Крок до мрії – хрещення Київської Русі

Щорічно 28 липня в Україні відзначається День Хрещення Київської Русі. Саме цього дня Православна Церква вшановує пам’ять Святого Рівноапостольного князя Володимира - хрестителя Київської Русі, одного із засновників і покровителів нашої держави,який зумів об'єднати землі Київської Русі в єдину могутню державу. У 988 році на землях Київської Русі князь Володимир запровадив християнство як державну релігію. Хрещення Київської Русі стало видатною подією не тільки в історії Церкви, але й в історії нашого народу. Відзначення 1030-річчя Хрещення Київської Русі є знаменною подією на багатовіковому шляху історії культури та державності нашого народу.

Напередодні цієї дати в Голованівській районній бібліотеці для дорослих ім. С.В. Шеврякова відбулась година духовності «Роль християнства у житті українського народу». Захід відбувся за участі представників структурних підрозділів райдержадміністрації, районної організації ветеранів України, релігійних організацій, організацій селища та громадськості. Активну участь в обговоренні актуальних питань історії Хрещення Київської Русі, про роль прийняття християнства для слов`янських народів, про духовну сутність хрещення і утвердження християнства на українських землях взяли участь: благочинний Голованівського округу протоієрей Михаїл, пресвітер євангельських християн – баптистів Пономаренко В.В., начальник архівного відділу райдержадміністрації Морочинець О.В., вчитель історії ПТУ №38 Бурдейний Ю.С.

Учасники заходу переглянули відео фільм «Сказання про Хрещення Русі», який доповнила книжкова виставка «Крок до мрії – хрещення Київської Русі.

Присутні зробили висновок, що сьогодні 1030 - ліття хрещення Київської Русі об’єднує нас навколо справжньої духовності та національної ідеї. Воно є важливим етапом очищення суспільства й поваги до вічних людських цінностей: миру дружби, єднання.