Шановні друзі! Вітаємо Вас на нашому сайті. Там, де Ятрань круто в'ється, де переплелись зелені барви лісу та жовте золото пшениці, розкинувся величний край хліборобів і металургів – Голованівщина. Впродовж 90 років існування Голованівського району підтримуються давні традиції і звичаї, що говорить про невмирущість українського народу, українського духу. На сьогоднішній день ми досягли фінансово-економічної, промислової стабілізації, стрімко розвивається громадська активність, потужний імпульс надано розв'язанню соціальних проблем. Головними галузями економіки району є сільське господарство, кольорова металургія та харчова промисловість. Завдяки залученню інвестицій відновлено роботу гіганта кольорової металургії ТОВ "Побужський феронікелевий комбінат". Працюють промислові підприємства ДП "Межиріцький вітамінний завод" ДАК "Укрмедпром", ТОВ "Відродження" та ТОВ "КЛК", ДП Голованівське ,, ЛМГ" та ТОВ ,, Мега Майстер". Район займає одне з перших місць в області за площею лісів. ДП Голованівське ,, ЛМГ" та ТОВ ,, Мега Майстер" займаються зовнішньоекономічною діяльністю, мають зв'язки з такими країнами як Німеччина.

Добровільне об'єднання територіальних громад


Сайт Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господавства України


Методичні матеріали
- Закон України " Про добровільне об'єднання територіальних громад"
- Добровільне об'єднання територіальних громад
- Методика формування спроможних територіальних громад
- Практичний посібник з питань формування спроможних територіальних громад
Інформаційні матеріали
- Презентація закону України «Про добровільне об'єднання громад»
- Інфографіка: Співробітництво територіальних громад
- Інфографіка: Префект. Хто він для місцевого самоврядування?
- Інфографіка: Староста
- Інфографіка: 8 причин оновити конституцію заради децентралізації

Про затвердження плану заходів на 2017 рік, спрямованих на активізацію реформування місцевого самоврядування та державну підтримку добровільного об'єднання територіальних громад

ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПЛАН формування територій громад Черкаської області

МОНІТОРИНГ процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування

Алгоритм дій щодо уповноваження старост на здійснення нотаріальних дій та дій з реєстрації актів цивільного стану громадян

Типова структура
Плану соціально-економічного розвитку обє'днання територіальної громади на 2016 рік

Про внесення змін до Закону України " Про добровільне обєднання територіальних громад" щодо особливостей державної реєстрації органів місцевого самоврядуваняя як юридичних осіб.


ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ Стан справ та перспективи впровадження реформи в 2015 році


Графік проведення консультацій-нарад з керівниками районних(міських) робочих груп з підготовки матеріалів до проекту Перспективного плану формування територій громад Кіровоградської області


2. Спроможні територіальні громади


Протокол наради щодо обговогрення проекту перспективного плану формування територій громад №1

Протокол засідання робочої групип у голови Голованівської районної державної адміністрації з членами районної робочої групи №2

Протокол засідання громадських обговорень при Голованівській селищній рад

Протокол наради у першого заступника голови Голованівської райдержадміністрації з членами районної робочої групи №3

Протокол наради у першого заступника голови Голованівської райдержадміністрації з членами районної робочої групи №4

Протокол наради у першого заступника голови Голованівської райдержадміністрації з членами районної робочої групи №5


Шановні голови сільських, селищних рад та усіх жителі територіальних громад Голованівського району!

