29 серпня – День пам’яті захисників України

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про заснування 29 серпня – Дня пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність і територіальну цілісність України. Про це він заявив під час виступу на урочистостях до Дня Незалежності України.

З метою гідного вшанування пам’яті загиблих героїв Голованівщини, всіх військовослужбовці, які відстоювали незалежність на Майдані Незалежності та на сході України у четвер, 29 серпня о пів на дев’яту ранку від центральної площі селища стартувала урочиста хода до церкви Апостола і євангеліста Івана Богослова, де відбувся меморіальний захід. Учасниками заходу були представники райдержадміністрації, районної ради, військового комісаріату, районної організації ветеранів України, установ та організацій селища, вчителі та учні Голованівського ліцею ім. Т.Г.Шевченка та громадськість селища.

Біля Меморіального комплексу загиблим учасникам АТО відбувся мітинг - панахида пам’яті загиблих захисників України. Зі словами вдячності та скорботи до всіх присутніх звернулася заступник голови Голованівської райдержадміністрації О. Бугаєнко: «Сьогодні для українців трагічний та скорботний день. Сотні українських вояків віддали життя за наше в вами сьогодення, поклали голови у страшній війні за незалежність, яка продовжується вже п’ятий рік поспіль. Як би там хто її не називав, і антитерористична операція, і операція об’єднаних сил, але це справжня українсько-російська війна. До сьогодні мужні українські солдати, наші захисники стоять на захисті кордонів рідної держави. Ми їм надзвичайно вдячні за це, за те, що ми маємо змогу тут, у центральній Україні розвивати інфраструктуру, ремонтувати лікарні, школи, будувати садочок, ростити дітей. Низький їм уклін!

Нажаль, 6 наших земляків загинули у цій страшній війні. Коли будете проходити повз цей меморіал, зупиніться на хвильку, схиліть перед їх світлою пам’яттю голови, адже вони віддали життя заради миру в нашій країні. Вони ніколи вже не почують сміху своїх дітей, вони ніколи не побачать посмішки своїх матерів, вони вічно житимуть у нашій пам’яті та у наших серцях…»

До присутніх звернулися також В. Конякін, капітан Голованівського військового комісаріату та О. Тоцький, майор запасу, учасник бойових дій антитерористичної операції на сході України. Вони вкотре відзначили мужність хлопців, які й надалі йдуть на передову та закликали пам'ятати загиблих земляків.

Присутні ще раз помінено згадали полеглих героїв Голованівщини та вшанували їх хвилиною мовчання. Це Коваленко Ігор Іванович (с. Ємилівка), Крегул Михайло Васильович (с. Свірневе), Безверхній Володимир Олексійович (с. Красногірка), Громовий Денис Володимирович (с. Ємилівка), Голота Іван Іванович (с. Пушкове), Романюк Юрій Олексійович (смт Голованівськ).

Благочинний Голованівського округу, протоієрей отець Михаїл провів панахиду за загиблими під час антитерористичної операції.

Всі бажаючі поклали квіти до меморіального комплексу загиблим героям. Вічна їм слава!