованівщина була звільнена від фашистських загарбників. Та скільки б не пройшло років і десятиріч, ми завжди будемо звертатися до тих історичних подій, що знаменують перемогу життя над смертю, розуму над безумством, гуманності над варварством».
До слова запросили заступника військового комісара начальника мобілізаційного відділення Голованівського районного військового комісаріату підполковника Харкавенка Валерія Івановича, голову районної організації ветеранів України Гаврищук Євгенію Леонідівну. Після привітань вшанували Хвилиною мовчання пам'ять воїнів загиблих у роки Другої Світової війни. По закінченню урочистої церемонії очільники району, представники районної організації ветеранів України, підприємств, установ та організацій селища, учні НВК "Голованівської загальноосвітньої щколи     І – ІІІ ступенів ім.Т.Г.Шевченка-гімназія», учні ПТУ № 38 та всі бажаючі поклали квіти до меморіалів, пам’ятників та пам’ятних знаків.


Засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення

16 березня 2018 року заступник голови районної державної адміністрації О.Бугаєнко провела засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення.
На засіданні розглянуто питання  щодо обстеження суб’єктів господарювання.
Під час рейдів обстеження суб’єктів господарювання активно проводилася інформаційно-роз’яснювальна робота серед роботодавців щодо відповідальності за нелегальну зайнятість, необхідності виплати офіційної заробітної плати та сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Проведена інформаційно - роз’яснювальна  робота серед 107 суб’єктів господарювання району щодо необхідності виконання вимог трудового законодавства та щодо переваг офіційної зайнятості.
У ході обговорення порядку денного були враховані пропозиції керівників окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, запрошених до участі у робочій групі.
За результатами обговорення прийнято ряд рішень та взято під контроль стан оформлення суб’єктами господарювання всіх форм власності трудових відносин з найманими працівниками та рівень заробітної плати.


14 березня 2018 року  першим заступником голови Голованівської районної державної адміністрації Копієвським М.Д. проведено засідання комісії з питаньупорядкування підприємницької діяльності, пов’язаної з геологічним вивченням надр та видобуванням корисних копалин.
На розгляд комісії було винесено 2 питання:
Гірничотехнічна рекультивація як основа відновлення порушених земель у наслідок видобування корисних копалин та Про мінерально- сировинну  базу Голованівського району.
Заслухано головного спеціаліста відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Білоус А.В., яка доповіла присутнім щодо гірничотехнічної  рекультивації порушених земель. Відповідно до порядку денного  по–другому  питанню інформував начальник відділу Держгеокадастру у Голованівському районі Рибак І.Ф.
В обговорені взяв участь в.о. начальника  Голованівської  ОДПІ  Сахно Є.М.
За результатами комісії прийнято відповідні рішення.


Серед тих визначних діячів, чиї серця, помисли, талант спрямовані на служіння народові,чия душа сповнена високої любові до батьківщини, Шевченко по праву займає почесне місце, бо з таким вогнем у душі захищав свободу і незалежність вітчизни, честь і гідність народу. Безсмертне ім’я великого українського поета і художника Т. Г. Шевченка відоме скрізь як ім’я людини, що віддала своє життя боротьбі за свободу українського народу. 
07 березня 2018 року у опорній школі  НВК «Голованівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім.Т.Г.Шевченка – гімназія» проведено урочисті заходи з нагоди 204-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка за участі заступника голови районної державної адміністрації О.Бугаєнко, керівника апарату районної державної адміністрації Л.Лужанської, начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації С.Туза, представників райждержадміністрції, громадськості, учнівської молоді.
Учні згадали біографію визначного українця, декламували його вірші, співали пісні. По звершенню заходу поклали квіти до пам'ятника Т.Г.Шевченку.


Жінка року

Цього року зимовий календар знову перегорне сторінки безкінечних холодних сніжних буднів – і на веселковими барвами на білому папері  замайорить виразна цифра 8. Напевно, саме восьме березня знаменує справжній початок весни. Можна з упевненістю сказати, що саме після цього свята на вулиці теплішає , а проміння сонця вже дійсно гріє, а не лише світить, як у сірі зимові дні.
Такого чудового весняного дня на жіночих обличчях сяють посмішки, а заклопотані чоловіки несуть в руках пакунки, квіти та солодощі, аби влаштувати справжнє свято своїм дорогим матусям, коханим дружинам та милим дочкам.
Приємно відзначити, що у районі про прекрасну половину людства не забувають. Завдяки Голованівській районній державній адміністрації та відділу культури, туризму та культурної спадщини Голованівської РДА, цьогоріч вже вдруге на святковому концерті, присвяченому всім жінкам, було проведено церемонію «Жінка року – 2017».
Нагороди за сумлінну працю, високі досягнення та значні внески у розвиток району отримали:
Піщик Тетяна Володимирівна начальник відділу культури, туризму та культурної спадщини Голованівської районної державної адміністрації  Голованівського  району Кіровоградської області (категорія – «Жінка року – державний службовець»);
Кирилюк Ірина Валеріївна, секретар Капітанської сільської ради (категорія – «Жінка року у сфері місцевого самоврядування»);
Молчанська Вікторія Аркадіївна, начальник сектору кадрового забезпечення Голованівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області (категорія –   «Жінка року у сфері правоохоронної діяльності»);
Масна Валентина Андріївна, голова первинної ветеранської організації ветеранів України в селі Троянка (категорія – «Жінка року  – ветеран»);
Куцерда Наталія Григорівна, начальник планово-економічного відділу Побузького Феронікелевого комбінату (категорія – «Жінка року Товариства з обмеженою відповідальністю Побузького Феронікелевого комбінату»);
 Козоріз Людмила Василівна, технік-лаборант ІІ категорії Товариства з обмеженою відповідальністю «Відродження» (категорія – «Жінка року у сфері виробництва, переробки та реалізації сільськогосподарської продукції»);
Горбатюк Олена Дмитрівна, бухгалтер Голованівського району електричних мереж приватного акціонерного товариства Голованівського «Кіровоградобленерго» (категорія –  «Жінка року Голованівського РЕМу приватного акціонерного товариства «Кіровоградобленерго»»);
Вороновська Катерина Василівна, майстер лісу Голочанського лісництва» (категорія –  «Жінка року у галузі лісового господарства»);
Риковська Світлана Володимирівна, головний бухгалтер Голованівської міжрайонної державної лабораторії ветеринарної медицини (категорія – «Жінка року у галузі Держпродспоживслужби»);
Малащук Наталія Ігорівна, диспетчер 13 державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України в Кіровоградській області (категорія – «Жінка року у сфері Державної служби України з надзвичайних ситуацій»);
Загородня  Олена Олексіївна, начальник відділу обслуговування платників (категорія – «Жінка року у сфері оподаткування»);
Заруба Наталія Олександрівна, заступник начальника центрального відділення поштового зв’язку смт.  Голованівськ Кіровоградської дирекції ПАТ «Укрпошта» (категорія –  «Жінка року – Укрпошти»);
Григорук Майя Болеславівна, приватний підприємець (категорія –  «Жінка року – підприємець»);
Лабенко Таміла Іванівна, приватний підприємець (категорія – «Жінка року у галузі торгівельної та харчової сфери»);
Безталанна Анна Ашотівна, завідувач філії НВК «Голованівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. Т.Г. Шевченка-гімназія «Троянська загальноосвітня школа» (категорія –  «Жінка року у галузі освіти»);
Дудник Олена Семенівна, завідувач Межирічківським дошкільним навчальним закладом «Світлячок» (категорія –  «Жінка року у галузі освіти»);
Мельник Ольга Василівна, лікар акушер-гінеколог І категорії (категорія – «Жінка року у галузі медицини»);
Тринька Ганна Валеріївна, дільничий терапевт Побузької лікарської амбулаторії (категорія – «Жінка року у галузі медицини»);
Сулима Ольга Василівна, бухгалтер ТОА АФ «Шевченка» (категорія –  «Жінка року у галузі сільського господарства»);
Мельникова Тетяна Василівна – бухгалтер ТОВ АПК «Розкішна» (категорія – «Жінка року у галузі сільського господарства»);
Мачок Ірина Михайлівна, заступник головного бухгалтера ТОВ «Ємилівське  хлібоприймальне підприємство» (категорія – «Жінка року у галузі сільського господарства»);
Кириченко Світлана Анатоліївна, начальник відділу бухгалтерського обліку, головний бухгалтер Голованівського районного центру зайнятості (категорія – «Жінка року у сфері соціального захисту»);
Гирбу Наталія Ігорівна завідувач сектором державних соціальних інспекторів – головний державний соціальний інспектор управління соціального захисту населення Голованівської райдержадміністрації (категорія – «Жінка року у сфері соціального захисту»);
Ткач Валентина Леонідівна, директор територіального центру соціального обслуговування  Голованівського району (категорія – «Жінка року у сфері соціального захисту»);
Бондаренко Олена Станіславівна, директор Побузької дитячої музичної школи відділу культури, туризму та культурної спадщини райдержадміністрації  (категорія – «Жінка року у галузі культури»). 
Привітали наших чарівних жінок і керівники району: перший заступник голови райдержадміністрції Михайло Копієвський, голова Голованівської районної ради Богдан Кучмій та Голованівський селищний голова Сергій Цобенко.
Увесь святковий концерт для прекрасної половини людства підготували наші мужні, творчі й талановиті чоловіки: від найменших хлопчиків (вихованців садочків) і до найстарших (керівників ветеранських організацій). Кожен з них приносив частинку радості, тепла й щирості для гарного настрою усім присутнім.


05  березня  2018 року  голова Голованівської районної державної адміністрації Олег Голімбієвський  провів щотижневу апаратну нарадуза участю заступників голови районної державної адміністрації та  керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації.  
На нараді було розглянуто питання:
про стан забезпечення своєчасного очищення вулично-шляхової мережі району  від снігу та посипання  доріг та вулиць  протиожеледними матеріалами;
про  хід проведення опалювального сезону в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах району;
про забезпечення початку будівництва  дитячого садка в смт. Голованівськ;
про стан забезпечення надходжень до бюджетів усіх рівнів та виплати заробітної плати;
про подання електронних декларацій до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік; 
про стан посівів озимих культур;
про стан підготовки до проведення в районі комплексу весняно-польових робіт;
про підготовку та проведення заходів з нагоди відзначення Міжнародного жіночого дня.
За результатами наради  видано   доручення голови районної державної адміністрації.


Підведення  підсумків    діяльності  територіальної  підсистеми  єдиної  державної  системи  цивільного   захисту   Головапнівського  району у 2017 році

02 березня  2018 року  була проведена нарада під головуванням  першого заступника голови районної державної адміністрації Копієвського М.Д. попідведенню підсумків  діяльності територіальної підсистеми єдиної державної  системицивільного захисту  Голованівського району  у 2017 році,  на якій  булиприсутні : тимчасово виконуючий  обов’язки начальника  управління  ДСНС України  у Кіровоградській області Янішевський Вадим Едуардович, тимчасово виконуючий  обов’язки начальника Голованівського районного відділу  У ДСНС України у Кіровоградській області Лотецький   Олександр Анатолійович та особовий склад Голованівського РВ У ДСНС  у Кіровоградській  області  та  13 ДПРЧ  У ДСНС  України.
Представник з області доповів про основні результати  роботи РВ УДСНС України у  Кіровоградській  області у 2017 році та  завдання на 2018 рік, акцентував увагу на проведенні профілактики протипожежних заходів в  школах, дитячих  садках району.
Виступив тимчасово виконуючий  обов’язки начальника Голованівського районного відділу  У ДСНС  України у Кіровоградській області   Лотецький   Олександр Анатолійович. Доповів, що чергові  караули 13-ДПРЧ, та 14ДПРЧ УДСНС України у Кіровоградській  області виїжджали на  гасіння  пожеж-55 разів, згідно календарного плану тактичної підготовки особового складу протягом поточного року проведено-30 пожежно-тактичних навчань та 96 нічних перевірочних занять. Підрозділ готовий до дій  за призначенням підтримання  постійної готовності та  оперативного реагування на  надзвичайні  події та надзвичайні  ситуації.
За найкращі  показники в роботі, виконання своїх  службових  обов’язків було  нагороджено представників  підрозділу.
Перший   заступник  голови районної державної  адміністрації  в заключному слові доповів, що в січні 2018 року  відбулося  погіршення погодних умов з випаданням мокрого снігу товщиною 60 см. Слід відмітити співпрацю, спецслужб району, голів сільських, селищних рад, що ліквідували стихію. Були розчищенні  дороги  до всіх  населених пунктів району та  соціально важливих об’єктів.
Спрацювали всі незважаючи на  застарілу  техніку:  філія Голованівський райавтодор» ДП «Кіровоградський  облавтодор»,  Голованівський РЕМ ПАТ «Кіровоградобленерго», районний  відділ У ДСНС України у Кіровоградській області». Активно підключились та координували дії голови сільських, селищних  рад.
Побажав плідної співпраці всім учасникам наради, РДА,  сільські, селищні  ради будуть надавати фінансову  допомогу для  зміцнення матеріальної  бази відповідних установ, які беруть участь у  ліквідації стихії.   


02 березня  2018 року  під головуванням заступникаголови райдержадміністрації Бугаєнко Ольги Петрівни, відбулося чергове засідання комісії по наданню адресної матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам Голованівського району,  які опинилися в складних життєвих обставинах за рахунок коштів районного бюджету.
На розгляд комісії надійшли заяви від 13 жителів району, які звернулись за матеріальною допомогою на лікування, придбання медичних препаратів.
Після розгляду кожної справи окремо, обговорення та голосування, членами комісії прийнято рішення виділити матеріальну допомогу всім  заявникам на загальну суму 33 тисячі гривень.


