15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав (Указ Президента України від 11 лютого 2004 року №180/2004).

У вересні 1945 року закінчилась найжорстокіша у світі Друга Світова війна. Після Другої Світової війни війська СРСР брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Найбільш масштабною та трагічною була війна в Республіці Афганістан. 10 років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989 року тривала війна. Через афганське пекло пройшли десятки тисяч солдат.

Війна тривала майже 10 років і вимагала великих матеріальних і людських жертв, під час неї тисячі наших співвітчизників загинули у боях і померли від ран, контузій, травм і хвороб, пропали безвісти. Нікого з нас не можуть лишити байдужими страшні цифри: кожний четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, - наші співвітчизники, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, - також наш співвітчизник. За даними офіційних джерел, під час афганської війни загинули понад 15 тисяч солдатів, Україні війна обійшлася у більш ніж чотири тисячі загиблих.

Заходи з нагоди відзначення 32-ї річниці виведення радянських військ із Республіки Афганістан проходять у  районному будинку культури смт Голованівськ, навчальних закладах району - заплановано проведення інформаційних годин «Біль Афганістану», «Афганістан: подвиг, біль, пам’ять», «Відлуння афганських гір», «Вогненими дорогами чужих країн», бібліотечні уроки, виставки малюнків, виставки літератури, виставки фотодокументів та періодичних видань «Афганістан – то біль і смуток, чиєсь обірване життя», «Афганістан – наша пам’ять», «Афганістан – біль матерів», «Спогади крізь час», «Крізь пекло афганської війни», «Війна очима дітей», «Як довго ця війна тривала», «Афганістан - осколки пам’яті».