До яких країн Європейського Союзу українцям не потрібна віза?

Майже половина усіх "безвізових" для українців країн розташовані у Європі – 43. Зокрема, це – наслідок введення безвізового режиму України з країнами Євросоюзу у 2017 році.

 Українці безперешкодно можуть відвідати й низку країн Азії. Так, жодних віз не потрібно при в’їзді, зокрема, до пострадянських країн у цьому регіоні (окрім Туркменістану). Також – до Ізраїлю, Туреччини (цю країну можна відвідати навіть за внутрішніми ID-картками), Монголії, Палестини, Малайзії, ОАЕ, Катару, Брунею, Гонконгу та Індонезії.

   Однією з найпроблемніших для подорожей українців залишається Африка. Тут без оформлення візи можна обійтися лише збираючись у Свазіленд, Маврикій, Намібію та на Сейшели.

    Впустити громадян України без візи готові й три країни Океанії (Вануату, Мікронезія, Фіджі) та 21 – Північної та Південної Америки. Зокрема, Уругвай безперешкодно можна буде відвідувати уже в 2019 році.

     Зазначимо, що в усіх країнах за один "безвізовий" в'їзд можна перебувати обмежену кількість днів, переважно 90. А у низки держав ще й, після їх "використання", потрібно зачекати зазначений період (максимум 180 днів), аби в'їхати без візи знову. Скажімо, 1 січня ви приїжджаєте до Парагваю, перебуваєте там 90 днів і зобов'язані виїхати у кінці березня. При цьому наступні 90 днів повторно відвідати країну ви можете лише з візою – безвіз протягом цього часу не діє. Ці 180 днів рахуються з моменту першого в'їзду.

Можна оформити по прибуттю.

 Низка країн дозволяє робити візу по прибуттю, позбавляючи гостей довгої процедури відвідування посольств та консульств. У більшості випадків оформленням займаються прямо в аеропорту і відбувається це досить швидко, а подекуди – ще й безкоштовно.

  В Азії є можливість зробити візу по прибуттю в 11 країнах. В Африці – у 15. Оформити візу по прибуттю можна також у Болівії та у п’яти країнах Океанії.

Оформлення онлайн.  

  Офіційний дозвіл на в’їзд до певних країн можна оформити і онлайн – без черг у посольствах, купи паперів та за лічені години.

  Різниця електронної візи від звичайної у тому, що першу можна отримати виключно онлайн. Анкети та документи потрібно подавати через Мережу і чекати рішення посольства. Тут також не передбачено співбесід з консулом та інших бюрократичних процедур. Надіслані вами документи перевіряють у міграційній службі країни та повертають уже з позитивним чи негативним рішенням.

  Так, оформити візу онлайн можна у чотири країни Азії (Кувейт, Індія, М'янма та Оман) та дев’ять – Африки. Крім того, електронна віза необхідна для візиту в Колумбію та Австралію.

Потрібна віза

  Проте все ще залишається низка країн, до яких українцям необхідно оформлювати візи у посольствах.

  У Європі – це Велика Британія та Ірландія. Щоб відвідати ці країни, необхідно зробити візи, вартість яких – від 122 та 68 доларів відповідно. Вимагають оформлення ще 18 країн Азії, 25 – Африки, 5 – Океанії. Також без візи ви не зможете відвідати 12 держав Південної та Північної Америки.

Пошук

Збільшити шрифт
A- A A+