Версія для друку
Новини

Про оздоровлення та відпочинок дітей влітку 2019 року

Відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», розпорядження голови Голованівської райдержадміністрації від 04 червня 2019 року № 157-р «Про підготовку і проведення оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2019 року» протягом оздоровчої кампанії 2019 року планується забезпечення оздоровленням та відпочинком 1360 дітей віком від 7 до 17 років, що становить 60,5 % від загальної чисельності дітей у районі:

оздоровленням – не менше 16,3%;

відпочинком - не менше 44,2%.

За статистичними даними в районі проживає 2994 дітей віком від 7 до         17 років, які відповідно до чинного законодавства мають право на відпочинок та оздоровлення.

На період оздоровчої кампанії заплановано організацію відпочинку учнів 1-4 класів та учнів 5-11 класів соціально незахищених категорій в кількості 1360 учнів. Відпочинкова зміна триватиме з 03.06.2019 по 21.06.2019 року, це 14 робочих днів з 6 год. перебуванням згідно вимог Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей».

        Організовано роботу гуртків, творчих об’єднань, спортивних секцій від позашкільних навчальних закладів в таборах відпочинку, організацію виховної роботи з дітьми, цікавого змістовного дозвілля, заходи з національно-патріотичного виховання.

Для організації змістовного дозвілля, повноцінного харчування в період літнього оздоровлення 2019 року забезпечено підвіз учнів:

-«Вербівська філія» Голованівського ліцею ім.Т.Г.Шевченка - до Голованівського ліцею ім. Т.Г. Шевченка;

-«Ємилівська філія №1» Голованівського ліцею ім. Т.Г. Шевченка - до «Ємилівська філія №2» Голованівського ліцею ім. Т.Г. Шевченка

На здійснення заходів з оздоровлення та відпочинку дітей з районного бюджету передбачені видатки в сумі 380 тис. грн. на оздоровлення та             418,880 тис. грн. на відпочинок.

З бюджетів сільських та селищних рад на організацію оздоровлення та відпочинку дітей залучено 261 тис. грн., позабюджетних коштів –       900 тис. грн.

Передбачено кошти у бюджетах сільських рад: Липовеньківської –      50 тис. грн., Капітанської – 34 тис. грн., Молдовської – 30 тис. грн., Свірнівської – 20 тис. грн., Ємилівської та Наливайківської по 15 тис. грн., Вербівської – 12 тис. грн., Троянської – 10 тис. грн., Перегонівської – 7 тис. грн., Грузької – 10 тис. грн., Клинівської – 5 тис. грн., Побузької -

Не передбачені кошти на оздоровлення дітей у бюджетах: Голованівської, Красногірської, Крутеньківської, Лебединської, Люшнюватської, Межирічківської, Пушківської, Роздольської, Розкішненської, Шепилівської, Семидубської, Журавлинської, сільських, селищних радах.

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

щодо підбору та направлення дітей на оздоровлення до стаціонарних закладів оздоровлення відпочинку за рахунок коштів обласного та районного бюджетів у 2019 році

 

І. Загальні положення

 1. 1. Дані Методичні рекомендації застосовуються під час підбору та направлення дітей на оздоровлення до дитячих закладів оздоровлення за путівками, які придбаваються за рахунок видатків обласного та районного бюджетів.
 2. 2. До дитячих закладів оздоровлення направляються діти віком від 7 до         17 років.
 3. 3. За пільговою путівкою дитина не може бути направлена до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку більше одного разу за один календарний рік.

ІІ. Порядок надання дітям путівок для оздоровлення

у дитячих закладах оздоровлення

 1. 1. Безоплатні путівки надаються:

дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування;

дітям-інвалідам, здатним до самообслуговування (за відсутності медичних протипоказань);

дітям, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції;

дітям, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф;

дітям, які проживають у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення;

дітям, що взяті на облік службами у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах;

дітям, одному з батьків яких встановлено інвалідність I – II групи;

дітям, один з батьків знаходиться у районі проведення АТО/ООС;

дітям, працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села;

рідним дітям батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім’ї;

дітям, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків;

дітям із малозабезпечених сімей;

дітям із багатодітних сімей;

дітям осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

дітям, один з батьків яких знаходиться у районі проведення антитеро­ристичної операції;

дітям, зареєстрованим як внутрішньо переміщені особи.

талановитим та обдарованим, дітям-переможцям обласних та районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад.

 1. 2. У першочерговому порядку оздоровлюються діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції, діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків, діти-інваліди.
 2. 3. Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації           (далі – Управління) здійснюється відбір дітей, розглядаються документи, зазначені у пункті 2 Розділу IV відповідно до цих Методичних рекомендацій (далі – документи), вносяться пропозиції щодо направлення дітей до оздоровчого закладу за безоплатними путівками, складаються та подаються в електронному вигляді департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації та оздоровчому закладу списки дітей, які направляються на оздоровлення, за підписом заступника голови райдержадміністрації.

Документи зберігаються в Управлінні протягом трьох років.

 1. 4. Бланки путівок заповнюються відповідальним працівником Управління та засвідчуються підписом начальника управління, який скріплюється печаткою.
 2. 5. Оформлені належним чином путівки (разом з оформленими медичними довідками) передаються у день відправлення дітей старшому супроводжуючому із закладу оздоровлення, відповідальному за супровід групи дітей до дитячого закладу оздоровлення.
 3. 6. Дітям, їх батькам (особам, які їх замінюють) путівки на руки не видаються.
 4. 7. Путівка, оформлена з порушенням вимог цих Методичних рекомендацій, вважається виданою не за призначенням.
 1. 8. Дитина пільгової категорії має право на отримання путівки за місцем реєстрації проживання. Дитина, зареєстрована як внутрішньо переміщена особа, може отримати путівку за місцем фактичного проживання.

