У Голованівську відкрили наймасштабніше в області соціальне будівництво з часів незалежності

12 липня у Голованівську відбулося урочисте закладення капсули часу під будівництво нового дошкільного навчального закладу «Веселка».

Потреба в додатковому дитсадку назріла в селищі давно, адже діток з кожним роком стає все більше і тутешній садок «Малятко» вже не може прийняти на виховання всіх охочих. Наразі тут перебуває 208 дітей, хоча заклад розрахований лише на 115 місць. Розуміючи необхідність забезпечення підростаючого покоління якісними і комфортними умовами для виховання й навчання, голова Голованівської РДА Олег Голімбієвський ініціював спорудження нового дитячого садка. Слід наголосити, що це перше будівництво соціального об’єкту в нашому районі з часів незалежності і наймасштабніше на Кіровоградщині. Адже він розрахований на 120 місць та 6 груп для маленьких голованівців.

«Сьогодні наша команда закладає міцний фундамент не лише для конкретного дитячого садочка (на який, до речі, вся громада чекала майже 10 років!), а для розвитку всієї Голованівщини. Наша згуртованість додає впевненості в тому, що ми йдемо в правильному напрямку», – наголосив Олег Голімбієвський.

Як приклад злагодженої роботи громади Голованівщини, Олег Дмитрович назвав школу семитисячного міста Побузького. Майже 20 років у навчальному закладі не робилося капітального ремонту: не було ні обладнаного спортзалу, ні хорошої їдальні, а один з корпусів взагалі пустував у занедбаному стані. І лише тепер, завдяки підтримці голови ОДА, Голованівщина отримала фінансування для тотального оновлення Побузької школи і перетворення її на новітній освітній заклад. Ще 19 млн. грн. направлено на капітальний ремонт і будівництво нових доріг. Йдеться, зокрема, і про шкільні маршрути.

Як розповів голова РДА, за 3 роки, завдяки спільному фінансуванню районного і обласного бюджетів, для школярів Голованівщини було придбано 6 нових автобусів. Для порівняння, загалом за минулих 15 років – всього 7. За цих 3 роки 17 млн. грн. було вкладено в розвиток Центральної районної лікарні. Ця сума в рази перевищує фінансування за всі роки існування закладу, який ввели в експлуатацію ще 1978 року.

«А сьогодні ми стали свідками закладення будівництва, вартістю близько 30 млн. грн.» – повідомив Олег Дмитрович.

Привітати мешканців Голованівська з цією знаменною подією приїхав голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Кузьменко. Він подякував громаді за можливість взяти участь в реалізації такого грандіозного проекту. Адже будівництво дитсадка здійснюється за спільного фінансування обласного, районного і місцевого бюджетів.

«Діти – це саме головне в нашому житті. І коли будується країна, коли ми знаходимо можливість зробити її більш комфортною, то перше, про що думаємо – це умови, в яких наші діти будуть зростати, навчатися, лікуватися, відпочивати. Я радий, що на Кіровоградщині, в Голованівському районі зокрема, ми маємо великі успіхи, – наголосив Сергій Анатолійович. – Не буду сором’язливим у словах: я дуже дякую Олегу Дмитровичу і його команді за бажання реалізувати такий амбітний проект!»

Як зазначив Сергій Кузьменко, громада Голованівщини першою в області взялася за капітальне будівництво – від фундаменту і до введення в експлуатацію. Голова ОДА запевнив, що знайде можливість для підтримки цього проекту з обласного бюджету.

До односельців і майбутніх вихованців дитсадка також звернувся наш героїчний земляк – учасник АТО Василь Марчак. Він зачитав послання нащадкам, яке було закладено до «капсули часу».

Усі разом, голова ОДА Сергій Кузьменко, голова РДА Олег Голімбієвський, голова райради Богдан Кучмій, воїни АТО і батьки дошкільняток Василь Марчак і Олександр Кучеренко поставили свої підписи під листом майбутнім вихованцям дитсадка і поклали його до капсули. Туди ж вклали і веселкове послання від діток наших захисників – кольорові відбитки їхніх маленьких рученят.

За доброю традицією, капсулу і фундамент нового будівництва освятив протоієрей отець Михайло. Після спільної молитви почесні гості урочисто заклали «капсулу часу» у фундамент дитячого садочка, а найменшим (діткам учасників АТО) вручили подарунки, які неабияк порадували малечу.

Галерея зображень