Сьогодні ми майже щодня чуємо про децентралізацію влади, перерозподіл повноважень, об'єднання спроможних та фінансово незалежних територіальних громад.
Поштовхом для реформування місцевого самоврядування стало прийняття Верховною Радою України Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад». Цей закон дав «зелене світло» для початку укрупнення громад, що є одним з головних положень Концепції реформування місцевого самоврядування, прийнятої Урядом у 2014 році.
08 квітня 2015 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про затвердження Методики формування спроможних територіальних громад». Даною методикою передбачено умови та послідовність формування спроможних територіальних громад.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 08 квітня 2015 року № 214, розпорядженням голови Голованівської районної державної адміністрації від 18 червня 2015року № 155-р було створено робочу групу щодо підготовки матеріалів для проекту перспективного плану формування територій громад. 03 травня 2015 року на засіданні робочої групи було прийнято рішення про добровільне об'єднання територіальних громад за принципом «Один район – одна громада» із адміністративним центром в смт Голованівськ.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 1159-р було затверджено перспективний план формування територій громад Кіровоградської області, яким передбачено створення на території району Голованівської об'єднаної територіальної громади із центром в смт Голованівськ.
Таку модель організації місцевої влади було прийнято з урахуванням того, що в існуючому районному центрі вже є вся необхідна інфраструктура, комунікації, що дасть можливість і надалі надавати якісні послуги населенню. Особливо це стосується надання освітніх та медичних послуг. Адже, якщо подрібнити громади, то вони виявляться не самодостатніми, а це призведе до ще гіршого стану, ніж у них є зараз.
Об'єднана територіальна громада отримає права та повноваження, які сьогодні мають міста обласного значення: самостійність у прийнятті управлінських рішень, формуванні бюджету, плануванні економічного розвитку території, залучення інвестицій, що в перспективі дозволить створити нові робочі місця та поліпшити добробут людей у громаді.
Голованівська районна державна адміністрація приділяє значну увагу питанню об'єднання громад у районі, адже об'єднані територіальні громади - це шанс для місцевого самоврядування ефективно працювати, а для людей - достойно жити. Я бачу, що економічний ефект ми отримаємо, тільки якщо об'єднаємось в межах району. Створивши декілька громад у районі ми не зможемо зробити їх самодостатніми та економічно незалежними.
Закликаю усіх голів сільських, селищних рад району та жителів територіальних громад спільно та врівноважено підійти до вирішення питання створення на Голованівщині об'єднаних громад.
Пам'ятайте, що нам всім разом жити і працювати на благо нашого рідного краю, створюючи фундамент для кращого життя наступних поколінь.
З повагою
Голова Голованівської
районної державної адміністрації                                      Олег Голімбієвський


29 січня 2016 року відбулася четверта сесія сьомого скликання Голованівської селищної ради про надання згоди на  добровільне об’єднання територіальних громад  сіл та селищ Голованівського району.
Відповідно до ч.1 ст.6 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», розглянувши ініціативу селищного голови, щодо об’єднання та результати громадських обговорень сесія селищної ради вирішила дати згоду на добровільне  об’єднання територіальних громад сіл та селищ Голованівського району в Голованівську територіальну громаду з центром у смт Голованівськ.


16 грудня 2015 року відбулася друга сесія Голованівської селищної ради сьомого скликання, рішення про  затвердження Порядку проведення громадського обговорення пропозиції щодо добровільного об’єднання територіальних громад сіл та селищ Голованівського району.
Сесія селищної ради вирішила:
- підтримати ініціативу селищного голови щодо добровільного об’єднання територіальних громад сіл та селищ Голованівського району в Голованівську територіальну громаду з центром у смт. Голованівськ;
- затвердити  Порядок проведення громадських обговорень пропозиції щодо ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад сіл та селищ Голованівського району;
- провести громадське обговорення пропозиції Голованівського селищного голови щодо ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад сіл та селищ Голованівського району в Голованівську територіальну громаду з центром у смт. Голованівськ до 15 січня 2016 року (протягом 30 днів з дня опублікування пропозиції селищного голови про ініціювання об’єднання);
- створити робочу групу з вивчення пропозицій, що стосуються ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад сіл та селищ Голованівського району.
Робочій групі з вивчення пропозицій, щодо добровільного об’єднання територіальних громад сіл та селищ Голованівського району:
- підготувати проект рішення про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад сіл та селищ Голованівського району з урахуванням отриманих пропозицій фізичних та юридичних осіб для рішення зборів громадян;
- проект рішення подати на розгляд чергової сесії селищної ради у порядку визначеному законодавством.
Пропозицію голови селищної ради щодо ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад сіл та селищ Голованівського району розмістити у місцевих друкованих засобах масової інформації.


