Голованівськ відсвяткував 255-у річницю дня селища

Свій ювілейний, 255-й, день народження рідний Голованівськ відзначив 21 вересня 2019 року. Це було свято радості й натхнення, творчості та мрій, свято наше спільне та кожного зокрема.

І в черговий раз Голованівський селищний голова Сергій Цобенко відзначив, що жодної гривні з бюджету на святкування не було витрачено. Все це дійство організували підприємці й фермери нашого рідного містечка. Зокрема, найбільший внески Голованівську подарували ТОВ АПК «Розкішна» та ТОВ КЛК «Відродження».

Також Сергій Олександрович запевнив, що з кожним роком наш Голованівськ покращуватиметься, оскільки в районі є порозуміння між керівниками та громадою. А спільними зусиллями можна досягти багато.

Також він наголосив, що цьогоріч Голованівськ – дуже поважний ювіляр, а таким, яким він є сьогодні, ми завдячуємо людям, які його розбудовували та розвивали. А дехто навіть віддав своє життя в ім’я нашої країни та району. «Я дякую всім, хто й сьогодні будує та розвиває рідне селище, – додав він. – Мені приємно працювати в команді однодумців. Дякую за вашу підтримку. Ми зробимо ще багато помилок, але не помиляється лише той, хто нічого не робить». Також Сергій Олександрович побажав своїм землякам міцного здоров’я, благополуччя, злагоди в родинах та мирного неба.

З днем народження рідний Голованівськ та його мешканців привітали також голова Голованівської РДА Олег Голімбієвський, голова Голованівської районної ради Богдан Кучмій та народний депутат, обраний 101-м округом, Юрій Кузбит.

Юрій Михайлович запевнив, що такі святкові дні об’єднують всіх нас у велику родину. Він подякував голованівцям за амбітність, стійку громадську позицію та незламність духом. «Ми щоденно отримуємо сотні звернень, листів, повідомлень, – звернувся народний депутат. – Звичайно, намагаємось реагувати, проте, можливо, не встигаємо відповісти на абсолютно все, оскільки зараз ми працюємо в турбо-режимі для того, щоб якнайскоріше прийняти закони, які змінять нашу Україну на краще. Я вам дякую за те, що ви є. Мені б дуже хотілось, щоб усі розуміли, що ми працюємо для вас. Ви нам довірились – і ми за це вам дуже вдячні. Вітаю всіх із знаменною датою – 255-м Днем народженням містечка. Щастя вам, натхнення та добробуту!»

Святкування розпочалось з найприємнішої місії – вручення нагороди «Почесний житель Голованівська». За рішенням Голованівської селищної ради, його отримав Олег Дмитрович Голімбієвський за активний розвиток інфраструктури району, розвитку соціальної сфери, розуміння проблем населення й помірну допомогу у їх вирішенні.

Керівники району також нагородили грамотами й грошовими винагородами переможців конкурсу «Краща садиба» та «Краща організація».

Протягом святкового дійства всі бажаючі мали змогу безкоштовно скуштувати смачний пиріг, солодку випічку, деруни по-голованівськи, запашну юшку та шурпу.

Над створенням 25-метрового пирога трудились учні старших курсів та майстри Голованівського ПТУ № 38. «Для приготування цього смаколика ми використали три мішки борошна, кілограми свіжих яблук та малини, а також повидла з полуниці, малини й абрикос, - розповідає майстер з виробничого навчання Віра Гордієнко. – Тісто готували здобне на дріжджах, аби випічка вийшла м’якою й запашною». І не лише сам пиріг готували наші вправні кухарі, а ще й безліч квітів-булочок, котрими прикрашали солодкий «велетень».

Плюшки, рогалики, ватрушки приготували до свята кухарі Голованівського ЗДО «Малятко», юшку та шурпу – працівники Голованівського РВ ДСНС України у Кіровоградській області та представники ТОВ АПК «Розкішна».

255 порцій дерунів цьогоріч приготували кухарі Голованівського ліцею імені Т. Г. Шевченка разом з приватною підприємницею Наталією Глухенькою.

«Ми радо прийняли запрошення Сергія Олександровича та долучились до святкового дійства, – ділиться Наталія. – Насмажили 4100 млинців-дерунів, котрими пригощали всіх бажаючих». Професійні кухарі подавали страву як годиться, за справжньою українською традицією, зі сметаною.

Під час святкового дійства підприємства селища також пропонували свою смачну випічку та м’ясну продукцію. Для діток працювали торгівельні павільйончики із солодощами та цікаві атракціони.

Бажаючі зробити знімки в українському стилі на День Голоавнівська мали таку змогу, оскільки в парку розташовувалось кілька фотозон, підготовлених директором Голованівського районного БДЮТу Світланою Прокопенко.

Викладачі БДЮТу Наталія Попова та Наталія Кімнатна, у свою чергу, підготували виставку робіт декоративно-прикладного мистецтва. Це власноруч пошиті ляльки, іграшки-подушки, розписані дощечки і тарілки… А виставку картин, написаних маслом, представила викладач Голованівської ДШМ Ольга Лисенко. До речі, Ольга Олегівна попередньо подарувала картину для Голованівської селищної ради із зображенням нашої відомої церкви Іоанна Богослова.

Друга частина святкування розпочалася з виступу театру пісні «Славія», який продовжили запальні дівчата з гурту «Made in Ukraine» та популярний рок-гурт сучасності «Танок на майдані Конго».

Після завершення зіркових виступів усі бажаючі мали змогу танцювати під запальні треки під відкритим нічним небом. І, звісно ж, це небо в кінці святкування засяяло яскравими вогнями-софітами різнобарвного салюту.