Їхні очі бачили сотні битв, а руки робили тисячі пострілів

Щороку в День Перемоги наша велика українська родина збирається біля обелісків та братських могил. Ми мовчимо. Кожен замислюється над тим, чи гідні ми їхнього подвигу в ім’я життя на землі.
Відходять у вічність кращі сини і дочки нашого народу, які, не шкодуючи власного життя, відстояли мир у тій далекій жорстокій битві з фашизмом.
Ми стаємо на коліна перед пам’яттю про ті жахливі роки, які забрали життя мільйонів наших бійців і дякуємо їм за те, що бачимо сонце, мирне небо над головою.
« Ми вдячні Вам ветерани, що вистояли в тій жорстокій битві, живете за себе і за тих , хто впав на полі бою».
На превеликий жаль, у нашому районі залишилось їх лише 12 : Годованчук Леонід Трохимович, Пасенко Степан Федорович, Олійник Григорій Самсонович, Лівітчук Іван Захарович, Буянов Дмитро Микитович, Денисюк Борис Іванович, Шевчук Денис Тиомофійович, Курко Микола Зотович, Семенець Віктор Андрійович, Сікорський Олександр Овсійович, Литвиненко Василь Макарович, Стеценко Мотрона Онуфріївна.
Ми дивимось на посивілі скроні ветеранів і розуміємо, що кожна срібна волосинка – то відбиток горя і страждань, які пережив наш український народ у Другій Світовій війні.
Їхні очі бачили сотні битв, а руки робили тисячі пострілів. Вони – це історія Української держави в емоціях. Вони – це ветерани Другої світової війни. Ми свідками тих подій не були, але можемо почути про це з їх спогадів, спогадів тих, хто героїчно боровся за перемогу.
Ось один із прикладів біографічних сторінок наших ветеранів
Пасенко Степан Федорович ,народився 3 січня 1926 року в с.Тернівка Новоархангельського району Кіровоградської області. Закінчив вісім класів. В березні 1944 року був призваний до лав Радянської армії. З 1944 року воював з Японією, звільняв Манжурію, приймав участь в бойових діях в Кореї.
Нагороджений орденами : «За Перемогу над Японією», «За звільнення Кореї».
Олійник Григорій Самсонович, народився 4 березня 1920 року в с. Перегонівка нашого району.Закінчив 8 класів. В червні 1941 року був призваний до лав Радянської Армії. Воював на фронтах - Першому Українському, Другому Білоруському, брав Берлін.
Пасенко С.Ф. і Олійник Г.С. нагороджені бойовими і ювілейними медалями за героїзм проявлений у роки Другої світової війні.
І таких прикладів можна навести сотні із життя наших ветеранів, які полягли в Другій світовій війні, відійшли у вічність і нині живих.
З метою посилення уваги до потреб ветеранів війни, поліпшення їх соціального захисту в районі продовжується виконання заходів акції « Зірка пам»яті». За кожним ветераном закріплені соціальні робітники, працівники медичних закладів, волонтери, представники місцевого бізнесу.
В територіальному центрі соціального обслуговування ветеранам надаються послуги: «Соціальне таксі», закупівля і доставка товарів, медикаментів, оплата комунальних послуг, порізка і порубка дров, медсестри , швачки та інші.
Значна увага приділяється контролю за станом здоров’я ветеранів, надаються путівки в госпіталь, об лаштовані палати для ветеранів у центральній районній лікарні.
В територіальному центрі соціального обслуговування соціальними робітниками обслуговуванням та періодичним обслуговуванням охоплено всіх 12 ветеранів Другої світової війни.
У переддень 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні посадові особи в складі заступника районної державної адміністрації О.Бугаєнко, директора територіального центру В.Ткач, представників районної організації ветеранів України провідали всіх ветеранів, привітали їх з Днем Перемоги, вручили продуктові набори, які закуплені за кошти місцевого бюджету. ТОВ «Відродження», як і кожного року, до Дня Перемоги надали ветеранам олію і пшеничне борошно.
Зроблено багато для ветеранів, які воювали за визволення країни. Але ще більше, необхідно зробити. Тому робота активізується і продовжується.

 

Пошук

Збільшити шрифт
A- A A+