«Вірю в майбутнє твоє, Україно!» - заходи з нагоди відзначення Дня Соборності України

22 січня в Голованівському ліцеї імені Т. Г. Шевченка відбувся захід до Дня соборності України «Інтерактивна стрічка часу» за участі учнів 11-х класів, представників райдержадміністрації, відділу освіти, молоді та спорту, районної організації ветеранів України.

Рівно 101 рік тому відбулась одна з найбільш знакових подій в історії української державності та національно-визвольних змагань. «Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України», – це цитата з Акта Злуки, який сповіщав про возз’єднання в єдину, незалежну державу та був урочисто проголошений діячами УНР та ЗУНР 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві.

«В усіх куточках України це зустріли піднесено та захоплено: нарешті з’явився шанс для побудови соборної та самостійної країни, – розповіла вчителька історії Тетяна Непом’яща. – Та він, на жаль, був втрачений. Амбіції тогочасних політиків завадили їм досягти справжньої державної єдності. Єдності не у словах, а у справах».

Відтоді щорічно ми відзначаємо цю пам’ятну дату. Вона вчить нас простого, але життєво важливого для України принципу: тільки разом ми сильні.

Одинадцятикласники, допомогли в організації цікавої зустрічі, підготували ряд поетичних цитат та організували ланцюг єднання. Щоправда він був не таким грандіозним, як у великих містах, проте дуже теплим та щирим: в колі своїх однолітків, учителів та запрошених гостей.

Урочистий захід завершився церемонією покладання квітів до пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку.

Районна бібліотека для дорослих, з нагоди Дня Соборності України, запросила до себе юних користувачів ліцею ім. Т.Г.Шевченка (класний керівник Медведчук М.П.) на урок державності «Вірю в майбутнє твоє, Україно!».

Учасники заходу із вдячністю згадали тих героїв, які словом і багнетом намагалися відродити незалежну соборну українську державу, тих, хто і сьогодні захищає на Сході свою країну від ворога, прослухали історію виникнення свята – Дня Соборності України, переглянули відеофільм про події Акту Злуки 1919 року, ролик «Соборність України», читали поезію сучасних авторів, слухали пісні відомих українських виконавців. Школярі взяли активну участь в обговоренні питань патріотизму, соборності та єдності країни.

Для шанувальників історії України в читальній залі Голованівської районної бібліотеки для дорослих експонується патріотична книжкова виставка «Соборність рідної землі».