33 роки аварії на Чорнобильській АЕС

26 квітня минає 33 роки після того, як 26 квітня 1986 року сталася аварія на Чорнобильській атомній електростанції. ЧАЕС розташована у трьох кілометрах від Прип'яті та 18-ти кілометрах від Чорнобиля. Чорнобильська атомна електростанція виробляла десяту частину електроенергії України. Роботу Чорнобильської АЕС повністю зупинили тільки в кінці 2000 року.

На території Голованівського району проживає 240 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них 12 осіб 1 категорії (мають інвалідність, пов’язану з аварією на ЧАЕС), 86 осіб 2 категорії, 113 осіб 3 категорії, 3 особи 4 категорії, 11 вдів, 15 дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

Основним законодавчим актом, який регулює порядок надання пільг та компенсацій постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи є Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Перелік, підстави та обсяги надання пільг залежать від категорії, до якої належать постраждалий внаслідок Чорнобильської катастрофи (насамперед, це категорії 1, 2, 3).

Протягом 2018 року для реалізації програми «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» управлінням соціального захисту населення Голованівської райдержадміністрації профінансовано та фактично виплачено з державного бюджету пільг та компенсацій на загальну суму 403102 грн.. З обласного бюджету у 2018 році за програмою «Пільги на медичне обслуговування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» профінансовано та фактично виплачено на загальну суму 44883 грн. Управлінням соціального захисту населення Голованівської райдержадміністрації протягом 2018 року оздоровлено по санаторно-курортних путівках 2 особи І категорії, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Відповідно до «Програми соціального захисту малозабезпечених верств населення, громадян, які опинилися в складних життєвих обставинах, інвалідів, ветеранів війни, праці та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Голованівського району на 2016-2020 роки», затвердженої рішенням Голованівської районної ради від 25.12.2015 року №27 до відзначення 33 роковин Чорнобильської катастрофи передбачено виплату матеріальної допомоги потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи та подарункові набори дітям, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, санаторно-курортні путівки для осіб 2 категорії, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 11.07.2018 року №551 «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян», якою затверджено новий порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян, проведено заміну посвідчень учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії 10 особам.

Шановні ліквідатори аварії на ЧАЕС! Ви – вдвічі герої, тому що найшли  в собі мужність, відвагу, силу волі, щоб в мирний час захистити людство від найбільшого лиха – радіації.