Візит новопризначеного губернатора Андрія Балоня на Голованівщину.

20 листопада 2019 року територію голованівщини з робочим візитом відвідав голова облдержадміністрації Андрій Балонь, де провів конструктивну нараду для представників громадськості району. На зустрічі також був присутній народний депутат України Юрій Кузбит.

Голова облдержадміністрації поспілкувався з громадським активом з метою визначення потреб та актуальних питань жителів території. Перш за все, Андрій Балонь приділив увагу перспективам впровадження реформ децентралізації та адміністративно-територіального устрою. Він наголосив, що у результаті їх реалізації територія держави буде покрита об'єднаними громадами.

«Суть цієї реформи полягає в тому, що держава передає повноваження і функції на місця. Тобто слід усвідомити, що зараз левова частка відповідальності за своє майбутнє і добробут лежить на нас самих» - зауважив керівник області. «Потрібно уже сьогодні бути готовим і розуміти необхідність формування виконавчих органів у новій територіальній громаді, що буде створена у відповідності з Перспективним планом».

Андрій Балонь також поінформував про бюджетні призначення, що передбачені у Держбюджеті-2020 для області. Зокрема значно збільшено видатки на освітню і медичну галузі, покращення дорожньої інфраструктури.Так, на ремонт доріг місцевого значення заплановано 715 млн. грн, державного підпорядкування – 1 млрд. грн. «Уряд і керівництво держави розуміють, що дороги, транспортне сполучення - це базова точка економічного зростання», - зауважив голова ОДА. За його словами, пріоритетність фінансування об’єктів дорожньої інфраструктури визначатиметься з огляду на готовність місцевої влади співфінансувати такі проєкти.

Під час спілкування жителі районів звернулись до голови ОДА з питань, що стосувались впровадження освітньої реформи (в контексті збереження освітньої мережі), незадовільного стану доріг, заборони руху через населені пункти важковагового транспорту, покращення покриття району мобільним та Інтернет-зв'язком, оновлення автопарку «швидких допомог», пільгового забезпечення та інше. По кожному з них Андрій Балонь видасть відповідні доручення профільним департаментам ОДА.

Найжвавішого обговорення викликала тема впровадження земельної реформи. Андрій Балонь наголосив, що законопроект покликаний забезпечити прозорість земельних відносин, які нині де-факто перебувають в «тіні». Нардеп Юрій Кузбит наголосив, що Закон є базовим і доопрацьовуватиметься за результатами проведення широкого обговорення з аграріями, щоб виробити компромісний варіант.

В Голованівську, після зустрічі з громадськістю, Андрій Балонь завітав до центральної районної лікарні, де завершено капітальний ремонт приймального і дитячого відділень. Наразі триває доукомплектування приміщень меблями та медичним обладнанням. На ремонт обох відділень залучено близько 1,5 млн грн з районного бюджету та субвенції на соціально-економічний розвиток територій. Голова ОДА позитивно оцінив роботу керівництва району щодо покращення якості медичних послуг.