Кожна дитина заслуговує на гідні умови життя і виховання

Кожна дитина заслуговує на гідні умови життя і виховання.

Але в житті бувають ситуації, коли діти потрапляють у складні життєві обставини і залишаються без належного догляду. З метою забезпечення захисту прав дитини, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на подолання складних життєвих обставин та повернення у біологічну сім’ю або подальше влаштування в прийомну сім’ю, в Україні створюються і успішно працюють патронатні сім’ї.
      У 2019 році до Голованівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді звернулася сім’я Глобенків Наталії Петрівни та Сергія Петровича, які проживають в с. Ємилівка, щодо створення патронатної родини. Завдяки плідній співпраці районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей райдержадміністрації та наполегливості самих кандидатів на території Голованівського району невдовзі з’явиться уже друга патронатна родина.
16 червня 2020 року під головуванням заступника голови Голованівської райдержадміністрації Бугаєнко Ольги Петрівни та за присутності директора Кіровоградського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Пастернака Сергія Олександровича відбулася співбесіда з кандидатом у патронатні вихователі та його помічником. На співбесіду були запрошені керівники структурних підрозділів, дотичні до діяльності патронатних вихователів, а саме: директор Голованівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Довга О.В., начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Карабенюк Т.Л., начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Дудник А.А., головний лікар КНП «Голованівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Фоменко М.П., начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту райдержадміністрації Туз С.В. та дільничний офіцер поліції Голованівського відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області Прядун А.В. Співбесіду проводила заступник директора обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Коваленко Олена Миколаївна.
      По завершенні співбесіди було проведено робочу зустріч з діючими членами міждисциплінарної команди, на якій вони ознайомили кандидата у патронатні вихователі та його помічника зі своїми повноваженнями та механізмами співпраці з патронатною родиною. Ця зустріч була фінальною, перед тим як сім’я Глобенків стане патронатною родиною та зможе на професійному рівні надавати послуги з патронату дітям, які перебувають у складних життєвих обставинах і тимчасово не можуть проживати у біологічній сім’ї.