Уряд продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 жовтня

Регіони позначатимуть зеленим, жовтим, помаранчевим або червоним рівнем небезпеки поширення Covid-19, залежно від епідемічної ситуації. Маркуватиме регіони автоматизоване програмне забезпечення на основі алгоритмів і даних. Національна комісія ТЕБ та НС затверджуватиме дані.

Що змінюється для адаптивного карантину після 26.08?

Додатково посилюються обмежувальні заходи у регіонах із “зеленим” рівнем епідеміологічної небезпеки.

Заборонено:

• робота дискотек, розважальних закладів, нічних клубів, закладів громадського харчування з організацією дозвілля;
  • проводити концерти, окрім організованих закладами культури і для яких концертна діяльність протягом останнього року є основним видом діяльності.

Місцеві органи самоврядування — отримають доступ до даних електронного сервісу “Дій.Вдома”. Це необхідно, аби контролювати осіб, які підлягають самоізоляції чи  обсервації, або порушують правила карантину.
Для Єдиної державної системи цивільного захисту по всій території України продовжується режим “Надзвичайної ситуації” до 31 жовтня 2020 року.

ЗЕЛЕНА ЗОНА

Немає сплеску захворювань, завантаженість ліжок у лікарні на рівні 5%.
Заборонено:
✓ перебування у громадських будівлях в масках або респіраторах
✓ проведення масових заходів: не більше 1 людини на 5 квадратних метрів
✓ кінотеатри із заповненістю на 50%
✓ перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місць
✓ відвідування закладів дошкільної, шкільної, позашкільної та спеціалізованої освіти, якщо на самоізоляції понад 50% дітей та персоналу закладу.

ЖОВТА ЗОНА
Якщо 5 днів поспіль змінюються показники захворювань. При цьому завантаженість лікарняних ліжок на рівні від 5% до 50%.
Заборонено:
✓ відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово
✓ на вході до закладів чи заходів потрібно розмістити інформацію про можливу кількість відвідувачів. Контроль має здійснювати власник приміщення або організатор подіі.
✓ обмеження зеленої зони зберігаються

ПАМАРАНЧЕВА ЗОНА
Завантаження ліжок становить від 50% до 75%

Заборонено:
✓ діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів
✓ діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час
✓ планові госпіталізації в лікарнях
✓ спортзали, фітнес-центри, заклади культури
✓ прийом нових змін в дитячі табори
✓ обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 кв. м. та не більше 100 людей
✓ обмеження жовтої і зеленої зон зберігаються

ЧЕРВОНА ЗОНА

Сплеск захворювань та завантаженість ліжок понад 75% протягом п’яти днів поспіль. У 5 разів перевищує середній по країні рівень захворюваності (на 100 тис. населення за 14 днів).

✓ робота громадського транспорту
✓ відвідування закладів освіти
✓ діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів
✓ обмеження зеленої, жовтої та поморанчевої зон зберігаються