Голова Кіровоградської ОДА оглянув капітальний ремонт Голованівської ЦРЛ, вартістю 17 млн.грн.

12 липня у Голованівській центральній районній лікарні з ознайомчим візитом побували голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко, голова райдержадміністрації Олег Голімбієвський та голова райради Богдан Кучмій.

Перш за все, гості оглянули охайну зелену зону на території лікарні, де минулого року посадив молоде деревце Сергій Анатолійович. Озвучуючи плани на майбутнє, Олег Дмитрович розповів, що навпроти садочка, на місці аварійного приміщення колишнього гінекологічного відділення, планується створення автостоянки для відвідувачів і посадкового майданчика для гелікоптера (для тяжкохворих пацієнтів).

Головний лікар ЦРЛ Валентина Піддубна показала гостям приміщення поліклінічного відділення, введене в експлуатацію після капітального ремонту. Загалом протягом 2016-2018 років у розвиток лікарні вкладено понад 17 млн. грн. За ці кошти було відреставровано фасад приміщення, здійснено тотальне оновлення двох поверхів поліклінічного відділення, ремонти всіх кабінетів, створено сучасну лабораторію, придбано нові меблі й обладнання.

«Для колективу лікарні цей ремонт – неймовірне щастя, – поділилася враженнями головний лікар В.Піддубна. – Та увага, яку приділяє потребам закладу Олег Голімбієвський, свідчить про те, що не дарма ми тут працюємо і, головне, рухаємося в правильному напрямку. Тож, вже незабаром мешканці Голованівського району зможуть отримувати якісні послуги в сучасних європейських умовах».

Демонструючи гостям з облдержадміністрації оновлений фізкабінет, головлікар розповіла, що після ремонту медсестри отримали змогу приймати тут щоденно до 30 осіб і надавати до 100 процедур. Адже буває, що пацієнт з лікувальною метою повинен пройти одразу кілька процедур. З усією роботою тут самостійно справляються дві медичних сестри.

Неабияку гордість в колективу медзакладу викликає і нова лабораторія. За словами медсестри Наталі Безпалової, тут створено всі умови для того, аби робити широкий спектр різнопланових аналізів. «Тепер нашим односельцям не потрібно їхати в Умань чи Первомайськ. Бо ми й самі можемо якісно робити різноманітні сучасні аналізи, – пояснила вона. – У нас дуже турботливе керівництво: і голова райдержадміністрації, і головний лікар допомагають з усім, про що ми просимо. Тут лише обладнання закуплено на 350 тисяч гривень і ще на 118 тисяч – меблі. Всі проблеми, з якими ми роками жили і якось працювали, нинішнє керівництво вирішило швидко і якісно!»

Як пояснив Олег Голімбієвський гостям з обласного центру, 7 місяців тому взагалі гостро стояло питання про акредитацію цієї лабораторії, яка не відповідала елементарним нормам. Адже в такому стані було практично неможливо надавати якісні послуги. «Були тільки голі стіни і звичайні столи. Ми ж зробили перепланування кімнат, встановили сучасну вентиляцію, нову каналізацію, водопровід і опалення. Закупили спеціальне лабораторне устаткування й відповідні меблі. Тут, в лікарні, дуже відповідальний колектив, тож нам хотілося створити для нього якнайкращі умови праці. Приємно, що й медики оцінюють і підтримують нашу ініціативу», – зазначив голова РДА.

Також керівник району продемонстрував макет дитячої консультації, ремонт якої почнеться вже з наступного тижня. «Хочемо, щоб тут все було, як в казці! Щоб дітки сюди приходили з радістю, щоб відчували себе комфортно!» – поділився планами Олег Дмитрович.

Окрім огляду ремонтних робіт, голова ОДА Сергій Кузьменко цікавився й просуванням медичної реформи на базі Голованівської ЦРЛ. Зокрема, темпами укладання декларацій з сімейними лікарями. Як повідомила Марина Фоменко, наразі в центрі первинної медико-санітарної допомоги працює 14 сімейних лікарів, педіатрів і терапевтів (з 1 серпня чекають на ще одного), з якими підписали договори вже 11 540 осіб.

За доброю традицією, Сергій Кузьменко вручив сертифікат на придбання житла одному з лікарів ЦРЛ – молодому педіатру Миколі Ясінському, який вже 2 роки працює тут разом з дружиною (бухгалтером).  

Микола Володимирович закінчив Вінницький Національний медичний університет

ім. М.Пирогова, проходив практику в Обласній дитячій лікарні, проте вирішив повернутися в рідний район, щоб розвивати місцеву медицину. За словами головного лікаря, за час роботи педіатр зарекомендував себе як грамотний фахівець, якого поважають колеги, а – головне – люблять маленькі пацієнти.

Молоду сім’ю Сергій Кузьменко порадував не лише власним житлом, а й новою побутовою технікою (холодильником), сертифікат на яку передав народний депутат України, колега-лікар Костянтин Яринич.

Приємно вражений Микола Ясінський дуже дякував і гостям з обласного центру, і районному керівництву за підтримку і увагу до потреб медиків. «Дякую вам за те, що в цей період реформування ви не забуваєте про молодих спеціалістів і всіляко їх заохочуєте. Хочу сказати, що нині у нас, в Голованівську, умови праці на дуже високому рівні. Я спілкуюся з колегами з інших районів і областей, тож впевнений, що нам тут є чим пишатися! – наголосив Микола Володимирович. – Я радий, що повернувся в рідний район. Приємно, що й люди, і керівництво цінують мою працю. А найкраще, що тепер у нас з дружиною буде власне житло. Тепер можна подумати і про дітей. Дай Бог, вони колись ходитимуть в новий дитсадок, який у нас почали будувати цього літа!»

Поділився враженнями від оновленої Голованівської ЦРЛ і голова ОДА Сергій Кузьменко. «Перш за все, не треба боятися слова реформа – ось ми бачимо її яскраві результати. Ми дуже обережно ставимося до змін в сфері охорони здоров’я і прагнемо навести елементарний лад в медицині: створити комфортні умови для того, щоб люди могли отримати якісні медичні послуги, поспілкуватися зі своїми лікарями. – пояснив Сергій Анатолійович. – У нас вже є яскравий приклад – Новоукраїнська ОТГ, яка після об’єднання отримує набагато більше коштів на охорону здоров’я. А це дає можливість створити кращі умови для пацієнтів і забезпечити вищу оплату праці лікарям».

Окремо голова облдержадміністрації подякував Олегу Голімбієвському за його ініціативність і цілеспрямованість в плані оновлення медичної системи району, заохочення медпрацівників. «Я підтримую тих керівників, які знаходять можливість підтримати лікарів. Видно, що Ви, Олеже Дмитровичу, всю душу вкладаєте в розвиток рідного району і центральної районної лікарні зокрема!» – підсумував Сергій Кузьменко.

Пошук

Збільшити шрифт
A- A A+