Відзначення Дня Державного Прапора України та 28-ї річниці незалежності України

Під синьо-жовтими знаменами український народ утверджував віковічну мрію про свободу, державність та соборність. Саме цей стяг 28 років тому було внесено до сесійної зали Верховної Ради, що символізувало початок нової сторінки нашої історії. Він є уособленням нашої національної єдності, честі та гідності. Під ним ми прославляємо нашу країну, досягаємо звершень.

Щорічно голованівці долучаються до святкування Дня Державного Прапора України та Дня незалежності України.

23 серпня на центральній площі селища Голованівськ урочистості розпочались з вітальних промов керівників району. «З нагоди таких величних свят української державності прийміть найщиріші слова вітання й побажання, – розпочав вітальну промову голова райдержадміністрації Олег Голімбієвський. – Український народ святкує 28-у річницю з того часу, як здійснилась багатовікова мрія наших предків – жити на своїй, Богом даній, українській землі. Багато поколінь українців могли про це тільки мріяти. А наша ж доля склалася так, що ми цього дочекались. Саме ми з вами живемо й розбудовуємо нову європейську країну». Також Олег Дмитрович відзначив, що День незалежності – свято пам’яті й надії. Пам’яті про тих героїв, які відійшли у вічність з Україною на устах та з надією про те, що наше покоління шануватиме й поважатиме їхні подвиги. А надії на те, що ми зможемо побудувати справжню європейську країну, і якщо прийде біда, то пліч-о-пліч станемо на захист рідної Батьківщини.

Очільник району також додав, що журавлі, які гостинно завітали на Голованівщину минулого року на святкування Дня незалежності, подарували нам п’ять нових авто для сільських амбулаторій, 24 млн грн для будівництва нового дитсадочку, 11 млн грн на капітальний ремонт Побузького ліцею, близько 7 млн грн на будівництво новітньої лікарської амбулаторії в Новосілці та 7,5 млн грн на капітальний ремонт Голованівської ЦРЛ.

«Ця визначна дата навіки увійшла в історію молодої держави золотою сторінкою її біографії, започаткувала нову епоху в житті нашого народу, законодавчо закріпила його вікові демократичні прагнення до національного відродження, духовної свободи, економічного зростання, культурного піднесення, – продовжив голова Голованівської районної ради Богдан Кучмій. – В цей день від усієї душі зичу всім вам, вашим рідним та колегам міцного здоров’я, щастя, добра, достатку, миру, щедрої долі, подальших успіхів в усіх справах і починаннях заради процвітання незалежної України, добробуту її народу».

«Нехай серця наповнюються гордістю за нашу державу, прагненням до єдності та порозуміння, а плідна праця кожного з нас буде надійною запорукою щасливого майбутнього», – додав учасник бойових дій антитерористичної операції Юрій Кобзавщук.

Було нагороджено кращих працівників установ та організацій селища районними відзнаками.

Ще одним приємним моментом цього дня стало вручення ключів від п’яти медичних спеціалізованих автомобілів. Наголосимо, що вперше за всі роки незалежності України Голованівський район отримує таку кількість нового санітарного медичного автотранспорту з салону вартістю майже 500 тисяч гривень кожен. За словами головного лікаря ЦПМСД Марини Фоменко, лише три райони в Кіровоградській області повністю укомплектовані новими автомобілями: Новгородківський, Знам’янський та Голованівський. Віднині кожен житель нашого району матиме безперешкодний доступ до отримання якісних сучасних медичних послуг.

Маршрути цих автівок спрямовані до таких сільських амбулаторій як Перегонівська, Клинівська, Молдовська, Троянська та до Побузької міської лікарської амбулаторії.

Вітальні промови прозвучали й з уст представників підростаючого покоління Голованівського краю – вихованців Голованівського ліцею імені Т. Г. Шевченка.

Почесну місію внесення та підняття Державного Прапора України було надано учасникам військово-патріотичної гри «Сокіл «Джура»». Діти випустили в небо голубів – як символ вільної, незалежної країни та в ім’я миру на українській землі. Після цієї хвилюючої миті молоді працівники організацій та установ селища покладали квіти до Меморіального комплексу загиблим учасникам антитерористичної операції та пам’ятника Т. Г. Шевченка.

Далі урочисті заходи продовжились святковою ходою під назвою «Єднання поколінь»., яка вже втретє проводиться на Голованівщині під час культурно - мистецьких заходів, присвячених Дню незалежності України. В колонах, цього року, крокували не тільки родини сімейні, але й родини професійні в знак того, що ми один єдиний народ, і тільки в єдності можемо розвиватися, жити й працювати.

На центральній площі райцентру, одягнені в прекрасний вишиваний одяг, крокували колективи організацій та установ селища, представники сільських та селищних рад разом зі своїми сім’ями, представники громадських організацій, учасники АТО.

Яскравою родзинкою свята були виступи хореографічних колективів Голованівської дитячої школи мистецтв та Голованівського районного БДЮТу.

Святкування Дня незалежності України продовжилось в центральному парку, де усіх присутніх своїми пісенними номерами радували професіонали й аматори народного мистецтва Голованівського краю.

Співорганізатор проекту Нової газети» «Баба Єлька» Світлана Листюк презентувала фотовиставку та запросила усіх бажаючих переглянути світлини талановитих та щирих бабусь, учасників проекту «Баба Єлька».