Координаційна комісія  з питань призначення
та надання всіх соціальних виплат та пільг

02 березня 2018 року  заступником голови Голованівської районноїдержавної адміністрації Бугаєнко О.П. проведена координаційна комісія з питань призначення та надання всіх соціальних виплат та пільг
На комісії розглядались питання по призначенню державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, житлової субсидії, по наданню пільг та допомоги внутрішньо переміщеним особам.
На розгляд комісії було винесено 34 особові справи по призначенню житлової субсидії, 3 справи по призначенню державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’я, 3 особові справи  по наданню пільг за фактичним місцем проживання та 1 особова справа по наданню допомоги внутрішньо переміщеній особі.
Було вирішено призначити житлову субсидію 34 сім’ям, 3 сім’ям призначили державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, 3 сім’ям надали пільги за фактичним місцем проживання, 1 сім’ї вирішили призначити допомогу внутрішньо переміщеній особі .


01 березня 2018 року голова районної державної адміністрації Голімбієвський Олег Дмитрович провів особистий прийом громадян.
На прийом до голови районної державної адміністрації звернулося троє жителів району. Звернення стосувалися комунального господарства та працевлаштування.
Під час особистого прийому жителі отримали кваліфіковані відповіді на всі порушені питання, Олег Дмитрович надав роз’яснення та доручив працівникам відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації тримати на контролі вирішення вказаних проблем.


28 лютого 2018 року під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації О.Бугаєнко проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 10 питань:
-   про надання дозволу на вчинення правочину - 3;
-   про взяття під соціальний супровід сімей ;
-   про виконання ухвали Голованівського райсуду:
-   про надання дозволу на здійснення державної реєстрації права власності земельної ділянки;
-   про встановлення опіки та призначення піклувальника:
-   про встановлення днів і часів спілкування:
-   про повернення дитини матері:
-про надання висновку про доцільність (недоцільність) позбавлення батьківських прав;
Розглянуто 9 заяв громадян та 1 ухвалу суду. Всі заяви громадян, та ухвалу суду задоволено.
За результатами розгляду підготовлено 6 проектів розпоряджень голови райдержадміністрації, 1 витяг з протоколу засідання та 4 висновки органу опіки та піклування.


 Про погіршення погодних  умов  в зимовий період 2018 року

27 лютого  2018 року  було проведено  позачергове  засідання  Голованівської районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій  під головуванням  першого заступника голови районної державної адміністрації   Копієвського М.Д. за участю  начальників спеціалізованих служб району, голів селищних рад. 
   На даному засіданні розглянуто питання:
Про недопущення виникнення надзвичайних ситуацій, спричинених сильними  снігопадами та  значним  пониженням температури повітря на території  району.
 Відповідно до протокольного рішення доручено начальникам спеціалізованих служб району, сільським, селищним головам :
-у разі погіршення погодних умов протягом зимового періоду бути готовими до розчищення доріг від снігових заметів, підготовити та забезпечити снігоочисну техніку і протиожеледні матеріали; 
-вживати заходи щодо забезпечення безперебійної роботи систем життєзабезпечення населення;
-організовувати супровід колон техніки, що прямує до місця виникнення надзвичайної ситуації, безпеку пішоходів;
-у випадку знеструмлення населених пунктів забезпечити оперативне залучення аварійно-ремонтних бригад для електропостачання об’єктів життєзабезпечення населення у першу  чергу котелень, лікарень;
-забезпечити функціонування стаціонарних пунктів  обігріву, надання медичної  допомоги;
-начальнику відділу освіти, молоді та спорту  районної державної  адміністрації  в зв’язку із збереженням життя і здоров’я дітей  в разі  ускладнення погодних умов, ожеледиці, поривів сильного вітру не допустити виїзд шкільних автобусів та  при необхідності  припинити навчальний  процес.


27 лютого 2018 року перший заступник голови Голованівської районної державної адміністрації Копієвський Михайло Дмитрович відповідав на телефонні звернення жителів Голованівщини.  
 Під час чергування на телефонній «гарячій лінії» Михайло Дмитрович відповів на два дзвінка, які стосувались питань комунального господарства, а саме розчищення під’їзних шляхів до торгової точки та очищення вулиць від снігу.
На звернення громадян, які були прийняті в телефонному режимі, Копієвський М.Д надав змістовні відповіді та роз’яснення згідно чинного законодавства.


Патріота Володимира Караташа посмертно зробили членом спілки журналістів

Захід пам’яті великого патріота України, незламного борця за її свободу, політичного в’язня сталінського режиму Володимира Караташа «На героїчних барикадах життя: Володимир Караташ» відбудеться в обласній бібліотеці для юнацтва ім. Є. Маланюка 27 лютого о 13.00. Про це повідомили в обласній організації спілки журналістів.
За рішенням правління Кіровоградської обласної організації НСЖУ незламного воїна, журналіста, письменника, активного громадського діяча і волонтера… прийнято до лав Національної спілки журналістів України (посмертно).
Квиток члена НСЖУ Володимира Михайловича Караташа вручать його рідним.


26 лютого 2018 року  в залі засідань Голованівської районної ради відбулось засідання оргкомітету з проведення районногоконкурсу «Жінка року», за участюзаступника голови, та членів оргкомітету. 
Всім присутнім було повідомлено що з метою підвищення ролі жінок у суспільстві, відзначення та підтримки найбільш активних жінок за вагомий внесок в соціальне, культурне, духовне життя району та утвердження гендерної культури у суспільстві районною державною адміністрацією засновано районний конкурс «Жінка року», який проводитиметься щороку у рамках святкування Міжнародного жіночого дня.
На даному засіданні оргкомітету розглянуто подані  клопотання на отримання звання «Жінка року», узгоджені списки кандидатур, а також здійснено голосування щодо визначення переможця у кожній номінації, яка представлена у розпорядженні голови Голованівської районної державної адміністрації від 10 лютого 2017 року № 41- р «Про проведення районного конкурсу «Жінка року».


Публічний звіт голови Голованівської районної державної адміністрації

Відповідно до статті 45 Закону України «Про державну службу» та Типового порядку проведення публічного звіту керівника органу виконавчої влади затвердженого наказом Національного агентства України з питань державної служби від 20 грудня 2016 року №277 23 лютого 2018 року в сесійній залі районної ради проведено публічний звіт голови Голованівської районної державної адміністрації Голімбієвського Олега Дмитровича.
На публічному звіті були присутні голова районної ради Кучмій Б.Б., голова громадської ради при районній державній адміністрації  Гаврищук Є.Л., члени Громадської ради при районній державній адміністрації, представники  громадських організацій, організацій роботодавців, професійних спілок, керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації, територіальних органів міністерств та відомств України в районі, керівники сільськогосподарських підприємств облікового кола, сільські та селищні голови, місцеві ЗМІ.
Аналізуючи результати роботи за рік, голова райдержадміністрації О.Голімбієвський  зупинився на питаннях виконання програми соціально – економічного розвитку району, співпраці влади з реальним сектором економіки, розвитку промисловості, малого і середнього бізнесу, створення нових робочих місць, розвитку сфер охорони здоров’я, освіти, культури, реконструкції та ремонту доріг,  децентралізації влади в районі.
Крім того він зазначив, що у 2018 році розвиток базових галузей економіки та соціальної сфери району буде відбуватися в умовах продовження реалізації державної політики у різних сферах діяльності та впровадження реформ, спрямованих на підвищення якості життя громадян у районі.
Одними з основних напрямків роботи у 2018 році будуть:
-будівництво дитячого садочка в смт.Голованівськ;
-капітальний ремонт в опорній школі «Побузька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»;
-капітальний ремонт другого поверху центральної районної лікарні;
-будівництво амбулаторії в с. Новосілка;
-ремонт доріг обласного та місцевого значення;
-придбання шкільних автобусів;
-придбання карет швидкої допомоги;
-придбання житла для молодих лікарів.
Олег Дмитрович подякував всім за співпрацю та наголосив, що основним шляхом досягнення успіху є ефективна співпраця між органами виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості. 


23 лютого 2018 року голова районної державної адміністрації О.Голімбієвський провів засідання колегії районної державної адміністрації.
Розглянуто три питання порядку денного:
1. Про підведення підсумків виконання доходної та видаткової частини районного бюджету за 2017 рік  та виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади виконавчими комітетами сільських, селищних рад у галузі бюджету та фінансів.
2. Про стан виконавської дисципліни, організацію виконання завдань, Визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями голів обласної та районної державних адміністрацій за підсумками IV кварталу 2017 року.
3. Про стан виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади виконавчим комітетом Ємилівської сільської ради в порядку контролю за виконанням розпорядження голови райдержадміністрації від 07 листопада 2017 року № 321-р.
За підсумками колегії буде прийнято розпорядження голови райдержадміністрації


Координаційну комісію  з питань призначення
та надання всіх соціальних виплат та пільг

22 лютого 2018 року  заступником голови Голованівської районної державної адміністрації Бугаєнко О.П. проведена координаційна комісія з питань призначення та надання всіх соціальних виплат та пільг
На комісії розглядались питання по призначенню державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, житлової субсидії, по наданню пільг та допомоги внутрішньо переміщеним особам.
На розгляд комісії було винесено 60 особових справ по призначенню житлової субсидії, 7 справ по призначенню державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’я, 5 особових справ по наданню пільг за фактичним місцем проживання та 4 особові справи по наданню допомоги внутрішньо переміщеним особам.
Було вирішено призначити житлову субсидію 60 сім’ям, 7 сім’ям призначили державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, 5 сім’ям надали пільги за фактичним місцем проживання, 4 сім’ям вирішили призначити допомогу внутрішньо переміщеним особам .


22 лютого 2018 року голова районної державної адміністрації Голімбієвський Олег Дмитрович провів особистий прийом громадян.
На прийом до голови районної державної адміністрації звернулося двоє жителів району. Звернення стосувалися працевлаштування та земельних відносин.
Під час особистого прийому жителі отримали кваліфіковані відповіді на всі порушені питання, Олег Дмитрович надав роз’яснення та доручив працівникам відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації тримати на контролі вирішення вказаних проблем.


21 лютого 2018 року в  залі засідань Голованівської районної ради спеціалістами   Управління Держпраці у Кіровоградській області проведено семінар-навчання по актуальним питанням дотримання законодавства про працю, охорону праці  та атестації робочих місць за умовами праці з суб’єктами господарювання  різних форм власності. 
Розпочинаючи  семінар-навчання, заступник голови  районної державної адміністрації  Бугаєнко Ольга Петрівна відзначила необхідність проведення семінар-навчання, виразила надію, що доведена інформація допоможе в роботі керівникам та бухгалтерам установ, підприємств, організацій, усіх форм власності та  фізичним особам.
 Під час семінару Масловська Ганна  Володимирівна начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Кіровоградській області, проінформувала присутніх про дотримання законодавства про оплату  працю та  мінімальних гарантій. Ознайомила з порядком застосування підсумованого обліку рбьочого часу.   Про гігієну праці та проходження періодичних  медичних оглядів доповіла   Струтинська Наталія Василівна  - головний державний інспектор відділу з питань гігієни праці. Середа Ольга Володимирівна – начальник відділу організації державного та ринкового нагляду, надання адміністративних послуг  ознайомила з порядком отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки. Про безпеку підчас проведення сільськогосподарських робіт та  статистику травмування на робочому місці доповів Дзіговський Анатолій Володимирович головний державний інспектор відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв‘язку. 


Україну вберігає ще одна сотня – Небесна

Людина завжди сподівається на краще. Це природно, адже ми не станемо заперечувати, що найчастіше обставини, що нас оточують, просто змушують нас це робити. Надія супроводжує нас, напевно всюди, але що ми готові зробити для того, щоб вона не залишилася марною. Далеко не кожній людині випадає така честь, щоб сприяти втіленню кращих сподівань. Та 20-е лютого 2014-го року стало якоюсь переломною датою цієї надії на краще для всього українського народу.
Відчуваючи глибокі і тривалі приниження та відвертий гніт з боку пострадянської корупційної, кримінально-олігархічної системи, багатонаціональний український народ пробудився. Він встав перед тираном і не залишився у смертельної байдужості до майбутнього своїх дітей, до теперішнього своєї, даної Богом душі, до гідності та честі свого доброго імені.
Наші земляки-українці віддавали найдорожче, що у них є – життя, заради  своїх близьких, заради нас із вами. Таку людину без перебільшення та пафосу називають героєм. Такі люди не вмирають, а їх життя продовжується на Небесах.
Тому 11-го лютого 2015-го року, Президент України підписав указ «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Відтоді в нашій країні  встановлено особливий пам’ятний день – «День Героїв Небесної Сотні», який тепер щорічно відзначається  20-го лютого. Це зроблено, аби підтримати ініціативу громадськості та з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини та європейське майбутнє України.
Не забувають про великий подвиг Небесної  Сотні і в нашому краю. Цього року таку визначну подію відзначили у Побузькому. Вихованці старших класів місцевої школи організували урочисто-концертну програму, присвячену ста героям України. Діти підготували сценки, пісні, вірші… З музичним супроводом допомагала директор Побузької музичної школи Олена Бондаренко.
Під час програми усі присутні вшанували загиблих Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.
На завершення заходу кілька щирих слів додали:  директор школи Ігор Позивай та заступник голови Голованівської районної ради Дмитро Рокочук.
«За весь час протистоянь Майдан став не просто столицею держави, а її серцем і душею, –  відзначив Дмитро Сергійович. –  Він об'єднав десятки тисяч українців з різних областей, районів, які пліч-о-пліч до кінця боролися за єдність, незалежність і справедливість. На столичному Майдані не було бідних чи багатих, сильних чи слабких, як не було і немає Сходу чи Заходу... Рівність і братерство – основна рушійна сила, яка підкорила Україну та весь світ.
Їх об'єднала українська земля та бажання жити у вільній країні.
Спочатку вони вимагали право вибору. Потім їм довелось вимагати права жити. І хоч кулі снайперів – це вагомий аргумент, але ні кулі, ні гранати, ні нелюдська жорстокість не змогли перемогти цих людей. Вони гинули, та не здавались...
Так на Майдані з'явилась ще одна сотня – Небесна. Кожен із них заплатив за свої переконання найвищу ціну –  життя. І для нас є святим обов'язком гідно вшанувати Героїв. Щоб ми пам'ятали – хто і за що загинув». 
По завершенню заходу делегація поклала квіти до Меморіального комплексу загиблим учасникам АТО.


