Допомога під час карантину

Ось уже майже місяць країна живе в умовах карантину. Згідно встановлених умов люди віком від 60 років повинні залишатися вдома на самоізоляції, тому що вони належать до групи підвищеного ризику. Це означає, що літні особи повинні перебувати у визначеному ними місці самоізоляції та утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими вони спільно проживають. Пенсіонери, які перебувають на самоізоляції та про яких немає кому подбати, можуть відвідувати магазини та інші місця торгівлі, які розміщені на відстані не більш ніж 2 км від свого житла.
Щоб трішки полегшити життя таким громадянам Міністерство соціальної політики спільно з соціально-відповідальним бізнесом розпочали проєкт по забезпеченню населення продуктовими наборами.
Якщо частина підприємств та установ району перейшли в режим віддаленого доступу на період карантину і їх працівники копошаться дома, розриваючись між роботою та домашніми клопотами, то у Голованівському територіальному центрі цими днями кипить робота. Вже протягом кількох днів жителям Голованівського району соціальні працівники роздають безкоштовні продуктові набори. Їх отримують найменш захищені верстви населення. До цієї категорії входять громадяни віком понад 80 років, люди похилого віку, які потребують допомоги вдома та особи з інвалідністю. У такий спосіб влада намагається допомогти людям та заохочує їх менше виходити на вулицю.
«Вже протягом тижня ми щодня їздимо до Гайворона, оскільки саме там в магазині АТБ і забираємо продуктові набори для жителів нашого району, – розповіла директор Територіального центру Валентина Ткач. – Транспортом та пальним нас забезпечує районна влада. Всього 2358 таких пакунків отримає Голованівщина. Частину проднаборів наші соціальні працівники вже роздали, іншу – роздамо згодом. Загалом в нас є час до 1 травня, згідно листа Мінсоцполітики».
Ми поцікавилися також і що саме входить у цей продуктовий набір: «Рисова та пшенична крупи, вівсянка, макаронні вироби, цукор, олія, туалетний папір, сіль, печиво, чай та лимон, – поділилася В. Ткач. Пакунки доставляють соціальні працівники просто до дверей пенсіонерів. Процес передачі пакета відбувається за чіткою інструкцією, щоб унеможливити ризик поширення коронавірусу.
А ще Валентина Леонідівна розповіла нам і про роботу свого колективу в умовах карантину: «Всі соціальні робітники працюють в звичному режимі тільки з дотриманням усіх санітарних норм згідно загальноприйнятого карантину – в масках та рукавичках. Стаціонарні відділення функціонують в закритому режимі. Відвідувачів не пускають, а мешканці максимум що можуть, це лише вийти на поріг вдихнути свіжого повітря. Адміністрація Територіального центру працює дистанційно, виходимо тільки при нагальній потребі».
Варто зазначити, що цим людям потрібно віддати належне. Придбати все необхідне – це тільки пів справи. Основне, на фоні спільної паніки, вийти з дому, об’їздити ввесь район, зайти в тисячі будинків, тисячу разів сказати – ми вас не залишимо!