Щодо передумов до загострення епідеміологічної ситуації

Результати моніторингу ситуації в регіоні свідчать про виникнення реальних передумов до неконтрольованого поширення коронавірусної хвороби СОVID-19 під час масових заходів в період відзначення 14, 19, 29 серпня п.р. православних свят - Спасів.

Так, незважаючи на щоденну динаміку збільшення кількості осіб, хворих на коронавірус,  фіксуються факти недотримання карантинних обмежень з боку представників різних конфесій, які представлені в Кіровоградській області.

В тому числі, як свідчить щорічна практика, проведення релігійних служб у період святкування Спасів, насамперед безпосередньо процес освячення кошиків із продуктами харчування, супроводжується значним та слабко контрольованим скупченням вірян, насамперед літнього віку, які знаходяться у групі ризику захворювання на СОVID-19.

З урахуванням реальної загрози масового поширення коронавірусної інфекції серед мешканців регіону через можливе нехтування православними священнослужителями і вірянами правилами щодо карантину людей, санітарно- гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», Постановою КМУ №641 від 22.07.2020, іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, пропонуємо безумовно додержуватися як духовенством, так і вірянами, вимог чинного законодавства України з метою мінімізації наслідків поширення коронавірусу та недопущення загострення санітарно-епідеміологічної ситуації в регіоні в період відзначення вищевказаних релігійних свят, рекомендуємо  керівникам православних конфесій, представлених в Кіровоградській області, безпосередньо в період відзначення Спасів проводити богослужіння у суворій відповідності до діючих норм карантину.