Увага! Всеукраїнський тиждень права

Уряд схвалив План заходів з проведення Всеукраїнського тижня права у 2018 році. Про це йдеться у розпорядженні Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2018 р. № 681-р. В зв’язку з чим на території Голованівського району з 10 по 14 грудня 2018 року відбудуться тематичні заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру.

Рішення прийнято для координації міністерств, центральних органів виконавчої влади, обласних та Київської міської державної адміністрацій щодо проведення зазначених заходів. Передбачені розпорядженням заходи приурочені до річниці прийняття Загальної декларації прав людини та спрямовані на підвищення обізнаності громадян щодо міжнародних стандартів прав людини та механізмів їх реалізації та захисту.

План передбачає організувати і провести у закладах освіти “Всеукраїнський урок “Права людини” з нагоди проголошення загальної декларації прав людини, у рамках якого висвітлити питання міжнародно-правових стандартів у сфері захисту прав людини, поняття і сутності прав людини, основних механізмів їх захисту. Крім того, планується проведення виховних уроків для дітей різних вікових категорій з метою запобігання дискримінації та насильству в школі.

Також згідно з документом в закладах освіти та культури, військових частинах відбудуться науково-практичні семінари, бесіди, зустрічі за круглим столом, екскурсії, майстер-класи, правові конкурси, ігри, змагання тощо.

Поміж іншого планується організувати проведення конкурсу та презентацію конкурсних робіт (відеороликів, мультфільмів), присвячених правам людини і мистецьких виставок, у тому числі фотовиставок, засідань книжкових клубів, медіатек, презентацій видань про права людини та іншої літератури правового змісту.

Відповідні заходи проводитимуться в усіх населених пунктах району. Їх організовують та проводять структурні підрозділи Голованівської районної державної адміністрації, територіальні органи міністерств, навчальні заклади Голованівщини, громадські організації правозахисної спрямованості.