Реформи, як і національна ідея, мають об'єднати країну. Бо саме правильна організація системи управління в державі дасть можливість ефективно вирішувати всі питання на будь-якому рівні. 
09 грудня 2015 на базі районної бібліотеки для дорослих відбулося засідання круглого столу «Децентралізація влади – шлях до народовладдя».
У роботі круглого столу взяли участь: заступник голови районної державної адміністрації Копієвський М.Д., депутати Голованівської селищної ради, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, установ та організацій селища, юристи.
Учасники круглого столу говорили про необхідність проведення децентралізації в Україні, відзначили, що даний проект має особливу актуальність в умовах процесу реформування нашої держави, оскільки справжні децентралізація та реформування залежать не лише від зміни законодавства - вони будуть ефективними за умови безпосередньої участі громадян на місцевому рівні. Було обговорено зміни до Конституції України та зареєстровані у Верховній Раді України законопроекти з питань місцевого самоврядування та об'єднання громад Копієвський М.Д. який є головою робочої групи, ознайомив присутніх з Перспективним планом формування спроможної територіальної громади району.
Присутнім було показано відеоролики про етапи впровадження реформ в Україні та про польську модель місцевої демократії.


15 червня  2015 року у першого заступника голови Голованівської райдержадміністрації відбулася нарада з членами районної робочої групи щодо проекту перспективного плану формування територіальних громад. Виступили з даного питання перший заступник голови райдержадміністрації Копієвський  М.Д., заступник голови райдержадміністрації Бугаєнко О.П. та начальник відділу культури,туризму та культурної спадщини райдержадміністрації Піщик Т.В.  
З метою виконання Закону України « Про добровільне об’єднання територіальних громад» та враховуючи думку громадськості члени робочої групи  підтвердити пропозицію щодо утворення  єдиної територіальної громади, не порушуючи цілісність району в існуючих межах Голованівського району з центром у смт Голованівськ.


9 червня 2015 року під головуванням голови Голованівської райдержадміністрації О. Голімбієвського відбулася чергова нарада з питань добровільного об’єднання територіальних громад .
На нараді розглядалося питання узагальнення результатів проведених обговорень територіальними громадами району по добровільному об’єднанню громад.
Учасники наради жваво обговорювали порушені питання та вирішили, враховуючи думку громадськості, підтвердити пропозицію, щодо утворення єдиної територіальної громади, не порушуючи цілісність району в існуючих межах Голованівського району, з адміністративним центром у смт Голованівськ.


21 квітня 2015 року голова районної державної адміністрації Олег Голімбієвський провів чергову нараду з питання добровільного об’єднання територіальних громад. У нараді взяли участь члени районної робочої групи щодо підготовки матеріалів для проекту перспективного плану формування територій громад та з Перегонівським сільським, Побузьким та Голованівським селищними головами. 
Відкриваючи нараду, Олег Дмитрович повідомив, що з метою попереднього опрацювання проекту перспективного плану формування територій громад району створена районна робоча група, яка всебічно розглядає і опрацьовує всі пропозиції від територіальних громад району. Під час наради дуже багато було сказано і про економічний розвиток району і про подальшу оптимізацію закладів освіти, культури. Також було розглянуто питання першочергового забезпечення  об’єктами інфраструктури, сфери послуг, медичного обслуговування, банківських та нотаріальних послуг, поштового зв’язку тощо. Голова райдержадміністрації доручив відповідальним структурним підрозділам райдержадміністрації із залученням органів місцевого самоврядування провести роботу з жителями сіл та селищ щодо добровільного об’єднання громад.


Відповідно до доручення голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 03 квітня 2015 року створено районну  робочу групу щодо підготовки матеріалів для проекту перспективного плану формування територій громад. 10 квітня 2015 року під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Копієвського М. Д. було проведенно засідання районної робочої групи. До складу районної робочої групи увійшли заступник голови райдержадміністрації О. Бугаєнко, начальник управління економічного розвитку, торгівлі, промисловості, інфраструктури та житлово-комунального господарства, начальник фінансового управління, начальник управління соціального захисту населення, начальник відділу освіти, начальник відділу статистики , начальник відділу агропромислового розвитку, начальник відділу культури, туризму та культурної спадщини, начальник відділу Держземагенства, головний лікар комунального закладу «Голованівський центр первинної та медико-санітарної допомоги», начальник управління пенсійного фонду та завідувач сектору регіонального розвитку, містобудування та архітектури районної державної адміністрації. 
Члени районної робочої групи ознайомилися з методикою формування спроможних територіальних громад згідно Закону України від 05.02.2015 №157-VIII  «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та опрацювали попередні пропозиції Переліку спроможних територіальних громад. На засіданні активно обговорювався запропонований варіант добровільного об’єднання та вносилися відповідні пропозиції та слушні зауваження. За результатами проведеного засідання робочої групи прийнято відповідні рішення.