Безпечні вибори: як у Голованівському районі готуються до волевиявлення в умовах карантину

Мешканці Голованівщини 25 жовтня обиратимуть депутатів до місцевих і обласних рад та керівника громади. Складність цьогорічних виборів у тому, що проводити їх будуть в умовах карантину. Як провести їх безпечно, з дотриманням усіх необхідних норм, розбирали 16 жовтня на робочій нараді про невідкладні заходи щодо створення належних умов для безпечної організації та проведення голосування на місцевих виборах 25жовтня 2020 року, щодо сприяння виборчим комісіям у реалізації ними своїх повноважень.
       Під час засідання голова РДА Олег Голімбієвський наголосив, що за умови виконання всіх правил та норм, які нам диктує МОЗ, вибори пройдуть безпечно і без суттєвого впливу на епідемічну ситуацію: «Нам всім треба усвідомити: пандемія не є вироком для виборів. Провести вибори в умовах пандемії реально, якщо розробити адекватні механізми, і якщо ці правила виконувати», – зазначив Олег Дмитрович.
       Начальник управління Держпродспоживслужби у Голованівському районі Радій Коломійчук повідомив про основні правила, яких необхідно буде дотримуватись під час підготовки та проведення виборів.
       Згідно правил, на вході до приміщення виборчої комісії та приміщення для голосування повинні бути антисептики для рук, а також місця для централізованого збору й утилізації засобів індивідуального захисту.
        Громадянам заборонено брати дітей на виборчі дільниці.
       Крім того: виборців, які заходитимуть до виборчих дільниць для голосування, будуть опитувати щодо наявності симптомів респіраторних захворювань;
- усім виборцям, які прийдуть голосувати, мірятимуть температуру;
- для тих виборців, які прийдуть віддати свій голос з температурою вище за 37.2 та симптомами респіраторних захворювань, має бути обладнана окрема кабіна для голосування та скринька;
- виборці повинні дотримуватися протиепідемічних заходів, обробити руки дезінфікуючими засобами перед входом до приміщення, перебувати у респіраторі або захисній масці;
- члени виборчої комісії можуть звернутися до виборців з проханням тимчасово зняти маску для підтвердження особи;
- уряд рекомендує громадянам користуватися особистою ручкою під час голосування.
      «У приміщеннях буде нанесена розмітка, що вказує на дотримання дистанції не менше 1 метра. Потоки виборців на вхід та на вихід повинні бути розділені. Крім того, рекомендується у приміщенні одночасне перебування виборців з розрахунку не більше трьох осіб на один стіл для видачі бюлетенів», – повідомив Радій Анатолійович.
         Правила безпеки також визначені для членів виборчих комісій:
- стільці, столи, меблі, які використовуються виборчою комісією, повинні бути виготовлені з матеріалів, які можна продезінфікувати. Використання тканини на столах та ковриків на стільцях не дозволяється;
- члени виборчої комісії мають сидіти за метр один від одного або застосовувати фізичні бар’єри, наприклад, прозорі екрани;
- раз на дві години треба протирати дверні ручки, поручні, сидіння засобами дезінфекції;
- вологе прибирання приміщення потрібно проводити щонайменше раз на 4 години;
- якщо погода дозволятиме, вікна та вхідні двері потрібно буде відкрити. Продезінфікувати приміщення треба буде і після підрахунку голосів;
- не допускати масового скупчення людей.
       Маски повинні мати всі члени виборчої комісії, офіційні спостерігачі, поліцейські, працівники органів, закладів, установ, на території яких розміщені приміщення для голосування та приміщення виборчих комісій.
        «Ми маємо серйозно віднестися до протиепідемічних правил та по максимуму їх дотримуватися. Від цього залежить рівень захворюваності в районі, а головне наше з вами життя та здоров’я. Тому давайте всі разом плідно попрацюємо, аби потім не пожинати плоди власної бездіяльності.
       Я всім бажаю теплої золотої осені та міцного здоров’я. Бережіть себе!» , – підсумував Олег Дмитрович.