Відбувся семінар, який проводила громадська організація «Агромегаполіс»

14 січня 2019 року в залі засідань районної ради відбувся семінар, який проводила громадська організація «Агромегаполіс» за сприянням Міністерства АПК.

В рамках програми адаптації українського агробізнесу до вимог європейського союзу вказана організація здійснює проект «Адвокаційна кампанія для фермерів та особистих селянських господарств із забезпечення безпечності і якості продукції відповідно до вимог Угоди про асоціацію», який впроваджується за сприянням Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту.

Лектори вказаної громадської організації провели безкоштовну лекцію на тему роботи на ринку ЄС. Вказана лекція включала наступні теми:

• вимоги до продукції у ЄС;
  • сертифікація продукції;
  • сертифікація грунтів, інтелектуальне право.

Під час проведення семінару доповідачі надали присутнім роз’яснення та інформацію про вимоги які висуваються до вітчизняних агровиробників після підписання Угоди про асоціацію «Україна – ЄС» і стосується не лише питання експорту сільськогосподарської продукції але і постачання її на внутрішній ринок. Зі слів лекторів стало відомо, що вказані вимоги ЄС щодо сертифікації продукції сільського господарства, сільськогосподарської техніки, сертифікації грунтів та інші вимоги вступають в силу з 2021 року з урахуванням перехідного періоду.

Під час семінару між лекторами та присутніми на нараді відбулась дискусія під час якої доповідачі відповідали на поставлені запитання.

Слухачі в свою чергу відмітили, що підняті питання ГО «Агромегаполіс» є в даний час актуальними. Керівники сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств після даної наради стали більш обізнанішими   щодо подальшого виробництва своєї продукції, її сертифікації та подальшої реалізації на внутрішні ринки та ринки ЄС і інших держав.