Розвиток фізичної культури та спорту у Голованівському районі

Традиційно у другу суботу вересня відзначається свято всіх прихильників здорового способу життя, фізкультурників, спортсменів, ветеранів спорту - День фізичної культури і спорту. За всіх часів саме здорові духом і тілом люди складали опору суспільства, адже спорт не тільки дає здоров'я, він загартовує характер і волю.

Голованівщина багата спортивними талантами. Наші спортсмени відомі далеко за межами області та України, зберігали і примножували славні традиції спорту, зміцнювали авторитет нашого краю.
Ці успіхи – результат таланту і наполегливої праці спортсменів, великого внеску спортивної громадськості, тренерів, активістів спорту.
Для забезпечення рівеня здоров'я і фізичного розвитку різних верств населення в районі розроблено районну цільову соціальну програму розвитку фізичної культури та спорту на 2018-2022 роки.

Основним завданням якої є те, щоб кожна дитина, незалежно від місця свого проживання мала рівні можливості для додаткової освіти й розвитку, залучення до занять спортом.   На даний час активно працюють секції, гуртки, спортивна школа, залучаючи до занять спортом все більше і більше дітей. В усіх закладах освіти відкрито спортивні секції з різних видів спорту. Паралельно з обласною спартакіадою в районі проходить районна спартакіада школярів та спартакіада у сільських та селищних радах. Переможці беруть участь в обласних змаганнях.

На території району працює дитячо – юнацька спортивна школа, яка має два зали для боротьби дзюдо та зал загальної фізичної підготовки, роздягальні, 2 душових, прекрасну сауну з басейном. На даний час проводиться капітальний ремонт приміщення ДЮСШ за кошти Голованівської селищної ради.

В школі займається 306 учнів працює 11 тренерів: з волейболу, футболу, дзюдо, важкої атлетики та гирьового спорту.       Вихованці спортивної школи успішно виступають на обласних, всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Так протягом цього року вихованці ДЮСШ брали участь у спартакіаді області з дзюдо, волейболу, фут залу,в багатьох обласних та всеукраїнських турнірах з різних видів спорту, а також у змаганнях найвищого рівня, де ставали переможцями та призерами змагань.

Досягнення наших спортсменів у 2018 році:

чемпіон світу, Європи, України з гирьового спорту Хмельовий Валентин;

Дмуховська Анастасія - чемпіонат України з самбо (3 місце), чемпіонат України з дзюдо (3 місце);

тренер – викладач Кучмій Юрій - Всеукраїнський турнір з дзюдо (місто Кременчуг -3 місце);

чемпіонати України з важкої атлетики Овраменко Євген(1 місце),Завалюк Іван (1місце),Конончук Ольга (2місце), Марчак Вадим (3 місце);

40 спортсменів ДЮСШ виконали нормативи масових розрядів.

Традиційно в районі 09 травня проводиться Всеукраїнський турнір з дзюдо, в якому беруть участь понад 200 учасників з 8 областей України.

В Голованівському районі функціонують 93 спортивних майданчиків, з них: 26 з тренажерним обладнанням , 18 баскетбольних, 21 волейбольних, 16 футбольних полів, 13 полів для міні футболу та 1 стадіон. Для підтримання їх в належному стані в районі проходить Всеукраїнський місячник «Спорт для всіх» по обладнанню та ремонту спортивних майданчиків.

На даний час виговлено проектно - кошторисну документацію для встановлення нового спортивного майданчика зі штучним покриттям. Планується встановити волейбольну площадку на території ДЮСШ.

Вітаємо спортсменів, тренерів і всіх, хто просто веде здоровий спосіб життяз Днем фізичної культури та спорту!

Бажаємо всім спортсменам міцного здоров’я, великої удачі, наполегливості, наснаги та перемог!

Нехай щастить усім, хто присвятив своє життя великій справі, яка символізує силу, велич духу і мужність, сприяє популяризації та розвиткові сфери фізичної культури і спорту!