Відкриття Музею побутової культури в с.Шепилове

18 жовтня в с. Шепилове Голованівського району відбулась визначна для жителів району подія - було урочисто відкрито Музей побутової культури, який створив Валерій Феофанович Марчак, живописець, професор, член Національної спілки художників України. Більше 10 років він збирав речі старовинного народного побуту та придбав сільську хату для музею.

На свято відкриття завітали учні Голованівського ліцею

ім. Т.Г. Шевченка та Шепилівськоі філії, представники Голованівськоі райдержадміністрації, районної ради, Голованівської селищної та Шепилівської сільської рад, громадськості району. Розпочалося відкриття з промови Валерія Марчака, який розповів про свою діяльність та ідею створення музею. «Кожен предмет – це своєрідний маленький шедевр, залишений у спадок українській нації, адже раніше люди не просто прикрашали побутові речі заради краси, хоч і це було невід’ємним елементом їхньої високої культури, вони вкладали свої надії, сподівання, свою душу і любов. Відтак, ці витвори мистецтва, бо інакше їх назвати не можна, слугують оберегами цілого роду, а то й народу, бо несуть код нашої нації з глибин століть».

Привітали земляків з такою визначною подією Голованівський селищний голова Сергій Цобенко та заступник голови районної ради Дмитро Рокочук, а ще вручили Валерію Феофановичу Почесну Грамоту райдержадміністрації та районної ради за значний внесок в розвиток культури району. Висловили щиру подяку засновнику музею і член Національної Спілки письменників України, історик - краєзнавець Сергій Піддубний та Шепилівський сільський голова Василь Зеленяк.

Незабутню атмосферу свята cтворили працівники районного будинку культури, які радували присутніх українськими піснями, а потім відбулися оглядини музею, який викликав у дітей захоплення, а у дорослих спогади та ностальгію.

Учні та педагоги отримали пам'ятні подарунки - книги В.Ф.Марчака, а ще незабутні враження та можливість відвідувати екскурсії. А у майбутньому, Валерій Феофанович пообіцяв проводити для дітей майстер-класи.

А на завершення свята дітей чекав сюрприз: господарі пригостили їх смаколиками.