Огляд-конкурс до Дня людей поважного віку розпочався

1 жовтня в усьому світі відзначається Міжнародний день людей золотого віку, який був проголошено на 50 сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Україна підтримала ініціативу міжнародного співтовариства і з 1991 року щорічно святкує цей день. Крім того, 1 жовтня в нашій державі відзначають День ветерана.

З нагоди Міжнародного дня людей поважного віку у Голованівському районі вже другий рік поспіль проводяться так звані кущові огляди-конкуси. Цього року він проходить під назвою «Єднаймося, люба родино!». Кілька ближніх сіл збираються в одному будинку культури і представляють на огляд журі художні номери своїх народних аматорів. Це можуть бути пісня, танець, вірш, сценка будь-яка художня постановка, яка б сподобалася глядачам.

17 вересня огляд-конкурс стартував в селі Троянка куди з’їхалися Наливайка, Журавлинка, Межирічка, Ємилівка та Шепилове. Привітали присутніх заступник голови райдержадміністрації О. Бугаєнко, голова районної ветеранської організації Є. Гаврищук та сільські голови. Побажали, учасникам вдалих виступів та перемоги, а глядачам гарного проведення часу.

Кожен населений пункт підготував по кілька виступів. Чого тільки там не було: веселі та запальні пісні, комедійна сценка, ліричні читання віршів, танці і навіть цілі постановки. Журі важко було вибрати найкращих. Але все ж таки, кращими серед кращих номерів стали: композиція «Біла хата» у виконанні вокального ансамблю «Надвечір’я» із с. Троянка; пісня «Ах, ночь!» - виконувало тріо: Паламарчук Світлана, Зелененька Анастасія та Осіпова Раїса, учасники художньої самодіяльності с. Троянка; вірш «Старенька йде по тій дорозі» - читала Швець Жанна, учасниця художньої самодіяльності Наливайківського СБК; композиція «Соловушка» у виконанні Карпюк Євгенії, учасниці художньої самодіяльності Журавлинського СБК; пісня «Ой підемо, жінко!» - виконував вокальний ансамбль «Червоні маки!» Краснопільського СБК; пісня «Кум прийшов» у виконанні гурту «Горлиця» Олександрівського СБК; композиція «Родина» - виконувала жителька с. Шепилове Копієвська Валентина; композиція «Вітаю» у виконанні солістки Межирічківського СБК Вихристюк Анни та хореографічного колективу «Дзвіночки». Переможці візьмуть участь у підсумковому гала-концерті, який відбудеться в Голованівську.

Програма заходу також передбачала виставку ручних робіт народних умільців. Кожен населений пункт представляв свою композицію. Аж очі розбігалися від такого різноманіття виробів: сорочки, рушники, різні прикраси у волосся, дерев’яні вироби, картини, ляльки-мотанки та багато інших цікавих речей прикрашали фойє Троянського СБК. Всі, хто брав участь у виставці отримали подяку від голови райдержадміністрації, а найкращі, які визначило також компетентне журі, поїдуть представляти свої роботи на виставку в районний центр: Смертенюк Анатолій із с. Межирічка (вироби з дерева); Підлубна Людмила із с. Троянка (вишиті сорочки та в’язані іграшки); Масна Лілія із с. Троянка (вишиті бісером картини); Луценко Надія із с. Ємилівка (рушники вишиті бісером); Лепетун Надія із с. Ємилівка (Рушники вишиті хрестиком).

Надалі даний огляд-конкурс мандруватиме районом та обере кращих виконавців, які можна буде побачити на святковому підсумковому гала-концерті в Голованівську 28 вересня 2018 року в районному будинку культури.