14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Відповідно до  Указу Президента, починаючи з 2006 року, 14 грудня українці вшановують тих, хто ціною героїчних зусиль, а подекуди і власного життя, зумів зупинити ядерного монстра. Обрана вона була не випадково, адже саме цього дня, відбулася здача в експлуатацію об’єкту «Укриття» – саркофагу, котрий забезпечив зберігання радіоактивних відходів на аварійному четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. Зруйнований реактор перестав бути джерелом радіоактивного забруднення навколишнього середовища. Таким чином, цього дня було поставлено умовну крапку в боротьбі з чорнобильським лихом.

У 1986 році спільна праця тисяч людей різних професій – енергетиків, будівельників, військових, медиків, інженерів та науковців зупинила критичне поширення радіоактивних речовин із зруйнованого реактора 4-го енергоблока Чорнобильської АЕС.

Неймовірно високою ціною самовідданості,  людяності та відповідальності за свою роботу у ті трагічні часи стали втрачені у мирний час їхні життя та здоров’я.

Ліквідація наслідків аварії на Чорнобильській АЕС триває й нині.

Вшанування подвигу ліквідаторів найбільш масштабної техногенної катастрофи, яка призвела до радіоактивного забруднення навколишнього природного середовища, є святим обов’язком перед тими, кого вже нема поряд з нами,  та щодо тих людей, які зараз живуть, працюють та мають активну громадську позицію.

Вчинки цих людей, здійснені в екстремальній ситуації та під час подальших дій із подолання наслідків аварії на Чорнобильській АЕС,  є  безцінним досвідом для прийдешніх поколінь та прикладом життєвої мужності для молоді.

13 грудня у смт.Побузьке відбувся урочистий мітинг та покладання квітів до пам’ятного знаку з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Управління соціального захисту райдержадміністрації здійснило виплати вдовам чорнобильців на загальну суму 16.5 тис.грн. та забезпечило дітей, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС новорічними подарунками.