   20 лютого 2018 року у фойє районного Будинку культури  архівний відділ підготував інформаційний стенд «Наші герої та захисники України» та історичний огляд подій, які відбулися 20 лютого 2014 року під час Єврореволюції  на  Інституцькій вулиці  у м.Києві. Цього дня силові підрозділи режиму Януковича розстрілювали  протестувальників.  Всього за день було до ста жертв, яких назвали «Небесною Сотнею». День 20 лютого став переломним у ході подій Революції гідності. Він  назавжди залишиться для нас пам’ятним днем – Днем Героїв Небесної Сотні.  Однак сьогодні варто згадати про всіх, хто віддав своє  життя впродовж останніх років. І згадувати надалі, завжди, хоча б для того, аби не допустити чогось подібного в майбутньому.


Голова облдержадміністрації обговорив з Міністром освіти і науки України актуальні питання галузі освіти

Голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко провів робочу зустріч з Міністром освіти і науки України Лілією Гриневич. У зустрічі взяли участь народні депутати Костянтин Яриніч та Олександр Горбунов, голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, перший заступник голови ОДА Сергій Коваленко, міський голова Кропивницького Андрій Райкович, начальник управління освіти, науки, молоді та спорту ОДА Володимир Таборанський.
Під час зустрічі було обговорено питання функціонування опорних шкіл та реалізацію пілотного проекту "Нова українська школа", зокрема забезпечення матеріально-технічної бази перших класів, які навчаються за новою методикою. Учасники зустрічі також звернули увагу на питання підвищення зарплат освітянам та передачі професійно-технічних навчальних закладів у комунальну власність.
Цього ж дня Міністр освіти і науки України Л.Гриневич разом із першим заступником голови ОДА Сергієм Коваленком та народним депутатом України Олександром Горбуновим відвідали опорну школу – "Олександрівське навчально-виховниче об'єднання №1", де оглянули навчальний заклад та поспілкувалися з педагогічним колективом школи; відвідали Навчального-виховне об’єднання № 25 у місті Кропивницькому, де в двох перших класах цього закладу з 01 вересня 2017 року пілотують новий Державний стандарт початкової освіти в межах Нової української школи.
На базі Центральноукраїнського національного технічного університету Міністр освіти і науки України Л.Гриневич провела зустріч з освітянами області та поспілкувалася з ними у форматі "відкритий мікрофон".


16 лютого 2018 року відбулася семінар-нарада з соціальними робітниками територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Голованівського району.
Ткач Валентина Леонідівна – директор територіального центру, підвела підсумки роботи територіального центру за 2017 рік і завдання на 2018 рік.
Ветушняк А.В. -  голова профкому: «Про роботу профспілкового комітету та підвищення його ролі в первинній профспілковій організації» 
Кондратюк В.І. (відповідальний за охорону праці в терцентрі), провів інструктаж з охорони праці та пожежної безпеки, та всім присутнім було наголошено, що основним завданням охорони праці – звести до мінімуму ймовірність уражень, виключення травматизму та професійних захворювань .
На нараді обговорено питання щодо організації обслуговування підопічних, запровадження нових форм та методів роботи. Розглядалося питання щодо Державного стандарту Догляду вдома та змін, внесених в законодавчу базу діяльності територіального центру, оформлення соціальними робітниками документації та вчасного надання звітів про свою роботу.
Також, особлива увага приділялась питанню забезпечення якісного обслуговування підопічних, уважне вивчення їх проблемних питань, особливо – ветеранів Великої Вітчизняної війни, та організації їх вирішення,  забезпечення взаємодії та співпраці з органами місцевого самоврядування, управлінням Пенсійного фонду, лікарняними закладами району, з районним відділом Держслужби з надзвичайних ситуацій.
Соціальні робітники ознайомлені з наказом директора територіального центру від 02.01.2018 року № 16-01д «Про забезпечення дотримання прав отримувачів соціальних послуг».
& Директор терцентру підсумувала розглянуті питання, дала необхідні доручення, зробивши акценти на подальшій співпраці з сільськими, селищними радами, в питаннях охоплення соціальними послугами тих громадян, які в силу життєвих обставин, за станом здоровя чи за віком потребують сторонньої допомоги.
Інформацію, яку отримали соціальні робітники, допоможе їм в поксякденній діяльності,обгрунтовано відповідати на запитання непрацездатних громадян району, надавати допомогу в оформленні документів на отримання соціальних та інших виплат.


Ми пам’ятаємо страшний Афганістан

Радісним і трагічним вод­ночас є день 15 лютого для тих, хто пройшов через афга­нську війну. Радісним тому, що за­лишились жити, тра­гічним – бо за тих 10 років, упродовж яких радянські війська перебували на тери­торії Демократичної Рес­публіки Афганістан, загинуло майже 3360 наших спів­віт­чизників, біль­ше 8 тисяч зазнали поранень. Всього ж через пекло Афгану пройшло понад 160 тисяч солдатів – бійців Радянської Армії. У цей день у селах, районах, міс­течках і великих містах Укра­їни вшановують поімен­но тих, хто виконав свій військовий обов’язок ціною власного життя, тих, хто вийшов з того пекла жи­вим, здійснивши мирот­ворчу місію за межами держави.
Не залишились поза увагою і воїни-інтернаціоналісти Голованівського  району. 15 лютого 2018 року на центральній площі смт.Голованівська був проведений урочистий мітинг з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-річниці виведення військ з Афганістану.
«Герат, Гардез, Фергана, Ка­булл…. Це далеко неповний перелік тих міст, в яких довелося служити нашим землякам, – розпочав свою промову голова районної організації ветеранів Афганістану Василь Томашевський,У кожного з них про той, не­легкий пе­ріод залишились свій душевний біль, свої незагойні ра­­ни, свої спогади про жахіття війни, свої «відзнаки» у вигляді шрамів від куль, по­ранень, кон­тузій… Більшість з них потра­пили на ту фатальну війну не­підготов­леними (бо як можна осяг­нути військову науку за місяць 18-19-річним юнакам?), де саме життя вчило воювати з противником.
Часто з моїх спогадів виринають страшні дні, коли я з побратимами стояли з автоматами на чужині. З кожним роком минає все більше й більше часу, який віддаляє нас від пекла афганської війни, та  ніщо не зможе стерти з нашої пам’яті ті важкі сторінки боротьби на чужині».
«Неодноразово ризикуючи своїм життям, ви чесно виконували присягу, забезпечували спокій та стабільність у багатьох країнах, чим заслужили визнання і вдячність їхніх народів, – продовжив  військовий комісар Голованівського районного  комісаріату підполковник Віталій Малюк. – Тисячі вихідців з України пройшли крізь вогонь Афганської війни, що принесла нам численні трагедії та біль утрат.
Ми пам'ятаємо і завжди пам'ятатимемо про кожного нашого загиблого співвітчизника. Дякую усім ветеранам-інтернаціоналістам за їх вірне служіння Батьківщині і готовність до її захисту та вміння перемагати, за піклування за родинами загиблих побратимів і патріотичне виховання молодого покоління. Впевнений, що ви й надалі будете взірцем високого професіоналізму, лицарства і благородства. Бажаю міцного здоров'я і мирного неба. Щастя вам і вашим рідним, здійснення усіх задумів та нових досягнень на благо України».
До урочистих слів також долучилися голова районної організації ветеранів України Євгенія Гаврищук.
Після промов усі присутні вшанували наших загиблих воїнів-інтернаціоналістів хвилиною мовчання, схилили голови перед світлою пам’яттю тих, хто віддав своє життя, увійшовши в безсмертя. Це - Алексюк Олександр, Алтишев Ігор, Цимбал Віктор, Коваленко Василь, Настенко Василь, Чамлай Микола, Драндауш Микола.
Привітали учасників бойових дій на території інших держав й представники підростаючого покоління, учні Голованівської школи-гімназії.
Завершив вітальні промови учасник антитерорестичної  операції, волонтер, майор запасу Олександр Тоцький, кий привітав воїнів – інтернаціоналістів та сказав: «На превеликий жаль, знову повторюються сумні сторінки історії і свідченням того є те, що мирне небо мальовничої України у двадцять першому столітті знову накрила чорна хмара військового протистояння. Нині наша держава охоплена війною. Вже 4 – й рік поспіль наші хлопці беруть участь на сході України у антитерористичній операції… Та ніколи не потрібно втрачати впевненість і віру в те,  що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною».
Мітинг завершився покладанням квітів до Пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам та Меморіального комплексу загиблим учасникам антитерористичної операції. До процесії долучилися представники районної влади, учні НВК «Голованівська загальноосвітня школи I-III - ступенів ім. Т.Г.Шевченка – гімназія»,  учні професійно-технічного училища  №38, представники  громадських організацій,установ та організацій селища, сільскі та селищні голови та усі бажаючі.
Панахида за загиблими воїнами-інтернаціоналістами відбулась у храмі Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова. Її провів  благочинний Голованівського округу Михаїл Шквара.
Спогади про війну, яка об’єднала багато людей району, досі ятрять душу кожному з них, не дають забути пережиті стра­хіття, за­гоїти душевні рани. І тільки так, разом зібравшись, згадавши ми­нуле, поділившись болем з ти­ми, хто тебе розуміє як ніхто інший, можна відчути підтримку, зрозуміти, що ти не одинокий у своїй пам’яті, у своїх спогадах…
Героїзм, який проявили лю­ди, воюючи в Афганістані, – це приклад мужності для підрос­таючого покоління, приклад слу­жіння Батьківщині. І пам’я­тати про подвиги афганців повинна кожна людина.
Продовжили святкування воїни – інтернаціоналісти у неформальній обстановці, для них працівники районного будинку культури підготували святковий концерт.
Протягом святкового вечора до вітань воїнів-інтернаціоналістів долучились голова Голованівської райдержадміністрації Олег Голімбієвський та голова Голованівської районної ради Богдан Кучмій. Керівники району вручили грамоти, подяки і медалі своїм землякам.


Програма «Доступні ліки» поповнилася на 41 препарат

Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 05.02.2018 № 177 внесено зміни доРеєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню  станом на 22 січня 2018 року.
Загалом до оновленого реєстру ліків увійшло 239 препаратів 48 виробників, з яких 18 виробників українських і 30 – іноземних, повідомляє ТРИБУНА з посиланням на держпродспоживслужбі Кіровоградщини.
Оновлений реєстр також був доповнений ще двома діючими речовинами для лікування серцево-судинних захворювань та діабету ІІ типу — Лозартан (11 препаратів) та Глібенкламід (3 препарати). Загалом у програмі наразі 23 діючі речовини.
У порівнянні з попереднім переліком у новому реєстрі стало на 24 позиції більше для пацієнтів, які хворіють на серцево-судинні захворювання, на 14 – для тих, хто хворіє на діабет ІІ типу, на 3 – для лікування бронхіальної астми. Список безоплатних препаратів розширено на 13 найменувань. В новому переліку вже міститься 47 препаратів, що на 100% відшкодовуватимуться за державні кошти.


