Версія для друку
Новини

Забезпечення охорони лісових насаджень

16 січня 2020 року відбулась нарада у першого заступника голови районної державної адміністрації Михайла Копієвського з питання виконання Комплексного плану спільних заходів щодо забезпечення охорони лісових насаджень та полезахисних лісових смуг на території Голованівського району від незаконних порубок та пошкодження шляхом підпалу, затвердженого розпорядженням голови районної державної адміністрації від 21 грудня            2019 року №352-р.

Наголос зробили на несанкціонованих вирубках саме полезахисних лісових смуг, тому, що тривала відсутність їх господаря перетворилася у критичну проблему, не лише нашого району, а й державного масштабу.

Були роздані завдання:

сільським, селищним головам моніторити стан полезахисних смуг на відповідних територіях та повідомляти про виявлені факти несанкціонованої вирубки;

районному відділу поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області контролювати стан перевезення вантажу лісоматеріалів або пиломатеріалів;

державному підприємству «Голованівське лісове господарство» проводити взаємозвірку з правоохоронними органами з питань відкриття проваджень щодо незаконних рубок та повідомляти про результати розгляду та їх подальшого перебігу.

Знищення або пошкодження лісових культур, полезахисних лісових смуг, захисних лісових насаджень вздовж берегів річок, каналів, навколо водних об'єктів, гідротехнічних споруд, на смугах відводу автомобільних доріг, залізниць та інших захисних лісових насаджень, а також незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка тягне за собою відповідальність передбачену статтею 65, Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді накладення штрафу на громадян у розмірі на громадян до 1020 грн. і на посадових осіб – до 10 200 грн.

З метою збереження полезахисних лісових смуг, Голованівська районна державна адміністрація закликає жителів району не допускати незаконного знесення дерев у лісових смугах. Та, у разі виявлення таких випадків, попередити відповідні служби:

Голованівський відділ поліції ГУНП в Кіровоградській області

(0252) 2-17-74;

Голованівський відділ УДСНС в Кіровоградській області

(0252) 3-01-01.