100 річчя відродження української державності.

Відповідно до Указу Президента України від 11 квітня 2018 року № 99 «Про відзначення 27-ї річниці незалежності України» 24 серпня 2018 року в Україні буде відзначатися 27 – річниця незалежності України та 100 – річчя відродження української державності.

Впродовж тисячолітньої історії однією з основоположних цінностей

українців було прагнення свободи. Саме це спонукало їх в усі часи боротися за незалежність. Українська держава успадкувала традиції державотворення від Русі, Галицько-Волинського князівства, Великого князівства Литовського, Козацької держави, української державності початку XX століття. Проголошення незалежності 24 серпня 1991 року стало логічним завершенням процесу українського державотворення.

У часи Української революції 1917-1921 років українці відродили державність - утвердили державні кордони, мову, гроші, символіку (герб, гімн і прапор), створили боєздатне військо, отримали визнання світової спільноти; однак зовнішня агресія та внутрішні протиріччя не дали можливості зберегти цю державу.

22 січня 1918 року була відроджена українська держава, а 24 серпня 1991 року фактично відбулося відновлення незалежності України.

Імпульс до свободи та незалежності, який дала Українська революція 1917-1921 років, змусив більшовиків піти на поступки і погодитися на створення квазідержави УРСР, яка мала обмежену міжнародну правосуб'єктність та власні кордони, однак весь цей час тривала боротьба за справжню незалежність України - як збройними (1920-1950), так і ненасильницькими методами (1960-1980).

Україна у XX столітті кілька разів втрачала державність. Унаслідок російської окупації після революції 1917-1921 років злочинні тоталітарні режими - комуністичний і нацистський - забрали мільйони життів українців у роки голодоморів, політичного терору, депортацій та воєн. Зовнішня агресія не зупинила боротьби українців за право мати власну незалежну і соборну державу. Ця боротьба триває і нині, коли українці змушені захищати від російської агресії територіальну цілісність та суверенність України.

Проголошення незалежності України 1991 року відіграло вирішальну роль у розпаді СРСР і остаточній ліквідації комуністичної тоталітарної імперії.

Сьогодні незалежність України - головна перепона для російського імперіалізму й запорука вільного розвитку держав і народів Європи.

27 років незалежності продемонстрували світу, що Україна відбулася як суверенна держава, здатна утверджувати демократичні цінності та захищати свободу - як власну, так і решти Європи, стримуючи агресію на своїх кордонах.

Українські державні символи, як і весь державотворчий спадок, є уособленням нашої величної історії, духовними та матеріальними носіями тисячолітніх традицій, предметом національної гордості і водночас упізнаваною всюди візитівкою та знаком єднання українців усього світу. Відродження української армії, успішні реформи в різних сферах життєдіяльності - попри зовнішню агресію та глобальні виклики, наші досягнення є вагомими і високо оцінені іноземними партнерами України.

Україна в усі часи була європейською державою, є і завжди буде самодостатнім суб'єктом міжнародних відносин, посідаючи гідне місце у цивілізованому світі, твердо йдучи шляхом, який обрав і відстояв Український народ.