3 грудня - Міжнародний День людей з інвалідністю

Люди з інвалідністю не називають себе інвалідами, в цивілізованих демократичних країнах з високою культурою людських відносин, до таких людей ставлення як до людей з надмірними потребами, які потребують додаткової уваги суспільства.

Міжнародний День людей з інвалідністю було засновано в 1992 році Генеральною Асамблеєю ООН.

Мета, заради якої цей день був проголошений, – це дотримання прав людини і участь інвалідів в житті суспільства.

Проведення Міжнародного дня людей з інвалідністю спрямовано на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя, на переваги, які отримує суспільство від участі інвалідів в політичному, соціальному, економічному і культурному житті. В Україні проведення цього дня встановлене Указом Президента, починаючи з 1993 року.

Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав інвалідів і їх участі в житті суспільства. Міжнародний день людей з інвалідністю – день підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня.

В Голованівському районі проживає 1726 осіб з інвалідністю. На території району діє районна організація інвалідів Кіровоградської обласної організації інвалідів “Союз організацій інвалідів України”.

 Інвалідність – це не вирок! Таким людям тільки важлива постійна увага й турбота суспільства!

Пошук

Збільшити шрифт
A- A A+