Небесна сотня: ангели, які тримають українське небо

18-21 лютого у Києві були найжорсткіші протистояння між силовиками та учасниками Євромайдану, які називають завершальним етапом «Революції гідності». Результатом стала втеча з країни Віктора Януковича та частини його оточення.

За різними оцінками, в ці дні на Майдані та біля нього загинуло від 78 до 83 активістів. Наймолодшому з них – Назару Войтовичу було 17, найстаршому – Івану Наконечному – 83 роки.

Після 20 лютого від поранень померло ще понад 20 протестувальників. Так «Небесна сотня» стала сотнею буквально.

Пам’ять учасників Революції Гідності, що загинули 18 лютого 5 років тому, вшановують і в нашому краї. Щорічно на території Голованівщини проводяться акції пам’яті, присвячені тим трагічним подіям.

20-го лютого 2019 року на базі філії Голованівського ліцею ім.Т.Г.Шевченка «Межирічківська ЗШ» проведено урочистий захід до Дня Героїв Небесної Сотні за участі представників районної державної адміністрації, Межиричківської сільської ради, відділу освіти, молоді та спорту, відділу культури, туризму та культурної спадщини райдержадміністрації, директора, вчителів та членів шкільного парламенту Голованівського ліцею ім.Т.Г.Шевченка.

Учні підготували дуже душевний і зворушливий захід. Слова, танцювальна композиція, пісні… Все нагадало нам події 2014-го. Згадали і земляків, які загинули під час антитерористичної операції.

«Головне не просто організувати програму та забути на інший день про неї, а крізь себе пропустити, душею відчути й усвідомити подвиг, який зробили наші співвітчизники. Не шкодуючи ні свого здоров’я, ні, головне, життя вони вийшли проти озброєних «тітушок», аби захистити права й свободу Українців», – пояснила директор Межирічківської філії Оксана Войченко.

Оксана Григорівна впевнена, що такі заходи вкрай необхідні для представників підростаючого покоління, оскільки саме їм будувати майбутнє держави – й кожен з них має знати та розуміти історію держави, шанувати героїв, котрі боролися за незалежність і державність України в різний час.

«Ця рана не загоїться ніколи… Лютневі дні назавжди закарбувались в нашій пам’яті чорними літерами – «Герої не вмирають!»

Вічна пам'ять і слава тим, хто пішов на боротьбу за неньку-Україну, незважаючи на кулі снайперів. Вони знали, що будь-яка мить може стати останньою – і не побоялись цього. Такі люди – приклад особисто для мене і, думаю, для багатьох» », – впевнений заступник голови Голованівської районної ради Дмитро Рокочук. «Революція гідності змінила нас докорінно.   І ми мусимо довести до кінця ті зміни, які почали наші співвітчизники. А зараз, найменше, що можливо зробити, – вшанувати пам'ять тих, хто боровся та був на передовій».

Після урочистих промов та дитячих виступів присутні вшанували героїв Хвилиною мовчання.

Знаєте, напевно, кожен з цих людей став янголом. Недаремно загиблих людей називають Небесною Сотнею, ангелами, які тримають українське небо. Вічна пам'ять героям!

Учасники заходу поклали квіти до меморіального комплексу загиблих учасників АТО.