Перший заступник голови районної державної адміністрації М. Копієвський провів засідання районної комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків та інших виплат

24 липня 2018 року перший заступник голови районної державної адміністрації Копієвський М.Д. провів засідання районної комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків та інших виплат, де розглянуто питання:
1. Про підведення підсумків виконання доходної частини районного бюджету, виконання плану надходжень до бюджетів сільських, селищних району за І півріччя 2018 року
2. Про стан надходжень до бюджетів усіх рівнів за січень-червень 2018 року.
Заслухано головного державного ревізор-інспектора відділу податків і зборів з фізичних осіб Голованівської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області Мельник О.М. та заступника начальника фінансового управління районної державної адміністрації - начальник бюджетного відділу Пахолюк Л.М.
У рамках визначених пріоритетів проведено роботу по мобілізації коштів до бюджетів усіх рівнів.
Упродовж останніх років в районі спостерігається позитивна динаміка і за підсумками 1 півріччя поточного року до загального фонду місцевих бюджетів району надійшло власних і закріплених доходів у сумі 52,8 млн.грн., або 110,7% до запланованих місцевими радами показників. Районний бюджет за доходами виконано на 105,6 %.
Приріст доходів порівняно з 1 півріччям 2017 року склав у цілому по району 7,9 млн.грн., або 17,6%.
Не виконали заплановані місцевими радами обсяги власних і закріплених доходів лише 4 місцеві бюджети.
За 1 півріччя 2018 року надходження податку на доходи фізичних осіб склали 33,5 млн.грн., або 105,6% до плану.
Приріст цього податку до 1 півріччя 2017 року на 21,8% (6 млн.грн.) забезпечено переважно за рахунок збільшення розміру середньомісячної заробітної плати штатних працівників в усіх галузях.
Надходження плати за землю склали 8,1 млн.грн., або 111,8% до плану.
Порівняно з 1 півріччям 2017 роком в цілому по району досягнуто приріст по платі за землю на 0,9 млн.грн., або на 12,5%.
Акцизний податок отримано у сумі 3,2 млн. грн., або 110,3% до плану надходжень, єдиного податку надійшло 6,9 млн. грн., виконання становить 127,7%. Надходження до спеціального фонду місцевих бюджетів району (без врахування міжбюджетних трансфертів) склали 2,3 млн.грн., або 76,7% до плану року з врахуванням кошторисних призначень станом на 01 липня 2018 року та 95,8% до фактичних надходжень 1 півріччя 2017 року.
Складовими спеціального фонду є власні надходження бюджетних установ – 1865,2 тис.грн., екологічний податок 413,1 тис.грн., грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності – 2,1 тис.грн., надходження коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту – 1 тис.грн. та надходження коштів від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва 0,6 тис.грн.
Трансферти з державного бюджету місцевим бюджетам району за 1 півріччя 2018 року склали 94,2 млн.грн., або 75 % від загальної суми дохідної частини. Дотацій отримано 5,7 млн.грн., або 100% до плану,
Субвенцій з державного бюджету – 88,5 млн.грн.( 97,3% до плану),в тому числі:Освітньої - 29,0 млн.грн. (100%);
Медичної - 14,0 млн.грн.(100%);
на державні програми соціального захисту населення – 39,5 млн.грн.(97,3% до плану).

В обговоренні даних питань взяла участь начальник Голованівського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області Цилюрик Л.В., яка запропонувала на наступному засіданні комісії заслухати питання: про стан сплати фізичними особами -підприєцями єдиного соціального внеску та звіт виконавчої служби щодо роботи з боргами по сплаті ФОП єдиного соціального внеску.

Відповідно до протоколу засідання вирішили:

Голованівському відділенню ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області, Голованівському відділу обслуговування громадян (сервісного центру) управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області активізувати роботу щодо стану надходжень податкових платежів та вжити відповідних заходів для збільшення надходження відповідно до чинного законодавства.
2.Заслухати на черговому засіданні районної комісії питання про стан сплати фізичними особами -підприєцями єдиного соціального внеску та звіт виконавчої служби щодо роботи з боргами по сплаті ФОП єдиного соціального внеску.