Медицина району: проблеми, розвиток та перспективи

Минулої п’ятниці в залі засідань Голованівської центральної районної лікарні відбулась медична рада щодо підсумків діяльності медичної галузі за 2017 рік та планів на 2018-й рік за участі заступника голови райдержадміністрації Ольги Бугаєнко, головного лікаря Голованівської ЦРЛ Валентини Піддубної, головного лікаря  центру первинної медико-санітарної допомоги Марини Фоменко, районних фахівців та  завідуючих лікарськими амбулаторіями.
Кожен спеціаліст висловився щодо основних моментів роботи як позитивних, так і негативних. Звісно ж,  головну увагу приділили саме проблемним показникам, оскільки першим завданням для медицини району є їх вирішення.
Наболілим та вкрай важливим питанням є кадрове забезпечення. Лікарів катастрофічно не вистачає, а головною проблемою є відсутність для них відомчого житла. «Наші керівники обрали правильний напрямок роботи, що почали вкладати найбільші кошти саме в розвиток медичної галузі, оскільки захворіти може кожен і будь-коли, –  ділиться Валентина Піддубна. – Нам дійсно не вистачає молодих фахівців. Вкрай потрібно лікаря-хірурга, акушера-гінеколога, педіатра, спеціаліста з функціональної діагностики та отоларинголога.
З гордістю хочу відмітити, що цього року вже закладені кошти на придбання відомчого житла лікареві-педіатру. З районного бюджету виділили 600 тисяч гривень. В планах на 2018 рік - придбання квартири для молодого хірурга.
Окрім цього, ще є багато питань, які  потребують вирішення. Серед них: покращення диспансерного нагляду за хворими, патронування діток до одного року життя (особливо з родин, що знаходяться у складних життєвих обставинах), проведення флюорографічних та онкологічних оглядів населення.
На жаль, останні два пукти на Голованівщині невтішні. Ми наголошуємо усім і кожному зокрема, що флюорографічний та онкологічний огляд населення –  не проста відмітка в медичній книжці.  Це важливо для здоров’я кожної людини. Ми, лікарі, не можемо силою змушувати населення проходити огляди, така позиція має бути у підсвідомості кожного, адже найцінніше для кожного – це здоров’я.
Прикро, та онкологія за останній час в нашому регіоні зростає. За 2017 рік 88 людей знаходились на обліку, з них 29 отримали групу інвалідності, а 7 – померло.
Хочу звернутися знову до своїх земляків: піклуйтесь про своє здоров’я, проходьте щорічні перевірки. Це потрібно не нам, а, першочергово, вам!
Є нам і чим пишатися. Тривають капітальні ремонти центральної районної лікарні.
Завдяки Голованівській районній державній адміністрації, Голованівській районній раді, дякуючи сільським, селищним радам та громаді району, ми  обладнали нову і якісну операційну. Спільними зусиллями облаштували її та придбали інструментарій ї обладнання.
Наразі тривають капітальні ремонти дитячого відділення та дитячої консультації. В планах на 2018 рік - повне оновлення приймального відділення, входу до поліклініки та терапевтичного відділення. 
Ми бачимо, що влада докладає неабиякі зусилля, щоб покращити матеріально-технічну базу Голованівської ЦРЛ.  Розвиток є і, до того ж, швидкий та якісний!
Особисто ми, медичні працівники,маємо зробити все, аби підтвердити це гідне звання. Всі медичні послуги мають бути якісними. Головне в роботі – повага та підтримка хворих, людяне ставлення до них та взаєморозуміння. Ми намагатимемось зробити все, аби кожен відвідувач був задоволений не лише висококваліфікованою професійною лікарською допомогою, але і розуміючим ставленням та підтримкою».
«Лише спільними зусиллями ми зможемо покращити і роботу нашої лікарні, і її матеріально-технічну базу, – додає Ольга Бугаєнко. – Це об’єкт спільного користування для всіх мешканців Голованівського району – і він має бути якнайкращим.
Що б там не казали, лікарня наша працюватиме та розвиватиметься. Ми виділяємо значні кошти з районного бюджету, аби наздогнати той занепад, який супроводжував районний  заклад охорони здоров’я протягом десятків років.
Прикро визнавати, але ми пасемо задніх. Голованівська ЦРЛ займає 20 рейтингове місце серед усіх районних лікарень області – а це один з найгірших результатів. На жаль, що було зроблено, точніше, що не було зроблено, те й не було, а живемо ми зараз і працювати маємо також саме зараз.
Ми покращуємо матеріально-технічну базу, створюємо усі умови для досвідчених та молодих лікарів, які, у свою чергу, також повинні старанно працювати, аби більшість людей ходили до лікарні лише на профілактику, а не на лікування».


Згідно Плану виставкової діяльності та інших інформаційних заходів на 2018 рік до 29-річниці виведення військ з республіки Афганістан 14 лютого 2018 року в кімнаті пам’яті учасників бойових дій в Афганістані при районному Будинку культури  проведено Урок пам’яті «Афганістан. Їх долі обпалені війною» для учнів 11 групи ПТУ №38. На урок були запрошені  воїни-інтернаціоналісти: голова спілки ветеранів Афганістану Голованівського району - Томашевський Василь Борисович та заступник директора ПТУ №38 з навчально-виробничої роботи – Мороченець Микола Володимирович.
З 25 грудня 1979 року до 15 лютого 1989 року - 3340 днів тривала Афганська війна. Триває вона і сьогодні, але без участі наших солдат. А тоді, йдучи на пекло, вони вірили, що несуть визволення приниженим та поневоленим, що йдуть  захищати нове життя.
Кажуть, що час – найкращі ліки, хоча роки минають, а пам'ять вперто усіх вертає назад.
25 грудня 1979 року, за рішенням Політбюро КПРС, очолюваного Л.І.Брежнєвим, війська Радянського Союзу увійшли до Афганістану для підтримки прокомуністичного режиму Народно-демократичної партії Афганістану. Спочатку радянські війська розташувалися гарнізонами у великих містах країни, а згодом поступово були втягнуті в бойові дії по всій території Афганістану.
& Ми повинні розуміти трагізм участі в афганській війні мирних людей Радянського Союзу. У цій війні загинуло понад 15 тисяч наших солдат, 35 тисяч було поранено, тисячі потрапили в полон.
До складу радянського контингенту входили: управління 40-ї армії з частинами забезпечення і обслуговування, 4 дивізії, 5 окремих бригад, 4 окремі полки, 4 полки бойової авіації, 3 вертолітні полки, 1 трубопровідна бригада, 1 бригада матеріального забезпечення. Присутність чужоземних військ викликала стихійний опір народу. Пік бойових дій припав на 1983-1985 роки.
З Голованівського району виконувати інтернаціональний обов’язок  призвано 129 юнаків,  7 з яких  не повернулися додому.
Дорогою ціною розплачувались наші юнаки.  Як страшно помирати у    18-19 років, коли ще тільки починається життя.
Афганську війну пройшли більше 160 тисяч українців, з яких 2378 загинули, 67 вважаються зниклими безвісти або тими, що потрапили в полон. Поранення отримали більше 8000 українців, з них 4687 повернулися додому інвалідами. Звання Героя Радянського Союзу було присвоєно 72 військовослужбовцям, з них – 12 українцям.
Кількість загиблих збільшувалася б з кожним днем, аж поки  керівництво СРСР на чолі з М.Горбачовим  визнало помилковим рішення попередників і з кінця 1986 року пішло поетапне виведення військ з Афганістану. Однак військові дії не припинялися. 14 квітня 1988 року  в Швейцарії міністрами закордонних справ Афганістану і Пакистану підписані Женевські угоди про політичне врегулювання ситуації в Афганістані. Радянський Союз зобов’язався  вивести свій контингент військ в 9-ти місячний термін, починаючи з 15 травня 1988 року. США і Пакистан зі свого боку повинні були припинити підтримувати маджахедів.
15 лютого 1989 року ступаючи по мосту через річку Амудар’ю, генерал 40-ї армії Громов символізував  закінчення для радянських військ Афганської війни.
Давайте і ми з вами будемо пам’ятати воїнів-ветеранів, виявлятимемо розуміння до тих, хто пройшов через війну і для кого вона триває й досі у спогадах, у снах, у думках. Вони  цього заслуговують.   


У Голованівському районі мають амбітну мету – зробити умови проживання для людей не гіршими від міських чи, навіть, столичних

Про це заявив сьогодні голова Голованівської районної державної адміністрації Олег Голімбієвський під час співбесіди з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації та представниками територіальних органів міністерств і відомств в області, пояснивши, чому до цього треба прагнути, які кроки уже зроблені в районі, а які заплановані на нинішній рік та на перспективу.
Оскільки формат співбесід з керівниками районів, міст, об’єднаних територіальних громад, що розпочалися нинішнього тижня в обласній державній адміністрації, передбачає аналіз підсумків соціально-економічного розвитку території у 2017 році та інформування про те, що планується зробити у 2018 році, зокрема і для виправлення допущених торік прорахунків, Олег Голімбієвський повідомив, що з тих завдань, які були поставленні перед районом під час минулорічної співбесіди, невиконаними лишилися два: про вирішення, спільно з Побузькою селищною радою, питання щодо виділення земельної ділянки для будівництва сміттєзвалища та про капітальний ремонт 4-кілометрового відрізку автодороги обласного значення "Ємилівка-Люшнювате".
Аби виконати ці завдання, в районі розпочали роботу щодо виготовлення генеральних планів населених пунктів, три із них такі плани вже мають, до кінця першого півріччя, зазначив керівник РДА, робота має бути завершена і тоді, маючи такий план, можна буде вирішувати питання щодо земельної ділянки для сміттєзвалища, щодо сортування сміття та ін. Тобто, це питання перебуває на контролі.
Щодо капітального ремонту частини автодороги "Ємилівка-Люшнювате" (до цього відрізку, де немає твердого покриття, географічно "прив’язані" 5 населених пунктів), то в нинішньому році, на це передбачено кошти в обласному бюджеті. Разом з тим, протягом останніх двох років силами підприємців та фермерів району дорогу підтримувалась у належному стані. Під час вирішення питання щодо капітального ремонту автошляху слід зважити на те, що неподалік знаходиться елеватор, до якого курсуватимуть важковагові автомобілі. До проведення робіт можуть долучитися місцеві фахівці – є проектанти, підрядна організація, поряд – потужний бетонний завод. Тобто і це питання залишається під контролем районної держаної адміністрації.
Серед інших важливих напрямків роботи – тотальна, якщо можна так сказати, модернізація центральної районної лікарні (в такому обсязі роботи не проводились років із тридцять). Торік на капремонт ЦРЛ витрачено 9 мільйонів гривень (для району це немала сума). До 10 мільйонів має бути залучено з різних джерел фінансування у 2018 році.
– Маємо амбітні плани – зробити Голованівську районну лікарню однією з кращих в області, – зазначив Олег Голімбієвський.
І це не просто бажання, це нагальна потреба. Голованівщину теж не оминають процеси, які відбуваються в Україні. Люди, а найперше молодь, виїжджають за кордон, в пошуках кращого життя, а це не лише висока зарплата, а й нормальні, комфортні умови проживання. І над цим в районі будуть наполегливо працювати, приваблюючи і гідними заробітками, і іншими вигодами фахівців та молодь. Торік в районі придбали житло для родини лікарів, нинішнього року для медиків буде придбано ще дві квартири. Один з лікарів (за фахом хірург), який нині проходить інтернатуру в обласному центрі, вже приїжджав на оглядини свого майбутнього робочого місця. Лишився задоволений і операційною, в якій побував, і новим обладнанням. У червні центральна районна лікарня його чекає.
Є також дуже багато інших планів, і це не просто плани, це ті завдання, які районна державна адміністрація перед собою поставила і які обов’язково виконає.
Перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко, коментуючи почуту інформацію, зазначив, що ті успіхи, яких досягла у 2017 році Голованівщина, стали можливими завдяки економічному підгрунтю. Район продемонстрував добрі результати в соціально-економічному розвитку, зокрема в галузі економічної ефективності, розвитку інфраструктури, сфері інвестиційної діяльності. Обсяг виробництва та реалізації продукції, як і розмір середньомісячної заробітної плати (6275 гривень) є одним з найбільших серед районів області.
Водночас керівництву райдержадміністрації слід звернути увагу на проблемні моменти. За підсумками минулого року індекс обсягу сільськогосподарського виробництва є одним з найнижчих в області, а доходи місцевих бюджетів в розрахунку на одного мешканця – нижчими від середньообласного показника. За темпами зростання таких доходів район лише на 18 місці.
Пропозиції та зауваження висловили і керівники структурних підрозділів. Зокрема директор департаменту соціального захисту населення Олександр Догаров нагадав, що із двох комунальних підприємств області, які за підсумками 2017 року мають заборгованість із заробітної плати, одне (КП "Аква-Сервіс") знаходиться у Голованівському районі.
Директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Ніна Рахуба порадила приділити увагу розвитку малого та середнього підприємництва в районі, особливо в сільській місцевості.


Безпека життя і здоров'я людей – одне із найважливіших завдань держави, - Сергій Кузьменко

Під керівництвом голови облдержадміністрації Сергія Кузьменка відбулася колегія за підсумками роботи у сфері цивільного захисту в області за 2017 рік. У засіданні взяли участь голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, начальник управління ДСНС в області Віталій Миронюк та начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Володимир Слінченко, а також голови районних державних адміністрацій, міські голови, керівники об’єднаних територіальних громад, фахівці підрозділів, відповідальні за напрямок цивільного захисту, особовий склад УДСНС.
На початку засідання голова облдержадміністрації наголосив, що безпека життя і здоров’я людей залишається одним із найважливіших завдань держави. Тому питання готовості засобів та служб цивільного захисту до надзвичайних ситуацій є досить актуальним.
За словами Сергія Кузьменка, впродовж 2017 року на території Кіровоградщини виникло 3 надзвичайні ситуації та більше 3 тисяч надзвичайних подій, зокрема 2 тисячі пожеж.
Керівник ОДА також зауважив, що в області ведеться робота щодо поліпшення матеріально-технічного забезпечення служб цивільного захисту. "Минулого року проведено чимало урочистих заходів із передачі рятувальникам техніки та інших засобів – піноутворювачів, спеціальної форми для укомплектування підрозділів , – наголосив Сергій Кузьменко. – Також спільними зусиллями міста і області було відкрито пожежну частину № 6 у Кропивницькому, а 9 родин рятувальників отримали квартири".
За словами голови облдержадміністрації, у зв'язку із створенням в області об’єднаних територіальних громад триває робота щодо відкриття безпосередньо у громадах підрозділів місцевої пожежної охорони. "Облдержадміністрація і обласна рада будуть підтримувати бажання керівників ОТГ відкривати такі частини. Для цього виділяються кошти з Державного бюджету. За підтримки депутатського корпусу обласної ради будемо сприяти, щоб цей процес тривав і ми отримували позитивний результат", – зазначив керівник ОДА.
Принагідно Сергій Кузьменко подякував представникам ДСНС, які виконували у 2017 році завдання на Сході держави щодо розмінування територій у зоні проведення АТО, зауваживши: "Ця робота виконана відмінно і професійно".
Голова облдержадміністрації також подякував Державній службі з надзвичайних ситуацій та керівникам Гайворонського, Голованівського і Благовіщенського районів за оперативне реагування на різке погіршення погодних умов на початку цього року та підкреслив, що завдяки спільним злагодженим діям було забезпечено проїзд дорогами державного значення і визволено чимало людей із снігової пастки.
Більш детально про підсумки діяльності системи цивільного захисту області щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації у 2017 році учасників засідання поінформував начальник управління ДСНС в області Віталій Миронюк. Про підсумки роботи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту населення у минулому році доповів начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Володимир Слінченко.
Сергій Кузьменко разом з Олександром Чорноіваненком та Віталієм Миронюком вручив службовцям УДСНС та фахівцям сфери цивільного захисту відзнаки Державної служби України з надзвичайних ситуацій, обласної державної адміністрації та обласної ради.


