Друга світова війна: битва за Україну

76 років минуло з часу визволення України від німецько-фашистських загарбників. Ця дата залишиться найсвітлішим спомином у серці кожного громадянина України. Адже саме Україна зазнала найбільших жертв і руйнувань у страхітливій Другій світовій війні. Воєнні дії відбувалися на території України протягом 40 місяців, битва за Україну складалася з 11 стратегічних і 23 фронтових операцій та завершилась 28 жовтня 1944 року повним звільненням її території від гітлерівців.

Україна зробила неоціненний внесок у перемогу над нацистською Німеччиною та Японією. Кожний шостий мешканець України загинув у Другій світовій війні, 2,3 млн українців було вивезено на примусову працю до Німеччини. Втрати України становлять 40-44 % загальних втрат СРСР. Депортовані з Української РСР складають 78,6 % усіх депортованих з СРСР.

Детальнішу хронологію подій, що відбувались на території сучасної України ,про ратні подвиги тих, хто воював на фронтах Другої світової війни, хто працював у тилу для фронту і перемоги, ви можете дізнатися з книг, які надійшли до Районної бібліотеки та на сайті Інституту історії України Національної академії наук України