Глава Уряду: Реформа освіти – це створення якісної системи від дошкілля до вищої ланки

Мета запровадженої Урядом реформи освіти – у розбудові системи якісних освітніх послуг від дитячого садочка до вищої школи задля виховання поколінь компетентних і конкурентних людей і фахівців своєї справи. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Координаційної ради з питань впровадження реформ у сфері освіти. Цей дорадчий орган створено з метою підняти на новий рівень координацію дій всіх рівнів влади в контексті змін, що відбуваються по різних напрямках.

Ключовою темою сьогоднішнього засідання Ради, яке пройшло у Дніпрі, став розвиток професійно-технічної освіти. Наразі в Україні підготовку професійних кадрів здійснюють 745 ПТУ. І цей показник знижується – з різних причин, включаючи недостатнє фінансування, застарілість оснащення та значний розрив навчальних програм із реальними потребами сучасного технологічного виробництва. В результаті дефіцит саме виробничих кадрів стає дедалі відчутнішим для зростаючої української промисловості. І на Дніпропетровщині, у промислово розвинутому регіоні, де сконцентровані високотехнологічні виробництва, це особливо помітно.

Виходячи з цього, розвиток професійно-технічної освіти став пріоритетом Уряду в рамках комплексної реформи освіти. Так, за останні два роки по всій країні створені 100 навчально-практичних центрів з 6 галузевих спрямувань і 17 професій. Загальний обсяг бюджетного фінансування на оснащення центрів та оновлення навчальних програм склав близько 200 млн. грн.

За словами Глави Уряду, «Нова українська школа», реформа профтехосвіти та вищої освіти: це не «косметичний ремонт», а капітальна перебудова, важливий інвестиційний проект. Причому на рівні дошкільної освіти та середньої освіти реформи вже відчутні. За останні роки – завдяки бюджетній підтримці та фінансовій децентралізації втричі скорочено чергу до дитячих садочків. Мережа дошкільних закладів зростає ледь не щомісяця по всій країні. Кількість оновлених шкіл, в тому числі обладнаних за вимогами нового освітнього простору, так само зростає. Вже зараз в Україні працюють 778 опорних шкіл, які надають якісно новий рівень освітніх послуг.

За словами Глави Уряду, до процесу реформи освіти активно долучається і місцева влада. «Завдяки реформі децентралізації обсяги місцевих бюджетів сягнуть 270 млрд. грн. І цей інструмент децентралізації має стати у нагоді створення якісного середовища – в тому числі в освіті, – сказав Володимир Гройсман. – Ми маємо сотворити якісну нову систему в Україні – від дошкілля до вищої освіти».

Глава Уряду нагадав, що політика Уряду – повністю ліквідувати чергу до дитячих садочків до 2020 році. Забезпечити доступ до якісної середньої освіти – в одну зміну і в якісних умовах. І так само до 2020 року буде вирішене питання інвестування в оновлення шкіл та закладів професійно-технічної освіти – в тому числі в контексті зростання зарплат вчителів, які допомагають учням оволодіти найбільш затребуваними професіями.

Від Кіровоградської області у Координаційній раді взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко, фахівці управління освіти, науки, молоді та спорту ОДА, керівники навчальних закладів, представники міськради Кропивницького та профспілок.

По завершенні Ради Сергій Коваленко наголосив на важливості виконання поставлених Прем’єр-міністром України доручень.

«Президент України, Глава Уряду, Міністерство освіти, Мінрегіон, обласна і місцева влада – всі ми є складовою системи, що працює на результат у галузі освіти», - підкреслив посадовець. «Новації, що запроваджуються в освіті, уже дають позитивні зміни, зокрема і в Кіровоградській області».

Як зазначив перший заступник голови облдержадміністрації, завдяки державній підтримці поступу досягнуто в усіх секторах освіти. «Можемо говорити про дошкільну, загальну, професійно-технічну, вищу та позашкільну освіту. Здійснюється підтримка фізкультури і спорту». Також він нагадав і про підвищення заробітної плати освітнім працівникам на два тарифних розряди, що здійснено минулого року.

За словами Сергія Коваленка, цього року за рахунок державного фінансування заплановано вирішити низку важливих завдань, у тому числі, добудувати новий дитячий садок у Голованівську, забезпечити навчальні заклади області швидкісним Інтеренетом, придбати шкільні автобуси, пристосовані для дітей з особливими потребами та автомобілі для Інформаційно-ресурсних центрів, тощо.