12 лютого 2018 року голова районної державної адміністрації О.Голімбієвський запросив на прийом лікаря – інтерна (хірурга) Гаразду Михайла Зіновійовича.  Олег Дмитрович поспілкувався з лікарем – інтерном, обговорили питання житла та умов праці. По завершенню розмови заступник голови райдержадміністрації О.Бугаєнко та головний лікар центральної районної лікарні В.Піддубна показали  М.Гаразді лікарню, де він буде працювати.
Молодому лікарю  сподобався ремонт, який проводиться в районній лікарні та придбане обладнання. Особливу увагу він звернув на сучасно обладнану операційну та поспілкувався з завідувачем хірургічного відділення Поліщуком А.А.


07- 12  лютого  2018 року  голова районної державної адміністрації О.Голімбієвський та комісія в складі голови районної ради Б.Кучмія,  заступника голови райдержадміністрації О.Бугаєнко, начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації С.Туза,  начальника фінансового управління райдержадміністрації В.Дудара, директорів опорних шкіл О.Томашевської, І.Позивая, К.Баранової, економіста відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації  Г.Побережської, головного бухгалтера відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації В.Непотенко провели співбесіди з головами та бухгалтерами сільських, селищних рад, завідувачами філій загальноосвітніх навчальних закладів.
Одним з основних питань обговорення було функціонування закладів освіти на відповідних територіях у 2018 році.
Крім того, було проведено аналіз дохідної та видаткової частини бюджетів  сільських, селищних рад за 2017 рік  та  прогнозованих показників виконання бюджету на 2018 рік.


12  лютого 2018 року  голова Голованівської районної державної адміністрації Олег Голімбієвський  провів щотижневу апаратну нараду за участю заступників голови районної державної адміністрації та  керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації.  
На нараді було розглянуто питання:
про підведення підсумків соціально-економічного розвитку району у 2017 році та визначення завдань щодо забезпечення сталого розвитку у 2018 році;
про стан забезпечення надходжень до бюджетів усіх рівнів та виплати заробітної плати;
про затвердження графіка робочих поїздок керівництва району, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, закладів освіти  та медицини з метою проведення інформаційно-роз»яснювальної роботи серед населення району  щодо впровадження реформ;
про огололошення конкурсу на придбання житла медичним працівникам району;
про забезпечення підключення до мережі інтернет сільських лікарських амбулаторій  та фельдшерсько-акушерських пунктів;
про стан посівів озимих культур;
про підготовку та проведення заходів з нагоди відзначення  Дня  вшанування учасників бойових дій на території  інших держав, 29-ї річниці виведення військ з Афганістану  та Дня Героїв Небесної сотні. 
За результатами наради  видано    доручення голови районної державної адміністрації.


08 лютого 2018 року в Голованівській районній державній адміністрації під головуванням першого заступника голови Копієвського М.Д. відбулося засідання комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків.
Заслухано питання порядку денного:
1. Про стан надходжень податкових платежів до бюджетів усіх рівнів і загального фонду за 2017 рік.
2.  Річний звіт про проведену роботу з боржниками Голованівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області.
По завершенню засідання комісії вирішено: активізувати роботу щодо стану надходжень податкових платежів та вжити відповідних заходів для збільшення надходження відповідно до чинного законодавства.


06 лютого 2018 року перший заступник голови районної державної адміністрації Копієвський М.Д. провів засідання районної робочої групи по координації і контролю ситуації на споживчому ринку району, де розглянуто питання: про цінову політику в районі.
Заслухано головного спеціаліста відділу економічного розвитку, торгівлі, промисловості та інфраструктури районної державної адміністрації Сакал Н.М., яка доповіла про рівень цін на продовольчі товари першої необхідності.
Відповідно до протоколу засідання вирішили:
- Звіти про роботу взяти до відома.
- Щодекади відслідковувати рівень цін і цінових надбавок на основні продовольчі товари.


05  лютого  2018 року  голова Голованівської районної державної адміністрації Олег Голімбієвський  провів щотижневу апаратну нараду за участю заступників голови районної державної адміністрації та  керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації.  
На нараді було розглянуто питання:
 про стан виконання доходної та видаткової частини районного бюджету, виконання плану надходжень до бюджетів сільських, селищних рад за  січень 2018  року;
про здійснення контролю за цільовим і ефективним використанням  коштів субвенції наданих з державного бюджету місцевому бюджету;
про оголошення   та проведення тендерів на придбання шкільних автобусів;  
про забезпечення медичними кадрами   лікувально-профілактичних закладів району, створення для них належних умов праці та соціально-побутових умов;
про забезпечення подання  інвестиційних проектів та програм, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у 2018 році та підготовки  проектно-кошторисної документації на  відповідні об»єкти Голованівського району;
про здійснення комплексної перевірки діяльності виконавчого комітету Ємилівської сільської ради щодо виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади, визначених Законом України  «Про місцеве самоврядування в Україні»;
про реалізацію проекту "Аграрні розписки в Україні».
За результатами наради  видано    доручення голови районної державної адміністрації.


Аграрні розписки – це новий рівень відносин і нові можливості для сільгоспвиробників Кіровоградщини, – голова облдержадміністрації

Кіровоградщина приєдналася до областей-учасників проекту "Аграрні розписки в Україні", який впроваджується Міністерством агрополітики та продовольства України, Міністерством юстиції України та Міжнародною Фінансовою Корпорацією у партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією в Україні. В офіційному старті проекту на Кіровоградщині взяв участь голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко. Представляли новий механізм фінансування сільгоспвиробникам області та керівникам територій координатори-експерти проекту, правники, фінансисти.
Проект "Аграрні розписки в Україні", що є одним із інструментів фінансування сільськогосподарського виробництва, почали впроваджувати у державі з 2014 року. Спочатку в його реалізації взяли участь вісім пілотних областей. Пересвідчившись, що проект є успішним, у січні 2018 року його почали впроваджувати в усіх областях України. Сьогодні в Кіровоградській області укладено перші два договори про намір підписати товарну і фінансову аграрні розписки.
Варто зазначити, що аграрна розписка – це угода між сільськогосподарським товаровиробником (позичальником) та кредитором про отримання фінансових чи матеріально-технічних ресурсів під заставу майбутньої сільськогосподарської продукції. Земля не є заставою за аграрною розпискою, а кредит повертається за рахунок майбутнього урожаю (товарна розписка) або надходжень від його продажу (фінансова розписка). Аграрні розписки посвідчуються нотаріально та вносяться до відповідного реєстру. Орієнтований проект на малих та середніх сільгоспвиробників.
Вітаючи представників аграрного бізнесу із впровадженням в області нової форми кредитування, Сергій Кузьменко наголосив: "Впровадження аграрних розписок є надзвичайно важливим, адже українські сільгосптоваровиробники відтепер можуть отримувати фінансування за рахунок кредитних коштів під власне чесне ім'я. Фермери, бізнесмени своєю розпискою гарантують, що готові повертати кредит. Це новий рівень відносин, нові можливості, але і нова відповідальність перед інвесторами".
Голова облдержадміністрації подякував усім партнерам проекту, зазначивши: "Ми з вами зробили гарну справу і даємо новий фінансовий механізм нашим аграріям. Це прорив, що сприятиме розвитку нашого аграрного регіону, спонукатиме наших сільгосптоваровиробників до кращого технічного оснащення. І як результат – ми матимемо кращі врожаї, а значить і нові можливості для соціально-економічного розвитку Кіровоградщини".
Під час презентації проекту було відзначено, що вже п’ять нотаріусів із Кіровоградщини подали свої заявки для підключення до Реєстру аграрних розписок. Сільгоспвиробники області вже заявляють про свої наміри скористатися новим механізмом кредитування.


Набув чинності закон про медреформу


30 січня, набув чинності Закон України “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” № 2168-VIII від 19.10.2017. Підготовчий етап впровадження медичної реформи триває ще з минулого року. Тепер є законні підстави прийняти низку рішень, щоб вчасно реалізувати заявлений раніше план реформування первинної ланки охорони здоров’я.

Уже триває підготовка до створення Національної служби здоров’я України — національного страховика, який укладатиме договори із закладами охорони здоров’я та закуповуватиме у них послуги з медичного обслуговування населення. Тепер зможемо оголосити конкурс на посаду голови НСЗУ та двох його заступників. Плануємо, що до липня НСЗУ буде утворена та розпочне роботу.
Також розпочався процес автономізації медзакладів – перетворення медичних закладів у комунальні некомерційні підприємства. У такому статусі вони зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету. Звертаємо увагу керівників медзакладів на важливість ознайомлення з законодавством та нашими рекомендаціями щодо процесу автономізації.
Для входження в реформу заклад первинної медичної допомоги має обрати медичну інформаційну систему (МІС) та підключитися до електронної системи охорони здоров’я, яка наразі працює в тестовому режимі. привести матеріально-технічне забезпечення закладу у відповідність до Табелю технічного оснащення.
Українці почнуть вибирати лікаря первинної допомоги (сімейного лікаря, терапевта, педіатра) і підписувати з ними Декларації з квітня 2018 року. До цього часу підписання Декларацій про вибір лікаря відбувається у пілотному режимі.
Прес-служба МОЗ України


01 лютого 2018 року голова районної державної адміністрації Олег Голімбієвський провів особистий прийом громадян.
На прийом до голови районної державної адміністрації звернулося троє жителів району. Звернення стосувалися: земельних відносин, забезпечення житлом учасника АТО та медичного працівника.
Під час особистого прийому жителі отримали кваліфіковані відповіді на всі порушені питання, Олег Дмитрович надав роз’яснення та доручення працівникам відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації щодо їх оперативного опрацювання та остаточного вирішення.


Засідання комісії з питань забезпечення своєчасності виплати та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат

01 лютого 2018 року перший заступник голови  Голованівської райдержадміністрації М.Копієвський провів засідання комісії з питань забезпечення своєчасності виплати та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
На засіданні розглянуто питання  стану виплати заборгованості із виплати заробітної плати на економічно активному підприємству Голованівського району КП «Аква-Сервіс 07».
Станом на 01.01.2018 року в районі рахувалась заборгованість із виплати заробітної плати у сумі 62,1 тис.грн 34 працівникам КП «Аква-Сервіс 07». Під час засідання відмічено, що КП «Аква-Сервіс-07» протягом січня 2018 року регулярно виплачував  заборговану заробітну плату і на сьогоднішній день заборгованість погашено повністю. Начальник КП  «Аква-Сервіс-07» Бойко Б.О. повідомив комісію, що питання заборгованості із виплати заробітної плати    тримається на жорсткому контролі і в подальшому не буде виникати .
У ході обговорення порядку денного були враховані пропозиції керівників окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, запрошених до участі у засіданні комісії.
За наслідками обговорення прийнято ряд рішень.


  Уряд передав об’єднаним громадам у власність землі за межами населених пунктів

Кабінет Міністрів України розпочинає процес передачі землі поза межами населених пунктів у власність об'єднаним територіальним громадам. Згідно з розпорядженням КМУ, вже з 1 лютого розпочнеться процес передачі землі поза межами населених пунктів у власність об’єднаних територіальних громад.
Як саме земля буде передана в розпорядження громадам
Уряд надав розпорядження Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру з 1 лютого 2018 року провести інвентаризацію таких земель з подальшою передачею земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність відповідних об’єднаних територіальних громад відповідно до статті 117 Земельного кодексу України. Також відтепер передача таких земельних ділянок в користування (виключно шляхом проведення аукціонів) або у власність буде здійснюватись тільки за погодженням з об’єднаними територіальними громадами та після прийняття ними рішення відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
«З завтрашнього дня жоден геокадастр країни не має права приймати одноосібні рішення, - сказав Володимир Гройсман. – Не дай Бог хтось спробує передати землю поза межами населеного пункту (без згоди ОТГ). За це буде чітка кримінальна відповідальність – викинемо з кабінету».
Урядове рішення сприятиме розвитку громад
Завдяки ініціативі Уряду відтепер не чиновники, а самі громади прийматимуть рішення, які сприятимуть розвитку сільськогосподарського виробництва, залученню інвестицій, суттєво збільшать надходження до місцевих бюджетів. Також децентралізація земельних відносин дозволить побороти проблему корупції в цій сфері. Рада громади сама визначає ставку земельного податку, 100% якого залишається в місцевому бюджеті.
Скільки землі зможуть отримати в розпорядження об’єднані громади
Минулого року бюджетні надходження об’єднаних громад від плати за землю зросли на 20% – до 1,4 млрд грн. Завдяки рішенню Уряду надходження зможуть суттєво збільшитись, адже у розпорядження об’єднаних територіальних громад може перейти до 7,2 млн га, з яких 2,5 млн га ще не розподілені між користувачами. Податкові надходження за використання земель, що знаходяться поза межами населених пунктів, можуть скласти до 10% бюджетних надходжень ОТГ.
Чому об’єднані громади мають розпоряджатись землями за межами населених пунктів
Наразі землями поза межами населених пунктів розпоряджається Держгеокадастр. Суттєва частина цих земель здавалася в оренду за найменшою орендною платою – 1-3%, тобто за цінами, нижчими за ринкові, а об’єднані територіальні громади були повністю усунені від розпорядження такими земельними ділянками державної власності. Це збільшувало корупційні ризики, а громади недотримували кошти на свій розвиток. Органи місцевого самоврядування фактично мали вплив лише на 12% власних територій і були позбавлені можливостей ефективно планувати їх розвиток.
Завдяки більш широким можливостям органів місцевого самоврядування у частині розпорядження земельними масивами, орієнтовні обсяги додаткових надходжень до місцевих бюджетів від сплати за землю, за оцінками експертів, можуть зрости на 30-40% .
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів України


Національно-патріотичне виховання дітей та молоді – це комплексна системна і цілеспрямована діяльність органів державної влади, громадських організацій, сім’ї, освітніх закладів, інших соціальних інститутів щодо формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, сприяння становленню її як правової, демократичної, соціальної держави. Найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання є формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації.
Питання національно-патріотичного виховання дітей та молоді в районі контролює Координаційна рада з питань національно – патріотичного виховання при районній державній адміністрації,   чергове засідання якої відбулося 31 січня 2018 року  . На розгляд  засідання було винесено два питання:   підведення підсумків роботи за 2017  рік та затвердження плану роботи  на 2018 рік.  Гонтюк Н.Б., головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, секретар ради,   проаналізувала виконання заходів з національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх закладах району у 2017 році.  Піщик Т.В.,  начальник відділу культури,  туризму та культурної спадщини райдержадміністрації, доповіла про  проведену роботу  з національно-патріотичного виховання в закладах культури.  Гаврищук Є.Л., голова ради ветеранів району, повідомила про  співпрацю районної організації ветеранів України  з учнями навчальних закладів району. 
Бугаєнко О.П., заступник голови районної державної адміністрації, голова координаційної ради, визначила пріоритетні напрямки роботи координаційної ради на 2018 рік, наголосила на важливості формування у молодого покоління патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів,цілісності, незалежності України.
Члени координаційної ради обговорили та затвердили план  роботи району з національно-патріотичного виховання на 2018 рік. 
За підсумками засідання буде видано протокольне доручення.


