Уряд оприлюднив розпорядження про план заходів з реалізації нового етапу децентралізації

На Урядовому порталі з’явився текст розпорядження Кабінету Міністрів України, яким Уряд затвердив план заходів з реалізації нового етапу реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на 2019-2021 роки.

План містить шість головних завдань:

1. 1. Формування нової територіальної основи для діяльності органів влади на рівні громад і районів.
  2. 2. Передача повноважень органів виконавчої влади органам місцевого самоврядування та їх розмежування за принципом субсидіарності.
  3. 3. Створення належної ресурсної бази для здійснення повноважень органів місцевого самоврядування.
  4. 4. Формування ефективної системи служби в органах місцевого самоврядування.
  5. 5. Упорядкування системи державного контролю та нагляду за законністю діяльності органів місцевого самоврядування.
  6. 6. Розвиток форм прямого народовладдя: виборів, референдумів.

«Для виконання цих завдань необхідні рішення Верховної Ради, Кабінету Міністрів, сприяння профільних асоціацій, експертів, міжнародних партнерів. Важливі також зусилля регіональної і місцевої влади, які ще мають час, щоб самостійно прийняти рішення про об’єднання громад», - прокоментував перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода.

Він зазначив, що реформа довела свою ефективність, бо її результати можна побачити чи не в кожній громаді в країні. «Громади, які скористалися можливостями реформи раніше, мають більші досягнення і вже серйозно випереджають у розвитку тих, хто усе ще вагається або не здатен прийняти рішення про об’єднання зусиль з сусідами. І тут мова не лише про будівництва та ремонти в ОТГ та містах. Набагато ціннішим є знання і досвід, набуті лідерами спроможних громад за роки роботи у нових умовах – з широкими повноваженнями, значними ресурсами і відповідальністю перед людьми», - вважає перший заступник Міністра.

Він наголосив, що у необхідності продовження децентралізації не сумнівається вже ніхто, за виключенням хіба що тих, хто звик ставити власні інтереси вище інтересів мешканців громад. «Отже приводів зупиняти реформу немає. Настав час приймати консолідовані і швидкі рішення у питаннях, важливість і необхідність яких безсумнівна», - зазначив В’ячеслав Негода.