14 грудня День ліквідатора.

Щороку 14 грудня ми відзначаємо День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Саме цього дня у 1986 році завершилося будівництво захисного саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком.

Аварія на Чорнобильській АЕС стала справжньою національною трагедією, наслідки якої ми відчуваємо й досі. Ядерна стихія опалила долі мільйонів українців, породила величезну кількість проблем. З плином часу вони змінюються, трансформуються, але не зникають.

Ми в неоплатному боргу перед героями-чорнобильцями, які захистили теперішні й прийдешні покоління від радіаційного лиха. Схиляємо голови в пошані перед кожним, чиє життя та здоров’я забрав невидимий ворог – смертоносне радіоактивне випромінювання.

Станом на 1 грудня 2020 року на території Голованівського району проживає 226 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них 11 осіб 1 категорії (мають інвалідність, пов’язану з наслідками  аварії на ЧАЕС), 83 особи 2 категорії, 106 осіб 3 категорії, 3 особи 4 категорії, 10 вдів, 12 дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

Відповідно до  програми «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» протягом 2020 року громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, управлінням соціального захисту населення Голованівської виплачено з державного бюджету пільг та компенсацій на загальну суму 315297 грн. З обласного бюджету у 2020 році, за програмою «Пільги на медичне обслуговування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» профінансовано та фактично перераховано аптечному закладу  63470 грн. Управлінням соціального захисту населення Голованівської райдержадміністрації протягом 2020 року, за кошти державного бюджету, забезпечено 2 особи з інвалідністю І категорії, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи путівками на санаторно-курортне лікування.

Відповідно до «Програми соціального захисту малозабезпечених верств населення, громадян, які опинилися в складних життєвих обставинах, осіб з інвалідністю, ветеранів війни, праці та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Голованівського району на 2016-2020 роки», затвердженої рішенням Голованівської районної ради від 25.12.2015 року №27, до відзначення 14 грудня Дня ліквідатора, дружинам померлих ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, передбачено виплату матеріальної допомоги. Також відповідно до районної програми, забезпечено 2 особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи санаторно-курортними путівками. До Новорічних свят усім дітям, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, будуть вручені подарункові набори.

Шановні ліквідатори! Ви є справжнім прикладом патріотизму, мужності та самовідданості. Від щирого серця бажаємо вам міцного здоров’я, сімейного затишку, оптимізму, добробуту та благополуччя!

Заступник начальника відділу персоніфікованого

обліку пільгових категорій населення та громадян,

які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи                   Ірина ПОЧТАР