Виступ голови районної державної адміністрації О.Голімбієвського на Раді Регіонального розвитку Голованівського району

Наша сила – в єдності

 Дорогі земляки, цього дня ми зібралися для того, щоб підвести підсумки спільно проробленої роботи за останні чотири роки, зробити правильні висновки над помилками та намітити план роботи до 2021 року.

Почнемо з того, що 22 січня 2019 року – рівно 100 років, як відбулася значна подія для всього українського народу. Ця дата ознаменувала об’єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки в одну Соборну Українську державу. Акт злуки було проголошено в Києві на Софіївському майдані.

Об’єднавча акція залишила глибоку пам’ять в історії українського народу. Тоді, під прапором єдиної держави, зібралися різні за своїм походженням, освітою, мовою, вірою люди, і об’єднувало їх лише одне – розуміння того, що тільки соборний народ є нацією.

Цього дня нам варто задуматися над простою істиною – де б ми не народилися, де б ми не проживали – на півдні чи на півночі, на сході чи на заході, ми є українці, нащадки славних лицарів часів Київської Русі та сміливих запорізьких козаків. І це потрібно усвідомлювати. Кожен з нас має розуміти, що любов до своєї землі та своїх людей, важливіша за будь-які партійні уподобання чи політичні розбіжності. А уроком Дня Злуки має бути розуміння одного – наша сила тільки в єдності.

І нині це слово набрало, так би мовити, нового змісту: єдина Україна, єдиний народ, єдина мова, єдина церква! Недаремно й у молитві за Україну звучать пророчі слова: «Боже, нам єдності дай». Навіть Верховна Рада, незважаючи на свою різновекторність, законопроекти, які стосуються єдності України, приймає конституційною більшістю. Лише завдяки єдності Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів та громади на сьогодні ми маємо ті досягнення, про які представники минулих поколінь лише мріяли.

Європейська інтеграція і безвізовий режим! Президент відчинив двері всьому українському народу в світову цивілізацію. Сьогодні з українським паспортом без візи легко можна поїхати до 86 країн світу. Це дає можливість вільно подорожувати, спостерігати, як живуть люди в інших країнах, черпати їхній досвід та знання. Звісно, це дало можливість шукати кращу роботу і кращу долю. Та це є нормально, бо та людина, яка побачила краще життя, «ковтнула» того демократичного повітря, повертаючись сюди, ні за яку ціну не продасть свою свободу та свій голос. Вони прекрасно розуміють, що той, хто сьогодні обіцяє золоті гори, завтра відніме і гроші і свободу.

В єдності дій влади, громади, волонтерів ми маємо сильну, потужну армію. Навіть іноземні аналітики говорять про те, що українська армія сьогодні є однією із найбільш боєздатних на континенті. Український солдат обутий, одягнений та ситий. Він має хорошу заробітну плату та добре озброєння. А служба в Збройних Силах на сьогоднішній день знову набирає престижності. І спасибі українським солдатам за те, що вони бережуть спокій на нашій землі та боронять кордони Батьківщини.

Реформи, започатковані Президентом України, з кожним днем набирають все більших обертів. Реформа децентралізації, освітня й медична реформи, реформи в судовій системі… Ми також розуміли, що зміни потрібні. І, звісно ж, кардинальні. Наразі бачимо, що вони принесли хороші результати для суспільства та держави.

Напевно, всі помітили, що українська мова стала сьогодні важливою та затребуваною. Вона піднялася вже на зовсім інший рівень свого розвитку, має абсолютно інший статус. І кожен з нас має пам’ятати, що мова – це основа будь-якої держави.

З великим задоволенням, розповімо вам про історичні події, які відбулися нещодавно в Україні, про наш український православний тріумф, учасниками та свідками якого ми були. Цю подію обговорюють навіть найсерйозніші критики. Вони стверджують, що Петро Порошенко ввійде в історію України як людина, що найбільше зробила для того, аби Українська Церква стала самостійною.

15 грудня 2018 року та 6 січня 2019 року золотими буквами впишуться в історію, як дні, коли створилася Українська Православна Церква та коли їй було надано Томос. Чому для України це питання є настільки важливим? Тому що сьогодні Православна Церква України є потужним гарантом, який забезпечує незалежність нашої країни.

Перед вами ряд вкрай важливих та реально масштабних змін. Багато-хто не вірив у їхню реалізацію, але ми змогли! Тільки нам із вами вдалося їх втілити в життя.

Шановне товариство, в єдності сила і нашої громади. І протягом останніх чотирьох років ми змогли це довести. Лише спільні зусилля дають гарні результати.

Очоливши район, наша команда, перш за все, оцінила реальний стан справ. Зрозуміло було одне   – потрібні кардинальні зміни. Радянське обладнання та застарілі ремонти потребували негайної модернізації. Ми переглянули районний бюджет та почали шукати раціональні рішення використання коштів платників податків.

Рішення було одностайне: не розпорошувати кошти по району, а направити їх на головні соціальні об’єкти. Ми прекрасно розуміли, що не можемо спрямувати свої зусилля на якусь одну галузь, в той час, як інші залишали бажати кращого. Зрозумійте, не можуть нормально функціонувати підприємства району, якщо занедбана соціальна сфера. Не можна провести реформу в медицині, якщо освітня галузь буде неукомлектована і займатиме останні рейтингові місця в області: тоді просто не буде кваліфікованих фахівців та лікарів. Зрозумійте, усі галузі пов’язані одна з одною. Тому рішення було таке: закласти потужний фундамент розвитку усіх галузей району.

Пріоритетною стала освіта. Тому що це та галузь, яка будує і формує майбутнє країни. Саме в розвиток наших дітей, для їхнього навчання і здоров’я, на збереження якісних і комфортних умов ми сконцентрували всі свої зусилля і фінанси. Для того, щоб кожен зрозумів масштабність цієї роботи, наведемо декілька прикладів: протягом 2015-2018 років ми разом з вами інвестували в освітню галузь майже 30 мільйонів гривень. Якщо порахувати, за останні 20 років такої суми і близько не вкладалося в розвиток освіти.

Медицина є невід’ємною умовою комфортного і безпечного життя будь-якої громади.

Ми багато часу присвятили вивченню досвіду роботи лікарень Західного медичного округу. Враховуючи це, очевидно було, що медична галузь Голованівського району знаходиться на радянському рівні. Ні обладнання, ні фахівців, ні нормальних умов для лікування... Моральна обстановка колективу подавлена, люди перестали вірити в себе і свої можливості. Там все потребувало радикальних змін. І за останні чотири роки в спільний об’єкт користування – Голованівську центральну лікарню – інвестовано близько 20 мільйонів гривень з різних джерел фінансування.

Також ми розуміємо, що реалізація будь-яких реформ, потребує значних витрат. Саме від бюджетних надходжень, доцільного й раціонального їх використання, залежить і подальший розвиток території. Коротко про економіку Голованівщини можна сказати наступне: майже кожен рік на модернізацію і розвиток підприємств реального сектору економіки витрачається близько 250 млн гривень. Думаю, цифри говорять самі за себе.

Повірте, сьогодні нам дуже приємно ділитися нашими досягненнями. Про розвиток освіти, медицини, економіки району, про успішну діяльність місцевого самоврядування... Безперечно, говорити про все можна довго, але головна істина в тому, що наша єдність – це наша сила. І ми сьогодні вам це довели.

Пошук

Збільшити шрифт
A- A A+