На Кіровоградщині розпочинає роботу перша комунальна ПЛР-лабораторія

«Cьогодні, 22 жовтня 2020 року відбудеться дещо дуже важливе для Кіровоградщини – розпочинає роботу перша комунальна ПЛР-лабораторія. Майже пів року наша обласна лікарня готувалася до цього моменту. Тривали ремонти за всіма стандартами і вимогами МОЗу, наші меценати ще навесні придбали необхідне обладнання», – повідомив голова Кіровоградської ОДА Андрій Назаренко на своїй сторінці у Фейсбук.

За словами очільника Кіровоградщини, завдяки новій ПЛР-лабораторії, область зможе діагностувати більше людей та оперативніше перевіряти на коронавірус медиків обласної лікарні.

«Головна лікарка Лариса Андреєва і лікарка ПЛР-лабораторії Олена Бондаренко продемонстрували мені все: від спеціального дезінфікуючого килимка на вході, душових, спецодягу і пробірок, до того, як спеціаліст буде пересуватися по лабораторії і як відбуватиметься сам аналіз. І знаєте, коли вони з таким захопленням розповідали, я зрозумів, наскільки розраховують медики на роботу цієї лабораторії. Усе вийшло ідеально» - підсумував Андрій Назаренко.

Як повідомлялося раніше, на витратні матеріали (ІФА та ПРЛ) для діяльності новоствореної лабораторії обласний бюджет виділив понад 500 тисяч гривень.