 

IІІ. Перелік документів, необхідних для отримання путівки

до дитячого закладу оздоровлення

 1. 1. Необхідні для отримання путівок документи подають до відповідних підрозділів батьки (особи, які їх замінюють).
 2. 2. Для надання путівок до підрозділів подаються такі документи:

1) для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:    

копія свідоцтва про народження;

копія документа, що підтверджує статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування;

згода на обробку персональних даних.

2) для дітей-інвалідів, здатних до самообслуговування (за відсутності медичних протипоказань):

копія свідоцтва про народження дитини;

копія посвідчення дитини з інвалідністю;

згода на збір та обробку персональних даних.

3) дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції;

дітей, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф;

дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків;

для дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей, як такі що опинилися у складних життєвих обставинах;

рідним дітям батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім’ї:

копія свідоцтва про народження дитини;

копія документа, який підтверджує належність дитини до зазначеної категорії;

згода на збір та обробку персональних даних.

4) для дітей із малозабезпечених сімей, які відповідно до законодавства одержують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям:

копія свідоцтва про народження дитини;

копія довідки про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, яка дійсна на період заїзду дитини до оздоровчого закладу;

згода на збір та обробку персональних даних.

5) для дітей із багатодітних сімей:

копія свідоцтва про народження;

копія посвідчення дитини з багатодітної сім’ї або довідка про склад сім’ї;

згода на збір та обробку персональних даних.

6) для дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»:

копія свідоцтва про народження;

копія посвідчення учасника бойових дій батька/матері;

згода на обробку персональних даних.

7) для дітей, один з батьків яких знаходиться у зоні проведення антитеро­ристичної операції:

копія свідоцтва про народження;

копія довідки військової частини про те, що батько або мати знаходяться в районі проведення антитерористичної операції;

згода на обробку персональних даних.

8) для дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи:

копія свідоцтва про народження;

копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

згода на обробку персональних даних.

9) для дітей, одному з батьків встановлено інвалідність I або II групи

копія свідоцтва про народження;

копія свідоцтва батька (матері), якому (якій) встановлено інвалідність I або II групи, або довідка медико-соціальної експертизи про встановлення інвалідності;

згода на обробку персональних даних.

10) для дітей, які проживають у населених пунктах розташованих на лінії зіткнення:

копія свідоцтва про народження дитини, засвідчена керівником органу владних повноважень Донецької/Луганської областей , які направляють дітей;

довідка про місце реєстрації проживання дитини;

згода на збір та обробку персональних даних;

затверджений в установленому порядку керівником органу владних повноважень Донецької/Луганської областей, список дітей, які направляються на оздоровлення до відповідного дитячого закладу, за встановленою формою.

11) талановитим та обдарованим дітям-переможцям обласних та районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінники навчань:

копія свідоцтва про народження, грамота, диплом за зайняте (I-III місце); згода на обробку персональних даних.

 1. 3. Відповідальним за дотримання вимог цих Методичних рекомендацій та за збереження зібраних документів є Управління.
 2. 4. Перед відправленням діти, яким надається путівка, проходять медичний огляд у встановленому законодавством порядку, отримують форму первинної облікової документації № 079/о «Медична довідка на дитину, яка від’їжджає в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку», форма якої затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29 травня 2013 року № 435, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17 червня 2013 року за № 990/23522.
 3. 5. Батьки дитини (особи, які їх замінюють) відповідно до вимог Закону України «Про захист персональних даних» дають:

письмову згоду на обробку персональних даних і використання їх за необхідності;

згоду на проведення в оздоровчому закладі необхідних діагностичних, лікувальних процедур у разі захворювання дитини.

Для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають у дитячому будинку сімейного типу або прийомній сім’ї, таку згоду дають батьки-вихователі чи прийомні батьки. Якщо дитина перебуває на повному державному утриманні, таку згоду дає керівник закладу, в якому виховується дитина, і скріплює свій підпис печаткою закладу.

ІV. Проїзд груп дітей до дитячих закладів оздоровлення

 

 1. 1. Проїзд дітей до дитячих закладів оздоровлення проводиться організованими групами.
 2. 2. Проїзд дітей до дитячих оздоровчих закладів, які розташовані на території області та за її межами організовується і здійснюється закладами оздоровлення.
 3. 3. Відповідальними за збереження життя та здоров’я дітей, які направляються до закладів у складі організованої групи, на весь період перебування в дорозі, в день заїзду та до моменту передачі їх батькам є відповідні працівники дитячих оздоровчих закладів та супроводжуючі особи.
 4. 4. Діти, які направляються до дитячого закладу оздоровлення, повинні мати із собою теплі речі, кімнатне взуття, дві пари сезонного взуття, спортивне взуття, купальні та спортивні костюми, білизну, головний убір, шкарпетки (не менше трьох пар), предмети особистої гігієни (зубна щітка, паста, мило, гребінець, носові хустинки).
 5. 5. У разі встановлення під час прийому дитини на оздоровлення факту видання путівки не за призначенням (дитина направлена до дитячого закладу оздоровлення без відповідного медичного обстеження або з медичними протипоказаннями, з неналежним чином оформленою медичною довідкою, є молодшою або старшою від зазначеного в цих Методичних рекомендаціях віку) така дитина до дитячого закладу оздоровлення не приймається і відбуває до місця проживання із супроводжуючим.
 6. 6. У випадку хвороби дитини дитячий оздоровчий заклад обов’язково забезпечує її медичним обслуговуванням та харчуванням до одужання незалежно від терміну дії путівки. Умови від’їзду дитини до місця постійного проживання узгоджуються з батьками (особами, які їх замінюють) та з управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації.