Екскурсія до святого місця

Село Краснопілля, що на Голованівщині віднедавна набуло неабиякої популярності серед населення нашого та сусідніх районів і навіть деяких областей. Крім того, що його околицями можна милуватися вічно і в будь-яку пору року, тут, за селом, ще й знаходиться цілюще джерело. Його відкопали нещодавно, а слава про живильну воду та сліди Божої Матері й Ісуса Христа на кам’яній плиті поширилася вже далеко за межі мальовничого краю Голованівщини.

Днями, в один надзвичайно теплий, погожий, осінній день з метою обміну досвідом та організації дозвілля, на святе місце завітали учні Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 з батьками та учні Голованівського ліцею.

Присутні із задоволенням слухали члена ветеранської організації Галину Шахову, яка провела екскурсію для школярів. Вона розповіла історію цього святого місця, як воно було загублене під тонами намулу, яких зусиль людям вартувало віднайти сліди та відновити колодязь. Володимир Миндаль, уродженець цих місць повідав учням історію із свого дитинства, коли бабуся водила ще малого хлопчика до джерела, щоб напитися води та наказувала ступати у сліди Божої Матері, аби бути дужим та здоровим.

Ольга Бугаєнко, заступник голови райдержадміністрації під час своєї промови сказала, що робота над цим місцем тільки почалася: «Ми і надалі продовжимо облагороджувати цю місцину. І саме ви, шановні школярі, у майбутньому переймете у нас це надбання. Це святе місце буде у ваших руках. Цінуйте, поважайте, розвивайте його. Адже кожний клаптик нашої української землі для нас є дорогим, а особливо такий. Будьте здорові та приїздіть сюди частіше, ми вас раді будемо бачити».

Учнів найбільше вразили відбитки слідів на камені. Вони з величезним інтересом їх розглядали, фотографували, ступали у них. Також всі присутні підходили до джерела, аби напитися води з нього. Варто відзначити, що кілька тижнів тому, воду із цього джерела возили на експертизу в уманську лабораторію і висновок приємно вразив – вода абсолютно чиста. Вона ще й надзвичайно смачна, повірте, такої ви ніде більше не нап’єтеся.

Чи то так співпало, чи то був дійсно Божий знак – коли ми знаходилися біля святого місця – навколо літало тисячі комах-сонечок, як їх ще називають «божа корівка». Ще в часи наших предків люди вірили, що божа корівка пов'язана з Богородицею і є її слугою. Вона живе на небесах і дуже рідко спускається на землю передати всі дари від Бога. Цього дня їх там було безліч. І в цьому дійсно щось є, погодьтеся.

Уманські школярі, в знак пам’яті про це місце та про те, що вони його відвідали, вздовж спуску до джерела висадили маленькі дубочки. Колись ці могутні дерева виростуть, і радуватимуть відвідувачів святого місця прохолодою в спекотні літні дні. А про те що їх висадили «Уманські отамани» перехожим нагадуватиме встановлена табличка з надписом: «Ці дерева висаджено учнями і батьками 10-А класу «Уманські отамани» Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Уманської міської ради Черкаської області».

Екскурсія подарувала школярам та й усім присутнім багато позитивних вражень. Чудова природа рідного краю, історична знахідка, свята місцина не залишили байдужим нікого з учасників подорожі. Ось така непізнана дивовижна Україна знаходиться поруч із нами.

Свята хода

Сьогодні йде свята хода - хода до нашої криниці,

В криниці цій свята вода, беріть цю воду до світлиці -

Вмивайтесь, пийте ви цю воду, налийте в пляшку чи в банки,

А ще подякуйте природі, що вберегла через віки.

І байдуже, що через роки, але криничку не забули…

Приходьте люди, робіть кроки, бо місце це святе. Ви ж чули.

Моліться біля цього місця і щиро вірте в його силу,

І байдуже, з села чи з міста, вода для вас - цілюща сила.

І люди ті, що розкопали і освятили місце це

Ви молодці, я пишу щиро, і я вам дякую за це.