Сходка в с. Молдовка

26 червня 2018 року відбулася сходка жителів села Молдовка, в якій взяли участь голова райдержадміністрації Олег Голімбієвський, заступник голови райдержадміністрації Ольга Бугаєнко, сільський голова Петро Олійник, мешканці села та керівники структурних підрозділів райдержадміністрації.
Зі звітом про роботу виконавчого комітету Молдовської сільської ради виступив сільський голова Петро Олійник. Він акцентував увагу громади на місцевому бюджеті, його надходженнях та видатках, інформував присутніх про роботу та утримання об’єктів соціальної сфери, благоустрою сіл, планах по ремонту доріг.
Після звіту сільського голови жителі Молдовки мали можливість поспілкуватися із керівниками та представниками владних структур району щодо вирішення земельних, соціальних та інших питань.
Голова райдержадміністрації Олег Голімбієвський ознайомив присутніх з результатами виконання районних програм та кроках районної влади у напрямку підвищення соціальних стандартів в районі, проінформував жителів Молдовки про проведення освітніх та медичних реформ, направлених на підвищення якості медичних послуг та рівень освіти в навчальних закладах.
Приємно вразила делегацію з району зібраність та організованість мешканців села Молдовки, близько 100 жителів прийшли на сходку та брали активну участь у обговоренні проблемних питань. Як зазначив Олег Дмитрович, це говорить про те, що їм не байдужа доля свого населеного пункту, вони вболівають за розквіт та розвиток рідного краю.
Хвилювало жителів Молдовки в першу чергу дорога Голованівськ-Люшнювате. Багато фраз лунало із залу типу «на наступний рік ями будуть ще більші від такого ремонту», «довго вона не протримається», «навіщо взагалі було робити такий ремонт». «Дорогу вам зробили, по ній зараз хоч їхати уже можна, не те що раніше, а скільки вона протримається залежить від вас. Контролюйте важковаговий транспорт і дорожнє покриття прослужить ще багато років», - пояснив голова райдержадміністрації.
Не меншого обговорення і обурення у громади викликали і роботи ТОВ СГ «Урожай» по обробці полів різними хімічними препаратами від шкідників, бур’янів, стимулятори росту та ін. Мовляв, працівники товариства розводять їх в межах населеного пункту, ємність викидають біля села та спалюють, що категорично заборонено. І від такого «господарювання» вода стає чи то синього, чи то зеленого кольору, відповідно не придатною для вживання. Олег Дмитрович пообіцяв молдовській громаді розібратися в ситуації та тримати цю проблему на контролі.
На сходці села обговорювали також Молдовську сільську лікарську амбулаторію, де вже більше 5 років немає лікаря. Хвилювалися мешканці і про машину швидкої допомоги, яка у них була колись та з часом поламалася і сьогодні ремонту вже не підлягає. Заступник голови райдержадміністрації Ольга Бугаєнко запевнила присутніх, що машина буде, обласне керівництво має виділити на Голованівський район 5 машин швидкої допомоги, одна з яких буде направлена в Молдовську лікарську амбулаторію. Щодо лікаря, то це проблема не тільки Молдовки, а навіть району. Шукаємо, чекаємо, запрошуємо молодих медичних кадрів.. Як бачимо результат є – Голованівська ЦРЛ цього літа вже матиме лікарів: отоларинголога, гінеколога та хірурга. У районі діє програма «Медичні кадри», відповідно до якої можна направляти на навчання наших випускників, які будуть отримувати стипендію , а потім - працювати у наших лікарнях. Можливо і у вашому селі знайдуться бажаючі навчатися. Надіємося і Молдовській амбулаторії довго без лікаря не бути.
Працевлаштування, освітлення, дороги, благоустрій, визначення любительської водойми для риболовлі та інші питання хвилювали громаду Молдовки. Окремі з порушених громадянами проблем вже включені до плану соціально-економічного розвитку села на поточний рік та стануть першочерговими завданнями для виконання. А в реалізації тих, які не можливо вирішити власними зусиллями, селяни покладатимуться на допомогу районної влади.
За результатами сходки громадян головою районної державної адміністрації О. Голімбієвським дано доручення відповідним структурам вжити заходи щодо вирішення проблемних питань, що турбують населення.