Від 15 грудня 2020 року ФОПи та наймані працівники Кіровоградщини можуть оформити заявку на державну допомогу у зв’язку з карантином

Запрацювала нова послуга на порталі «Дія» — подання заяви на отримання матеріальної допомоги ФОПам і найманим працівникам. Про це повідомив заступник голови ОДА Сергій Шеремет.

«Портал «Дія» почав приймати заявки на отримання 8 тисяч одноразової допомоги від держави. Якщо ваш основний вид діяльності підпадає під заборону в період посиленого карантину в січні, ви можете оформити заявку на отримання допомоги з 14 до 31 грудня включно», – зазначив Сергій Шеремет.

Посадовець додав, подання заяви займе не більше 5 хвилин, а гроші автоматично держава зарахує на особистий гривневий рахунок після перевірки даних.

Отримати допомогу від держави можуть:

1. Наймані працівники юридичних осіб або ФОПів, якщо:
    • основний КВЕД належить до тих, стосовно яких вжито карантинні заходи;
    • організація, у якій ви працюєте, нарахувала ЄСВ за ІІІ квартал 2020 року;
    • середня заробітна плата найманого працівника не перевищує 30 тис. грн на місяць за ІІІ квартал;
    • найманий працівник не працює за сумісництвом в організації.
  2. ФОПи, якщо:
    • станом на 31.10.2020 основний КВЕД віднесено до тих, стосовно яких вжито карантинні заходи;
    • займається діяльністю понад 3 місяці;
    • сплатив ЄСВ не менше, ніж за три місяці у 2020 році;
    • якщо не є одночасно найманим працівником.

Як оформити заяву на порталі «Дія»?

• Вам знадобиться кваліфікований електронний підпис для авторизації у порталі.
  • Зареєструйтеся чи авторизуйтеся, якщо вже зареєстровані, у кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису або BankID.
  • У розділі «Послуги» оберіть Одноразова матеріальна допомога ФОП та найманим працівникам.
  • Дія автоматично перевірить ваші дані в Реєстрі застрахованих осіб Пенсійного Фонду України на відповідність умовам отримання допомоги.
  • Підтвердіть своє поточне місце роботи.
  • Введіть номер свого гривневого рахунку у форматі IBAN. Отримати кошти можна лише на особистий рахунок.
  • Перевірте та надішліть заповнену заяву.
  • Очікуйте повідомлення про нарахування виплати.

Як оформити заяву в застосунку?

• Авторизуйтесь у застосунку за допомогою Приват24, Monobank, або BankID НБУ.
  • У розділі «Послуги» натисніть «Отримати допомогу».
  • Дія автоматично перевірить ваші дані в Реєстрі застрахованих осіб Пенсійного фонду України на відповідність умовам отримання допомоги.
  • Введіть номер свого гривневого рахунку у форматі IBAN.

Отримати кошти можна лише на особистий рахунок. Очікуйте сповіщення про опрацювання заяви.