Міжнародний день пам’яті жертв злочинів геноциду, вшанування їхньої людської гідності і попередження цих злочинів

У 2006 році на Всесвітньому саміті глави держав і урядів одноголосно підтвердили, що “кожна держава зобов’язана захищати своє населення від геноциду, військових злочинів, етнічних чисток і злочинів проти людяності”. Відтоді міжнародна спільнота має у відповідних випадках надавати державам допомогу в розширенні їх можливостей щодо захисту населення до початку криз і конфліктів. При цьому глави держав і урядів підтвердили, що, якщо та чи інша держава “явно виявиться не в змозі” захистити своє населення від чотирьох зазначених злочинів, міжнародна спільнота готова зробити колективні дії через Раду Безпеки та відповідно до Статуту Організації Об’єднаних Націй.

У другій статті Конвенції про попередження злочину геноциду і покарання за нього геноцид визначається як “наступні дії, вчинені з наміром знищити, повністю або частково, яку-небудь національну, етнічну, расову чи релігійну групу…”:

  • вбивство членів такої групи;
  • заподіяння серйозних тілесних ушкоджень чи розумового розладу членам такої групи;
  • навмисне створення для якої-небудь групи таких життєвих умов, які розраховані на її повне або часткове фізичне знищення;
  • заходи, розраховані на запобігання дітородіння в середовищі такої групи;
  • насильницька передача дітей з однієї людської групи в іншу.

Пошук

Збільшити шрифт
A- A A+