Голованівський район – серед лідерів за показниками соціально-економічного розвитку

В облдержадміністрації тривають співбесіди з керівниками територій за підсумками соціально-економічного розвитку у 2018 році та сталого розвитку у 2019 році. Сьогодні про стан справ у Голованівському районі прозвітував голова райдержадміністрації Олег Голімбієвський. Співбесіда відбулася під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Коваленка за участі керівників структурних підрозділів ОДА та територіальних органів міністерств і відомств України в області.
Як зауважив Сергій Коваленко, Голованівський район є промисловим регіоном і лідером в області за низкою показників соцекономрозвитку. На території Голованівщини працює кілька великих промислових підприємств, зокрема ТОВ "Побужський феронікелевий комбінат". За результатами 2018 року обсяг реалізованої промислової продукції значно зріс проти 2017 року і склав 2,8 млрд. грн. (у розрахунку на одну особу – 90,9 тис.грн.). Це перше місце в області і втричі вищий показник від середньообласного.
За словами директора департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Ніни Рахуби, із шести напрямів, за якими здійснюється економічна оцінка, за чотирма регіон посідає провідні місця. Зокрема, за результатами 2018 року район має найвищі позиції за рівнем економічної ефективності. Голованівщина серед лідерів і за обсягом капітальних інвестицій на 1 особу. Одним із найвищих в області є також індекс обсягу сільськогосподарського виробництва – за підсумками 2018 року він склав 146%.
Голова райдержадміністрації Олег Голімбієвський звернув увагу, що рівень середньої заробітної плати в районі минулого року зріс на 31% і складає 8421 грн. Це один із найвищих показників на Кіровоградщині.
Керівник РДА підкреслив, що на території району реалізовуються соціально значимі проекти. Нині в рамках Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку області на період до 2020 року у стадії реалізації перебуває 2 проекти на суму 17,2 млн.грн. Це - будівництво дитячого садка на 120 місць в Голованівську, який заплановано здати в експлуатацію у листопаді цього року, та капітальний ремонт поліклініки Голованівської ЦРЛ (ІІ черга). Як зауважив Олег Голімбієвський, загалом у відновлення ЦРЛ минулого інвестовано 8,4 мілн.грн. з різних джерел. Цього року заплановано освоїти ще 7,5 мільйонів гривень. Таким чином до 2020 року лікарню буде повністю оновлено.
За словами голови райдержадміністрації, минулого року значний обсяг коштів інвестовано в галузь освіти. Зокрема було придбано 3 нові шкільні автобуси, а цього року заплановано придбати ще один.
До Плану перспективного розвитку Кіровоградської області на 2019-2021 роки по Голованівському району включено 18 проектів за 8 напрямами.
Підсумовуючи результати співбесіди, перший заступник голови облдержадміністрації зазначив, що Голованівський район має позиції лідера в області за показниками соціально-економічного розвитку. Головне завдання на 2019 рік – утримати ці позиції і посилити, використовуючи усі наявні резерви.