Міжнародний День Волонтера

На початку грудня весь світ відзначає Міжнародний День Волонтера. З недавніх пір це свято дуже важливе для багатьох-багатьох українців, які віддають і одержують допомогу.

Прийнято вважати, що волонтерський рух зародився в 1920-х роках, відразу після Першої світової війни. Тоді тисячі молодих людей взялися відновлювати зруйновані господарства і міста. А коли життя повернулася в нормальне русло, виявилося, що навколо повно знедолених, яким потрібна допомога.

Безумовно, в Україні також були люди, які за власною ініціативою і не сподіваючись на подяку за свою працю, підтримували літніх людей, допомагали сиротам та інвалідам.

Однак таких людей були одиниці...

Все радикально змінилося після Революції Гідності. Тепер чи не кожен третій українець причетний до волонтерського руху. Волонтери допомагають облаштуватися на нових місцях вимушеним переселенцям, займаються оснащенням армії і підтримкою родин, які втратили когось у війні на Донбасі, активно беруть участь у реформах органів влади. Інколи волонтерська допомога проявляється в організації концертів, проведенні уроків мужності серед молоді та у музеях бойової слави. То ж волонтери – це надзвичайні люди!

Висловлюємо велику вдячність волонтерам за активну громадську позицію та копітку волонтерську роботу, від якої чистіше стає на душі у кожного з нас!