ГОЛОВАНІВЩИНА ПРИЄДНАЛАСЯ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ЕСТАФЕТИ ПАМ’ЯТІ

Події Другої світової війни, чиє нищівне полум’я сповна обпалило Україну, українці пам’ятають і досі. На знак подяки за жертовність загиблих, котрі виборювали у страшній схватці зі злом перемогу, їхні нащадки згадують народних героїв.

Протягом 2018-2019 років за ініціативи Організації ветеранів України, з нагоди 75-ї річниці вигнання нацистів з України та з метою вшанування подвигу ветеранів і пам'яті про жертви Другої світової війни 1941 - 1945 років в Україні проходить Всеукраїнська естафета пам’яті «Слава визволителям України!», до якої долучився і наш Голованівський район.

  На території нашої області естафета стартувала 28 вересня 2018 року.

Символ естафети нашому району було передано 15 березня у Гайоворонському районі, вона проходить населеними пунктами району та буде передана  Вільшанському району 21 березня .

З цієї нагоди 18 березня у районному будинку культури відбулися урочисті заходи за участі представників установ та організацій селища, учнів Голованівського ліцею ім.Т.Г.Шевченка, ПТУ 38, представників районної організації ветеранів України та громадських організацій.

«Саме в цей день 75 років тому дивізії 53-ї армії 11 Українського фронту під командуванням маршала І.С.Конєва завершили повністю визволення Голованівщини від нацистів, яке тривало вісім бойових днів.

32 довгих місяці район був під окупацією фашистів. За цей період окупанти знищили 2480 жителів, у тому числі 622 дитини, вигнано на каторжні роботи в Німеччину 2029 осіб, вивезено 200 тракторів, 30 тисяч голів худоби. На фронтах Другої світової війни воювали 9579 жителів району, 4570 із них загинули. У районі діяли три партизанські загони «Південний», «Буревісник» та підпільна молодіжна організація «Спартак» с.Красногірка» - таку коротку історичну довідку представила присутнім директор музею історії Голованівського району А.Іванчишина.

Учасників заходу привітав голова районної організації ветеранів України А.Лівітчук, який наголосив на важливості події, що зібрала всіх присутніх, подякував ветеранам за їх подвиг та ознайомив учасників заходу з ходом проведення на території області Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України».

«Першими зустріли визволителів жителі сіл Крутеньке і Клинове (11 березня), 12 березня їх зустрічали у Перегонівці, Полонистому, Ковалівці, Давидівці, 13 березня у Cемидубах і Іллічівці. 14 березня було звільнено ще 5 населених пунктів, а 15 березня радянське інформбюро повідомляло, що звільнено Голованівськ, Шепилове, Межирічку, Наливайку, Красногірку, Олександрівку. 16 березня гвардійці 233 стрілецької дивізії і 12-ї кавалерійської дивізії визволили 13 населених пунктів району. 17 березня ці дивізії гнали ворога аж до річки Південний Буг. 18 березня остаточно завершено визволення Голованівського району» – повідомив Анатолій Федорович хронологію визволення нашого краю.

Учні опорних шкіл району підготували Листи Миру зі зверненням до майбутніх поколінь, які зачитала учениця 11-Б класу Голованівського ліцею ім.Т.Г.Шевченка Дар’я Фанта та передала їх на зберігання до музею історії Голованівського району.

Бібліограф районної бібліотеки для дорослих В.Кандур презентувала книжкову виставку «В ті березневі переможні дні…», запросила учнів відвідати бібліотеку та ознайомитися більше з краєзнавчою літературою, яка відображає історію нашого краю.

Присутні вшанували загиблих у роки Другої світової війни Хвилиною мовчання.

Представники районної організації ветеранів України, районної державної адміністрації, учні Голованівського ліцею ім.Т.Г.Шевченка та ПТУ 38 поклали квіти до Обеліска Слави, Братської могили та Пам’ятного знаку на честь 30-річчя визволення селища від нацистських окупантів.

Пошук

Збільшити шрифт
A- A A+