25 нових спеціалізованих автомобілів обслуговуватимуть населення сільських амбулаторій на Кіровоградщині

Нові автомобілі для сільських лікарів та 2 реанімобілі для служби екстреної медичної допомоги сьогодні поповнили автопарки медичних закладів Кіровоградщини. Перед від’їздом новопридбаних авто з обласного центру в райони їх оглянули т. в. о. голови облдержадміністрації Світлана Лобанова та перший заступник голови ОДА Сергій Коваленко. Посадовці також поспілкувалися з представниками закладів первинної медико-санітарної допомоги, які отримали у користування транспортні засоби.
Нові автомобілі для лікарських амбулаторій закуплені за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості. Вартість кожного авто 500 тисяч гривень. Сьогодні 6 таких авто отримали амбулаторії Центру первинної медико-санітарної допомоги Знам'янського району, 5 – Голованівського, по 3 – Олександрійського та Кропивницького районів, по 2 Новгородківського та Світловодського, по 1 Благовіщенського, Новомиргородського, Новоукраїнського та Петрівського районів. Тривають процедури закупівлі ще двох таких автомобілів, які надійдуть до ЦПМСД Маловисківського району та міста Олександрії.
2 нових реанімобілі (автомобілі екстреної медичної допомоги типу «В») були придбані «Фондом Рината Ахметова» у співпраці з державою. Вони поповнили автопарки закладів служби екстреної медичної допомоги Олександрії та Кропивницького. Нагадаємо, що, Президент України Володимир Зеленський під час форуму «Діалог бізнесу та влади», який відбувся у Києві 20 червня, закликав великий бізнес допомагати у розв’язанні соціальних проблем. Зокрема він повідомив, що кошти великого бізнесу вкладатимуться у медицину. Так, у рамках домовленостей з Рінатом Ахметовим його Фонд закупив автомобілі швидкої допомоги для українських лікарень.
"Нові машини для закладів сільської медицини Кіровоградщини придбані на конкурентних умовах. Щоб отримати автомобілі, сільські амбулаторії мали відповідати санітарно-гігієнічним вимогам та іншим нормам, які передбачено для цих закладів, і проходили конкурсний відбір, - зауважила Світлана Лобанова. – Ми розуміємо, що ці автомобілі зроблять медицину у сільській місцевості доступнішою. Також буде покращено якість надання медичних послуг".
Перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко підкреслив, що за два роки дії в області державної програми "Доступна медицина" придбано 47 нових автомобілів для сільських амбулаторій і ще 2 перебувають у процесі закупівлі. Таким чином, сьогодні заклади первинки Знам'янського, Новгородківського та Голованівського районів уже стовідсотково забезпечені транспортом.

Пошук

Збільшити шрифт
A- A A+