Працівники Голованівського районного відділу Управління ДСНС України у Кіровоградській області провели інформаційно-профілактичні бесіди серед школярів опорних загальноосвітніх шкіл смт Голованівськ, смт Побузьке та с. Перегонівка щодо правил поведінки на льоду, а також про заборону виходу на лід в період відлиги.

 

 


Про стан  пожежної  безпеки закладів культури

31 січня  2018 року  було проведено  засідання  Голованівської районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій  під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації   Копієвського  М.Д. за участю   начальника відділу культури, туризму та культурної спадщини  райдержадміністрації та головного  бухгалтера, начальника районного відділу УДСНС України у Кіровоградській  області.
На даному засіданні розглянуто питання:
Передбачення необхідного фінансування для реалізації заходів щодо поліпшення стану  пожежної  безпеки закладів культури у місцевому бюджеті  на 2018 рік. Акцентувалось увага на   усуненні недоліків виявлених під час перевірки відділу культури, туризму та  культурної спадщини райдержадміністрації та передбачення  необхідного фінансування  для реалізації  заходів щодо поліпшення стану пожежної  безпеки закладів культури у  місцевому  бюджеті на 2018 рік.
Відповідно до протокольного рішення доручено:
1. Піщик Т.В., начальнику  відділу культури, туризму та  культурної спадщини  райдержадміністрації винести питання «Про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної  безпеки на виконання  умов припису №59 від 23  жовтня 2017 року на районну  бюджетну  комісію 31 жовтня 2018 року та усунути недоліки згідно припису та передбачити кошти в бюджеті установи та усунути недоліки у визначені терміни .
2. Дудару В.С., начальнику фінансового управління  районної  державної  адміністрації  винайти  можливість  для фінансування  заходів щодо поліпшення стану  пожежної  безпеки закладів культури. 


30 січня 2018 року  під головуванням заступника голови райдержадміністрації Бугаєнко Ольги Петрівни, відбулося чергове засідання комісії по наданню адресної матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам Голованівського району,  які опинилися в складних життєвих обставинах за рахунок коштів районного бюджету.
На розгляд комісії надійшли заяви від 15 жителів району, які звернулись за матеріальною допомогою на лікування, придбання медичних препаратів та на вирішення соціально-побутових проблем.
Після розгляду кожної справи окремо, обговорення та голосування, членами комісії прийнято рішення виділити матеріальну допомогу всім  заявникам на загальну суму 32 тисячі гривень.


Відзначеня 100- річчя героїчного бою під Крутами

29 січня 2018 року відзначається 100- річчя героїчного бою під Крутами. На базі опорної школи НВК «Голованівська загальноосвітня школа І-ІІІступенів ім.Т.Г.Шевченка» проведено усний журнал «Пам’яті героїв Крут присвячується…»  з нагодивідзначення 100- річчя бою під Крутами за участі керівника апаратурайдержадміністрації Л.Лужанської, працівниківвідділів та структурних підрозділів райдержадміністрації, представників районної організації ветеранів України.
Про історичні події бою під Крутами розповіли вчитель історії Г.Вівич та учні старших класів. Молоді юнаки повстали проти більшовицьких загарбників під станцією Крути. У нерівному бою зійшлося дві сили: менша, але мужня і волелюбна, і більша — жорстока і кривава. Українські війська, які складалися зі студентів і учнів старших класів під керівництвом Аверкія Гончаренка, вступили в нерівний бій з більшовицькою Червоною Армією. В умовах відсутності української регулярної армії саме українській молоді довелося стати на захист Батьківщини.
Сучасників особливо вразило поховання 27 сильних в повному розквіті сил юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і були ними страчені. На похороні в Києві біля Аскольдової Могили голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам'яті тридцяти».
Присутні переглянули відеоролик про події січня 2018 року та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.
На заході було презентовано книжкові виставки «Крути – символ національної честі» та «Крути – незгасна пам’ять і урок сьогодення». Презентацію проводили бібліотекар Голованівської шкільної бібліотеки О.Безносюк та бібліограф Голованівської районної бібліотеки для дорослих С.Каземірська.


29  січня  2018 року  голова Голованівської районної державної адміністрації Олег Голімбієвський  провів щотижневу апаратну нараду за участю заступників голови районної державної адміністрації та  керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації.  
На нараді було розглянуто питання:
про  забезпечення своєчасного очищення вулично-шляхової мережі району  від снігу та посипання  доріг та вулиць  протиожеледними матеріалами;
про впровадження реформи децентралізації на території району та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи, щодо переваг, які надає реалізація реформи;
 про стан забезпечення надходжень до бюджетів усіх рівнів та проведення першочергових видатків;
про забезпечення подання  інвестиційних проектів та програм, якіможуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у 2018 році та підготовки  проектно-кошторисної документації на  відповідні об’єкти Голованівського району;
про організацію та проведення тендерів на придбання шкільних автобусів;  
про стан  посівів озимих культур;
про підготовку та проведення заходів з нагоди відзначення  Дня  вшанування учасників бойових дій на території  інших держав та 29-ї річниці виведення військ з Афганістану.
За результатами наради  видано    доручення голови районної державної адміністрації.


Президент Петро Порошенко відвідав Київський військовий ліцей імені Івана Богуна, де провів Урок Мужності для ліцеїстів та курсантів вищих військових навчальних закладів з нагоди вшанування пам’яті Героїв Крут.
Президент зазначив, що майже 100 років минуло від легендарного бою під Крутами у війні за свободу України, яка вже тоді тривала, – «війні проти України, яку вела Росія і в червоній, і в білій своїх іпостасях».
Глава держави підкреслив, що історія іноді нагадує біг по колу, і підтвердженням цього стало нещодавнє публічне зізнання очільника Росії про невизнання кордону, який у 1918 році при розпаді Російської імперії було проведено між Україною та Росією і який тоді був міжнародно визнаним. У зв'язку з цим Україна ініціювала обговорення цієї російської заяви в Раді Безпеки ООН. «Вбачаються чіткі історичні паралелі між подіями початку 1918 року та реаліями сьогоднішнього дня. Тоді, як і тепер, Росія не могла змиритися з існуванням самостійної України. Як у той час, так і зараз йде «гібридна» війна. От деякі спільні ознаки: невизнання країною-агресором факту своєї агресії, міф про громадянську війну, брехлива пропаганда, створення маріонеткових «республік», підтримка «п’ятої колони» в Україні тощо», – наголосив Петро Порошенко.
За словами Глави держави, ще одним висновком з подій 1917-21 років є необхідність внутрішньої єдності. «Переконаний, що Ви, майбутні офіцери, взірець громадянської та національної самосвідомості, патріотизму і готовності бути гідними продовжувачами славних українських військових традицій», – звернувся до курсантів Верховний Головнокомандувач.
Президент також вручив високі державні нагороди за "особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій  присязі" 14 військовослужбовцям - орден "За мужність", медалі "За військову службу Україні" та медаль "Захиснику Вітчизни".


Україна стає все більш привабливою для інвесторів – Президент

За останній рік значно збільшилася кількість іноземних інвесторів, які зацікавилася Україною, заявляє Президент Петро Порошенко. «Я пишаюсь тим, що цього року вперше я отримав багато запитів від іноземних інвесторів з пропозиціями про зустрічі. Велика кількість великих гравців інвестиційного ринку. Цього ніколи досі не відбувалось», - сказав Глава держави під час виступу на «Українському сніданку», який відбувається в рамках 48-го щорічного засідання Всесвітнього економічного форуму в Давосі.
http://kr-admin.gov.ua/News1/Ua/2018/2501180701.jpg«Коли ми отримували результати різних досліджень щодо країни, яка є серед пріоритетів у інвесторів на ринках, що розвиваються, вони назвали Україну», - підкреслив Петро Порошенко.
На переконання Президента, підвищенню довіри іноземних інвесторів до нашої держави сприяло проведення низки важливих реформ та активізація їх впровадження.
«Це важливе досягнення «осені реформ», але недостатнє. І ми не збираємось зупинятись, заморожувати ці реформи, навіть перед наступним виборчим періодом. В жодному разі», - наголосив він.
Однією з найголовніших реформ Глава Української держави назвав проведення приватизації. «20 років всі лише говорили про прозору приватизацію, але нічого не відбувалось. Ми презентуємо проведення приватизації, яка буде проведена за британським законодавством. Це система, що викликає довіру інвесторів. Однозначно за підтримки іноземних радників, за абсолютно прозорої процедури», - зазначив він.
Петро Порошенко зазначив, що Україна має багато про що поінформувати своїх партнерів – як про події в державі, так і про зміни за останні півроку. «Я розглядаю останній період як найбільш успішну «осінь реформ». Ніхто не очікував, що ми будемо такі успішні та ефективні», - констатував Президент.
Серед успішно проведених і важливих реформ він назвав – пенсійну, реформу галузі охорони здоров’я, впроваджену у співпраці з нашими міжнародними партнерами та Світовим Банком, освітню реформу, закінчення реформи правосуддя.
«Нині ми сформували абсолютно новий Верховний суд із високим рівнем довіри. Він сформований за повністю прозорою процедурою, щоб захищати права українців. І не лише українців, але й інвесторів (іноземних – ред.). Це дуже важливо. Було важко, але ми досягли цього успіху», - підкреслив Глава держави.
Петро Порошенко також відзначив проведення реформи в галузі охорони здоров’я та реформування медицини на селі, зокрема запровадження телемедицини. Він підкреслив, що ця реформа була часом болючою, але необхідною – неможливо було залишати галузь у стані медицини радянських часів. «Реформування сільської телемедицини ми започаткували спільно зі Світовим Банком, партнерами з Канади, США. 14 млн українців проживають у сільській місцевості. І ми вперше надаємо можливість для отримання кваліфікованої медичної допомоги. Я хочу наголосити, що це було зроблено завдяки поверненню 1,5 млрд доларів, які були вкрадені в українського народу командою Януковича», - також зазначив Глава держави.
Офіційне Інтернет-представництво Президента України


26 січня 2018 року на базі ПТУ 38 відбувся захід з нагоди відзначення Міжнародного Дня пам’яті жертв Голокосту за участі керівництва району, представників районноїорганізації ветеранів України, учнів ПТУ 38 та учнів опорної школи НВК «Голованівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. Т.Г.Шевченка».
Присутнім розповіли про одну з найтрагічніших сторінок Голокосту – це переслідування і масового знищення євреїв під час Другої світової війни; геноцид єврейського народу. Нацистська расова політика базувалася на дискримінаційних заходах, що з часом переросли у масові страти. 
Офіційно визнано, що від 5,5 до 6,1 мільйона євреїв убили протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйона – на території колишнього Радянського Союзу.  Жертвами Голокосту стали понад 1,5 млн осіб.
Три мільйони осіб знищили в газових камерах, близько двох мільйонів розстріляли, інші померли від голоду, виснаження, примусової праці або в вимушених екстремальних життєвих умовах.
Масовою братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр. 
У вересні 1943 року відбулися розстріли євреїв у Голованівську, загинуло близько тисячі мирних єврейських жителів віком від двох місяців до 70-ти років. На місці розстрілу побудовано Меморіальний комплекс «Воловик».
Учасники заходу вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. 
По завершенню заходу керівництво району, представники районної організації ветеранів України, учні ПТУ 38 та школи поклали квіти до Пам’ятного знаку, встановленого на місті розстрілу мирних жителів Голованівського району.


26 січня 2018 року голова районної державної адміністрації О.Голімбієвський провів засідання колегії районної державної адміністрації.
На порядку денному колегії було два питання:
1. Про підсумки соціально-економічного розвитку Голованівського район за 2017 рік.
2. Про  роботу структурних підрозділів райдержадміністрації, виконавчих комітетів сільських, селищних рад, по виконанню Закону України «Про звернення громадян» у 2017 році.
Начальник відділу економічного розвитку, торгівлі, промисловості та  інфраструктури райдержадміністрації  І.Артвіх. повідомила, що районною державною адміністрацією, органами місцевого самоврядування здійснювались заходи, спрямовані на  забезпечення стабільної роботи галузей  економіки, створення умов для нормального функціонування закладів соціальної сфери, забезпечення наповнюваності бюджетів та виконання завдань і заходів програми економічного і соціального розвитку району на 2017 рік.
Виконуючи  програму  соціального  і  економічного  розвитку  району на 2017 забезпечено та  перевиконано  показники:
надходження  до бюджеті усіх рівнів, загального фонду;
обсяг реалізованої промислової товарної продукції до рівня попереднього року;
рівень заробітної плати по району перевищив середній показник по Кіровоградській області ;
зросла середньомісячна заробітна плата на одного працюючого проти рівня минулого року на 38,4% та у сільському господарстві на 61,5%;
здійснювався контроль за цільовим і ефективним використанням бюджетних коштів;
зменшено кількість зареєстрованих безробітних  до початку року;
виконано планові показники по навчанню в навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності;
на реалізацію заходів цільових програм спрямовано більше 10,6 млн.грн.;
відсутня заборгованість по виплатах пенсій та по виплаті заробітної плати працівникам;
підготовка до опалювального сезону склала 100%.
Головний спеціаліст відділу юридичної роботи, контролю та звернень громадян райдержадміністрації Н.Тимановська здійснила аналіз роботи із зверненнями громадян у Голованівській районній державній адміністрації, її структурних підрозділах та виконавчих комітетах сільських, селищних рад за 2017 рік.
Упродовж  2017 року до районної державної адміністрації надійшло 1068 звернень,  порушено 1078 питань, із них: заяв (клопотань) – 982 (92%), скарг – 73 (7%), пропозицій (зауважень) – 13 (1%). Із 1068 звернень позитивно вирішено 508 (48%) звернень, на 548 (51%) звернення надано роз’яснення, 9 звернень на виконанні та 3 звернення направлені за належністю (1%).
До структурних підрозділів надійшло 451 звернення, із них: заяв (клопотань) - 375 (83 %), пропозицій (зауважень) – 73 (16%),  скарг – 3 (1%). Із 451 звернення позитивно вирішено 184 (41%) звернень, на 266 (59%) звернення надано роз’яснення та 1 направлене за належністю (1%).
До сільських, селищних рад надійшло 1361 звернення,  порушено 1361 питань, із них: заяв (клопотань) – 973 заяв (72%), скарг – 309 (23%), пропозицій (зауважень) –79 (5 %). Із 1361 звернення позитивно вирішено 1098 (81%) звернень, на 263 (19%) звернення надано роз’яснення.
У загальному надійшло 2880 звернень, в яких порушено 2890 питань. Із них: заяв (клопотань) - 2330 (81%), скарг - 385 (13%), пропозицій (зауважень) – 165 (6%).
В  2017 році жителі району надіслали 481 звернення до органів влади вищого рівня, а саме: до Кіровоградської обласної державної адміністрації – 25, через Обласний контактний центр до райдержадміністрації - 455, в тому числі: через Урядову телефонну «гарячу лінію» – 216, через «гарячу лінію» голови обласної державної адміністрації – 239 та 1 через інші органи влади.
На особистому прийомі до керівництва районної державної адміністрації звернулося 137 громадян, до керівників структурних підрозділів райдержадміністрації – 451 громадянин, до виконавчих комітетів сільських та селищних рад 1336.
Районна державна адміністрація,її структурні підрозділи та виконавчі комітети сільських та селищних рад намагаються використовувати усі надані повноваження для вирішення максимальної кількості проблемних питань, порушених громадянами району та зменшення кількості звернень і недопущення порушень чинного законодавства з даного питання.
За підсумками колегії було прийнято відповідні рішення.


25 січня 2018 року голова районної державної адміністрації Голімбієвський Олег Дмитрович провів особистий прийом громадян.
На прийом до голови районної державної адміністрації звернулося двоє жителів району. Звернення стосувалися пенсійного забезпечення та отримання матеріальної допомоги на лікування.
Питання, порушені громадянами на особистому прийомі були уважно розглянуті головою райдержадміністрації, надано роз’яснювальні відповіді та консультативну допомогу.


Програма "Доступні ліки" успішно виконується.

Урядова програма "Доступні ліки", запроваджена у квітні минулого року, продовжує діяти і в 2018 році.
Жителі Голованівщині із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та діабетом ІІ типу продовжують отримувати необхідні ліки безкоштовно або із незначною доплатою (за відповідним рецептом лікаря в аптеках, що долучилися до програми).
Цього року розширено перелік медичних препаратів, що входять до програми – додано ще 10 торгових назв. Усього в переліку 200 препаратів, 32 з яких безкоштовні.
24 січня 2018 року розпочалося фінансування Урядової програми­ «Доступні ліки». На Голованівський район виділено кошти в сумі 799,100 грн., в тому числі щомісячно буде виділятися 66,600 грн. Всі бажаючи можуть звертатися до центральної районної лікарні за рецептом і отримувати ліки в аптеках.
Перелік аптечних закладів, які уклали угоди з розпорядниками бюджетних коштів, ­що використовують субвенцію за програмою­ «Доступні ліки»: Гайворонська філія ЦРА №26 ПАТ­Ліки Кіровоградщини ( вул. Суворова, 6, смт. Голованівськ; вул. Шкільна,1, с. Перегонівка; вул. Заводська, 2, смт. Побузьке),  ТОВ Екофарм Україна (вул. Ринкова, 9, смт. Голованівськ), ТОВ Континент Клас А (вул. Соборна,88, смт. Голованівськ; вул. Пирогова,2в, смт. Побузьке), ТОВ «Катя» (вул. Соборна, 51, смт. Голованівськ; вул.Заводська,5,смт.Побузьке; вул.Пирогова,2, смт.Побузьке ).


Архівний відділ Голованівської райдержадміністрації повідомляє про те, що з  22 по 26 січня 2018 року з нагоди відзначення 100 – річчя  подій Української революції 1917-1921 років в фойє районного Будинку культури  архівний відділ презентує інформаційний стенд та історичний огляд тих подій для учнів  навчальних закладів району.
Історія свідчить, що в 1917 році з падінням російського царату українські землі охопила національно-демократична революція, відкрився шлях до відродження Української держави.
17 березня 1917 року представниками інтелігенції  створена Центральна Рада, головою якої  був обраний відомий громадський діяч М.Грушевський.
20 листопада 1917 року  виданий ІІІ Універсал Центральної Ради, яким проголошено  Українську Народну Республіку.
22 січня 1918 року виданий ІУ Універсал Центральної ради, яким проголошено незалежність України.
  30 січня 1018 року стався бій під станцією Крути, що став однією з найтрагічніших сторінок української визвольної боротьби і символом жертовності та ідеалізму чотирьохсот юних захисників української державності.
Проте захоплені соціалістичними та автономістськими ідеями українські керманичі припустилися грубих прорахунків у сфері державного та військового будівництва. Необхідність протистояти зовнішній агресії у поєднанні з низьким рівнем національної свідомості виявилися непосильним випробуванням для уряду Української Народної Республіки.
29 квітня 1918 року у Києві за активного сприяння Німеччини стався державний переворот, внаслідок якого генерала Павла Скоропадського було проголошено Гетьманом України. Підтриманий айстро-німецьким командуванням, Гетьманат став запорукою тимчасової суспільної стабілізації та досить успішної розбудови державності.
Унаслідок політики Гетьмана та його прихильників суттєво загострилися соціальні та національні суперечності, які у поєднанні з революційними подіями в Європі у другій половині 1918 року вилилися у масові страйки, селянські повстання та повалення гетьманської влади.
13 листопада 1918 року створено Директорію для керівництва повстанням проти гетьманського режиму П.Скоропадського. До складу директорії увійшли В Винниченко, С.Петлюра, Ф.Швець, А.Макаренко, О.Андрієвський. Організатри повстання прагнули відновлення Української Народної Республіки.
14 грудня 1918 року Гетьман П.Скоропадський зрікся влади, республіканські війська увійшли до Коєва. Владу в Україні перебрала на себе Директорія.
22 січня 1919 року проголошено Акт злуки УНР І ЗУНР. Універсалом Директорії  Наддніпрянщину та західноукраїнські землі було об’єднано в одну державу. ЗУНР перейменована на Західну область УНР із власним урядом.


23 січня 2018 року  під головуванням  першого заступника  голови М.Копієвського відбулося засідання комісії з питань планування та організації дорожнього руху.
На засіданні розглянуто питання про недопущення виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з ускладненням погодних умов у зимовий період 2018 року.  Акцентувалась увага на запобіганні випадкам переохолодження та  наданні допомоги  людям, у першу  чергу мало захищеним верствам населення, забезпечення сталої роботи важливих  об’єктів автомобільного і комунального транспорту, вжиття заходів щодо забезпечення безперебійної роботи систем життєзабезпечення населення.           Заслухано звіти спеціалізованої служби про стан виконання робіт по утриманню комунальних доріг та державної автодороги Благовіщенське - Миколаїв у січні  поточного року. Працює оперативний штаб для вжиття необхідних заходів з ліквідації наслідків негоди. Розроблені Плани взаємодії з протидії загрозам ускладнення  дорожнього руху в зимовий період 2018 року.
Відповідно до засідання прийнято протокольне рішення та доручено начальнику філії «Голованівський райавтодор» ДП «Кіровоградський облавтодор» забезпечити проїзну  можливість автошляхів районного, обласного  і державного значення на території  району та  забезпечити  посипковим матеріалом місця  підйомів, де можуть утворитися  затори.
Також доручено відділу економічного розвитку, торгівлі, інфраструктури та промисловості райдержадміністрації сформувати перелік автомобільних доріг, які будуть фінансувати за кошти субвенцій державного бюджету та направити Департаменту промисловості та інфраструктури облдержадміністрації.


22 січня 2018 року в сесійній залі Голованівської районної ради відбулося урочисте зібрання з нагоди відзначення Дня Соборності України за участі керівництва району, працівниківрайдержадміністрації, районної ради, представників громадських організацій, учнів 9-11 класів опорної школи НВК «Голованівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім.Т.Г.Шевченка», голів  шкільних парламентів та членів євро клубу БДЮТу «Нове покоління».
Учасникам заходу було презентовано книжково-документальну виставку «Соборність рідної землі». Презентацію проводила бібліограф Голованівської районної бібліотеки для дорослих С.Каземірська.
Присутні переглянули відеоролик про Соборність України.
Районний парламент дітей «Лідер» та євро клуб «Нове покоління» тісно і ефективно співпрацюють у реалізації різних проектів, які проходять в масштабах нашого району та за його межами. Вони презентували всім присутнім звіт про свою роботу, а саме: про проведення різноманітних акцій, про волонтерську роботу, показали відео презентацію та роздали присутнім брошури «День Соборності в Україні та в світі».
Для юнаків та дівчат було проведено тест експрес – опитування «Прагнемо змінити» та «Погляд у майбутнє», за аналізом якого було видно, що хоче змінити молодь у своєму районі та Україні та про що мріє.
До присутніх з вітальною промовою звернулася заступник голови Голованівської районної державної адміністрації О. Бугаєнко.
Учасники заходу переглянули відеоролик «Україна єдина», взяли участь у інтерактивній грі «Клубок» та протягнули «ланцюг єднання» між усіма присутніми.
По завершенню заходу керівництво району та представники учнівської молоді поклали квіти до пам’ятника Т.Г. Шевченка.


Про погіршення погодних  умов  в зимовий період 2018 року

16 січня  2018 року  було проведено  позачергове  засідання  Голованівської районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайнихситуацій під головуванням заступника голови районної державної адміністрації  Бугаєнко О.П. за участю  начальниківспеціалізованих служб району, голів сільських, селищних рад. 
На даному засіданні розглянуто питання:
 про недопущеннявиникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з ускладненням погодних умов зимовий період 2018 року.  Акцентувалось увага на запобіганні випадкам переохолодження та  наданні допомоги  людям, у першу  чергу мало захищеним верствам населення, забезпечення сталої роботи важливих  об’єктів автомобільного і комунального транспорту, вживати заходи щодо забезпечення безперебійної роботи систем життєзабезпечення населення  
 Відповідно до протокольного рішення доручено:
  - начальнику  Голованівського районного відділу УДСНС України  у Кіровоградській  області  забезпечити розгортання мобільного пункту  обігріву за адресою смт. Голованівськ, вул. Соборна, 3;
   - провідному спеціалісту відділу економічного розвитку, торгівлі, промисловості районної державної  адміністрації забезпечити цілодобове чергування в мобільному  пункті обігріву працівників  установ та  організацій, волонтерів та представників громадських  організацій;
    - начальнику територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Голованівського району забезпечити продуктами харчування та  теплим  одягом мобільний пункт обігріву;
     -  головному  лікарю КЗ Голованівський центр  первинної медико-санітарної  допомоги провести  уточнення  списків осіб, які на  території району потребують проведення гемодіалізу та  вагітних;
    - начальнику філії «Голованівський райавтодор» ДП «Кіровоградський облавтодор» забезпечити проїздну  можливість автошляхів районного та обласного  значення на території  району та  забезпечити  посипним матеріалом місця  підйомів, де можуть утворитися  затори;
- в.о. обов’язки   начальника відділу освіти, молоді та спорту  районної державної  адміністрації  в зв’язку із збереженням життя і здоров’я дітей  в разі  ускладнення погодних умов, ожеледиці, поривів сильного вітру не допустити виїзд шкільних автобусів та  при необхідності  припинити навчальний  процес;
- в.о. обов’язки   начальника відділу освіти, молоді та спорту  районної державної  адміністрації, директорам опорних шкіл, начальнику відділу культури, туризму, та культурної  спадщини райдержадміністрації не допустити розмороження системи  опалення в закладах  освіти та культури  району.
Також  доручено головам сільських, селищних  рад на період складних погодних умов :
- забезпечити постійний  моніторинг стану  доріг на своїх територіях і в разі виникнення  заторів інформувати Голованівський  РВ У ДСНС України у Кіровоградській  області;
- з 20 січня 2018 року ввести в  дію соціальні патрулі для недопущення  загибелі людей  в  зв’язку із погіршенням погодних  умов та пониження температури.


Кіровоградщина серед областей-лідерів за темпами приросту місцевих бюджетів у минулому році

Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, коментуючи підсумки виконання місцевих бюджетів за 2017 рік
У 2017-му приріст надходжень місцевих бюджетів до 2016-го склав 31% або 45,3 млрд гривень. Не досягли рівня минулого року лише 9 місцевих бюджетів. Це свідчить про дієвість реформи децентралізації, зокрема, її секторального спрямування.
За його словами, до загального фонду місцевих бюджетів у 2017-му надійшло 192 млрд грн, або 107% призначень, затверджених відповідними радами. Він зазначив, що з 998 місцевих бюджетів, які мають взаємовідносини з держбюджетом, не забезпечили виконання планових показників лише 40.
«21 область забезпечила темпи приросту надходжень вище середнього по Україні. Найвищі темпи – Тернопільська, Вінницька, Івано-Франківська, Хмельницька, Волинська, Закарпатська, Херсонська, Кіровоградська», — наголосив Зубко.
За словами Геннадія Зубка, надходження місцевих бюджетів від податку на доходи фізичних осіб зросли на 39,3% (31,1 млрд грн). «У 18 регіонах з 25-ти темпи росту за цим показником – вище середнього в Україні. Найвищі темпи – у Тернопільській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Вінницькій, Херсонській, Волинській, Хмельницькій, Закарпатській та Кіровоградській областях», — зауважив він.


Про головні завдання облдержадміністрації на 2018 рік

Голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко провів оперативну робочу нараду з керівниками структурних підрозділів ОДА, під час якої посадовці окреслили пріоритетні галузеві напрямки діяльності обласної влади в 2018 році.
Основні завдання в освіті Кіровоградщини озвучив начальник профільного управління облдержадміністрації Володимир Таборанський. Зокрема, посадовець зазначив, що у рамках освітньої реформи цього року буде продовжено створення навчально-виховних об'єднань. У Державному бюджеті передбачено кошти на придбання шкільних автобусів (у співфінансуванні із місцевими бюджетами), а також фінансовий ресурс на нове обладнання, необхідне для проведення ЗНО з іноземної мови. Реалізація проекту "Нова українська школа" передбачає придбання комп’ютерної техніки для перших класів, меблів, додаткових матеріалів та оснащення інноваційного навчально-тренінгового класу. У рамках програми "Новий освітній простір" буде завершено реконструкцію кількох опорних шкіл.
Значна увага, за словами Володимира Таборанського, приділятиметься дошкільній та інклюзивній освіті. Зокрема, буде створено додаткові групи та нові місця в дитячих садках Кіровоградщини, що дасть змогу ліквідувати черги дошкільнят в ДНЗ та зменшити наповнюваність груп. Також цього року більше дітей з особливими потребами матимуть змогу отримувати знання в загальноосвітніх навчальних закладах. Передбачено збільшити кількість асистентів, які допомагають таким учням, та створити інклюзивно-ресурсні центри – обласний і районні.
Знаковою подією для Кіровоградщини у 2018 році стане відзначення 100-річного ювілею Василя Сухомлинського – буде проведено низку тематичних заходів на батьківщині педагога, зокрема, Міжнародну науково-практичну конференцію. До ювілейної дати також передбачено провести ремонтні роботи та створити сучасну експозицію у музеї Василя Сухомлинського в селищі Павлиш Онуфріївського району.
У галузі фізкультури і спорту продовжуватиметься реалізація низки розпочатих у 2017 році проектів. За словами заступника начальника управління освіти, науки, молоді та спорту ОДА Уляни Соколенко, в області цього року буде розширено мережу ДЮСШ, що дасть змогу залучити більшу кількість дітей до занять спортом. Також передбачено побудувати 12 нових міні-футбольних полів із штучним покриттям. Наймасштабнішим заходом буде проведення на Кіровоградщині Чемпіонату Європи з бейсболу. У сфері молодіжної політики цього року передбачено започаткувати створення в області мережі молодіжних центрів.
Серед пріоритетів у галузі охорони здоров'я директор профільного департаменту ОДА Олег Рибальченко відзначив реалізацію медичної реформи на первинному рівні. Також буде розпочато будівництво нових сільських амбулаторій та придбано для них спеціальний медичний транспорт у рамках відповідної державної програми. Продовжуватимуть у 2018 році реалізовувати і низку обласних проектів та програм, зокрема проект голови облдержадміністрації "Здоров'я наших дітей", що передбачає оновлення дитячих і пологових відділень у районних лікарнях, а також програму, у рамках якої учасники АТО безкоштовно обстежуються на дороговартісних апаратах. У закладах охорони здоров'я третього рівня буде завершено розпочаті раніше ремонтні роботи, а також придбано і встановлено сучасне високотехнологічне медичне обладнання.
Децентралізаційні процеси триватимуть на Кіровоградщині і у 2018 році. Як повідомила начальник управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури ОДА Вікторія Кулікова, цього року продовжиться створення об’єднаних територіальних громад. Нині вже 10% населення області об"єднано у 13 громадах. У трьох громадах плануються перші вибори, розпочалися об’єднавчі процеси по створенню ще 7 громад.
У галузі культури і туризму, за словами директора профільного департаменту ОДА Валентини Животовської, на Кіровоградщині цього року заплановано провести низку заходів всеукраїнського і обласного рівня.
Директор департаменту інфраструктури та промисловості ОДА Олександр Корнюша зауважив, що з 1 січня 2018 року до відання облдержадміністрацій перейшло управління дорогами загального користування місцевого значення. За його словами, в обласне підпорядкування перейшла 591 дорога загальною протяжністю 4,2 тисячі кілометрів, що вдвічі перевищує протяжність доріг державного значення. Олександр Корнюша підкреслив, що серед пріоритетів у галузі нинішнього року залишається розвиток альтернативної енергетики. Так, протягом року на Кіровоградщині планується будівництво 10 сонячних електростанцій.
Про напрямки державної фінансової підтримки сільського господарсва у нинішньому році на нараді проінформував директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Коренюк. Він також додав, що цьогоріч в області впроваджуватиметься проект "Аграрні розписки", що дасть можливість малим і середнім сільськогосподарським підприємствам долучатись до агрокредитування. Для цього протягом січня заплановано провести низку навчальних семінарів у кожному райцентрі.
Стосовно змін, що очікуються в державній соціальній політиці, доповів директор департаменту соціального захисту населення ОДА Олександр Догаров. Він повідомив, що нинішнього року планується запровадження нового виду державної допомоги особам, які не набули права на пенсію.


Щедрі вітання до щедрого вечора

Цьогоріч на Голованівщині знову підтримали гарну традицію – творчий колектив Голованівського районного будинку культури привітав жителів райцентру з різдвяними святами та із Старим Новим Роком.
За незмінною традицією, із дотепними та цікавими колядками й щедрівками талановиті актори виступили перед  працівниками різних установ та організацій нашого містечка, за що «господарі» їм щиро віддячили.
Цікаві жарти, веселі пісні з Дідом Морозом, Снігуркою, Василем, Маланкою та іншими героями святкового дійства забезпечили гостям позитивний і радісний настрій на увесь наступний рік!


Засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення

11 січня 2018 року заступник голови районної державної адміністрації О.Бугаєнко провела засідання районноїробочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення.
На засіданні розглянуті питання: про підведення підсумків щодо обстеження суб’єктів господарювання  та про результати моніторингу, проведеного органами Пенсійного фонду, стосовно страхувальників, які у жовтні 2017 року нарахували заробітну плану найманим працівникам менше законодавчо встановленого мінімуму за умови відпрацювання повного місяця та повного робочого дня.
Під час рейдів обстеження суб’єктів господарювання активно проводилася інформаційно-роз’яснювальна робота серед роботодавців щодо відповідальності за нелегальну зайнятість, необхідності виплати офіційної заробітної плати та сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Проведена інформаційно - роз’яснювальна  робота серед 285 суб’єктів господарювання району щодо необхідності виконання вимог трудового законодавства та щодо переваг офіційної зайнятості.
Під час засідання відмічено, що за даними моніторингу на підприємствах дотримується нарахування заробітної плати, розрахунку її складових, проведення доплат до рівня мінімальної заробітної плати
У ході обговорення порядку денного були враховані пропозиції керівників окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, запрошених до участі у робочій групі.
За наслідками обговорення прийнято ряд рішень та взято під контроль стан оформлення суб’єктами господарювання всіх форм власності трудових відносин з найманими працівниками та рівень заробітної плати.


11 січня 2018 року в  Голованівській районній державній адміністрації відбулося засідання  районної тимчасової міжвідомчої робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати під головуванням заступника голови районної державної адміністрації О.Бугаєнко.   На засіданні перший заступник начальника  Благовіщенського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області Цилюрик Л.В. інформувала  про результати моніторингу, проведеного органами Пенсійного фонду, стосовно страхувальників, які у жовтні 2017 року нарахували заробітну плану найманим працівникам менше законодавчо встановленого мінімуму за умови відпрацювання повного місяця та повного робочого дня. Заслухано керівників та бухгалтерів, які допустили нарахування заробітної плати у менше мінімального розміру за умови відпрацювання повного місяця.
     Заступником   керівника робочої групи, заступником голови районної державної адміністрації О.Бугаєнко  дано  доручення Благовіщенському об’єднананому управлінню Пенсійного фонду України  та Голованівській ОДПІ  ГУ ДФC у Кіровоградській області  продовжити здійснення  детального аналізу стану оплати праці в тому числі і  в установах та закладах бюджетної сфери в частині забезпечення нарахування заробітної плати не менше мінімальної за умови відпрацювання повного місяця та повного робочого дня. У лютому 2018 року провести  семінар з головними бухгалтерами і бухгалтерами суб’єктів господарювання за участі представників управління Держпраці  у Кіровоградській області та  Благовіщенського об’єднананого управління Пенсійного фонду України  та Голованівськкої ОДПІ  ГУ ДФC у Кіровоградській області.  Суб’єктам підприємницької діяльності, які нарахували штатним працівникам заробітну плату менше мінімального розміру за умови відпрацювання повного місяця надати пояснення причин виникнення нарахувань штатним працівникам заробітної плати менше мінімального розміру з  страхувальників.


Засідання районної спостережної комісії

10 січня 2018 року під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації, голови районної спостережної комісії О.Бугаєнко проведено засідання районної спостережної комісії, на якому розглянуто 5 питань:  розгляд постанов, розпоряджень, протоколів та листів, які надійшли на адресу районної спостережної комісії; аналіз виконання постанов, розпоряджень, протоколів та листів, які надійшли на адресу районної спостережної комісії; підсумки роботи районної спостережної комісії за ІV квартал 2017 року; надання звіту про роботу районної спостережної комісії обласній спостережній комісії за ІІ півріччя 2017 року. Інформування населення району в засобах масової інформації про роботу спостережної комісії за ІІ півріччя 2017 року; про розгляд, обговорення та затвердження плану роботи спостережної комісії райдержадміністрації на 2018 рік.
За результатами розгляду підготовлено постанову, затверджено план роботи на 2018 рік та звіт про роботу районної спостережної комісії.


09 січня 2018 року під керівництвом заступника голови Голованівської райдержадміністрації О.Бугаєнко проведено засідання комісії із захисту прав дитини, на якому розглянуто 10 питань:
-   про визначення місця проживання дітей - 2;
-   про надання дозволу на вчинення правочину - 2;
-   про встановлення опіки та призначення піклувальника:
-   про встановлення днів і часів спілкування:
-   про виконання ухвали Голованівського райсуду:
-   про повернення дитини батькові:
-   про затвердження індивідуальних планів:
-   про затвердження висновків стану умов проживання дітей.
Розглянуто 7 заяв громадян та 1 ухвалу суду. Всі заяви громадян, та ухвалу суду задоволено.
За результатами розгляду підготовлено 4 проекти розпоряджень голови райдержадміністрації, 1 витяг з протоколу засідання та 3 висновки про доцільність визначення місця проживання дітей.


02 січня 2018 року біля центральної ялинки селища Голованівськ відбувся новорічний дитячий ранок який підготували працівники Голованівського районного будинку культури. Діти разом з Дідом Морозом і Снігуронькою кружляли у танку, відгадували загадки, читали вірші та співали пісні. Кожна дитина на святі отримала новорічний подарунок, про які подбав голова Голованівської селищної ради Сергій Цобенко.
Свято вдалося, не дивлячись на похмуру погоду, дітлахи поверталися додому веселі та задоволені.


АРХІВ  новин 2017 року

АРХІВ  новин 2016 року

АРХІВ  новин 2015 року

АРХІВ  новин 2014 року

АРХІВ  новин 2013 року

АРХІВ  новин 2012 року

АРХІВ  новин 2011 року

АРХІВ  новин 2010 року

АРХІВ  новин 2009 року

презентації


Маєте проблеми зору?
Оберіть зручний
розмір шрифта:


A+ | A-


Сайт Президента України

Сайт Кабінету Міністрів

Кіровоградська державна обласна адміністрація

Урядова гаряча лінія

Урядова гаряча лінія

Гаряча лінія

Урядова гаряча лінія

Урядова гаряча лінія

Урядова гаряча лінія

Головне управління державної служби України

Головне управління статистики