На Голованівщині перший позитивний тест на коронавірус

13 квітня Кіровоградський лабораторний центр підтвердив наявність коронавірусної інфекції в одному із зразків, отриманих з Голованівська.
За словами головної лікарки Валентини Піддубної, швидкі тести двічі показували відсутність вірусу, а, зробивши назофарингеальний зразок та відправивиши його до обласної лабораторії, результат прийшов позитивним.
Наразі пацієнтка перебуває на лікуванні. В неї діагностували запалення легень середньої важкості. «Організм лікуванню піддається, – продовжила Валентина Феодосіївна, . – Зараз загрози життю хворої немає, і ми бачимо, що стан її покращується».
Також головна лікарка наголосила, що, згідно затвердженому МОЗом алгоритму дій, при виявленні в когось коронавірусу, на чеверту-п’яту добу в контактних осіб проводять швидкі тести й роблять назофарингеальні мазки, які направляють в обласний лабораторний центр.
«Чому мазки беруться саме через такий термін, – пояснює Валенина Феодосіївна. – Тому що 4-5 днів достатньо, аби в організмі наросли антитіла – і це ідеальний час для їх виявлення. Якщо ж мазок буде позитивним, то тоді людині потрібно ізолюватися ще на 14 днів».
На сьогодні завдання лікарні – це складення списків рідних та тих, хто контактував з хворою, а також взяття в них мазків. Зараз цим людям потрібна домашні обсервація. І їхні дані вже передані до поліції для відповідного контролю.
На сьогодні лікарня не зачинена, проте терапевтичне відділення заморозило роботу у зв’язку з тим, що лікарі перебувають на самоізоляції. Терапевти Володимир Якович Веровенко та Ольга Василівна Пилипчак були контактними із хворою особами, тому до результатів Кіровоградської лабораторії, не можуть виходити з дому.
Звісно ж, всі медпрацівники дотримуються засобів безпеки. Рукавичками й масками забезпечені вдосталь, а от захисних костюмів не вистачає. Наразі ведуться перемовини щодо виділення коштів з резервного фонду для закупівлі спецодягу медичному персоналу

Пошук

Збільшити шрифт
A- A A+