Стартувала Міжнародна акція «Запали свічку пам’яті», присвячена 85-м роковинам Голодомору

На вшанування дітей Голодомору, тих, які були вбиті, і тих, які вижили, але на все життя лишилися у неофіційному і невизнаному в Україні статусі «жертви Голодомору», 1 вересня 2018 року стартувала  міжнародна акція, присвячена дітям, які не пішли до школи 1 вересня 1933 року та протягом найближчих 7 років, адже померли чи не народилися.

Мета акції, яка стартувала за 85 днів до Дня пам’яті жертв Голодомору – 24 листопада 2018 року – є об’єднання українців усього світу і громадян інших країн у пам’яті про один з найбільших злочинів в історії людства ХХ століття, щоб застерегти його від повторення подібних геноцидів у майбутньому, та щоб засвідчити свою пам'ять.

Публічний захід, буде продовжуватися щодня, в іншому місті, в іншій країні світу – загалом у 85 місцях. Завершиться він у місті Києві, 24 листопада 2018 року, на День пам’яті жертв Голодомору.

Акція стартувала на території Національного музею “Меморіал жертв Голодомору”. Захід відбувся за участі Міністра культури України Євгена Нищука, представників Українського інституту національної пам’яті, Національного музею «Меморіал жертв Голодомору», Міністерства закордонних справ України, ВО «Меморіал» ім. Василя Стуса, Світового Конгресу Українців, Київської духовної семінарії УГКЦ, народних депутатів, відомих науковців та громадських діячів, школярів та студентської молоді.

В рамках заходу діти зачитували імена та прізвища 85 померлих дітей під час Голодомору.

Учасники події вшанували пам'ять загиблих та запалили свічку, відбулася Панахида за померлими та відкриття виставки “Вкрадене дитинство: діти в роки Голодомору 1932-1933 рр.”.