Новосільська сільська лікарська амбулаторія загальної практики-сімейної медицини - проект європейського рівня

27-го березня на Голованівщину з робочим візитом завітав голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Кузьменко та народний депутат Верховної Ради України Вадим Денисенко. В рамках робочої зустрічі вони разом з головою районної державної адміністрації Олегом Голімбієвським, головою районної ради Богданом Кучмієм та директором департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Олегом Рибальченком взяли участь у відкритті Новосільської сільської лікарської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини.

У рамках реформи сільської медицини, ініційованої Президентом України Петром Порошенком, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального-господарства України та Міністерство охорони здоров’я України розробили типові проекти будівництва сучасних медичних амбулаторій у сільських місцевостях. За таким проектом було побудоване нове, сучасне приміщення Новосільської сільської лікарської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини з житлом для лікаря.

За рахунок районного бюджету було придбано медичне обладнання та оснащення на загальну суму 520303,8 грн. За рахунок субвенції із державного бюджету був придбаний автотранспорт для лікаря амбулаторії на суму 499 994,0 грн. Новосільська сільська лікарська амбулаторія підключена до медичної інформаційної системи "Регіональна інформаційна медична система "Медстар".

На урочисте відкриття амбулаторії завітали десятки мешканців Новосілки та сусідніх сіл. Зокрема, медичний персонал амбулаторії надаватиме допомогу населенню сіл Маринополя, Одаї, Пушкового, Розкішного, Ємилівки, власне Новосілки та селища Ємилівка, де проживає більше двох тисяч мешканців.

«На Кіровоградщині Президентський проект будівництва сільських лікарських амбулаторій «Доступна медицина» виконано на сто відсотків. Сьогодні ми на вісімнадцятій амбулаторії, що успішно побудована і укомплектована. Ми сьогодні маємо молодих лікарів, які готові працювати в амбулаторіях. Є автомобіль, яким лікар надасть допомогу», - сказав голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко під час відкриття амбулаторії і спілкування з мешканцями Новосілки.

«Прийом в амбулаторії заплановано проводити по запису в реєстратурі або в режимі он-лайн, – відзначив голова райдержадміністрації Олег Голімбієвський. – В разі потреби хворі направлятимуться на обстеження і лікування в Голованівську ЦРЛ або ж обласні лікувальні заклади Потужність амбулаторії розрахована на 25 відвідувань в зміну. Окрім цього, заплановано надавати допомогу у формі стаціонару на дому».

«Доступна медицина» - це унікальний проект. Тепер мешканці сіл, які обслуговуватимуться в амбулаторіях і які проживають у сільській місцевості отримуватимуть і вже отримують медичну допомогу європейського рівня», - наголошує Сергій Кузьменко.

Голова обласної державної адміністрації поділився планами на майбутнє стосовно розвитку сільської медицини Кіровоградщини. «При наявності додаткового фінансування, а Уряд такі плани має, ми можемо продовжити цей проект. Маємо можливості збудувати іще чотирнадцять сучасних лікарських амбулаторій», - підсумував Сергій Кузьменко.